Windows Vista - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 68
  1. #46

    13 Odgovor: Windows Vista

    sad se svi nalozili na tu vistu...pregledo sam windws full,i nije me impresioniro...
    kao owo ono nowi windows vista...wow,ustvari nije nesht,smatram da je mnogo laksi rad na xp...ima vista prednosti naravno...ali xp je majka :D

  2. #47

    Odgovor: Windows Vista

    Ajde evo ja lepo zapisem ovu tvoju izjavu, i pokazem ti je za godinu dana, pa da vidim da li ces se slagati. Moze?

  3. #48

    Odgovor: Windows Vista

    Bas je cudno kako ti operativni sistemi brzo stare.
    Narocito kad su lose uradjeni...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  4. #49

    Windows Vista baš ne blista

    Galahad je spomenuo priču o kako ih ja nazivam nervoznim i nestrpljivim korisnicima koji jedva čekaju neki novitet da bi ga stavili na svoju napaćenu mašinu a napaćena je upravo stoga što pripada takvima koji je maltretiraju iz dana u dan, od verzije do verzije ... takvih je uvek bilo i oni se meni na neki čudan način i dopadaju, donekle mi ulepšavaju bavljenje računarima zbog čestih i dobrih provala i egzibicija koje prave a ujedno su korisni zbog brzog detektovanja raznih problema, iako im se ne sme baš slepo verovati.

    eboy je izneo svoja iskustva koja mogu biti dragocena za odlučivanje o prelasku na novi OS, iako bih voleo da je bio opširniji u vezi primećenih nekompatibilnosti ako ih je bilo više od onoga što je napisao.

    • Nikada nisam odmah prešao na noviji operativni sistem, kao ni na najnoviji paket nekog programa koji ozbiljno koristim. Jedini razlog je taj što nikada nisam smeo dozvoliti sebi luksuz da mi računar ne radi sve ono za šta sam ga namenio i tako lepo uvežbao i vaspitao.


    Što se tiče memorijskih zahteva Viste koje svi spominju kao veliki problem, napomenuo bih kako je sada memorijama izuzetno povoljna cena i kako više ne bi trebalo da je neki problem imati u mašini bar 2 GB, tako da taj problem ne smatram više tako strašnim ... jednostavno nahranite vašu aždaju od mašine memorijom i neka onda bljuva vatru.

  5. #50

    Odgovor: Windows Vista

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Bas je cudno kako ti operativni sistemi brzo stare.
    Narocito kad su lose uradjeni...
    ako ovde ima ironije onda sledi ovo
    ?
    znas kako je rekao Bil Gejts

    nije bitno kako radi

    bitno je kako izgleda

    e to je vista...

    znate li da Microsoft prodaje za 30 $ toolbar od Win XP da se ugradi u Vistu ..ko hoce....xe, sad ne mogu da nadjem taj clanak iz novina...ta vista ne znam kome je dobra..gledam im folder My pictures- pola ekrana zauzne neka slichurina samog foldera, te ne moz' korisnik ni svoje slike da razazna u tom chudu ...

    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  6. #51

    Odgovor: Windows Vista

    @Simke: Da obrazlozim i prosirim :D
    Plavi ekrani su mi iskakali u pocetku zbog TV tunera >>Asus My Cinema P7131<<, prvo sto sam pomislio jeste da nisu dobri driver-i i da Vista nesto zjbv. Ali sam onda probao da pokrenem TV na XPu, gde je predhodno radio. I tamo je uspevao da radi, mada se nisam puno zadrzavao u XPu, ali kasnije sam shvatio da je i tu posle odredjenog vremena iskakao BSOD. Tako da sam konacno odneo TV tuner na garanciju, i dobio drugi, koji evo u masini radi kao san. Drugo, kad je ATI izbacio Catalyst driver-e serije 7. U pocetku su bili nasumicno nestabilni, tacnije 7.2 i 7.4 verzija mi nije radile kako treba. Sad sa 7.12 radi odlicno. BSOD sam dobijao i od Nvidia Raid kontrolera, jer driver-i su bili x64, al za XP x64. Tako da sam s vremenom sjebao i chipset, jer se pregrevao. Ali je nakon par meseci i Nvidia izbacila te nforce driver-e. To je sto se hardware-ske kompatibilnosti, tj. driverske tice.
    Sto se software-a tice, 3Ds Max 9 x64 nije radio dobro na Visti, dok nije izasao Productivity Booster 1,2,3. Posle toga je radio dobro. Ali cim je izasao 2008, odmah sam presao jer je bio Vista ready, i evo ni jednom se do sad nije zakucao. Tako da mogu reci da trcanje u novu verziju je ovde ispalo dobro. Adobe CS3 paket je odmah radio savrseno. CS2 nisam ni pokretao na Visti. Sto se nekih manjih programa tice, TuneUP je jako brljavio sa Vistom u verziji 2007, tako da sam nasao alternativno resenje Vista Manager koji se ispostavilo da mnogo bolje odradjuje posao od TuneUPa, pogotovo kod uninstalacije, jer posle uninstalacije, ocisti sve sto je ostalo od file-ova i registry unosa koji su ostali nakon uninstalacije. System Mechanic koji sam bas dosta koristio na XPu, i do danas nije izbacio x64 kompatibilnu verziju. Cak su ih neki ljudi i tuzili, jer su napisali Vista ready na sajtu, a ono je bio samo x86 ready :D Winamp je ima problem sa shared dll fileom, jer u DX10 paketu nije postojao jedan, pa se morao sa winampovog sajta skinuti doticni i staviti u winamp folder. A sa 5.5 verzijom je sve to odradjeno.
    E da, kad sam kod winampa. Driver-i od integrisane muzicke nisu najbolje radili u pocetnim verzijama, i zbog njih sam imao plave ekrane. Cak je MS napravio brljotinu, sto je u update stavio potpisane unstable driver-e za AC97 muzicke. 5.1 zvuk nije radio jer je promenjena arhitektura software-a za kontrolu zvuka u Visti. Ali Realtek je resio problem sa speakerfill opcijom, gde se software-ski resava problem, da "napuni" ostale zvucnike zvukom koji ide iz 2.0 izvora. Mada sam i za to nasao resenje pre nego su izbaceni driver-i sa resample plugin-om za winamp. A KMPlayer ovu opciju ima vec ugradjenu.

    I tako dalje i tako blize, svi problemi su iza mene, komp je stabilan, i sve radi kao saliveno na Visti x64. Toliko sam se vec navikao na ovaj GUI da kad predjem na XP, sve mi je nekako cudno i sirovo. :D
    Jedno sam samo siguran, a to je da kad probavas neki OS ili program koji nije u potpunosti stabilan i oproban, naucis kako radi i zbog cega pravi probleme. S cim se vezuje, tj. koje procese poziva i koristi itd itd. A ja uvek volim da znam kako stvari rade, a i kako stvari ne rade. Nekako volim da resavam probleme.

    Toliko od mene u ovom izdanju Dnevnika

  7. #52

    Odgovor: Windows Vista

    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #53

    Odgovor: Windows Vista

    Baš me zanima ko koristi bilo šta s onog spiska
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better

  9. #54

    Odgovor: Windows Vista

    Mozda jedan od 10,656 clanova...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  10. #55

    Odgovor: Windows Vista

    Molim za pomoc u vezi Viste biznis, naime posle instalinja nekih od programa, nije uvek isti u pitanju, izbrise mi se dvd room. Vista vise ne vidi DVD citac/rezac.
    Sta tu moze biti resenje problema. Unapred Hvala
    Dragan

  11. #56

    Odgovor: Windows Vista

    Najjednostavnije rešenje problema je zamena viste sa XP-om
    sorry što ti stajem na muku, al' stvarno jeste tako
    ... i još će biti neko vreme

    ajd' ovako, da li si proverio da li su programi nakon čije instalacije se briše DVD room kompatibilni sa vistom. Dakle koristi novije verzije programa. nije garancija da se to više neće dešavati, al će biti redje

    Što se tiče dvd čitača. pokušaj da ubaciš novi drajver za njega. dešavalo se da pomogne - doduše retko
    ili uradi repair sistema

    i naravno, za uši tog koji ti je vistu preporučio kao operativni sistem za komp u firmi. Jeste da je sada mnogo stabilnija nego ranije, al' očigledno da još nije dovoljno.

    Da sam (a nisam) na tvom mestu prešao bih na linux
    mnogo jeftinije, a za razliku u ceni se mogu platiti časovi obuke rada na njemu

  12. #57

    Odgovor: Windows Vista

    Od sutra ce biti moguce skinuti windows 7 beta.....zamena za vistu....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  13. #58

    Odgovor: Windows Vista

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Od sutra ce biti moguce skinuti windows 7 beta.....zamena za vistu....
    na shta li ce to tek da lichi... a verovatno ce zahtevati
    8GB RAM-a, 22 incha monitor, i grafichku od 500E...
    i onda ce da je povuku nakon 5 dana, jao omakla im se greskica jedna, cek...

    glupi debeli (i bogati) Ballmer...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  14. #59

    Odgovor: Windows Vista

    ja na sedmici vec 2 meseca.....he he

  15. #60

    Odgovor: Windows Vista

    Citat bloom73 kaže: Pogledaj poruku
    ja na sedmici vec 2 meseca.....he he
    svaka caS...ja je tek danas iskopo' preko nekog nemackog sajta
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. POMOĆ: Windows Vista / Windows 7
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 20:05
  2. Windows 8
    Autor test korisnik u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.01.2014, 23:01
  3. Windows 7
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 14.10.2011, 12:32
  4. Windows Vista RTM i 5.1 zvuk
    Autor eboye u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 03:22
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2006, 18:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •