Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    apsolutno se slazem sa tobom .
    patriotizam je imaginarna kategorija a zivot stvarni . pa sad odluci ako si pametan .
    erozija drzave posle smrti vodje mogla se pretpostaviti . nisu otisli samo oni koji su vojnici sistema bilo kojeg ili
    oni koji realno nisu mogli . te dve grupacije su dve Srbije nazalost . opozicija i pozicija . ova drzava mi nije nista dala .
    to je srazmerno kolicini postovanja .ona prethodna dala mi je ono dobro cega se secam i to je srazmerno mojem postovanju .




    ps / za negativne osvrte na moje misljenje , pljuvacinu i nebuloze , povlacim vodu dva puta . sto je sigurno , sigurno je .
    Poruku je izmenio rusty nail, 01.10.2013 u 12:03
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  2. #17

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    nisam dugo bila tamo pa neznam bas sta se desava ali da sam predsednik bilo koje drzave zaustavila bih ratove i stradanja neduznih ljudi,dece i majki

  3. #18

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Predsednika Srbije
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #19

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Незнам за уставна овлашћења али свакако изборни закон на локалу
    -да народ бира преседника општине
    -дахарод бира одборхике идаисти немењају странке где су изабрани
    -

  5. #20

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Iako nema faktička ovlašćenja ipak mislim da bi trebalo da:
    - Pokrene promenu izbornog zakona i vrati narodu pravo da bira po IMENU I PREZIMENU svog predstavnika;
    - Vrati građanima pravo da svog gradonačelnika LIČNO BIRAJU! Tj..da se ukine član zakona koji su doneli "demokrate".
    - Da se uz buduće opšte izbore doda i listić sa pitanjem "Da li ste za ulazak Srbije u EU" pošto ima vremena da se racionalno predstavi narodu ŠTA to podrazumeva, šta se dobija, šta se gubi i potezi iste EU koji su nam do sada jasno pokazali šta će nas čekati. Više nego evidentno je da je taj veštački entuzijazam "pravo u EU" splasnuo pošto prebacivanje bitnih odluka sa same države na "bog te pita" kako izabrano i lobirano telo EU znači odricanje od samog sebe.
    - Da se prečešlja prevelik državni aparat u smislu razrešenja vajnih savetnika, "savetnica" sa 2 gr mozga i obrazovanjem starlete, kabadahija sa činom vozača VIP, ukine IMUNITET za bilo koga, i nedodirljivost bilo kojeg državnog službenika.
    - Da se medijski ukine favorizovanje kojekakvih rijalitija, zabrane novine tipa "ovoj pevačici sevnule gaćice", "rođak i komšija bivšeg ili sadašnjeg funkcionera nije platio saobraćajnu kaznu", "taj i taj objavio na Twiteru ili Fejsbuku to" i sl epske budalaštine a forsiraju emisije edukativnog karaktera o piscima, slikarima, muzičarima, pesnicima i drugim kulturnim radnicima.
    - Da se vrati kažnjavanje u školskim ustanovama za napade na vršnjake, predavače i osoblje. Da se partijski direktori obrazovnih ustanova smene dokazanim obrazovnim radnicima jer buduće generacije treba da budu one koje će više znati od nas!!
    ...nastaviću se..garant !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #21

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Secas li se da smo mi vec imali taj vecinski izborni sistem Sivi?I da smo ga jedva promenili?A zasto? Zato sto po njemu,onaj ko osvoji procentualno najveci broj glasova ima vecinu u parlamentu.Recimo,35 posto glasova,126 poslanika...I lepo zagarantovanu vladavinu..A nikad nismo mogli da biramo koga smo mi hteli,osim mozda na lokalu..

  7. #22

    Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Pazi...ja sam govorio u smislu NE VRAĆANJA na većinski...već u smislu da kada glasaš vidiš ime sugrađanina koji se nudi kao tvoj predstavnik. A ne da bude "nosilac liste" (čudo nije nosilac na teniskom terenu...jbt) pa onda pola strane ispod dežurni dupelizac koji bi, šatro tebe, predstavljao iz te izborne jedinice.
    Znam ja da sve stranke beže od toga k'o đavo od krsta jer bi onda partijska hijerarhija bila obesmišljena i trgovina i ucenjivanje udomljavanjem prestalo da bude šargarepa za magarce. Prosto...želim da ovaj narod predstavljaju NARODNI poslanici koji samo svojoj izbornoj jedinici polažu račune a ne "velikim vođama" partija.
    Uostalom sam pojam demokratije podrazumeva vladavinu naroda, makar zbog brojnosti, preko svojih LIČNO izabranih predstavnika. Partijski predstavnici NE PREDSTAVLJAJU MENE! AMEN!!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #23

    Odgovor: Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Slazem se u sustini..ali ,onda bi morali da imamo nesto slicno kao u Americi.Prvo neke predizbore u kojima bi izabrali one koji bi nas predstavljali...i zamisli to sa nasih zilion partijica..

  9. #24

    Odgovor: Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se u sustini..ali ,onda bi morali da imamo nesto slicno kao u Americi.Prvo neke predizbore u kojima bi izabrali one koji bi nas predstavljali...i zamisli to sa nasih zilion partijica..
    Odakle ti takav zaključak? Izborni sistem SAD je posledica postojanja 50 država!! Srbija sa jedva 7 miliona građana nikakve potrebe nema za predizborima. Zar sam toliko nejasan da ne shvataš da samo aludiram na glasanje običnih ljudi za osobe koje lično poznaju, znaju rezultate njihovog rada i lične kvalitete? Čist idiotizam je davati glas za predstavnika koji, možda, ni teritorijalno, ni profesionalno, ni etički ne ispunjava kriterijume. Tu je jer je aminaš nekog samozvanog vođe i poslušnik partije. Takav nipošto nije validan predstavnik bilo koga a pogotovo NIJE NARODNI POSLANIK!
    Ili ukinimo taj pojam (jer već više od decenije su to partijski) ili ih zovimo partijskim botovima!
    Iritiran sam idiotizmom skupštinskih foteljaša jer mene lično VREĐA kada je, na pr., šef poslaničke grupe najveće partije retard koji 5 x ponovi VAZDUPLOHOV..što bi dete iz obdaništa znalo kako se pravilno kaže!!!
    Ili..da ministar kaže da voli kada novinarke kleknu!!! Pa te rečenice takva cepanica od čoveka neka govori u Farmi, Parovima i ostalim mediokritetskim rijalitima gde je maloumnicima bitno šta ko voli da radi u spavaćoj sobi a mesto ministra neka ostavi profesionalnim i etički doraslim ljudima!
    Koga takva dvojica (navedoh samo njih..a imalo bi da se nabraja suviše) predstavljaju? A onaj koji takve bira za saradnike je time mnogo rekao o sebi! Sve to ja doživljavam kao uvredu naroda! Kao smejanje u lice poštenim, vrednim i pametnim građanima koji za sebe i svoje potomke žele uređenu, pravednu i respektabilnu državu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #25

    Odgovor: Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Da,ali ja recimo hocu Saju,njega poznajeem,on je u jednoj partiji,ti poznajes Paju,on je u drugoj itd,itd..kako bi usaglasili te koje poznajemo ?

  11. #26

    Odgovor: Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Da,ali ja recimo hocu Saju,njega poznajeem,on je u jednoj partiji,ti poznajes Paju,on je u drugoj itd,itd..kako bi usaglasili te koje poznajemo ?
    Usaglasili? Pa svi znamo gomilu parova koji se ni posle 10g nisu usaglasili pa sad mi da usaglašavamo nekog?
    JOCK! Istaknu kandidaturu..pa "ko lepši" ispadne na izborima u svojoj parohiji! Tražio bih da se zakon promeni u smislu da ako bude izabran na način kako treba da bude izabran NARODNI POSLANIK onda da njegov mandat zavisi SAMO OD VOLJE IZBORNE BAZE. Tj...ukoliko ona bude nezadovoljna njegovim radom i rezultatima da bude smenjen a ne da ikoji partijski "vođa" bude baja koji se pita.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #27

    Odgovor: Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    suviše je jednostavno a ipak, tako komplikovano; koliko lasta je potrebno za jedno pravo proljeće !?
    jedan čovjek nije orkestar, pojedinac se utapa u sivilo prosjeka... zahvaljujem se na ponudi, ne ja to ne bih mogao podnijeti predsjednički mandat..

  13. #28

    Re: Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Obavezno sluzenje vojinog roka u trajanju od godinu dana, da ih malo ocvrsne, zastranise nam ovi momci nacisto.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #29

    Odgovor: Re: Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Obavezno sluzenje vojinog roka u trajanju od godinu dana, da ih malo ocvrsne, zastranise nam ovi momci nacisto.
    zastranjivanja je bilo i u pok. JNA...

  15. #30

    Odgovor: Re: Odgovor: Sta bi ste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije

    Verujem da nije mislila to sto si ti mislio

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Gde biste voleli da se nalazite ovog trenutka?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1265
    Poslednja poruka: 03.01.2014, 19:07
  3. Koliko ste partnera promenili?
    Autor Becar u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 25.06.2011, 19:08
  4. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •