Windows Vista
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 68
  1. #1

    Windows Vista

    Microsoft je izbacio internu beta 2 verziju svog dolazećeg Windows Vista operativnog sistema. I ranije se nagađalo kolika će biti zahtevnost ovog okruženja, ali sada je definitivno jasno da će proizvođači memorija biti veoma srećni. Naime, jedan od njihovih beta testera je pustio u javnost informaciju da ovaj Windows prosto "jede" memoriju, konkretno čak 800 MB u 'idle' stanju, kada su svi efekti i najzahtevnije okruženje aktivirani. On je javio da Vista radi korektno sa 1 GB RAM memorije, ali da bi svakako bilo poželjno instaliranje 2 GB RAM-a. Pored toga, Vista odbija da se instalira na FAT32 particije, već zahteva NTFS. Što se prostora tiče, nova Vista će zahtevati oko 3 puta više prostora od Windows XP operativnog sistema, pri čemu inicijalna instalacija zahteva oko 7 GB slobodnog prostora.
    - preuzeto sa neta -
    Imate li već određen stav po pitanju ovog novog operativnog sistema?

  2. #2

    Odgovor: Windows Vista

    Kod mene kad se upali kompjuter pise XP. I nemam o tome nikakav stav. To su mi rekli da je dobro, u datom trenutku.
    E onda, kad mi nesto rikne, onda nadjem neke sto pricaju ovim jezikom kao sto je jezik iznad mog posta, pa pitam njih. I sve klimam i vicem aha, aha, a nista ne razumem. A znam malo matematiku. :mig:

    E sad, sistemom indijanske logike dolazim do zakljucka da uz mocnije masine nekako ide nesto novo. Ha! Eto ga stav, ljudi!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Windows Vista

    Citat SQUAW kaže:
    Kod mene kad se upali kompjuter pise XP. I nemam o tome nikakav stav. To su mi rekli da je dobro, u datom trenutku.
    E onda, kad mi nesto rikne, onda nadjem neke sto pricaju ovim jezikom kao sto je jezik iznad mog posta, pa pitam njih. I sve klimam i vicem aha, aha, a nista ne razumem. A znam malo matematiku. :mig:

    E sad, sistemom indijanske logike dolazim do zakljucka da uz mocnije masine nekako ide nesto novo. Ha! Eto ga stav, ljudi!

    HEHEHE KLAP KLAP KLAP
    Good one

    Misiim shta reci o windos wisti ako je sve navedeno tachno ? .. DAAAJ MEMORIJEEE

  4. #4

    Odgovor: Windows Vista

    meni je na mom Atlonu XP 1700+ sa 512rama radila savrseno, jedino sam imao problema sa driver-ima (za muzicku i mreznu) pa sam batalio dok ne izadju isti

  5. #5

    Odgovor: Windows Vista

    Kompanija Microsoft objavila je sredinom ove nedelje novu, dosada
    najobimniju, beta verziju svog novog operativnog sistema Windows Vista.

    Microsoft je već ranije objavio nekoliko manje obimnih beta verzija Viste.
    Pojavljivanje kompletne beta verzija Viste pomereno je za otprilike mesec
    dana, sa sredine jula, na kraj avgusta ove godine.

    Najnovija beta verzija Viste može se preuzeti sa adrese
    http://www.microsoft.com/windowsvist...y/default.mspx.


    Ko zeli da je isproba neka skine.

  6. #6

    Odgovor: Windows Vista

    Ja cu da sacekam, dok sledece godine kupim novi racunar, inkl. VISTA i Office softver ... glupo mi je da platim toliko za softver, a piratske verzije toga su ipak malo riskantne u Nemackoj ...

  7. #7

    Odgovor: Windows Vista

    Ovo nije piratska verzija sto sam ostavila nego redovna legalna BETA verzija.

  8. #8

    Odgovor: Windows Vista

    sto se tice system requirement-a, vista radi i na slabijim mashinama:

    A Windows Vista Capable PC includes at least:
    • A modern processor (at least 800MHz).
    • 512 MB of system memory.
    • A graphics processor that is DirectX 9 capable.

    A Windows Vista Premium Ready PC includes at least:
    • 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor1.
    • 1 GB of system memory.
    • A graphics processor that runs Windows Aero.
    • 128 MB of graphics memory.
    • 40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.
    • DVD-ROM Drive.
    • Audio output capability.
    • Internet access capability.
      za vishe informacija: http://www.microsoft.com/windowsvist...y/capable.mspx

  9. #9

    Odgovor: Windows Vista

    Kompanija Microsoft preduzima potpuno novi pristup u rešavanju bezbedonosnih problema kada je reč o nastupajućem operativnom sistemu Vista.
    Naime, ova kompanija je izdala saopštenje u kojem poziva hakere da dođu i pokušaju da pronađu rupe u njihovom sistemu.
    Microsoft konstantno prima kritike o nedostatku resursa koje stavljaju radi zaštite njihovih proizvoda. Ovaj pokušaj sada ima za cilj da se sve to ispravi.
    Međutim, već su se pojavile informacije o tome da će oni koji ne vole Microsoft ignorisati ovaj poziv u pomoć.





    Izvor: Bit-tech

    Trudi se Microsoft da popravi poljuljanu reputaciju. Setili su se da treba da porade na kvalitetu.

  10. #10

    Odgovor: Windows Vista

    Moguće novo odlaganje Vista-e
    Vista se odlaže do maja 2007-me?
    Izbacivanje na tržište novog Microsoft operativnog sistema već je nekoliko puta odlagano iz različitih razloga. Sada neki analitičari tvrde da će veliki broj stvari u IT industriji uticati na to da Vista ponovo bude odložena do maja sledeće godine. Analitička grupa Gartner je objavila da razlozi odlaganja nisu tehničke prirode i da nije stvar u nalaženju rešenja za bug-ove i probleme sa kodovima koji se javljaju u zadnjem momentu što naravno odlaže izbacivanje na tržište, već je odlaganje čisti iz političkih razloga. Pored toga, moguće će je odlaganje Vista-e i u nekim zemljama Evropske unije zbog problema sa usaglašavanjem sa odredbama Evropske komisije (EC).
    izvor zdnet.co.uk


    Nece valjda opet odloziti?

  11. #11

    Odgovor: Windows Vista

    Kod mene bi 98-ica trčala i dalje da nije onoliko pucala. Sa XP-om sam više nego zadovoljan, tako da će me Vista čekati sigurno još koju godinu.

    p.s. Ako u međuvremenu ne pređem na neku lindžu!

  12. #12

    Odgovor: Windows Vista

    Vista i Office 2007 stupaju na scenu u SAD


    Nakon više godina čekanja, profesionalni korisnici u SAD će napokon dobiti priliku da se "dočepaju" dva udarna Microsoftova proizvoda novog operativnog sistema Windows Vista i nove verzije programskog paketa Office 2007. Oba proizvoda će biti predstavljena 30. novembra na svečanosti u Njujorku.

    Microsoft je počeo elektronskom poštom da šalje pozivnice za svečani
    događaj nazvan "Microsoftov novi dan za biznis" (Microsoft New day for
    Businnes). U pozivnicama se navodi da će svečanost "obeležiti
    pojavljivanje tri glavna proizvoda kompanije, koji donose čitav niz novih
    mogućnosti". Treća "zvezda" Microsoftove njujorške prezentacije, čiji
    domaćin će biti Stiv Bolmer, glavni izvršni rukovodilac kompanije, je
    Exchange Server 2007.

    Interesantno je da će se Vista i Office 2007 pojaviti u Kanadi nekoliko
    dana ranije nego u SAD; kanadske prezenatcije zakazane su za 5. decembar u Torontu, 7. decembar u Montrealu i 12. decembar u Otavi.

    Iako su profesionalni korisnici nestrpljvo čekali na pojavljivanje dva
    nova Microsoftova udarna proizvoda, veliki broj njih izjavio je da neće
    odmah instalirati Windows Vistu, dok ne obave hardverska poboljšanja na
    svojim računarima i ne sračunaju troškove prelaska na novi operativni
    sistem. Sa druge strane, Microsoft se nada da će korisnici istovremeno
    instalirati Vistu i Office 2007; kompanija je najavila da će iduće
    nedelje u Njujorku biti održan niz konferencija za novinare na kojima će
    biti reči o prednostima istovremenog instaliranja Viste i Officea 2007.

  13. #13

    Odgovor: Windows Vista

    Ma ja cu pre nego sto bude zvanicno izasla da je instaliram.
    Mogu misliti kako ce sljakati x64 software na njoj, da ne pricam max.
    Stoji da ce do prvog SP biti bugovita, ali i uz XP sam to preziveo, al bar sam ga i nastrebao.

  14. #14

    Odgovor: Windows Vista

    Bolje da se zove Windows Ista. Izgleda kao skin za win
    Dok usklade sve drivere ima da izadju PCIexpres modemi.
    Verovatno ce biti jos vise default animiranih menija koje treba iskljuciti, a da ne govorim o memory usage za sam win! Kao neko 3D selektovanje prozora http://images.google.com/imgres?imgu...ial_s%26sa%3DN

    Opet cemo trositi nedelje na podesavanje sistema i citanje foruma ....
    Mada ja patim od novog software-a, pa i sistema, tako da cu ga rado koristiti.
    Jedino sto ondak moram da prodam i kupim comp jer je 32-bit, al' ce taman dotle da malopadnu cene, pogotovo ddr2.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  15. #15

    Odgovor: Windows Vista

    Evo ja se javljam s Viste, i mnooogo je dobra, stabilna i sve (sem par nekih driver-a) radi savrseno.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. POMOĆ: Windows Vista / Windows 7
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 20:05
  2. Windows 8
    Autor test korisnik u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.01.2014, 23:01
  3. Windows 7
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 14.10.2011, 12:32
  4. Windows Vista RTM i 5.1 zvuk
    Autor eboye u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 03:22
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2006, 18:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •