I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    05 I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    U nedelji kad je podignut spomenik Principu, na teritoriju nase zemlje su poceli da stizu pripadnici stranih oruzanih snaga. Interesuje me sta mislite o ovome. Kraj nezavisnosti, ulazak u NATO, kolektivna evropska bezbednost ili nesto sasvim deseto?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #2

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    To je uobicajen postupak u EU. Deo je procesa pridruzivanju EU.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    I Austrijanci šetaju sa Mađarima duž mađarsko-srpske granice, pa niko ne misli da je u pitanju okupacija. Jednostavno i njihov je interes da se bolje zaštite.

    Ne shvatam samo kako si uspeo da strpaš Principa i graničare u isti post?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ne shvatam samo kako si uspeo da strpaš Principa i graničare u isti post?!
    Lako. Njega velicaju kao rodoljuba i borca protiv Austrougara, posle ubistava koje je on ucinio bilo je mnogo krvi na ovim prostorima. Ocekivao sam da ce njegovi obozavaoci ovo videti kao gubitak nezavisnosti i sl. Naravno, ti isti bi, u slucaju da su ovde stigli Rusi, videli to kao cin rodoljublja i panslovenskog bratstva.
    Jednostavno, naoruzani Srbi, Austrijanci i Ugari, pre sto godina su se gledali kroz nisan, a sad su zajedno. I opet Princip u BG.
    Meni je to ironicno.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #5

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku

    Lako. Njega velicaju kao rodoljuba i borca protiv Austrougara, posle ubistava koje je on ucinio bilo je mnogo krvi na ovim prostorima. Ocekivao sam da ce njegovi obozavaoci ovo videti kao gubitak nezavisnosti i sl. Naravno, ti isti bi, u slucaju da su ovde stigli Rusi, videli to kao cin rodoljublja i panslovenskog bratstva.
    Jednostavno, naoruzani Srbi, Austrijanci i Ugari, pre sto godina su se gledali kroz nisan, a sad su zajedno. I opet Princip u BG.
    Meni je to ironicno.
    Pa? Zar u toj vojsci Austrougara polovinu nije činilo ljudstvo iz Bosne, Hrvatske, Slovenije, Vojvodine, Češke? Pitaj Podrinje (Šabac i okolinu) kako je prošao sa tim "prisilno mobilisanim", a i Josip Broz je bio unapređen i jedno vreme bio u Petrovaradinu. Osvrni se i reci nešto o Francuzima i Nemcima. Skoro uvek su se gledali preko nišana Francuzi i nemačka vojvodstva a sada su zajedno kičma EU.
    Nego, pre mi se čini da je tvoja reakcija upravo uperena protiv Principa ("njega veličaju kao borca i rodoljuba"), zatim rečenica "posle ubistava koje je počinio bilo je mnogo krvi.." Šta je to što ti zaista smeta? Činjenica da je Srbin jedini ustao protiv okupacije velikog carstva dok su Hrvati i muslimani čak bili odani vojnici istog (što se uvek ponavljalo..jer sluge se rađaju)?
    Vidiš, meni smeta oholost mađarskih vlasti čije odluke osporava i EU. Uvek je umišljenost veličine ogroman podstrek za pokazivanje pravog lica komšija. Što ne podižu zid prema članicama EU jer mnogo azilanata na teritoriju Srbije dolaze upravo iz zemalja EU (Grčke, Bugarske, Rumunije)? Princip je čovek koji se sa pravom suprostavio okupatorima!!!! Zar se tako nešto ne treba poštovati?
    Poruku je izmenio Sivi, 30.06.2015 u 16:36
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #6

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Mos misliti, da je albanac ubio Milosevica, nekima bi bio rodoljub, drugima terorista.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Re: Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrija

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Pa? Zar u toj vojsci Austrougara polovinu nije činilo ljudstvo iz Bosne, Hrvatske, Slovenije, Vojvodine, Češke? Pitaj Podrinje (Šabac i okolinu) kako je prošao sa tim "prisilno mobilisanim", a i Josip Broz je bio unapređen i jedno vreme bio u Petrovaradinu. Osvrni se i reci nešto o Francuzima i Nemcima. Skoro uvek su se gledali preko nišana Francuzi i nemačka vojvodstva a sada su zajedno kičma EU.
    Nego, pre mi se čini da je tvoja reakcija upravo uperena protiv Principa ("njega veličaju kao borca i rodoljuba"), zatim rečenica "posle ubistava koje je počinio bilo je mnogo krvi.." Šta je to što ti zaista smeta? Činjenica da je Srbin jedini ustao protiv okupacije velikog carstva dok su Hrvati i muslimani čak bili odani vojnici istog (što se uvek ponavljalo..jer sluge se rađaju)?
    Vidiš, meni smeta oholost mađarskih vlasti čije odluke osporava i EU. Uvek je umišljenost veličine ogroman podstrek za pokazivanje pravog lica komšija. Što ne podižu zid prema članicama EU jer mnogo azilanata na teritoriju Srbije dolaze upravo iz zemalja EU (Grčke, Bugarske, Rumunije)? Princip je čovek koji se sa pravom suprostavio okupatorima!!!! Zar se tako nešto ne treba poštovati?
    Druze Sivi iz NOBa ali ti generalizujes stvari . sto nije nista neobicno , s obzirom na tvoj mentakni sklop.
    Moj pradeda Sava Petrovic je otisao kao dobrovoljac i poginuo na solunskom frintu i sahtanjen na Zejtinliku ostavivsi prababu Daru udovicom sa 23 godine i dvoje dece , sina Branka i moju babu , Maru , koja nikad nije videla oca..
    Mislim, kada bi se sad probudio, rekao bi ...e jesam bio romantik:.
    Rekao bi to i Svetozar Miletic ....kada bi seo u voz i malo proputovao Vojvodinom.
    Ili bi rekao ono sto je rekao Jasa Tomic vec 1919 gidine ,, u svom radikalskom listu " Zastava",kojeg ti sigurno cenis.
    Ili Milos Crnjjanski.

    Kao tako sav slobodoljubiv ..zar ne mislis da su reci ..sluga ...robovi .....jako relativni pojmovi.
    Sluga je sluga ...i rob je rob .....bez obzira ko je gospodar.
    Radis ovde ...gde si kao svoj na svome ...i medju svojima, za 200 evra , 6 a nekad i sedam dana u nedelji . s tim da ne dobijas platu mesecima .....godisnji odmor dobijes kako se.. i kad ..i koliko gazdi prohte ...sta si ti ?
    I ne razumem ....zasto se ovde , u ovoj drzavi , slave , dizu im se spomenici , ljudima koji su urnisali ovaj narod.
    Sve , bre , naopako.
    To mentalni , prreovladjajuci , sklop u piitanju , gde i tebe racunam.
    Gavrilo . ubio ( znaci ubica) ... visestruki ....i zapalio najveci pokolj u kojem je izginulo trecina Srba , 60 posto muskog stanovnistva ,
    i on je sada borac za slobodu.a ne terorista.
    Koju slobodu?
    Ovu?

    Ili Nikola Pasic .
    Na sve je pristao , samo na jedno ne.
    Da Austrijanci istrazuju ubistvo svog prestolonaslednika.
    Ne ,vec ce to biti u nadleznosti srpskih sudova koji su poznati po svojoj azurnosti ... objektivnosti... i NEkorumpitanosti.
    Njegovo Ne bilo okidac .....a on se za vreme rata bavio smutnim poslovima.
    Al, jebi ga .....velikan ovog naroda.

    A sta su atentatori na Kralja Aleksandra?

    Znas li da Makedonci u vreme Kralja Aleksandra nisu mogli imati prezimena koja se zavrsavaju na ...ski ...ili ...ov.?
    Isto kao sto je u Spaniji general Franko zabranio Kataloncima da im se deca zovu Zordi ...vec su morali se zvati Horhe.
    Kako se to zove ?
    Uostalom, o tome je pisao i Arcibald Rajs . pa je to jedan od razloga zasto smo oterali Makedonce iz svog nacionalnog korpusa.
    Kao i Crnogorce.
    Kao i bosance ili Bosnjake (kako hoces ), muslimanske veroispovesti , jer je jedini srbin , pravoslavan Srbin.

    A Madjari udarili zid iz prakticnih razloga.
    Mnogo, bre, porozna granica ( ne znam gde je al je granica ) na jugu,
    Za par evra , a nekad i manje je mozes preci .
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #8

    Odgovor: Re: Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i

    Mrzi me da citam sve,cudi me otkud Gavrilo ovde?Zaboravljate cinjenice,do rata bi doslo,kako god,Princip im naleteo samo kao izgovor ,da nije on bilo bi nesto drugo.Ko je imalo citao istorijske arhive,tadasnju prepisku ,to mu je jasno kao dan.Inace,Principa navesti kao razlog,najlakse je.

  9. #9

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    zatim rečenica "posle ubistava koje je počinio bilo je mnogo krvi.."
    Hoćeš reci da nije tačno? To nije bilo ubistvo tri osobe, dve odrasle i jedne pred rođenjem? Ostavi na stranu pobude i opravdanost. Ili možda da posle toga nije bilo puno krvi? Verujem da bi do rata došlo i bez atentata, čekao se samo povod, ali to ipak ne menja činjenicu da je to pokrenulo lavinu.
    Opet, da ponovim, meni bode oči da je u nedelji kada je postavljen spomenik za neke simbolu borbe protiv AU, a za neke rodonačelniku modernog terorizma, a svakako onom ko je pokrenuo okidač WWI, A&U policijske snage stupaju na ovu teritoriju kao prijateljske.
    Kad si već pomenuo da su dobar deo tih snaga činili Hrvati, Slovenci i Muslimani, znaj da nije u tim AU snagama manjkalo ni Srba, iz Vojvodine, iz Hrvatske i iz Bosne.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #10

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mos misliti, da je albanac ubio Milosevica, nekima bi bio rodoljub, drugima terorista.
    Lupetaš ili pokušavaš da se šališ?
    Zar su Bosanci došli u Austriju, ubijali i skrnavili svetinje i tražili da otcepe deo teritorije?
    Vidiš, nekima su jedni te isti bili prvo teroristi a onda "rodoljubi". USA je UČK godinama vodio kao terorističku organizaciju a onda su shvatili da su im oni ulaznica u Srbiju. Rodoljub je onaj koji VOLI svoju zemlju, a terorista onaj koji je ruši.Misliš li da je malo policajaca i porodica šiptarske nacionalnosti ubila UČK? Ubila ih je jer su bili rodoljubi i što su poštovali zemlju čije državljanstvo imaju! Ibrahima Rugovu su od istih spasli srpski specijalci. Kapiraš koliko je glupo Principa nazivati teroristom?
    davorjanka svaka čast na opaski! Godinama unazad se znalo da će rat izbiti, pogotovo posle Bizmarkovog ujedinjenja nemačkih vojvodstava i austrijske želje da okupira sve što je Otomansko carstvo držalo na Balkanu. Srbija je bila trn u oku jer je bila SVOJA i samim postojanjem budila nadu drugim slovenima za slobodom.
    bigrancer "I ne razumem ....zasto se ovde , u ovoj drzavi , slave , dizu im se spomenici , ljudima koji su urnisali ovaj narod."
    Kakav je onda tvoj mentalni sklop kada onoga koji se žrtvovao za slobodu svoje zemlje smatraš nedostojnim spomenika? Kažeš..moj slobodoljubivi sklop? Po tome ispada da je tvoj slugeranjski? A iskreno...ne verujem, jer u daljem tekstu vidim da izuzetno ceniš lične slobode. I znam da si dovoljno svestan da shvatiš da se za slobodu moraš boriti protiv mnogih osionih nasilnika. Nego...Italija već ima preko 60 000 izbeglica i svojim brodovima ih spašava sa nekih čamaca dok Mađarska želi postaviti zid? Znači li to da su, slučajem, pomorska zemlja da bi potapali te čamce?
    I da...cela EU u haosu zbog 60-100 hiljada izbeglica a ti zaboravljaš da je 250 hiljada izbeglica nagrnulo na ove prostore pre samo 20 godina?
    Sunny...tebi očigledno odgovara da veštački praviš "paralele"? To što će nekolicina carinika i policajaca (ne vojnika) Mađarske ovde biti da bi se uverili odakle i koliko izbeglica dolazi znači isto kao da kontrolišu Srbiju? Ček..pa onda to što nekoliko brodova raznih zastava krstare Mediteranom znači da kontrolišu Italiju?? Uviđaš koliko je to smešno?
    Poruku je izmenio Sivi, 01.07.2015 u 15:56
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #11

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Sivi, ne salim se. Jedini ste narod koji teroristi dize spomenik, pa mozes ti da lupas koliko zelis, atentator se danas deklarise kao terorista, pa slavio ga ti ili ne. Kolonizatori su svuda doneli i dobro i zlo, nema smisla da ovde diskutujemo o tome.
    Sto se Kosova tice, daj malo pricaj i o teroru i pljacku srpskih snaga, jer medalja ima dve strane.
    Naravno, ako zelis da mrzis ceo svet, na tebi je, nenasilnim metodama se sve dozvoljeno. Ili, daj osvesti se, ne ponavljajte jedno te isto 25 godina. Svet se pomerio napred!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Sivi, ne salim se. Jedini ste narod koji teroristi dize spomenik, pa mozes ti da lupas koliko zelis, atentator se danas deklarise kao terorista, pa slavio ga ti ili ne. Kolonizatori su svuda doneli i dobro i zlo, nema smisla da ovde diskutujemo o tome.
    Sto se Kosova tice, daj malo pricaj i o teroru i pljacku srpskih snaga, jer medalja ima dve strane.
    Naravno, ako zelis da mrzis ceo svet, na tebi je, nenasilnim metodama se sve dozvoljeno. Ili, daj osvesti se, ne ponavljajte jedno te isto 25 godina. Svet se pomerio napred!
    Svet se pomerio napred? U čemu, ako ti nije teško nabrojati? U reviziji istorije? U falsifikovanju istine o mnogim događajima? U insceniranim tragedijama koje se prišivaju drugima? Pa i Hitler je tako "opravdao" napad na Poljsku i početak Drugog svetskog rata.
    Zar si toliko slep pa nisi video da se na 70 godišnjicu pobede nad fašizmom, neki odbili da se poklone senima miliona koje su dale život da se to zlo zaustavi? U Jadovnu paralelan skup vajnih "europejaca" koji žale što Jadovno nije duže "radilo", u Blajburgu opšte metanisanje nad gubitkom FAŠISTIČKIH VOJNIKA??
    Daješ savete drugima a nešto ne viđeh igde da si bilo kojom rečju barem OSUDIO Austrougarsku za Prvi svetski rat (ili Veliki rat). Zašto nisi? Gde si ti to otišao napred ako i posle 100 godina ne možeš priiznati da su Austrijanci i Mađari bili tamničari polovine Evrope? I sad..Srbi su ludi što podižu spomenik onome koji se usudio suprostaviti tamničarima?
    BTW...ja sam malo južnije, bliže Kosovu od tebe i sigurno sam tamo bio nekoliko desetina puta više od tebe. Poznavao sam mnoge šiptare i bilo je mnogo čestitih ljudi među njima. Siguran sam da oni NIKADA ne bi bili među zločincima UČK, kao što i oni znaju da ja nikada ne bih bio među Škorpionima, Tigrovima, Belim orlovima i sl. bolesnicima. E vidiš ta moja generacija je znala da izgradi međusobno poverenje bez obzira na nacionalnost. Kako je onda to svet "otišao napred" ako sadašnje generacije to ne umeju??
    Poruku je izmenio Sivi, 01.07.2015 u 21:21
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #13

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Da, da, revizija istorije mi stvarno smeta. Na Crvenom trgu je paradirala zemlja koja je rehabilitovala Drazu, sa naslednicima vojske carske Rusije, a u ime antifasizma.
    Sto se tamnicara tice, da vas onda Madjari nisu primili da se naselite i cuvate juzne granice, te iste granice bi bile mnogo juznije i ovaj sajt bi se danas vodio na Madjarskom jeziku. No, sve novo sad nije bitno preterano za ovu tematiku.
    Ako te pogadja moja konstatacija, da je svet otisao napred, ja tu nista ne mogu da ucinim, niti imam nameru da promenim nesto u tvojoj glavi. Zivi juznije i uzivaj. Cuvaj granice!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #14

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da, da, revizija istorije mi stvarno smeta. Na Crvenom trgu je paradirala zemlja koja je rehabilitovala Drazu, sa naslednicima vojske carske Rusije, a u ime antifasizma.
    Sto se tamnicara tice, da vas onda Madjari nisu primili da se naselite i cuvate juzne granice, te iste granice bi bile mnogo juznije i ovaj sajt bi se danas vodio na Madjarskom jeziku. .. Zivi juznije i uzivaj. Cuvaj granice!
    Ok...shvatam. Verovatno si Mađar pa zato nigde nema suočavanja sa Mađarskim delovanjem u Prvom pa zatim i u Drugom svetskom ratu. Shodno tome ni sa fašizmom...pa ti proslava godišnjice zato i smeta?
    Zašto ti je problem priznati da Mađarska je OBA puta bila na strani zla? Ako si čestit čovek...što bi tebe to pogađalo? Jer vidim da bilo šta Mađarska da uradi...ti si na njenoj strani. Gde si onda ti to napredovao kao čovek kada je to prevaziđeno još iz rodovskog društva?
    P.S. Ako grešim..praštaj, ali budi realan pa kada sudiš o nečemu sudi po zakonu, ne po krvnoj i nacionalnoj osnovi. Jbg...napreduj malo !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: I Mađari kontrolišu granicu Srbije s Makedonijom, stizu Nemci i Austrijanci

    Da, smatram se Madjarom, mada bi mogao da tvrdim i da sam Bunjevac, Hrvat ili Srbin.
    Da ti objasnim, nije Madjarska stala na strani zla, vec rezim koji je stajao na celu drzave u drugom svetskom ratu. Pa eto po logici analognoj rehabilitacije Draze, i mosti Miklosa Hortija su dopremljene kuci iz emigracije, ``jer on nije aktivno saradjivao sa Nemackom i njegov rezim nije aktivno podrzavao nedela, sve u svemu, bio je zrtva okolnosti koji je zadesio zemlju``.
    Sto se prvog svetskog rata tice, tu apsolutno nisi u pravu. Prvi svetski rat su izazvali slozeni istorijski procesi.
    Elem, cija je to nacionalisticka histerija rasturila Jugu, na kraju izazvavsi i sukob sa najvecom alijansom na svetu? Pazi, sudim po zakonu a ne po krvnoj i nacionalnoj osnovi!
    Ne razumem, sta ima Madjarska sa tematikom? Gradi i ti ogradu ako ti je milo.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tvrdjave Srbije
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.03.2015, 19:45
  2. Manastiri Srbije
    Autor HLEBmaster u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 20:50
  3. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •