Trajna epilacija
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49
  1. #1

    05 Trajna epilacija

    Jel zna neko nesto o IPL aparatu za trajno uklanjanje dlacica? Nasla sam salon u Beogradu po neverovatno niskim cenama! noge sa preponama 5700 din, pazuh 1700 din., nausnice 950 din.....Eto mi prilike da se zauvek resim dlaka!
    Ajde zene da mi kazete ako znate nesto o tome, jel boli i koliko je efikasno?
    Ma i bol cu da izdrzim ako je efikasno. Samo da zavrsim s tim!
    Pozdrav

  2. #2

    Odgovor: trajna epilacija

    Bogami, meni je to nesto previse jeftino Kako god, treba da znas da se tretman ponavlja, a koliko puta - nem' pojma
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: trajna epilacija

    I meni je to jeftino. Da nije jedna noga sa pola prepona 5700 din?
    A treman treba ponoviti bar 5-6 puta, sve zavisi od jacine dlaka. A jel onda to znaci da treba platiti 5 puta po 5700 dinara?

  4. #4
    Jeste jeftino, ali pise da je to neki Palomarov aparat nove generacije pa sam mislila da se malo raspitam. Ali cu sigurno zakazati bar neku regiju (malu ) da probam, sta gubim?
    Znam da se tretman ponavlja ali pise od 4 - 12 nedelja, sto znaci moze da se desi tek posle 2 meseca da je potrebno ponoviti, sto je superpovoljno!
    pozdrav

    ma da, cele noge sa preponama! pokupila sam flajer kad sam bila na sajmu kozmetike i deluju ozbiljno! I kad sam videla cene odusevila sam se jer nemam da dam par stotina evra za jedan tretman a ovo mi deluje bas pristupacno.

  5. #5

    Odgovor: trajna epilacija

    Ako su tolke cene, moracu da razmislim o tome. Kako bi zivot bio idealan bez dlaka...

  6. #6

    Odgovor: trajna epilacija

    Jedan mali savjet za vas ljupke djevojke. Prije nego sto odete na laserski tretman potrudite se da vam boja dlake bude sto tamnija u odnosu na boju koze. Sto znaci nema kvarcanja, suncanja, krema za tamnjenje i sl.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  7. #7

    Odgovor: trajna epilacija

    BTW ako sam dobro razumio. Vidim niko od vas ne spominje lasersko uklanjanje dlacica. Ako mislimo na isto (IPL - Intense Pulsed Light) onda pricamo o tehnologiji za lasersko uklanjanje dlacica. Nebi trebalo nista da boli, mozda ponekad da pecne pomalo. Jedino u slucaju da nabasate na nekog veoma ne strucnog pa da zavrsite sa opekotinama . U svakom slucaju do postizanja trajnih efekata moracete ici vise puta, makar 4 a u vecini slucajeva i vise. Ali efekti i poslije prvog puta su relativno dugotrajni, recimo od par mjeseci.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  8. #8

    Odgovor: trajna epilacija

    Hvala Papak na informacijama, puno si mi pomogao. Jos samo da docekam platu i etooooo mene heheh. Ma samo neka radi! Ja sam strpljiva devojka, a i za te pare bi cekala kolko god treba, samo da ih se resim. caoooooooo
    HVALA JOS JEDNOM!

  9. #9

    Odgovor: trajna epilacija

    Jos malo informacija:

    Tehnika uklanjanja dlacica laserom je zapocela jos 1995. Korijen dlake (folikul dlake) upija lasersku energiju i u djelicu sekunde, sva tretirana dlaka biva odvojena od korijena. Medicinski je dokazano da se svaka pora koja sadrzi dlaku moze tretirati.


    Broj tretmana zavisi od od predjela koji se tretira, gustine dlake i ciklusa rasta dlake. Naime, dlaka raste u ciklusima i puno faktora utice na njen rast i debljinu dlake (godine, tjelesna tezina, etnicka pripadnost, hormoni, ljekovi i metabolizam). Ciklus se sastoji iz 3 faze: anagen (period rasta), katagen (zrela faza) i telogen (faza opadanja kose). Anagen traje 100 dana (ili duze), katagen traje 10 dana, a telogen traje 100 dana.



    Tretman treba uraditi dok je dlaka u katagen fazi. Obzirom da dlaka raste razlicitom brzinom, zbog toga je neophodno uraditi vise tretmana (5-6) za potpuno uklanjanje ili u najgorem slucaju 70% dlake biva odstranjeno.

    Tretman ce biti uspjesan samo za osobe koje imaju crnu dlaku i bijelu kozu. Osobama sa plavom bojom dlake ne preporucujem ovaj tretman da ne bi dzaba bacale pare. Razlog tome je sto laser emituje energiju koju moze da "upije" samo crna boja. Ukoliko je koza bila izlozena suncanju ili kvarcovanju, melanin iz koze ce takodje "upijati" lasersku energiju, tako da ce koza biti upaljena i izrazito crvena.
    Takodje dlaka ne bi trebala biti depilirana (cupana iz korijena) makar 2-3 mjeseca prije tretmana (zbog pomenutog ciklusa rasta dlake). Prije tretmna dlaku treba dobro izbrijti jer onda laserska energija lakse dopre do folikula dlake. U suprotnom, dlaka ce sagoreti i proces moze biti bolan.

    (konacno da prakticno upotrijebim svakodnevno koristenje lasera i bavljenjem naukom)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #10

    Odgovor: trajna epilacija

    Hvala na detaljnom objasnjenju Irnik!!! To mi je dosta pomoglo da razumem cikluse dlake. Ali ovde je upitanju IPL aparat a ne laser. Bila sam u salonu i doktorka mi je sve lepo objasnila. Isto vazi za brijanje odnosno da bi bilo uspesnije treba brijati 2-3 meseca dlake. Ali mi je takodje rekla da ovaj aparat radi i tanke i svetlije dlake za razliku od lasera. Samo ne moze da radi dlake koje nemaju pigment (bele). Neke regije ionako brijem tako da sam zakazala tretman pazuh. Kod ovog aparata je prednost sto moze doci samo do blagog crvenila koje nestaje u roku od par sati. Oni rade i neki test koze tako da ne postoji nikakva sansa da me ispeku. Mislim da je ovo prava stvar. Malo sam citala o tom aparatu i na americkom sajtu od koga su i kupili aparat i bas sam zadovoljna onim sto sam procitala! Posto vidim da si vrlo strucan (na) na tom polju ako te zanima poslacu ti taj sajt kao pp...da ne bi bilo reklama ovde))

    Jos jednom hvala na trudu i detaljnosti!!!
    Pozdrav

  11. #11

    Odgovor: trajna epilacija

    Pa tehnicki govoreci IPL aparati zaista nisu laserski aparati, ali shire definisano mogu se svrstati pod "laserske tretmane" jer rade na istom principu kao i laseri a to je koriscenje svjetlosne energije radi oshtecenja folikula dlake. Laserski aparati emituju lasere, odnosno usko-talasne, obicno monohromaticne koherentne svjetlosne zrake. S druge strane IPL aparati emituju shiroko-talasne nekoherentne zrake raznih talasnih duzina, te stoga nisu "laseri". Ali bez obzira na tehnikalije princip rada je isti. Prednost IPL aparata je shto mogu tretirati dlake od svjetlijih do tamnijih nijansi (SIVE, PLAVE ILI BIJELE DLAKE BEZ PIGMENTA SE NEMOGU TRETIRATI SHTA GOD VAM KO PRICHAO) i sto imaju vecu efektivnu povrshinu tretiranja, ali manjak im je shto se izvor svjetlosti ne mozhe selektivno podeshavati prema odnosu boja koze i dlake. Kao posljedica toga tretman tamnije koze je manje efikasan i vishe riskantan. I na kraju poslije sve ove priche laser, IPL ili nesto trece pouka je ista: sto svijetlija koza a tamnija dlaka, to ce tretman biti efikasniji .
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  12. #12

    Odgovor: trajna epilacija

    Ja sam izuzetno zadovoljna. Izgleda da nisam bacila pare. Uradila sam pazuh, nausnice i bradu. Na nausnicama i bradi jos uvek nemam dlake a proslo je 15-tak dana s tim sto sam ja posle tretmana (5 dana) pocupala voskom jer nisam htela da brijem. Inace sam ja cupala brkove na svakih 3-4 dana. Sto se pazuha tice polako su pocele dlacice da ispadaju kad se brisem peskirom. Eto to je moje iskustvo. Mislim da ovo radi!
    pozdrav

  13. #13

    09 Odgovor: trajna epilacija

    A koji je telefon od tog salona? hvala

  14. #14

    Odgovor: trajna epilacija

    Citat fisco77 kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam izuzetno zadovoljna. Izgleda da nisam bacila pare. Uradila sam pazuh, nausnice i bradu. Na nausnicama i bradi jos uvek nemam dlake a proslo je 15-tak dana s tim sto sam ja posle tretmana (5 dana) pocupala voskom jer nisam htela da brijem. Inace sam ja cupala brkove na svakih 3-4 dana. Sto se pazuha tice polako su pocele dlacice da ispadaju kad se brisem peskirom. Eto to je moje iskustvo. Mislim da ovo radi!
    pozdrav

    Ako sam dobro shvatila, dlake nakon tretmana ostaju i opadnu tek nakon nekog određenog vremena

  15. #15

    Odgovor: Trajna epilacija

    Papak zna, a ja dodajem:
    Najveći Američki proizvođač IPL aparata, Palomar Medical Tehnologies Inc., dizajnirao je novu generaciju aparata koji omogućavaju da tretman za trajnu depilaciju bude najjeftiniji mogući.

    Palomarova jedinstvena paleta ručica omogućava efikasnu, bezbolnu, najbržu i apsolutno bezbednu trajnu depilaciju za sve tipove kože. Tretmani za regije kao što su ženske noge ili muška leđa traju oko 15 minuta a za najmanje regije oko 15 sekundi.

    Potreban broj tretmana prvenstveno zavisi od regije koja se tretira kao i od tipa kože i vrste dlake. Obično je potrebno 3 - 8 tretmana. Tretmani se ponavljaju u zavisnosti od tretirane regije na 4 -12 nedelja.

    Radi

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Trajna sminka
    Autor blueella u forumu Lepota
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 15:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •