Kuhinja
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Kuhinja

  1. #1

    07 Kuhinja

    Ako ste imali nameru da menjate kuhinju a pri tome želite da je sami kreirate evo jednog korisnog linka

  2. #2

    Odgovor: Kuhinja

    Iz dana u dan, sve me više oduševljavaš!

    Pogledaj kuhinju broj 16 - ja sam moju skoro isto tako nacrtala i treba da bude gotova za desetak dana.

    Opcija koju nudi ovaj sajt i instaliranje programčića koji te vodi kroz celu priču mi je omogućilo da vidim da li sam napravila pravi izbor za svoj stan!

    Eh, da sam ranije znala za ovaj sajt!
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #3

    Odgovor: Kuhinja

    Kuhinja - zona dešavanja i srce doma udomljuje desetine sitnica koje se koriste za upotpunjavanje i služenje obroka.

    Izvor: Ambijenti

    Evo nekoliko preporuka koje poštuju dekorativni potencijal ovih korisnih kuhinjskih predmeta. Saznaćete kako da ih smestite na moderan i funkcionalan način. Takođe, tu su i saveti kako da se bolje organizujete i nered držite podalje od svoje kuhinje, uprkos neprestanim dešavanjima: kuvanju, okupljanju, jelu i komunikaciji koji idu zajedno s ovim višenamenskim središtem vašeg doma.

    Pozadina

    U većini kuhinja, fiksni elementi idu zajedno s prostorom i mogu se smatrati delom pozadinske dekoracije. Menjanje ormarića bojom, novim vratima ili novim radnim površinama uključuje ih u vaš plan za pozadinsku dekoraciju. Ako vam se dopadaju fiksni kuhinjski elementi takvi kakvi jesu, uklopite ih u paletu boja. Inače, preuređenje kuhinje može da počne uklanjanjem svih visećih elemenata, postavljanjem novih radnih površina i planom za bojenje donjih elemenata ormarića u istu boju u kojoj su i zidovi, radi bešavnog, povezanog izgleda.

    Nameštaj

    Komade restoranskog tipa veoma je zabavno pronaći i koristiti. Oni kuhinji u kojoj se jede daju svečano raspoloženje odlaska na obed van kuće i inspiriše nove načine za pripremu i serviranje hrane. Pronaći nameštaj ovog tipa možete i ako u Žutim stranama potražite oglas za najbližu prodavnicu s opremom za restorane. Tu ćete naći radne pultove, poslužavnike i stalke, stolove i stolice. U isto vreme, videćete i opremu koja čini sledeći deo plana dekoracije: servise, komplete čaša, ogromne restoranske šerpe i tiganje, i veliki veliki izbor ostalog pribora i posuđa. Napravite dugačku policu od drveta i kupite zakačaljke od kaljenog čelika ili aluminijuma za odlaganje i izlaganje kuhinjskog pribora na zidu iznad donjih ormarića. Vrata ili površina stola od materijala koji se koristi za školske table zgodna su kao medijum za razmenu podataka s ukućanima, ili kao mesto gde ćete zabeležiti recept za vaš omiljeni kolač.

    Barske stolice možete potražiti u bilo kojoj od svojih omiljenih prodavnica nameštaja. Visoke barske stolice su samo jedna od mogućnosti. U kafeima se ponekad mogu naći i udobne tapacirane ili stolice s naslonom, kao i klupice koje prate male okrugle bistro stolove. Ako imate mesta, na jednom kraju kuhinje postavite dve tapacirane stolice s naslonom i bočni stočić. Ako nemate mnogo prostora, upotrebite malu bistro garnituru. Ili razmislite o kupovini tapaciranog kafe-separea u prodavnici s opremom za restorane.

    Pribor

    U modernoj kuhinji svakodnevni pribor i posuđe predstavljaju jedinu dekoraciju koja vam je potrebna. Izbegavajte haos na radnim površinama i nered na policama tako što ćete planirati ograničenu, skladnu paletu boja i materijala: prozirno staklo i plastiku (tegle, šolje, čaše, činije za mešenje, bokale, posude za kuvanje kafe); nerđajući čelik, aluminijum, nikl i hrom (sat, šerpe i tiganji, lampe, termos za kafu); crne, bele ili crno-mrke akcente (servis, stolnjaci, zdele) i tačke crveno-narandžaste boje (sveže cveće). Zalihe hrane ili kuhinjske alatke druge boje sakrijte iza vrata ormarića.

    Podmetači

    Kao podmetač na stolu možete koristiti i staru dečju tablu za pisanje, a između obroka je izložite na vidnom mestu na polici.

    Čuvanje kafe i namirnica

    Za čuvanje različitih vrsta kafe primenite stari trik s polica za alat u garaži. Umesto klinova, šrafova i matica čuvaćete kafu (ili drugu hranu). Pri kupovini namirnica birajte sosove, zimnicu i slično u zgodnim teglama s poklopcima koji se zavrću. Nakon što ste ih ispraznili, tegle pretvorite u priručnu ostavu. Ako se poklopci ne slažu s kuhinjskom paletom, obojite ih sprejom metalik srebrne boje. Ušrafite poklopce za donju stranu drvene police, ostavljajući dovoljno mesta između radi lakšeg pristupa. Možete odštampati ili ispisati etikete na belom papiru. Isecite ih i odnesite na laminiranje. Tako pripremljene kartice izbušite, kroz rupice provucite kuhinjske gumice i pričvrstite ih oko otvora tegli.

    Malo umetnosti

    Da biste napravili atmosferu kafea, okačite na zid neki poster ili sliku gomile posuđa. Ukrasite tablu nazivima vrsta kafe koje imate na raspolaganju to će biti stavke na meniju koje se mogu naručiti u vašoj kuhinji. Na kraju, postavite viseću lampu iznad stola kako biste na sve dodali i topli krug svetlosti.

  4. #4

    Odgovor: Kuhinja

    Ej ja sam ti to vidjala u knjizarama...

    Ali sad se neke firme i posebno time bave (naravno sa drugacijim i kvalitetnijim folijama)...Imas razne dezene pa ti oni pod presom tu foliju stavljaju Mogu ti reci prilicno je skupo...ali su dezeni fantasticni...

  5. #5

    Odgovor: Kuhinja

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Ej ja sam ti to vidjala u knjizarama...

    Ali sad se neke firme i posebno time bave (naravno sa drugacijim i kvalitetnijim folijama)...Imas razne dezene pa ti oni pod presom tu foliju stavljaju Mogu ti reci prilicno je skupo...ali su dezeni fantasticni...
    Kojim knjižarama? Znaš li koje su to firme?
    Pretpostavila sam da je skupo pa sam mislila da ubacim samo na jedan element
    Videla si negde ovu foliju sa stripom?

  6. #6

    Odgovor: Kuhinja

    imas li neki zanimljiv link za dnevni boravak?
    .... da li sam ja to video cica macu

  7. #7

    Odgovor: Kuhinja

    Ja sam ove kuhinje i još mnogo drugih izgooglala

  8. #8

    Odgovor: Kuhinja

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Kojim knjižarama? Znaš li koje su to firme?
    Pretpostavila sam da je skupo pa sam mislila da ubacim samo na jedan element
    Videla si negde ovu foliju sa stripom?
    Znam za jednu u NS...nalazi se na Novom naselju kod Samsung shopa ...Sad ne mogu da se setim kako se zove firma (javicu ti... )
    Samo ima jedan problem, tesko da ces ti tu moci da kupis ''mali deo'' ...To ti se prodaje na tablu...
    Sto se tice knjizara, ebes ga ima u Glavnoj ulici u Zemunu par knjizara, recimo Varijant ona ima dosta (ili je imala ) tih lepljivih folija

  9. #9

    Odgovor: Kuhinja

    Znaš šta je problem kod tih folija iz knjižare? mehurići ako se ne zalepe kako treba pojaviće se "jastučići"
    zato kontam da je bolje da kupim i tablu ako treba naravno ukoliko ne košta kao p'o kuhinje

  10. #10

    Odgovor: Kuhinja

    Da tu si u pravu ...al ja sam ih iglicom busila pa ispadne dobro...
    Sve u svemu, bolje tabla

  11. #11

    Odgovor: Kuhinja

    Dame, folije imate naruciti u firmama koje se bave reklamama i prave nalepnice za iste. Preporucujem Grafix iz BG u zgradi Bigz-a(meni su radili i reklamu i imaju odlicnih folija).Normalno, prvo se savetujte. Postoje vrste folija po kvalitetu (ako mnogo brisete, moze da izbledi) a i postavljanje bolje prepustite profesionalcima zbog tih mehurica (naravno uz prikladnu svoticu novce). Pronadjite bilo kakav motiv i oni ce ga vam izraditi. Ivice bi najbolje bilo zastiti "u" alu. profilom jer svako ostecenje u principu krece od ivice... I za to se bolje posavetujte sa profesionalcem jer su ti profili idealne sirine univer ploce (predpostavljam materijal na koji bi se lepila folija) te svako debljanje ploce moze da napravi problem... Srecan rad...
    Back in red!

  12. #12

    Odgovor: Kuhinja

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Znaš šta je problem kod tih folija iz knjižare? mehurići ako se ne zalepe kako treba pojaviće se "jastučići"
    zato kontam da je bolje da kupim i tablu ako treba naravno ukoliko ne košta kao p'o kuhinje
    Spijunirala sam jednog stampara dok je lepio folije na izlog prodavnice u kojoj sam radila, i resenje je krajnje jednostavno

    Poprskajte prozor razredjenim sretstvom za pranje prozora, zalepite vrh folije i dalje istiskujte tecnost i lepite foliju postepeno gurajuci lenjirom ka dole.Polako da vam se ne bi cela folija setala po povrsini na koju je lepite. Kada zalepite celu foliju predjite jos koji put lenjirom i suvom krpom, da istisnete vazduh koji se mozda jos ponegde zadrzao i obrisete visak tecnosti i Voula! Savrseno zalepljena folija....
    Isprobano vise puta...
    A da, kod providnih folija ostanu "oblaci" par dana dok se ne osusi voda ispod folije.

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Slične teme

  1. Meksička kuhinja
    Autor Aiko u forumu Recepti
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 04:14
  2. Paklena kuhinja
    Autor lado u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.11.2010, 00:00
  3. Vaša omiljena kuhinja?
    Autor Lady S u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 28.03.2010, 12:53
  4. Vi i kuhinja
    Autor swba u forumu Muška kafana
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 02.08.2009, 17:30
  5. Ruska kuhinja
    Autor leptirić u forumu Recepti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.05.2009, 15:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •