Emigranti
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Emigranti

  1. #1

    Emigranti

    Да ли је ово мој живот у иностранству или је иностранство у мом животу?


    У животу сваког емигранта осване дан кад он не може са сигурношћу да каже где се налази. Уз то углавном, није у стању ни да каже ко је, одакле долази и где се запутио.
    Неким емигрантима тај дан дође у првим данима емиграције, а неким опет узме много година.
    Навршило се ево двадесет година како живим у Канади и некако се осјећам сизгубљено и свако јутро се будим са истим питањем – да ли сам ја у свом или туђем кревету?
    Да ли је ово моја кућа или сам још увјек у гостима?
    Да ли је ово мој живот у иностранству или је иностранство у мом животу?
    Да ли сам овде или је ово овде тамо?
    Да ли пишем кући или од куће?
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  2. #2

    Odgovor: Emigranti

    Моја сестра скоро емигрирала у Канаду, одвела и малу Малој се никако не допада. Једини је белац у одељењу.
    Пас ће те увек разумети

  3. #3

    Odgovor: Emigranti

    I ja sam razmislao da idem... Onda mi objasnili, ako tamo ne ozenis neku nasu, mozes da biras crnkinju, indijanku ili vijetnamku.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Emigranti

    Па има лепих и заводљивих вијетнамки Барем ове што сам виђао овде. Матор сам да бих сада ишао. Кад сам могао, нисам из својих неких убеђења па би било глупо сада под старе дане да се мењам. Мада места која мене привлаче су поприлично далеко од ''цивилизације''.
    Ок, да одем на неко време. Ловим, ходам... али не и да останем. Мада, зло никад не спава и никада се не зна да не буде нека која те не зачара са ту магију.
    Е да, Ерос обавезно мора ићи са мном.
    Пас ће те увек разумети

  5. #5

    Odgovor: Emigranti

    да ли сам ја у свом или туђем кревету?

    Trenutno sam u tudjem, zivim u iznajmljenom i namestenom stanu. Nedavno sam kupio svoj krevet, ali nikako ga da ga sastavim i vratim vlasniku stana njegov. Sve nekako odugovlacim, nedam se da cu uskoro da menjam stan, uzmem neki nenamesten i sve u njemu bude moje.

    Да ли је ово моја кућа или сам још увјек у гостима?

    Definitivno sam u iznajmljenom stanu, ali ga dozivljavam kao moj - cak i kad sam nedavno bio "u gostima" kod mojih, ovo ovde sam oznacavao sa "kuci".

    Да ли је ово мој живот у иностранству или је иностранство у мом животу?

    Ja se trudim da ne budem u inostranstvu, mada je preda mnom dug put. Ipak sam ovde tek dve godine. Stavise, oko nekih svakodnevnih stvari ovde se vise osecam domaci nego u rodnoj Vojvodini. Na primer, u prodavnicama nemam osecaj da li je nesto skupo ili jeftino.
    Kad uspem da se integrisem (citaj naucim jezik na prilicno visokom nivou), onda cu se osecati domacim.


    Да ли сам овде или је ово овде тамо?

    Uvek je ovde to gde sam ja. Ponekad kad pricam sa nekim od nasih, izraz "kod nas" nije bas definisan.

    Да ли пишем кући или од куће?

    Ono tamo u Zrenjaninu je moja kuca, definitivno, ja sam je kupio i njen sam vlasnik. Ali sam ovde "kod kuce", a tamo u gostima.

    Za razliku od velikog broja ljudi koje znam, ja se nisam puno druzio, tako da mi taj aspect (prijatelji, druzenje) ne nedostaje. Ovde jos nisam stekao prijatelje, a nisam se ni nesto trudio.

    Tako kod mene...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #6

    Odgovor: Emigranti

    Ponavljanje istog posta na raznim temama znaci da postavljac posta uopste ne postuje forum, vec je iskoriscava za sopstvene ciljeve.
    Ovakve ankete moraju biti anonimne, svaki pokusalj prikupljanja licnih podataka vodi zloupotrebi istih radi marketinskih ili drugih ciljeva.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Emigranti

    Да има админа овде, он би блокирао овог провокатора!
    Пас ће те увек разумети

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •