Omiljeni književni lik - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 59
  1. #31

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Uh, ima ih dosta...ali recimo Nastasija Filipovna (Idiot), Smerdjakov (Braca Karamazovi), Pjer Bezuhov (Rat i Mir), Gurov (Dama s' psetancetom)
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #32

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Mislim da sam u prvom javljanju izostavio Ivana Karamazova i kneza Miškina. A naknadno sam se upoznao i sa čika Arturom Bandinijem iz Upitaj prah, kao i Regerom iz Bernhardovih Starih majstora.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #33

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da sam u prvom javljanju izostavio Ivana Karamazova i kneza Miškina. A naknadno sam se upoznao i sa čika Arturom Bandinijem iz Upitaj prah, kao i Regerom iz Bernhardovih Starih majstora.
    A zašto baš oni?

    (Ne škrtari na rečima kada umeš da ih ređaš)

  4. #34

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    A zašto baš oni?

    (Ne škrtari na rečima kada umeš da ih ređaš)
    Kad već pitaš:
    Ivana, jer je najuspeliji lik od sve braće, jer je Dostojevski prema njemu učinio nepravdu naglo rešivši mu sudbinu (ja bih ga ostavio nerešenog, jer takvi su uvek samo u pokušaju, nerešeni). Zatim, Ivan se ne da zavarati kao naivni Aljošenjka, zna on kakav je ovaj svet i kako treba s ljudima, a Dostojevski ga zbog toga sa samim đavolom spetlja i u ludilo otera (mogao bih malo da stanem ovde, počinjem da zvučim k'o Nabokov ).
    Miškina, jer je to čovek kakvom su se onda, a kakvom se i danas podsmevaju. To je čovek kakav treba da bude, a koji je u ovom izvitoperenom društvu idiot. To je moderni Hrist, a niko da mu bude apostol, osim njemu sličnih idiota.
    Bandinija mnogi shvataju kao lika poput onih iz romana Bukovskog, nedodirljivog, ciničnog, sigurnog u sebe, a ja sam ga zavoleo baš zbog toga što on to nije, što je kao dete naivan i osetljiv, što ne ume da glumi santu ni pred kim i što ga svi gaze kad osete da je slab.
    Regera najbolje obožavam jer je sve video, zna kako je šta stvarno, pa ima petlje da kaže da su Betoven i Vagner kičeri, da je El Greko diletant, da su Bečlije malograđani, a Austrija trula, mala zemlja. Ima mudrost osamdesetdvogodišnjaka, a cinizam dvadesetsedmogodišnjaka. Uz to, ni on ne glumi stenu, priznaje da je slab i da nema snage čak ni da se ubije.

    'Sam sad jasniji?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  5. #35

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Aureliano Buendija

  6. #36

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    ... Platon Karatajev,....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #37

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Kad već pitaš:
    Ivana, jer je najuspeliji lik od sve braće, jer je Dostojevski prema njemu učinio nepravdu naglo rešivši mu sudbinu (ja bih ga ostavio nerešenog, jer takvi su uvek samo u pokušaju, nerešeni). Zatim, Ivan se ne da zavarati kao naivni Aljošenjka, zna on kakav je ovaj svet i kako treba s ljudima, a Dostojevski ga zbog toga sa samim đavolom spetlja i u ludilo otera (mogao bih malo da stanem ovde, počinjem da zvučim k'o Nabokov ).
    Miškina, jer je to čovek kakvom su se onda, a kakvom se i danas podsmevaju. To je čovek kakav treba da bude, a koji je u ovom izvitoperenom društvu idiot. To je moderni Hrist, a niko da mu bude apostol, osim njemu sličnih idiota.
    Bandinija mnogi shvataju kao lika poput onih iz romana Bukovskog, nedodirljivog, ciničnog, sigurnog u sebe, a ja sam ga zavoleo baš zbog toga što on to nije, što je kao dete naivan i osetljiv, što ne ume da glumi santu ni pred kim i što ga svi gaze kad osete da je slab.
    Regera najbolje obožavam jer je sve video, zna kako je šta stvarno, pa ima petlje da kaže da su Betoven i Vagner kičeri, da je El Greko diletant, da su Bečlije malograđani, a Austrija trula, mala zemlja. Ima mudrost osamdesetdvogodišnjaka, a cinizam dvadesetsedmogodišnjaka. Uz to, ni on ne glumi stenu, priznaje da je slab i da nema snage čak ni da se ubije.

    'Sam sad jasniji?
    Si, si I zainteresovao za Regera - za srce me je ujeo zbog El Greka

    Hvala ti.

  8. #38

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Si, si I zainteresovao za Regera - za srce me je ujeo zbog El Greka

    Hvala ti.
    Mene je za srce ujeo zbog Direra, Vagnera, Hajdegera i Mocarta, ali ipak ga volem.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #39

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Sonja Marmeladova, Zlocin i kazna_ izdrzala je sve, zrtvovala je svoje telo, ali ne i dusu

    Votren iz Cica Goria
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  10. #40

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Miškina, jer je to čovek kakvom su se onda, a kakvom se i danas podsmevaju. To je čovek kakav treba da bude, a koji je u ovom izvitoperenom društvu idiot. To je moderni Hrist, a niko da mu bude apostol, osim njemu sličnih idiota.


    slazem se, i ja ga zato volim
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  11. #41

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    ... Akakije Akakijevič...

    Kao što neko već reče, svi smo mi izašli ispod Gogoljevog Šinjela...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #42

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Ahmed Nurudin.

    Selimovic je opisao svoju sudbinu kroz ovaj lik.

    Koliko li ih je samo na ovim prostorima sa ovakvom mukom.

    Iz generacije u generaciju.

  13. #43

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Grof Sen Žermen kog je opisao Danilo Kiš u "Grobnici za Borisa Davidoviča"
    Poruku je izmenio Cecara, 19.05.2009 u 16:32 Razlog: pravopis

  14. #44

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    Pukovnik iz Hemingvejevog "Preko reke i u sumu"..........dzentlmen,hedonista i vojnik....muskarac s karakterom...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #45

    Odgovor: Omiljeni književni lik

    volim Herkula Poaroa... neponovljiv...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Književna pitalica
    Autor DrinChe u forumu Književnost
    Odgovora: 342
    Poslednja poruka: 11.03.2015, 11:12
  2. Književni konkursi
    Autor gospoica u forumu Književnost
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.11.2013, 16:31
  3. Koji je vaš književni alter-ego?
    Autor alpinista u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.04.2013, 16:58
  4. Književni časopisi
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 17:01
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.08.2008, 08:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •