Srbija prva na meti islamista?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Srbija prva na meti islamista?

    U video snimku "Mi smo islamski hilafet - kasida" kao početna meta islamskih terorista označena je Srbija, a za njom slede i ostale zemlje Balkana.

    Link http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1015745

    Neki ljudi u komentarima na ovu vest, smatraju ovaj video delom nedoraslih klinaca, a neki ismevaju ozbilljnost vesti, realnost pretnje, dok neki smatraju da je u pitanju spinovanje ili priprema za ulaz u NATO pakt.
    Sta vi mislite?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Nemam pojma sta da mislim,moze biti sve ono sto si naveo,a moze i stvarna pretnja.Sve i da jeste,sta obican gradjanin uopste moze da uradi?

  4. #4

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Danas sam čula komentar osobe/stručnjaka za izučavanje terorizma (tako nekako), a u vezi komentara koji iznose mediji, pisani mediji, internet...
    Rekao je da pretnje izrečene nisu bezazlene, da je generalno bezbednost dobra ali da ih ne treba zanemariti.
    U svakom slučaju , upućene pretnje imaju za cilj izazivanje straha kod naroda ali i u propagandne svrhe, u smislu da će se neko i priključiti njihovoj organizaciji, zainteresovati.

    Naravno da smo mi u ovom slučaju samo nemi posmatrači i nadam se da o tome vodi računa onaj ko treba ,i da će sve uraditi kako bi ovom narodu obezbedili sigurnost, bar od tog zla.
    Šta drugo, mogu samo da i dalje ignorišem postavljene statuse na internetu, jer mi je tako lakše...
    Zašto baš Srbija prva...
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  5. #5

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Jedan sam od onih koji misli da je IDIŠ (Islamska država Iraka i Šama) tvorevina Zapada (Amerike) i da je kao takva pogodan alat da se ostvare neki od američkih interesa. Pomenuta kasida je, verujem, najviše u funkciji pritiska na Srbiju (pre svega) da se odrekne sadašnje (neke) neutralnosti i prikloni se NATO bloku u punom formatu.

    Međutim, to ne znači da našoj zemlji ne preti realna opasnost od islamskog terorizma, ako ni zbog čega drugog, a ono zbog brojnih mudžahedina koji su boarvili ili borave u Siriji i Iraku, a koji potiču iz Srbije (Sandžaka i Kosova najviše), ali i zemalja iz okruženja. Zatim tu su i u dužem prostoru posledice vehabijskog delovanja na ovim prostorima, sklonost dela bošnjačke verske i političke elite IDIŠ-u, kao i istorijsko nasleđe ovih prostora.

    Sve u svemu, puno razloga za brigu, šta god da je u pitanju.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Uvek sam bio pristalica predupređenja sukoba tako da bih predložio da neko "dobaci" ISIL-u kopiju Good Kill filma iz 2014 koliko da pomognem identifikaciji vinovnika većine zla već decenijama.
    Smatram prilično neverovatnim napad većih formacija na Srbiju, pre mi sve liči na "kuresanje" nekih klinačkih bolesnika.
    Sada je, nažalost, moguće da svaka šuša kupi malo pažnje nekom epskom glupošću! Uostalom veliku većinu sledbenika te organizacije su i vrbovali preko interneta (barem iz zapadne hemisfere), kao i bolesne snimke egzekucija.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Sto se snimka tice, njegovi tvorci su generalno tupavi i (za)ostali na nivou neukih klinaca.
    Ne verujem da postoji velika opasnost od terorizma, a opasnost od poneke akcije do nekiliko desetina zrtava postoji u svakoj zemlji sa izvesnom verovatnocom.
    Elem, ne mogu da ne primetim intenzivnu antipropagandu desnicarskih frakcija, kako u Srbiji, tako i u okolnim zemljama. Kako raste broj izbeglica, tako raste i teza o ugrozenosti lokalnog naroda. Ne verujem da je to deo Amerike.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Sta vi mislite?
    Znam ( ne " mislim " ) da nam se desava samo ono sto mora da nam se desi, zato sto nam se samo to uvek desavalo. Ako islamski fundamentalisti moraju da napadnu Srbiju a Srbija bude nesposobna da to spreci onda ce nam se to i desiti, bas kao sto su se desili svi napadi islamskih fundamentalista ili sprecavanja tih desavanja.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  9. #9

    Odgovor: Srbija prva na meti islamista?

    Evo opet jedna mapa, i mi na njoj kao deo ID http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1025393
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Slične teme

  1. Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 15:17
  2. Srbija
    Autor elektricna ovca u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 10:10
  3. Rođena prva panda u Evropi
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.08.2007, 00:06
  4. Prva nacionalna Noć muzeja
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.05.2007, 14:34
  5. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 19:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •