Putovanje sa bebama
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Putovanje sa bebama

    Pre par nedelja i mi se uputismo na nasa prva porodicna putesenstvija. Isli smo mi pre kolima tu i tamo, al sve je to bilo ne duze od 3-4 sata sa pauzama po potrebi. No ovaj put izabrasmo putovanje avionom, sa sve presjedanjima i cekanjem na aerodromu. Cijeli put do destinacije je bio malo duzi nego na sta smo navikli.
    Mislim da nam je ovo bilo jedno od malo stresnijih iskustava, te sta ponijeti, te kako ce bebac da se ponasa u avionu i na aerodromu i million drugih briga. Iako smo znali da cemo imati manje vise sve na dohvat ruke i da cemo moci da dokupimo sve sto nam zahvali mi smo se ipak naoruzali za nedaj Boze. Nikad se nezna…
    Uglavnom sve je proslo super odlicno. Bebac je bio super odusevljen svim novinama oko njega, masom ljudi, sarenim izlozima, svjetlima… ma nema sta mu nije odvlacilo paznju. U avionu je non stop izvirivao na ljude iza nas i pored nas i bio glavna atrakcija.
    Kakva su vasa iskustva sa putovanja sa bebama? Kako planirate sta i koliko cega ponijeti, posebno kako se organizujete za hranu ako sami bebi pripremate kasice? Ma sve me zanima
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Putovanje sa bebama

    Moram priznati da me pamćenje ne služi kada je moja velika curka u pitanju. Znam samo da ona ima problema sa mučninama pa svaki put mora popiti tabletu protiv mučnina.

    A mali.. Mali je u svoje tri godine proputovao dosta. Letio je avionom kada je bio star svega 7 dana no tada mu nije bilo potrebno ništa. Tada je s četiri mjeseca putovao kolima hitne pomoći od Zagreba do Munchena. Ja sam bila s njim i pamtim da smo stali na jednom odmorištu u Njemačkoj kako bih ga nahranila/podojila. Neću zaboraviti da su mi tehničari stali na parkingu i,taman kada sam ga krenula hraniti, iza hitne je stao autobus i pustio svoje putnike da se olakšaju i razgibaju. Fino su me svi mogli gledati u gola leđa, pitajući se što li ja to radim. Lol. Ma nije me bilo briga. Bitno da je moj mali sivonja bio sit. Zadnje veliko putovanje je bilo prije točno godinu dana (mali je imao 2 godine i 2 mjeseca) kada smo autom putovali u Munchen. Krenuli smo u ponoć jer smo u bolnicu morali doći do 11h. Računali smo da će nas snijeg uhvatiti u Austriji i uistinu jest bilo tako. Malecki je skoro cijeli put spavao što je bilo super. Od hrane smo nosili čaj, mini pizze koje je svekrva napravila i one Hipp kašice za svaki slučaj da se nađu. Bilo je tu i jabuke i čokolade. Bili smo opskrbljeni. Kako je put trajao cca 7-8h, presvukli smo ga na usputnoj benzinskoj. Dobro je to što skoro sve veće inozemne benzinske imaju odjeljke za presvlačenje beba. Na povratku doma, išli smo popodne, mali je bio budan cijelo vrijeme. Očito je znao da se vraća doma i nije htio spavat. Problema nije bilo jer smo ga opskrbili sa tabletom na kojem su bili razni crtići tako da je bio tih cijeli put.

    Kada su klinci mali dobro je pripremiti neke igračke iliti tako nešto što će ga animirati
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #3

    Odgovor: Putovanje sa bebama

    Prvi put smo putovali kad je sin imao 15 meseci,leteli do Tivta neki sat vremena.Nije ni susnuo.Znamda sam ponela tusta i tma stvari kao da idemo u pustinju a ne u normalan grad..pola stvari smovratili kuci jer je prtljag bio pretezak.Najgore od svegajesto je dve trecine ponetog bilonepotrebno,a ono sto treba smo vratili..neiskustvo..
    Sledece koje pamtimjekadje i drugi sin bio sanama,rezervisali spavaca kola,pa nas izradili,aonda put do Bara vozom bio nocna mora,tadsam rekla isli smo vozom i nikad vise..

Slične teme

  1. Putovanje kroz vreme
    Autor cvishna u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 22:06
  2. Putovanje,ili Osmi putnik
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 08.11.2010, 20:54
  3. Fantasticno putovanje...
    Autor Angus u forumu Muzika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 09:41
  4. Putovanje oko sveta (ne) dozivljeno
    Autor rusty nail u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.10.2008, 12:59
  5. Zašto med nije preporučljiv bebama?
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.12.2007, 07:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •