Crkva prodaje nevidljive ulaznice
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Crkva prodaje nevidljive ulaznice




    Da li je uopšte potreban komentar.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  2. #2

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Milsim da je potreban. Pre svega, u spotu, ili prilogu, je izneseno niz mogućih tema, odnosno zanimljivosti, o kojima se može diskutovati. Osim toga postoji, koliko se sećam, i tema o SPC u tom kontekstu pa bi možda bilo dobro bliže profilisati uvodni post.

    Elem, moj komentar bio bio - kakvi smo mi takva nam je i vera, a samim tim i crkva. Nažalost.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Da , jasno mi je donekle stanje u SPC ali danas odem u crkvu jedino tada i odlazim da zapalim sveće i setim se , pa zar u toj svetoj kući, u koju ulazimo najčešće da se pomolimo za žive i mrtve, da negde u sebi ispričaš priču koja te muči ili podeliš sa onim u koga verujem nešto lepo, počinju da se uvode nekakva nova pravila ,zar i tamo na jedinom mestu gde možeš da olakšaš dušu.

    Vlasnik ovog videa je obelodanio ono što ga je mučilo, ali svakako da nije uspeo da svoj naum učini neprimetno, izazvao je pometnju , jasno se vide reakcije i čoveka koji je uzeo pare i žene kojoj ih je kasnije dao.
    Nisam niti dovoljno upućena da komentarišem, naročito ne kratko i jasno, jer mi svašta nije jasno tj. nisam se nikada bavila tim domenom.
    Samo se pitam da li će nekada postojati pravila kojih će se pridržavati svi, da li zaista tek tako bez ikakvih obrazloženja i validnih priznanica (koje naravno i ne postoje) na ovako svetim mestima neko sebi daje za pravo, skrnaviti ih!
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  4. #4

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Spot je pomalo pristrasan i imam utisak da je kreiran od strane ateista, koje zele isterati neku finansijsku pravdu.
    Znaci:
    1. Crkva nije u fiskalnom sistemu, pa nije ni obavezna izdavati racune ili ulaznice na nacin koji se sugerise
    2. Dobrovoljni prilog crkvi ili nekom svecu, pa to se radi vekovima.
    3. Naplacivanje ulaza turistima u cilju smanjenja guzvi i finansijske potpore se radi u mnogim zemljama
    4, Osoba na snimku nije svestenik, vec pretpostavljam pomocno osoblje za prodavanje sveca i suvenira. Ne verujem da je njegov buzet i budzet crkve u nekoj uskoj povezanosti.
    5. Sto se naplate tice, spreman sam da platim jedino za posetu crkava izuzetnih arhitektonskih vrednosti.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Citat proleće kaže: Pogledaj poruku
    Da , jasno mi je donekle stanje u SPC ali danas odem u crkvu jedino tada i odlazim da zapalim sveće i setim se , pa zar u toj svetoj kući, u koju ulazimo najčešće da se pomolimo za žive i mrtve, da negde u sebi ispričaš priču koja te muči ili podeliš sa onim u koga verujem nešto lepo, počinju da se uvode nekakva nova pravila ,zar i tamo na jedinom mestu gde možeš da olakšaš dušu.

    Vlasnik ovog videa je obelodanio ono što ga je mučilo, ali svakako da nije uspeo da svoj naum učini neprimetno, izazvao je pometnju , jasno se vide reakcije i čoveka koji je uzeo pare i žene kojoj ih je kasnije dao.
    Nisam niti dovoljno upućena da komentarišem, naročito ne kratko i jasno, jer mi svašta nije jasno tj. nisam se nikada bavila tim domenom.
    Samo se pitam da li će nekada postojati pravila kojih će se pridržavati svi, da li zaista tek tako bez ikakvih obrazloženja i validnih priznanica (koje naravno i ne postoje) na ovako svetim mestima neko sebi daje za pravo, skrnaviti ih!
    Ti si ocigledan primer zasto i postoje te gradjevine koje ti nazivas " svetim ". Zar bez tih gradjevina i tih prodavaca jevrejskih bajki ljudi ne mogu da se secaju onoga sto zauzima mesto u memoriji ?
    Niko nema odgovornost i zaslugu za svoja dela, zasto upirati prst u bilo koga ko naplacuje bilo sta ?!?
    Crkve, bajke i vernici su morali da postoje, covek to moze da shvati i da zbog toga nema negativan osecaj ili moze da ne shvati i da zbog toga ima negativan osecaj, treceg nema.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #6

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Ti si ocigledan primer zasto i postoje te gradjevine koje ti nazivas " svetim ". Zar bez tih gradjevina i tih prodavaca jevrejskih bajki ljudi ne mogu da se secaju onoga sto zauzima mesto u memoriji ?
    Niko nema odgovornost i zaslugu za svoja dela, zasto upirati prst u bilo koga ko naplacuje bilo sta ?!?
    Crkve, bajke i vernici su morali da postoje, covek to moze da shvati i da zbog toga nema negativan osecaj ili moze da ne shvati i da zbog toga ima negativan osecaj, treceg nema.
    Ne znam čemu ovakva reakcija... Zar zato što smo različiti. Ne, ja nikako nisam toliki vernik u smislu da bi zbog toga morala da postoji Crkva. Svakako da su u mojim mislima svi oni za koje odem da zapalim sveću...Zašto upirati prst u one koji nisu kao ti i imaju potrebu da budu drugačiji.
    Čemu tolika transparentnost u stavu, pa ja svoj nisam naturala naročito ne onima koji su u stanju da ovako reaguju. Na kraju krajeva ljudi su različiti, imaju različite živote, dešavaju im se u životu različite stvari, dobre ili loše i za razliku od tebe veruju...veruju u nešto, jer bez vere u bilo kom domenu života nema smisla...ni živeti.
    Da li ovakve ,,bajke,, moraju da postoje, sa tom mišlju ne želim da se opterećujem.,
    Odgovornost i zaslugu za svoj dela imamo svi!!!
    Poruku je izmenio Meggy, 07.08.2015 u 15:05
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  7. #7

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Citat proleće kaže: Pogledaj poruku
    [B]
    Ne znam čemu ovakva reakcija... Zar zato što smo različiti. Ne, ja nikako nisam toliki vernik u smislu da bi zbog toga morala da postoji Crkva. Svakako da su u mojim mislima svi oni za koje odem da zapalim sveću...Zašto upirati prst u one koji nisu kao ti i imaju potrebu da budu drugačiji.
    Čemu tolika transparentnost u stavu, pa ja svoj nisam naturala naročito ne onima koji su u stanju da ovako reaguju. Na kraju krajeva ljudi su različiti, imaju različite živote, dešavaju im se u životu različite stvari, dobre ili loše i za razliku od tebe veruju...veruju u nešto, jer bez vere u bilo kom domenu života nema smisla...ni živeti.
    Da li ovakve ,,bajke,, moraju da postoje, sa tom mišlju ne želim da se opterećujem.,
    Odgovornost i zaslugu za svoj dela imamo svi!!!
    Nije to reakcija koja upire prst u bilo koga i bilo koga poziva na odgovornost, nego jednostavan racionalni komentar na ono sto je receno.
    Svi smo mi " like one under The Sun " a ne " razliciti ". Crkva postoji zato sto postoje vernici ( ljudi koji veruju u bajke te crkve i zbog toga toj crkvi daju materijalne priloge ). Zar sam ja tebi rekao da ti ne bi trebala da radis to sto radis ? Ne kapiram sta ja bilo kome naturam ?
    Nije " stav " objasnjenje da bilo kakav obred, ceremonija ili ritual ( npr " paljenje sveca " )nema apsolutno nikakav uticaj na desavanja, nego neoboriva cinjenica.
    Verovanje je pozitivan stav prema necemu sto se nikada nije desilo ( i nista vise ) to sto sam ja presrecan zato sto sam ziv i zivim bez ijednog verovanja ( a sigurno nisam jedini ) ni u kom obliku iformi ne osporava znacaj zivota ljudi koji veruju u bilo sta.
    Vazno je da si ti srecna, a ne zasto si ti srecna.
    Da bajke moraju da postoje, da ne moraju - ne bi postojale. ( bas kao i sve drugo ).
    To sto ti verujes da si ti sama sebe stvorila, pa zato " imas " odgovornost i zaslugu za bilo sta sto mislis, kazes i uradis je tvoja stvar.
    Najlepse bi bilo kada bi ti to verovanje donosilo samo pozitivne osecaje, ali to je nemoguce, posto nijedan osecaj odgovornosti ne moze da bude pozitivan...
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #8

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    [B]
    .To sto ti verujes da si ti sama sebe stvorila, pa zato " imas " odgovornost i zaslugu za bilo sta sto mislis, kazes i uradis je tvoja stvar.
    Najlepse bi bilo kada bi ti to verovanje donosilo samo pozitivne osecaje, ali to je nemoguce, posto nijedan osecaj odgovornosti ne moze da bude pozitivan...
    U svakom slučaju za tebe sam pripravnik što se tiče poznavanja i istorijata religije ili možda više da kažem shvatanja, te nikada ne ulazim u priče o kojima ništa ili slabo znam, dokaz je i moj prethodni komentar koji je to i potvrdio .
    Ne umem da pričam na način na koji ti to radiš a naravno imaš na to pravo.
    Poruku je izmenio Meggy, 07.08.2015 u 15:14
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  9. #9

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    I ne moras.Dovoljno je sto si ukazala na pojavu koju ne odobravas.Ni ja je ne odobravam,smatram da je crkvi na dovoljno nacina sasvim lepo omoguceno da na racunima ima solidnu svotu.
    Mene zanima nesto drugo ,ona formulacija-prodavci jevrejskih bajki-?Mozemo li da ne utrpavamo njih u sve?

  10. #10

    Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Citat proleće kaže: Pogledaj poruku
    U svakom slučaju za tebe sam pripravnik što se tiče poznavanja i istorijata religije ili možda više da kažem shvatanja, te nikada ne ulazim u priče o kojima ništa ili slabo znam, dokaz je i moj prethodni komentar koji je to i potvrdio .
    Ne umem da pričam na način na koji ti to radiš a naravno imaš na to pravo.
    Vec sam ti objasnio da i ti i ja i svi ostali ljudi imaju jednu istu nepromenjivu vrednost - jedan zivot. Nijedan covek bilo kakvim mislima, pricom ili delima ne uvecava ili umanjuje svoju vrednost. Zar je tako tesko shvatiti da to obuhvata sve ljude ?
    Objasnio sam ti da ti moras da radis to sto radis i da je najvaznije da ti budes sretna zbog toga......
    Citat davorjanka kaže:
    Mene zanima nesto drugo ,ona formulacija-prodavci jevrejskih bajki-?Mozemo li da ne utrpavamo njih u sve?
    Autor ( Farisej Pavle ) i pisac ( Luka jevandjelista ) bajke o mladom jevrejinu koji je u 33-oj godini rasirio ruke i samolansirao se u atmosferu....
    su jevreji, zato sam rekao " jevrejskih bajki ", bas kao sto bi se o bajkama o " Carevom novom ruhu " ili " Ruznom pacetu " moglo reci da su
    " danske bajke " - zbog narodnosti pisca.....
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  11. #11

    Re: Odgovor: Crkva prodaje nevidljive ulaznice

    Naslov teme je ono pri čemu bi ostao.
    Ne bi sad zašao u opravdanost postojanja crkve, bajke i polemike o jevrejima.
    Crkve, kao institucije na razne načine pokušavaju da pribave materijalnu korist.
    Crkve, kao institucije imaju pravo postojanosti samo po tome da treba da se što više približe idealu "ecclesia" = društvo pozvanih od strane Boga.
    U ovom nastojanju svako pribavljanje materijalne koristi bi trebalo da iskorene.
    Na kraju krajeva crkva ne bi trebalo ništa da prodaje.
    Smela bi da prima samo darove, ali da pre toga uči vernike o darovima i darovanju.
    Te darove bi smela da prima samo da bi njima 100%-no pomagala ljude.
    Postoji taj deo o zbrinjavanju sveštenstva i materijalnim potrebama za širenje učenja.
    Tu je potrebna velika samokontrola crkve da ništa ne ide na komfort, luksuz, koristoljublje.
    To su velike stvari. Verujem, kad bi crkve nastojale da se ovako ostvare - mnogi popovi i episkopi bi ostavili crkvu, a mnogi vernici bi se priključili crkvi aktivno.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Slične teme

  1. Bela Crkva
    Autor Najgora u forumu Banat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.01.2013, 17:53
  2. Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 23:58
  3. Prodaje se 'intimni miris neodoljive žene'
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 07.06.2008, 20:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •