Umišljenost
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Umišljenost

  1. #1

    Umišljenost


    Umišljeni ljudi nisu rado viđeni u društvu, a teško stiču i prijatelje jer pod svaku cenu i u svakoj situaciji žele imati pravo. Neki ljudi od detinjstva nose u sebi želju da budu "prvi među jednakim". Autoritet se teško može postići preteranim uzdizanjem svoga JA, a niti argumentima kao što su povišeni glas ili lupanje šakom po stolu. Potcenjivanje drugih krajnje je nekulturan i uvredljiv način. Posprdan razgovor s visoka objektivno unizuje onoga tko se njime služi, a ne osobu kojoj je namenjen. Veliko JA može proći samo u nezdravoj socijalnoj grupi ljudi.

    Šta mislite o takvim ljudima?

    Ja poznajem jednu osobu sa ovim osobinama. Najgora stvar kod te osobe što ona ne umišlja da je najpametnija, ona je uverena da jeste. Naime, umišljati znači da verujete u nešto što nije tačno, zar ne?
    Naravno , mala šala, pisala samo sebi...ali ne, nemam tu osobinu
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  2. #2

    Odgovor: Umišljenost

    Na netu znam biti arogantan, pa cesto me smatraju takvim. Zapravo je to logika. Potreba za logikom.
    Uzivo sam prilicno tolerantan i trudim se biti konstruktivan mada ne previse drustven. E sada razmisljam, da li umisljena osoba zeli da istice svoju vaznost, ili samo ima potrebu da ona njegova logika bude skladna. Monk, live?
    Izbegavam ih ili samo klimam glavom.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Umišljenost

    Umisljenost je uobrazenost,jel tako?Ne nisam takva..

  4. #4

    Odgovor: Umišljenost

    Ja ne poznajem ali znam jednu osobu sa takvim osobinama i to....upravo ovde.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •