Članci iz novina
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Članci iz novina

    koji clanak vam se u zadnje vrijeme bas svidio? moze online, moze i onih papirnatih.. i zasto?


    svidio mi se ovaj Goranov clanak, jer je sto bi se reklo, kratak i udara pravo u srz.. jer ne znam, al vjerujem da medju tima sto su palili svijece ima i onih koji su palili ferale.. jer ne volEm dvolicnost.. i ne volEm sto onda kad je trebalo o slobodi govora nije bilo ni rijeci.. i sto kad zapad nesto radi onda svi misle kako je to "u modi".. i ondaK treba i mi to da radimo.. i sto kaze Goran, i mi smo onomad imali svoga Charlija, ali nikoga nije bilo bas briga zao mi je ljudi, ali stvarno mi je muka od silne medijske prasine koja se podigla i od onog zhsvuis Charli ..


    Nitko nije palio svijeće, samo su palili Ferale

    I TAKO, danas ce se na splitskoj Pjaci paliti svijeće za slobodu govora povodom masakra u Parizu. I to je lijepo, i pozivam sve svoje prijatelje da odu i zapale svijeću ili na bilo koji način na koji misle da je prikladno, neka daju do znanja kako podržavaju slobodu govora.

    A ja neću. Jer ne mogu. Jer je Pjaca moje prvo radno mjesto u životu. Tamo sam, naime radio kao kolporter za splitski Charlie Hebdo. Možda ste čuli za njega, zvao se Feral. Feral Tribune. Blago upokojen u Gospodinu. Onom kojemu se diglo spomenik, negdje 500 metara zračne linije zapadno od redakcije koju je upokojio.

    A spomenika Feralu nema. U Parizu će uskoro postojati neka ulica nazvana po nekom od ovih genijalaca koje su kreteni upucali, možda nikne i kakav spomenik, makar puno Francuza, a sve vladajuće stranke pogotovo, ordinarno mrze taj odurni Charlie Hebdo. Kod nas ga neće biti nikad, iako je isti taj Feral svojedobno i od Charlie Hebdoa proglašen za najbolji satirički list na svijetu. Ej, na svijetu...

    Neću ići na Pjacu, jer su me pljuvali, a često i fizički prijetili kad sam urlao naslove iz Ferala. Oni koji su ga kupovali, kupovali su ga potajice, kao da drogu prodajem, a ne, eto, najbolji satirični list na svijetu. Trafike ga nisu tada prodavale, osim rijetkih privatnih, a zna se i zašto.

    Kad se napokon pojavio na trafici, hrpa primjeraka je spaljena, ne sjećam se je li baš na Pjaci, ili možda ipak na Rivi, ne da mi se provjeravat, nije ni važno. Nitko nije palio svijeće, samo su palili Ferale.

    I zato, ja danas neću paliti svijeću za slobodu govora na Pjaci. Ja ću prolistati stare Ferale, jer to je moj Charlie Hebdo.


    by Goran Antonijević sa index.com

    Ime: Clipboard02slik3.jpg Pregleda: 269 Veličina: 30.3 KB
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Članci iz novina

    Poslovi ispred kompjutera uništavaju organizam: Poboljšajte svoje zdravlje jednostavno.
    Verovatno ste mislili da je jedan od najvećih poroka koji uništavaju naše zdravlje nikotin. Ali prevarili ste se! To je zapravo sedenje. Doktori upozoravaju da sedenje oko 11 sati dnevno povećava rizik smrtnosti za 40 odsto. Oni takođe ukazuju na jednostavne trikove i vežbe da poboljšate vaše zdravlje.






    Ukoliko svoje poslove obavljate na kompijuteru, a nakon posla svoje slobodno vreme iskorišćavate tako što sedite ispred televizora, svakodnevno narušavate vaše zdravlje za čak 15 odsto


    Kako naša konstrukcija i građa nije predodređena da ceo dan provedemo na stolici, kauču, fotelji ili krevetu, odatle nije ni čudan podatak da ljudi koji provode više od 8 sati u sedećem položaju narušavaju svoje zdravlje. Ovakav stil života najviše pogađa kardiovaskularni sistem, i time su ljudi koji se bave kancelarijskim poslovima podložniji srčanim oboljenjima.

    Pored srčanih oboljenja, najčešće dolazi i do gojaznosti, dijabetesa a u onim najgorim slučajevima, do raka. O glavoboljama do nivoa migrena, bolu u leđima i vratu, da ne govorimo.

    Nažalost, čak i oni koji provode sate trenirajući nakon posla, u teretani ili van nje, su pogođeni ovim problemom. Naravno u manjem obimu nego oni koji nemaju nikakve dnevne aktivnosti, ali su i oni pogođeni.

    Pa u čemu je onda rešenje?

    Tim doktora istraživao je ovaj problem. Oni su govorili za "Dejli Mejl", i naglasili su da bi najbolje bilo da probate da nađete način da manje sedite na poslu. Pokušajte da nakon svakih 20 minuta ili pola sata ustanetesa stolice, malo se protegnete ili prošetate. Menjanje pozicije uvelikome pomaže u ovom problemu.

    Ukoliko imate previše posla da biste gledali na vreme svakih pola sata, pokušajte da podesite mali podsetnik koji će vas na to podsećati.

    Dokazano je da vremenski kratkim aktivnostima regulišemo nivo šećera u krvi. Neke od ovih aktivnosti bi mogle biti, razgovor sa kolegem. Umesto da mu se obraćate preko imejla, prošetajte do njegove kancelarije.

    Stajanje i hodanje pozitivno utiče na poboljšanje cirkulacije krvi u nogama, sagoreva kalorije ali i ubrazava metabolizam.

    Česta promena položaja na poslu kao i kratke aktivnosti omogućavaju vam da se oslobodite bola u kičmi. Na taj način nećete imati konstantan pritisak na nervnim završecima kičme.

    Još jedan od saveta koji su doktori naveli jeste da probate da podesite svoju stolicu tastaturu i sto tako da imate pravilno držanje kičme, jer će time pritisak biti ravnomerno raspoređen.


    Izvor: Blic žena
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •