Printeri

Prikaz rezultata glasanja: Imate li stampac?

Učesnika ankete do sada
27. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    23 85.19%
  • Ne

    4 14.81%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Tema: Printeri

  1. #1

    Printeri

    Imate li stampac, i ako ga imate koje je marke? Da li ste zadovoljni kvalitetom stampe i koliko vam traje toner?

    Ja sam juce kupio "Lexmark 617" i prezadovoljan sam Uz njega sam dobio web kameru, koja je takodje . Sto se stampe tice fenomenalno Vec sam istampao 150 stranica (teksta) i otislo je 3/4 tonera (crnog). Takodje sam odstampao i nekoliko slika (preko celog paprira ), najboljega kvaliteta a toner je kao netaknut

    Da cujemo vas...

  2. #2

    Odgovor: Printeri

    Citat vlado kaže:
    Imate li stampac, i ako ga imate koje je marke? Da li ste zadovoljni kvalitetom stampe i koliko vam traje toner?
    Imam ink džet HP koji sam davno platio nešto bedno para. Znao sam - koliko para toliko i mjuze, ali je on sebe još davno isplatio. Sada čekam da rikne, pa da ga pretvorim u kutiju za hleb. Nikada više u životu neću kupiti ink džet, jer je to prokleto bacanje para. Platiš štampaš 50-tak evrića i posle kroz kertridže kupiš bar 10. Laser je majka. Sada na svu sreću ima home varijanti po pristupačnoj ceni i sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta štampe. A reciklaža tonera takođe nije skupa.

    Inače Vlado, čisto da znaš za ubuduće: ink džet štampači nemaju toner, nego kertridže. Toner je kod lasera.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  3. #3

    Odgovor: Printeri

    Canon Laser Shot LBP-1120

    Kako radi? Nadživeće me
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Printeri

    Imam dva komada. Lexmark koji je zapeko i trazi pare za nove ketridze. U sustini su novi ketridzi skuplji od celog stampaca.
    I sad imam HP 5440. Radi ok, kao i svaki ink dzet. Ovaj HP moze da stampa fotografije na onom debljem papiru za fotke. Ali pitanje koliko se isplati. Brzo se trose boje i nisu jeftine, tako da je punjenje ok solucija. A laser bi mi lepo lego, 10 puta manje trosi boje.

  5. #5

    Odgovor: Printeri

    Ja imam Canon iP 1500. Nemam pojma šta ima, kol'ko troši i da l' će me nadživi, al' radi. A to što ne mogu da štampam dok sam na netu... to je već druga priča ( ona stara o mojim USB-ovima i kompu koji se zamrzava ). Imam i one papire za fotke. I to štampa. Pre toga sam imala neki matrični predratni Epson LX400, jes' bio kao tenk, al' radio je odlično, vidim, sve su ga kladionice imale (neke još uvek) ... a ono mastilo - džabe burazeru. Bilo 100 dindži sećam se. Ne znam ni di je taj završio
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Printeri

    Ja sam imao jednom davno jedan pljuckavac ... i nikad vishe.
    Sad imam CANON LBP-810 vec 5 godina i tek sam jednom menjao toner (tacnije receklirao). Reciklaza kosta 50-80e, ali zato traje oko 8000 strana. I isto tako mislim da ce me nadziveti. Mada bi mozda trebao da ga nosim na ciscenje valjaka, al moze to da saceka. Inace radi savrseno stampu na pausu, sto je meni inace potrebnije nego 80g papir

  7. #7

    Odgovor: Printeri

    Imamo HP Deskjet 3920 ili drugim rečima kutiju za hleb(često se zezamo da će nam jednom umesto odštampanog papira izleteti tost iz štampača.Za sada nas služi,nema šta nismo radili sa njim mada uvek može bolje.Ako i kada bude više novca verovatno ćemo ovaj proslediti bubici da pravi od njega solarijum za lutke(malko i na to liči)...
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Printeri

    ...trenutno na comp povezani laseri HP 6P, samsung SCX-4100 i jedan pljuckavi canon pixma ip-1600....
    ...samsung je shit jer mu je toner potrošiv čini mi se za tabak papira, ali dobar je skener na njemu i kad treba da se nešto brzinski iskopira....pixma k'o i svaki pljuc, tu je kad zatreba nešto u boji da se odštampa, ali zato matori 6P progura tone papira kroz sebe sa refilom tonera i uz generalku (čišćenje) na svake dve godine radi kao švajcarski sat...

  9. #9

    Odgovor: Printeri

    imam HP 1215 ...... shtampach, kopir,, skener .... sluzi svrsi, nije neki ultra kvalitet, ali nije ni losh.

    kutji imamo neki pljuckavac i neki laserski, ali stvarno ne znam koje su marke...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    Odgovor: Printeri

    Za firmu sam pre 2 nedelje nabavio ovu Zv(j)er!!!



    HP Laserjet 3390 je idealano resenje za sva poslovna okruzenja koja zele visoko kvalitetni ,isplativ i jednostavan za koriscenje multifuncijski uredjaj! On u sebi sadrzi: crno beli laserski stampac, faks, skener i kopir .
    Ono sto 3390 pruza je precizna stampa kako dokumenata tako i grafike i to uz veoma povoljnu cenu otiska. Faks je potpuno funkcionalan- sa adresarom i sopstvenom memorijom. HP 3390 nudi skeniranje i kopiranje dokumenta bez nadgledanja. Sve u svemu sa ovim MFP-om zadovoljstvo je zagarantovano!

    * Kvalitet štampe(crna): odlican sa rezolucijom 1200dpi
    * Brzina štampe: do 22 ppm
    * Memorija: 64 MB RAM,
    * Konektori : High USB 2.0 ; ugradjena Enthernet network connectivity sa 1RJ-45 portom;faks port
    * Fax: adresar sa 120 kontakata, faks delay, junk mail barier
    * Kapacitet standardnog kertridza je 2,500 strana; a sa high capacity kertridzom - i do 6,000 strana


    Lično Iskustvo: Radi odlično, u okruženju od 2 servera i 15 računara. Ovaj HP Multi uređaj sam dodao na mrežu - dodelio mu IP adresu i ponaša se kao i svaki računar.

    Posebno me je impresionirao HP-ov program za skeniranje (instalira se na svaku radnu stanicu, može se do tančina podesiti kvalitet skeniranja: dpi po inču, color ili grey, extenzija fajla u koji snima skenirani materijal *.bmp, *.jpeg..., i sve to se na svakom kompu snimi kao setovanje i samo se odabere željeno setovanje i juriš!) .

    Odličan je i program za slanje fax-a direktno sa bilo kog kompa - naravno da se u njega uključi izlazna tel linija, a podešen je i da automatski prima fax posle 5 zvonjava (ako mu sekretarica pre toga odmah neda signal za fax...)

    Mali je Extra, našao sam ga jako povoljno za oko 36.000 a redovna cena mu je oko 40.000.


    Odmah sam u drugi lokal - istureno odelenje firme prebacio Canon LaserBase MF5650 - ni ovo nije loš MF uređaj, ali nije mrežni pa mora biti vezan za kompjuter, i imao sam probleme oko fax-a, zapucavao se oko naloga za štampu...



    Rezime: HP je HP a Canon je ... ne mora da bidne al' mora da znači.

    A godi kad ti kolega koji je pre 1.5 godinu poručio Canon prizna da je HP profa za njega
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  11. #11

    Odgovor: Printeri

    HP LaserJet 6L

    Stara garda,ali radi kao zmaj
    Jedini deo hardvera za koji je svojevremeno vredelo platiti( sudeci po tome da radi bez problema i sada)
    Lako cu,ako je do mene.........

  12. #12

    Odgovor: Printeri

    HP F380 All in one

    HP pljuckavac, lepo radi, scaner takodje. Kupio sam ga nedavno za 6000 din. Jos uvek mu je ta cena (ako ste zainteresovani javite se na PP nisu mi platili da ih reklamiram )

    Zadovoljan sa sa HP-om. U prethodnim firmama sam imao HP laserce i svi su bili izuzetno izdrzljivi, za razliku od npr. Lexmark-a (malo malo pa ga otvaraj vadi mu creva, izvlaci papir, a posle ruke dalje od sebe da ne budes crn kao odzacar).
    Legendarni HP 5L je znao da stampa po celo pre podne i da za 3-4 dana izduva toner (3-5000 strana teksta). Jadnicak se samo pusio ali je odradjivao posao. Imao je samo jednu manu, kad pocne da uvlaci vise papira odjednom samo mu "dobro" ocistim plastiku ispod papira i radi ko nov.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  13. #13

    Odgovor: Printeri

    Poshto ni pijan ne bih uzeo ink jet snabdeo sam se HP 1018 Laser Jet-om. Za kucne potrebe - vishe nego dovoljno. (A, dobih i toner +).

    Nakon shto je izbor laserskih shtampacha za kucnu upotrebu, sa cenom manjom od 100 evritja postao sasvim solidan, zaista NE vidim razlog za kupovinu ink jet-ova.

  14. #14

    Odgovor: Printeri

    Imam dva štampaca. Lexmark Z33 i Lexmark X5470. Starijem štampacu je zapekla boja i kad sam izracunao koliko ce izaci nov ketridz, kupio sam nov štampac. Koristim ga vec 10 dana i za sada sam zadovoljan, pogotovu sto pored klasicnog stampanja ima mogucnost skeniranja, kopiranja, faks, a i fotografije kvalitetno štampa.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  15. #15

    Odgovor: Printeri

    Citat vlado kaže: Pogledaj poruku
    Imate li stampac, i ako ga imate koje je marke? Da li ste zadovoljni kvalitetom stampe i koliko vam traje toner?

    Ja sam juce kupio "Lexmark 617" i prezadovoljan sam Uz njega sam dobio web kameru, koja je takodje . Sto se stampe tice fenomenalno Vec sam istampao 150 stranica (teksta) i otislo je 3/4 tonera (crnog). Takodje sam odstampao i nekoliko slika (preko celog paprira ), najboljega kvaliteta a toner je kao netaknut

    Da cujemo vas...
    Pre mesec dana sam prodao Lexmark 612, 615 ili 617 jedan od ta tri, nemam pojma tačno koja cifra je pisala ali mislim da je to sve isti krš u pitanju ...
    koriste iste kertridže: Black 17 & Color 27.

    Radio je sasvim korektno ali kao što ti rekoše nije isplativ za neku veću štampu, s' obzirom koliko su mu kertridži skupi.
    Prodao sam ga za 500 dindži, eto tek toliko da ga ne dam za dž.
    Jedno vreme su se inače mogli nabaviti takvi štampači apsolutno novi za 10 evrića po komadu ali bez kertridža. Prvo mi je bilo šašavo ali sam shvatio igru, vlasnici tih prodaja su skapirali da ako kupe više komada cena pojedinačnog primerka im je kao cena kertridža koji idu u njega, čak i manja ... potom ako prodaju štampač dobijaju još tih dodatnih 10 evrića.

    Nisam želeo da te obeshrabrim ovom pričom, niti da ti nipodaštavam tu paklenu mašinu ... radiće on dobro i korektno, treba malo voditi računa da se ne prave prevelike pauze u štampanju pa recimo jednom u nedelju dana treba provući printer test page ili odštampati neku rečenicu u više osnovnih boja, tek toliko da se ne osuši i zapekne, iako se i to da rešiti sa malo muke.

    Pošto je pretpostavka da nećeš koristiti stalno originalne kertridže raspitaj se na vreme ko u tvom gradu ili okolini najkvalitetnije puni kertridže i da je to sa dobrim bojama.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •