Hoćete li da studirate u USA? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39
  1. #16

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Aha, jasno.
    Zanima me samo kako se dolazi do kontakta sa profesorima? Da li se do kontakta dolazi preko nekog profesora odavde ili preko neke razmene studenata ili treba da svrljam netom i ceprkam po sajtovima raznoraznih univerziteta i trazim mail adrese odredjenih profesora? Ili treba da upoznam nekog ko slucajno studira u Americi i poznaje bas nekog profesora iz moje struke i zeli da mi pomogne da stupim u kontakt sa profesorom? Da li postoji sansa da te prime bez pomoci profesora?

  2. #17

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Odes na web site univerziteta i nadjes profu. To je ovdje sve fino organizovano. Sve profe imaju svoje sajtove, sa objasnjenjem sta rade. To ti nece biti nikakav problem. Tamo ces da nadjes i njihove emailove i onda im pises. Naravno moze i neko drugi da te uputi na nekog "dobrog" profu. Ja mogu da pomognem samo ovdje kod nas na univerzitetu. Ne znam bas profesore sa drugih univerziteta
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  3. #18

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    OK, hvala na info.

    Svidja mi se ta ideja da ja pisem profama, a ne da me neko preporucuje. E sad samo da zavrsim fax. Ima nade.

  4. #19

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    OK, E sad samo da zavrsim fax.
    BTW koji fax?
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #20

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    BTW koji fax?

    Fakultet tehnickih nauka - na Elektrotehnickom faxu smer Informatika i racunarske nauke

  6. #21

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Fakultet tehnickih nauka - na Elektrotehnickom faxu smer Informatika i racunarske nauke
    Evo ovako ti je kod nas:
    http://www.cs.uc.edu/future-students/graduates
    Imam par prijatelja na doktoratu iz computer science pa ako nesto treba...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  7. #22

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Meni stvarno nije jasno zbog chega ljudi zelite u Ameriku, evo mene u njoj vec pola godine, a prvi put sam bila kad sam imala 9 godina
    Ja sam zgrozena njihivim neznanjem!
    Kad mi istekne ovaj moj program za razmenu JEDVA CHEKAM DA SE VRATIM U EVROPU!!!!
    Shta fali Kanadi, Australiji i Evropi?????
    Ja se u Ameriku ne vracam osim kad jednom budem dosla da posetim ljude za koje sam se vezala I TO JE TO! Pa nema tih para zbog kojih bih ja zivela ovde (u Americi)!!!!!

  8. #23

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    Meni stvarno nije jasno zbog chega ljudi zelite u Ameriku, evo mene u njoj vec pola godine, a prvi put sam bila kad sam imala 9 godina
    Ja sam zgrozena njihivim neznanjem!
    Kad mi istekne ovaj moj program za razmenu JEDVA CHEKAM DA SE VRATIM U EVROPU!!!!
    Shta fali Kanadi, Australiji i Evropi?????
    Ja se u Ameriku ne vracam osim kad jednom budem dosla da posetim ljude za koje sam se vezala I TO JE TO! Pa nema tih para zbog kojih bih ja zivela ovde (u Americi)!!!!!
    Ne znam na sta si ti naisla ali moje iskustvo je daleko drugacije. Mislim da nivo obrazovanosti koji moze da se stekne na americkim fakultetima ne zaostaje nimalo za drugima u svijetu. Stavise ja bih tvrdio suprotno. Mozda je tebi sam koncept skolstva ovde malo cudan, i meni je bio u pocetku, ali kad se ubacis u sve ovo malo dublje vidis da je i te kako djelotvoran. Nekako mi ostaju bolje u glavi stvari koje ucim sada uz akcenat na praksi nego ono nase bubanje na suvo.
    A Amerika je, jos uvijek, zemlja koja ti daje masu mogucnosti i za skolovanje i za zivot.
    No treba sve probati, nekima se mozda i svidi a nekima ne
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  9. #24

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    Meni stvarno nije jasno zbog chega ljudi zelite u Ameriku, evo mene u njoj vec pola godine, a prvi put sam bila kad sam imala 9 godina
    Ja sam zgrozena njihivim neznanjem!
    Ja ne znam na kakve si ti ljude naisla, ali ja sam prijatno iznenadjena znanjem.
    Oni ljudi koji studiraju znaju, a oni koji ne studiraju saznaju ako ih nesto interesuje. Mada naidjes i na ljude koji ne znaju i koje nista ne interesuje. Pa eto na primjer ako pitas neke nase ljude koji zive na Balkanu gdje se nalazi Gruzija ili Tadzikistan ili Mongolija znace da pogode u kojem je to dijelu svijeta (mozda). Tako i Amerikanci znaju za nas. Mi smo jako mali i za njih nevazni.

    Ovamo postoje velike mogucnosti za uspjeh. Ja sam imala prilike da budem u Evropi i u USA i mnogo se prijatnije osjecam ovamo u USA, jer nas (ex-YU) u nekim drzavama Evrope (cast izuzecima) ne smatraju dijelom Evrope. Tamo se osjecam kao gradjanin drugog reda, bez obzira na to cim se bavim i sta da radim.

    Mozda pola godine nije dovoljno da se naviknes na njihov zivot ; mozda te je uhvatila nostalgija
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #25

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Pa sve zavisi u kakvom se drushtvu kreches. Ne znam na kakvoj si ti razmjeni, ali ako se krechesh medju ljudima koji nisu obrazovani onda ne mozhes ni da ochekujesh od njih da budu nachitani. Ili ako su te bacili u neke njive (a Amerika je puna kuruza ) onda nema nishta od urbanog gradskog zhivota. Sve zavisi gdje si i skim si. Bio sam i u Evropi, i generalno ne bih se nikad iz Amerike vratio u Evropu, jer me ovdje ne gledaju kao gradjanina drugog reda, shto mi se chesto tamo deshavalo. Ovdje kad konkurishem za posao, nema razlichitih plata za dodjoshe i za Amere, arshini su isti. Amerika je ogromna zemlja puna kontrasta. Ima mjesta koja su prelijepa, sijaju i cakle, ali ima takodje i mjesta koja izgledaju kao ratne zone. Ovdje zhive i glupi ljudi, ali i veoma pamenti ljudi. Ko ovdje dodje na njemu je gdje ce da se skrasi, i gdje che da se uklopi. Sve po sposobnostima i zaslugama.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  11. #26

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Necu hvala,ne volim da ucim
    No me toques

  12. #27

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Kakvo pusto ucenje od te ljubavi nema nista
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

  13. #28

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    ne, vi ste mene totalno pogreshno razumeli! Od mogucih 100 posto ljudi koje sam ja upoznala do sada 10 je znalo gde ja zivim.....a da ne pricham o srednjoshkolcima koji me pitaju da li je Shpanija ISPOD Evrope, i koji mi poveruju kad im kazem da je Srbija na Severnom Polu i kojima je Srbija isto shto i Egipat, Sibir i Rusija........ni za mene nije nikako bitna drzava Utah ili Uzbekistan ali znam gde je i znam kakva je to drzava.......tako da excuse za neznanje gde je Blakan i shta je bila Jugoslavija i ko je bio Tito NE POSTOJI!
    Ovde se uopshte ne radi o tome ko je koliko shkola zavrshio....upravo th 10 posto ljudi koje sam pomenula, koji su znali gde je Srbija, nemaju bash neki nivo obrazovanja....a oni koji se shire svojim diplomama NEMAJU POJMA!!! Ne da ne znaju gde je nego ni ne mogu da izgovore i da zapamte kad im jednom kazesh!
    Chak i sami Amerikanci imaju viceve o njihovom ne znanju (shto je meni na kraju krajeva jaaaako tuzno)...
    Sad mozda ima tu uticaj i chinjenica da sam ja u Juznoj Karolini, gde je sredina ruralna ali opet imate i gore drzave od nje!
    Mogla bih ja sada da razglabam i da vam iznosim argumente ali bash i nije vredno jer ce situacija ostati ista reshili mi ili ne!

    Vecheras cu dodati malo kremena na shtikle
    i ostati kul, potpuno kul
    Sve ima svoje
    i vatra i led
    u kap se spoje i chemer i med
    sve ima svoje
    pochetak i kraj
    tame postoje da bi prizvale sjaj

  14. #29

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    Lepo ste se izdivanili o prednostima i nedostacima života u Americi.
    Sada bi se mogli vratiti na diskusiju o studiranju u USA što i jeste tema.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #30

    Odgovor: Hocete li da studirate u USA?

    ...ja bih...al mi malo kasno da krećem sa studijama...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •