Priče iz školskih klupa..
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Priče iz školskih klupa..

    ovde mozemo da caskamo o svemu sto se deshava u skoli.. uchionicama, klupama, WC/ima, dvoristima.. dogodovshtine.. provale uchenika i profesora.. podvale.. ma sve sto je deo skole


    nekoliko provala iz mojih srednjoskolskih dana..

    ~ prvi srednje.. sedimo na chasu anatomije i profesorka pricha o kostima glave.. na to kaze: 'sad cu vam pokazem pravu lubanju' .. ode ona do kabineta, vraca se i nosi lubanju u ruci.. kaze da je to lubanja bivsheg domara shkole, da je covek poklonio organe u dobrotvorne svrhe, a koske je dao na raspolaganje medicinskoj skoli.. i profesorka nastavi da objasnjava..

    par chaseva nakon toga.. sedimo na nekom drugom chasu.. i pochnu roletne na prozorima da lupaju od silne bure... na to moj drug provali:
    'u jeeeee, to se to domar buni.. vratio se.. oce svoje koske natrag...'
    a mi ostali samo sto nismo popadali od smeha...

    ~ sedimo mi na chasu geografije.. i profesorka tumachi mlado, zrelo i staro stanovnistvo.. kad je rekla to 'staro' stanovnistvo, moj drug iz zadnje klupe dobaci 'fosili'

    ~ profesor iz matematike je uvek znao govoriti:
    'tko po noci lumpuje, taj po danu drema.. tko zeni veruje, taj pameti nema!'
    koji je to bio tip.. a nosio je dzozle samo takve.. one debele pepljarke nikad nisi znao kad gleda u tebe.. to je uvek bio problem za vreme ispita

    ~ na chasu patologije... profesor nabraja.. pod 1 stavite.. pod 2 stavite... pod 3... 4... 5... 6... 7... kad je dosao do 8 nije uspio da kaze ono 'stavite', a drugarica vikne 'nos ti posran' .. axaxax.. a mi svi pod stol od smeha...

    ~ jos jedan sa chasa patologije... profesor predaje, ali kako je u uchionici bilo jako zagusljivo, rekao je da neko otvori prozor.. prozor se otvorio, on nastavio pricati, i u tom trenu neko je vani poceo piliti drva, tako da ga nista nismo culi.. a profesor ce na to: 'sad su nasli da pile drva, ja bi njih sad gadjao petardama!'


    imate vi koju dogodovshtinu iz skole ili skolskih dana?

  2. #2

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Srednja elektreotehnicka skola u Banjoj Luci ima legendarnog profa matematike, prof Uros Tomic. Ne mogu da kazem da je covjek bio ljenstina ali organski nije volio da pise po tabli. Ja kao najbolji u svom odjeljenju u toj nauci redovno sam nesto radio na tabli, te izvodljenje kojekakvih formula,te resavanje zadataka i ls. I jednom tako radim ja zadatak, neki kilometarski koji se razvukao po cijeloj tabli. I naravno dodjem do dna table sto me je primoralo da predjem u totalno cuceci polozaj da bih mogao da pisem. A katedra nam bila taj dan nesto pomjerena i skoro pa uz tablu. Ja naravno ne gledajuci sta se desava iz mene i ne primjetim da sam zapeo nogom profu za stolicu. Sledeci korak ja povucem stolicu i oborim profesora. A on onako dugacak se nekako uspije docekati rukama na sto da se sav ne sprati pod njega. U trnutku skoci okrene se prema meni i vikne "Sta je Mirkane os da me ubijes"
    Ja u prvih par sekundi prvo da od straha i srama u zemlju propadnem, onda kad sam vidio onu njegovu izbezumljenu facu pocnem histercino da se smijem. Naravno cijeli razred se kocio od smijeha.

    Prof mjerenja u elektronici bio neka picajzla i svim anm amlo zesce parao po zivcima. I svaki njegov cas je bio pun price "trla baba lan" kako smo mi nekulturni, kako je to bilo drugacije u njegovo vreme i sl. A u svom kabinetu je imao limun, koji je obozavao vise od samog sebe. Jao njegovog odusevljenja kad je limun dobio i jedan plod. Pa sigurno pr casova smo slusali sagu o limunu i njegovu istoriju. Od spice do zrelog doba. I jendom mi na casu kad otpade plod. Kolega onako sav odusevljen sobaci " U "pm" ode limun!" Profo umalo da dobije srcku sto zbog limuna sto zbog bahatosti mog kolege. Mi naravno svi u histericnom smjehu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Mogu ja ovde da ostavljam bisere onog malog sto mi dolazi na privatne casove?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Heh, evo prvo cega sam se setila je profesor likovnog koji je imao 103 godine, a izgledao kao da ima 143... ali original kao Pantelija Topalovic. Nije usao u ucionicu a da ne kaze: "Otvor'te prozore da vam ne umrem na sred casa"

    Zatim profesor muzickog. Kakav lik. "Ko se prijavi za hor automatski ima peticu" Prijavilo se vise od pola odeljenja. Hor naravno nikada nije formiran, niti odrzan, ali smo mi prijavljeni imali petice. Na njegovim casovima je bilo izmedju 5 i 6 ljudi. Covek je sedeo, slusao svoj gramofon i zmureo. Na muzicko smo isli samo kad su nam se igrale karte, mazali nokti, kad je napolju bio kijamet ili kad smo ucili za sledeci cas. Ja u stvari i ne znam kako su ovi ostali dobili ocene.

    Secam se upoznavanja sa profesorkom engleskog. My name is Jovan, my name is Branko, my name is Ana... itd, a onda cujes odjednom "My name is Majkl"... mi se okrenemo, engleskinja ponovi "Majkl?", a Majkl kaze "... Pa da, Majkl, Milos - to je to."

    I, evo, setila sam se i Petrovog pitanja koje je uputio profesorki srpskog. "Profesorka, kako bi vi logicno nastavili ovaj niz: Mesec - Mesecina, Merkur - ?" Do kraja godine ga je izbacivala sa casova.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    "Profesorka, kako bi vi logicno nastavili ovaj niz: Mesec - Mesecina, Merkur - ?"
    axaxaxaaa.. ovo je provala


    setih se, mislim da je bio 4. osnovne (ne secam se tacno), a pamtim tu provalu kanda je bila jucer.. ucili smo pisana slova.. pa je Dino 'ladno podigao ruku, ustao i pitao: 'uciteljice, a kako se pise pisani upitnik?'

  6. #6

    Odgovor: Priche iz skolskih klupa..

    Jest da nije moja provala al je provala mog starog.
    Kako smo, jelte, doleprsali u ovu 'meriku on odluci da ide na casove engleskog. I dolazi jedan dan kuci sav u cudu. I naravno kako smo uvjek ponavljali sta je on radio taj dan i kako sam ja pokusavao da objasnim bar neku od milion nejasnoca tako i tad. Kad prvo sto me pita sto je u engleskom prikolica toliko znacajna. Gledam koja crna prikolica, o cemu ovaj prica. Kaze ja sam danas cijeli dan ucio kako se kaze prikolica u razlicitim polozajima i jos doda da se kaze nekako "balbaks". Daj reko da vidim. Kad sam uzeo papir umalo da umrem koliko sam se smijao. Kad ono uca ti je njemu objasanjavo predloge a za primjer mu donio, iskreno, ocajnu kopiju nekih slicica na kojima su lopta i kutija u razlicitim polozajima. E tako ti je moj cale kod prve slike vidio prikolicu i ostao u zabuni cijeli dan.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •