Danas sam otkrila..
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Danas sam otkrila..

    .. novu svrhu daske za sjeckanje povrca

    elem, da krenem iz pocetka sve je pocelo prosli tjedan (pripremite se, ovo bi moglo da protraje ).. kad su poceli najavljivati oooogroman snjeg, neku oluju "stoljeca".. ja se obradovala sanjkanjeeeee grudanjeeee pocele malo leprshati pa'ulje.. ljudi ko poludili haraju trgovinama, kupuju zalihe 'rane i vode.. svih ranije izbacili sa posla, kao sutra necemo raditi, zatvorili podzemnu, zabranili voznju po cestama nakon 22h.. ralice vec pocele voziti po gradu, a od snjega ni s.. i ja sad cekam.. skuvala vince.. ocekujem napadace ga da necemo iz kuca izac' do proljeca .. aham, hau jes nou ja ujutro ustala, brzo potrcah ka prozoru, ki malo djete, ocekujem snjeg do prozora (zivim na drugom spratu).. kad ono prc, napadalo 10ak centimetara toliko o oluji stoljeca elem, dalje.. taj dan ostali svi kuci.. nista nije radilo.. sva ta divna snjezna idila se uskoro pretvorila u sivu bljuzgu i blato do koljena .. inace ovdje vrijedi pravilo da se tokom tih vremenskih nepogoda ukine pravilo ciscenja ulica (koje se inace u normalnim uslovima ciste jednom ili dva puta tjedno i ondaK moras da pomaknes svoje drago vozilo).. recimo ljeva strana ulice se cisti cetvrtkom od 11-1, a desna strana petkom od 8-10.. u tom periodu ne smijes parkati svoje vozilo na toj strani.. i obicno kad tako napada snjezina onda se to pravilo ukida.. i tako oni ukinuli pravilo za to micanje vozila.. meni taman upala sjekira u med, parkirala sam kombi sa sve opremom za pijace na desnoj strani ulice.. eee onda je prosli cetvrtak padala kisa, vrijeme za pecaroske cizme.. taj dan pomjerim kombi.. onda pocela neka kisa i u petak temperatura pala na -15.. i pretpostavljate sva ta silna bljuzga se zaledila i tako duv'o neki 'ladan vjetar.. ovi opet ukinuli pravilo za premjestanje auta.. dodjem ja jutros kod kola.. a onooo, ledine 2 centimetra po citavom kombiju i sta cu sad.. a tako me mrzilo da se vracam do zgrade da pitam gazdu da mi da lopatu.. i sad razmisljm, jbt, kako cu izaci ja iz te ledine.. onda se sjetim da u kombiju imam punu kutiju opreme za kuhanje, rek'o mora biti nesto korisno u njoj i tako pocnem kopati po kutiji i nadjem dasku za sjckanje ljudiiii, pa dal je to moguceeee?? daska za sjeckanje se ispostavila kao odlicna sprava za struganje leda sa stakla mislimmmm samo da znate ako se nadjete u takvoj situaciji ki ja


    jeste li vi ikad otkrili da neka stvar ima i neku drugu svrhu pored one orginalne? mozda ako skupimo dovoljno takvih stvari mozemo napisati enciklopediju...

    pod D
    daska za sjeckanje
    svrha: koristi se najcesce u kuhinji za sjeckanje povrca ali u izuzetnim vremnskim prilikama sluzi i kao strugach za led
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Ja sam otkrila da konac za šivenje NE MOŽE da se koristi umesto konca za zube.
    Sad umesto onog govneta od kokica imam međ' zubom i crni konac. Mogu vam reći da je na tom mestu sad prilična gužva
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    http://besnopile.rs/5-znakova-genija...e-pronalazite/

    Nemam svetle oci
    Sve ostale uslove ispunjavam
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #4

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Da mogu da uradim čitavih petnajest sklekova na pilatesu
    (Sutra ću najverovatnije otkriti da ne mogu da ustanem iz kreveta 😢😢😢)

  5. #5

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Otkrila same, elem pronašla sledeći tekst u lokalnim novinama:

    Svi imamo magičnu banku

    Zamislite da Vam svako jutro kada se probudite, jedna banka stavi na račun tačno 86.400 evra. Šta bi ste vi uradili?
    Ta banka ima dva pravila:

    Prvo pravilo glasi: sve što niste uspeli potrošiti tokom dana uzima Vam se uveče!
    Ne smete varti, niti prebacivati novac na neki drugi račun. Imate pravo da ga potrošite isključivo tokom istog dana, ali ne zaboravite da svako jutro kad otvorite oči banka Vam prebaci novih 86.400 evra, za taj dan i tako svaki dan.

    Drugo pravilo glasi: Banka može prekinuti tu" igru" i bez ikakvog upozorenja.U bilo kom trenutku može Vas obavestiti da je sve gotovo i da se račun definitivno zatvara.

    Nesumnjivo je da ćete svi, dobijetni novac trošiti na zabavu i kupovinu poklona sebi i onima koje volite. Možda ćete poklanjati i onima koje ne poznajete, samo da vam banka ne uzme novac nazad. Trudićete se da vam svaki Evro donese sreću i zadovoljstvo.

    Pa gde ima takva banka?
    Tu čudesnu banku imamo svi mi na raspolaganju. To je VREME.

    Svako jutro kada se probudimo, naša životna banka nam otvara kredit od 86.400 sekundi života za taj dan do spavanja.
    Sve što nismo proživeli toga dana - izgubljeno je. Juče je zauvek prošlo! I svako sledeć jutro ta magija se ponavlja. Zato nemojmo zaboraviti nezaobilazno pravilo da banka može zatvoriti naš račun svakog minuta bez upozorenja. U bilo kom trenutku naš život može stati.
    Šta vi radite sa vaših 86.400 sekundi na dan?!
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  6. #6

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Pokusavam da ih zivim,onakokako najbolje umem.U sustini,onako kako se pretpostavlja da bi radili s novcem.Poklanjam ih sebi,deci,muzu,prijateljima,okolini...
    ps...smem li da 'ukradem ' tekst?ili bar reci novine pa od njih cu..

  7. #7

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Naravno da možeš, kopiraj tekst jer je izvučen iz naših lokalnih novina do kojih ti pretpostavljam ne možeš doći!
    Da, odličan je, odlično poredjenje izmedju trošenja novca i trošenja života. Ima se o čemu razmisliti.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  8. #8

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Da mi je neprijatno od onih silnih avatara desno...ima li koga
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  9. #9

    Odgovor: Danas sam otkrila..

    Ima, ima!

    Prelep ti je tekst, u biti ja sam izgubio skoro 10 godina nakon mature. Tek recimo 2016. postao sam koristan samom sebi ali sve je to bez veze jer nisam oženjen. Imam stabilan posao od zime 2017. i sad eto pokušavam nešto.

    Imam neku vezu, traje skoro 5 meseca. Ali ona je na daljinu, u biti jako se volimo ali distanca nas hebe.

    Sada u ovoj trenutnoj situaciji osećam se kao da po prvi puta pravilno iskorišćavam vreme a greške iz prošlosti su mi nauk da ih u buduće ne pravim. Greške, one su mi najveći učitelj.
    Vojvodina.cafe | FA14 | NH23 | Ela Rumf | • APTIV •

Slične teme

  1. Šta vas je danas obradovalo?
    Autor Zvonchica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 2009
    Poslednja poruka: 03.01.2016, 14:01
  2. Danas me je rastužilo...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 06.08.2013, 22:55
  3. 25.Maj danas
    Autor Becar u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 17:57
  4. Danas na TV-u
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 626
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 14:35
  5. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 14:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •