Sve je to u redu, ALI
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    05 Sve je to u redu, ALI

    Primetio sam da sam vremenom prilično postao alergičan na to "ali" pre nečijeg stava. Namerno kažem pre, jer pre "ali" obično ide licemerno slaganje/razumevanje/podrška, zarad prikrivanja ili ublažavanja nastavka posle "ali"

    Nemam ja ništa protiv gejeva, ali neka to rade u svoja 4 zida.
    Žao je meni ljudi iz Šarli Ebdoa, ali i nas su Francuzi bombardovali.
    Ti si jako fin, pažljiv, nežan, ali mi ipak nismo jedno za drugo.


    Primera mali milion

    Već po intonaciji prvih reči u rečenici znam da će to "ali" da usledi, pa se koncentrišem samo na ono što ide nakon, jer tu vrstu prenemaganja ne mogu da slušam, razmišljam o drugim stvarima dok ne čujem čuveno "ali" i tek onda posvećujem punu pažnju, jer se pravi stav sagovornika nalazi upravo iza "ali".

    Nije da nisam sebe uhvatio da to isto ponekad radim. Vremenom sam sam počeo da se kontrolišem i trudim se da stav iznesem jasno i glasno, bez prenemaganja, ma kakav on bio. Time što ću ga ublažiti samo ću dovesti sagovornika u dilemu i to jednostavno onda nije to.


    Šta imate da kažete na ovu temu?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Hoće da se 'ebu da im ne uđe. To je to ali.

    ALI kao nespremnost da čvrsto iskažeš svoj stav čak i kada je on drugačiji od stava sredine.
    ALI kao nemanje sopstvenih stavova već prikupljanja tuđih za i protiv i proseravanjem istih.
    ALI kao nespremnost da se preuzme odgovornost.
    ALI kao provokacija.
    ALI kao zadrška da kažeš šta misliš dok ne odeš po sopstveno mišljenje kod OpštePrihvaćenog.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Ali je dobra stvar. Čist filter. Jednostavno nema težinu ništa od onoga što se izgovori pre ALI. Ono posle toga jeste stav, mišljenje ili već nešto tako.
    ......Ali mi nismo jedno za drugo!!!
    Iza Ali se kriju prave misli.
    Sve pre toga je pranje pre sranja!!!
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #4

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Na temi "Citati naši omiljeni" sam već pre nekog vremena turio ovo:

    -Ako neko pričajući pomene rečcu ALI, smatraj da je sve rečeno pre nje nevažno !
    (ne bih navodio autora).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Ali ..ono je tu da razgranici zeleti od moci..

  6. #6

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Ma..to je za likove koji ne smeju da kažu Kasijus Klej već Mohamed ALI .
    Kako to moj narod ume reći:
    - Jedno ALI i devojci sreću kvari !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ali ..ono je tu da razgranici zeleti od moci..
    Ili ALI kao izgovor za neuspeh.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    ALI ...nema vise lajk?
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  9. #9

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Trenutno nema, ALI kada završim sve što radim videćemo kakav će način ocenjivanja kvaliteta postova postojati. Da li samo reputacije, reputacije + lajkovi, možda i ništa... Će da vidimo još.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  10. #10

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Za razliku od nekih koji su na odvikavanju od ali, ja sam već neko vreme na privikavanju na to isto ali.
    Dakle, tokom vremena i velikog broja 360 evaluacija i EPMS (evaluation performance management survey) dodjoh do zaključka da ljudima oko mene (poslovno) najviše smeta to što u dijalogu nikada ne koristim to čuveno ali već započinjem uvek rečenicu čistim svojim stavom koji nije uvek u saglasnosti sa njihovim. Te su to ocenjivali kao nespremnost na saradnju, nefleksibilnost, autoritativnost...blablabla
    Sredinim 2013 napravim ja malu privatnu anketu ljudova do kojih mi je stalo - i gle čuda, istog su bili mišljenja 😁
    Te tako krenem ja u bolno preispitivanje u ciklusima male/velike škole coaching-a.
    Naučila sam i pokušavam da primenim princip - u dijalogu sa drugom osobom, ali i ono što prethodi predstavlja jednostavnu potvrdu da ste čuli mišljenje sagovornika I da isto uvažavate, iako se ne slažete i imate drugo vidjenje koje sledi iza tog ali...
    I tako...lakše dišem...a lakše dišu i ljudi oko mene 😉

  11. #11

    Odgovor: Sve je to u redu, ALI

    Da sumiram:
    Ja bih da se jebem, ALI da mi ne udje.
    PRC
    Nece da moze...
    Ono pre ali cujem, ali ne cujem...
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

Slične teme

  1. Nickovi članova Vcafea po azbučnom redu
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 20.02.2012, 13:54
  2. Koji li sam po redu?
    Autor Lady S u forumu Muška kafana
    Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.01.2010, 14:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •