Polaganje medjunarodnih ispita iz engleskog jezika? TOEFL, IELST, CAE, BEC?
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Polaganje medjunarodnih ispita iz engleskog jezika? TOEFL, IELST, CAE, BEC?

    Da li je neko polagao ove testove? Ja se kanim, treba mi zbog posla pa ne znam odakle da krenem... Kakve su vase preporuke? Sta mislite da li mi trebaju pripreme kod profesora?

  2. #2

    Odgovor: Polaganje medjunarodnih ispita iz engleskog jezika? TOEFL, IELST, CEA, BEC?

    Da. Tofl. I mogu ti reći da, ukoliko dobro ne poznaješ jezik, nema šanse da položiš. Imaš testove i ograničeno vreme, imaš deo konverzacije. Deo gde slušaš (na slušalicama si sve vreme) i odgovaraš na pitanja kasnije. Što znači da ti i koncentracija mora biti na zavidnom nivou. Imaš i deo sa čitanjem i prevođenjem. Takođe i deo sa pisanjem. Oni diktiraju, ti pišeš. Takođe ne postoji pravilo koji tekst ti se može zalomiti. Mislim na oblast. I nije ni malo lako. Moraš znati od igle do lokomotive. Recimo, bilo je pitanje o širenju Univerzuma, preko Mendeljejevog periodnog sistema, ptičica (vrste) i tako to. Takođe i različiti akcenti su u igri. Tako da jedno pitanje možeš čuti sa australijskim naglasnom, sledeće na britanski i tako... Čitav test traje, čini mi se, oko 4 sata. Sve se snimi, odmah se zapečati koverat i pošalje u Ameriku na ocenjivanje. Tako da ne postoji neka greška ili urgencija pri ocenjivanju. Onlajn dobiješ odgovor. Ali, moj ti je predlog, da, ako na vreme nisi zagrejao stolicu (godinama), uzmi časove kod ozbiljnih predavača koji imaju iskustva sa ovim polaganjima.
    I još kao dodatak informacija, polaganje se zakazuje. U Beogradu, Subotici ili Nišu i od njih zavisi u koju te grupu stave kad i gde. I da, uplaćuješ deviznom karticom.
    Srećno!
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #3

    Odgovor: Polaganje medjunarodnih ispita iz engleskog jezika? TOEFL, IELST, CEA, BEC?

    E hvala puno na odgovoru, upisao sam se u privatnu skolu. Pokusao sam sam da nesto zbudzim ali nije islo samostalno. Lakse mi je kad mi profesor objasnjava.

  4. #4

    Odgovor: Polaganje medjunarodnih ispita iz engleskog jezika? TOEFL, IELST, CEA, BEC?

    Bas kao sto je Elektricna rekla...za Toefl...ako ne vladas engleskim na zavidnom nivou i nemas zavidnu koncentraciju..zaboravi da ces ga ikada poloziti. 4 sata uz jednu mizernu pauzu...ovdje u Becu svi pricaju pored tebe...pa dok ti slusas o razvoju kisne gliste...cujes tamo uvodni dio osobe do...itd. Odslusas neki clanak, pa razgovor....pa ti napise "imate 60 sekundi da spremite odgovore".. Lobotomija.
    Kosta para, zivaca...i vazi sest mjeseci.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Polaganje medjunarodnih ispita iz engleskog jezika? TOEFL, IELST, CEA, BEC?

    Da se uci mora to sam i ja shvatio bas mi je problematicno pocelo bice bolje...

Slične teme

  1. Polaganje prijemnog za psihologiju
    Autor wilhelmina u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.03.2012, 11:35
  2. Testovi za polaganje B kategorije
    Autor mickom u forumu Online savetnik
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.09.2009, 13:40
  3. Istorija Jezika
    Autor dule_legenda u forumu Istorija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 17.12.2008, 22:58
  4. Sastav iz engleskog
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.11.2008, 19:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •