Kajmak
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Kajmak

  1. #1

    Kajmak

    treba mi recept za kajmak.. znam, mogu da ukucam u gugl i da nadjem aliiii treba mi provjeren recept od nekog ko stvarno to zna da radi i ko to moze na zmureci napraviti mislimmm svaki recept ima ono sastojci i priprema, ali nekako uvijek oni koji pisu recept "zaborave" napisati bas onu caku koja je kljucna za pravi rezultat... takoooo da ako ima neko ko bi d.e.t.a.lj.n.o. kaz'o sta i kako bila bi zahvalna

    u pitanju je mljeko od kravice (mislimmm ako ima veze kravica vs kupljeno)..

    svaka razmjena dobro dosla (ono u fazonu "ovo funkcionise".. "e kod mene ne")
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Kajmak

    Prokuvas mlijeko... sravis to u neku tepsiju ili neku slicnu posudu, znaci bitno je da je pocrsinski vece, mozda dubina mlijeka oko 3-4cm... ostavis oko 24h i pokupis kajmak iduci dan
    Kajmak stavis u neku drvenu posudu, ili ti kacicu, i svaki put kad stavis mladi kajmak u posudu posolis po potrebi (ako hoces slani kajmak)
    E caka ti je temperatura na kojoj ce da stoji posuda, caka ti je posuda u kojoj ces da driz kajmak, caka ti je kolicina soli koju ces da stavis... ma pravljenje kajmaka ti je jedna velike caka, ja znam samo teoriju ne bas praksu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Kajmak

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    znaci bitno je da je pocrsinski vece
    znaci a? pocrsinski?


    ja znam samo teoriju ne bas praksu
    slusaj ti teoreticaru, kad zasuchesh rukave i pripravis kajmak u praksi, ondaK se javi cu dodjem da probam
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Kajmak

    Teorija je dobra,samo je treba slediti,nema velike mudrosti.Posto sad nemamo nekadasnje mracne i hladne ostave,lepo se to sve drzi u frizideru u plasticnoj pokrivenoj posudi.Redja jedan sloj preko drugog i soli .Naravno mleko mora da je od krave,ne iz tetrapaka,obrano i sve skinuto..

  5. #5

    Odgovor: Kajmak

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    znaci bitno je da je pocrsinski vece
    znaci a? pocrsinski?
    Sta cudno, odvikla si se od mog kuckanja ahahaha... htedoh reci poVrsinski al posto su v i c tik jedno pored drugog... znas vec tu pricu

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ja znam samo teoriju ne bas praksu
    slusaj ti teoreticaru, kad zasuchesh rukave i pripravis kajmak u praksi, ondaK se javi cu dodjem da probam
    e ja sam ti dao teoriju, davorjanka dopunila praksom i sad se baci na posao
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Kajmak

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    znas vec tu pricu
    sam tingz nevr chejndz


    mislimmm ono, vas dvoje, ne da mi niste pomogli negooo sad znam manje nego prije

    E caka ti je temperatura na kojoj ce da stoji posuda, caka ti je posuda u kojoj ces da driz kajmak, caka ti je kolicina soli koju ces da stavis.
    bilo bi dobro kad bi mi neko ko-stvarno-zna-kako-se-pravi-kajmak odgovorio na ove cake
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Kajmak

    Ja ne znam da pravim kajmak, al' što znam da improvizujem pa to je čudo jedno

    2 x velika philadelphia + 1 x velika ricotta = nešto što liči na kajmak.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Kajmak

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku

    bilo bi dobro kad bi mi neko ko-stvarno-zna-kako-se-pravi-kajmak odgovorio na ove cake

    ..pa ja ti rekla,to sto mi ti ne verujes,sta mogu

  9. #9

    Odgovor: Kajmak

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    ..pa ja ti rekla,to sto mi ti ne verujes,sta mogu
    paaa nigdje nisam rekla da ti ne vjerujem, no meni trebaju tacna uputstva.. ono kao malom djetetu.. koliko soli na koliko litara mljeka? tocno do koje temperature se mljeko kuva.. itd.. trebaju mi odgovori na sve one cake koje je swba spomen'o
    moomoo meee jooouu

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •