Nokti
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25

Tema: Nokti

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Nokti

    Nokti i njihova njega

    Analiza noktiju:

    Horizontalne crte na noktima mogu označavati slabu probavu.
    Vertikalne linije na noktima obično znače slabu probavu i apsorpciju minerala ili proteina i manjak vitamina B12 i željeza.
    Bijele mrlje obično ukazuju na manjak kalcija i cinka. Obično se pojavljuju nakon perioda u kojem ste pojačano jeli slatke stvari, pogotovo rafinirani šećer koji iz organizma izvlači minerale.
    Izgriženi nokti ukazuju na nervozu, nedostatak minerala ili parazite u probavnom traktu.
    Nokti savinuti prema dolje pokazuju manjak proteina, vitamina C i folne kiseline u tijelu zbog nedovoljnog uzimanja ili slabe apsorpcije prilikom probave.
    Krhki nokti ukazuju na manjak željeza ili vitamina A, neuravnoteženi rad tiroidne žljezde ili bubrega i slabu sirkulaciju.
    Napuknuti nokti pokazuju slabu probavu u želucu.
    Crvenkasto purpurni nokti pokazuju slabost tijela i opći umor.
    Tamno crveni nokti pokazuju slabi protok krvi zbog konzumacije teške, slane i masne hrane.
    Žućkasti nokti ukazuju na nepravilan rad jetre.
    Plavi nokti ukazuju na nepravilan rad pluća i srca.
    Blijedi nokti pokazuju slabu cirkulaciju, anemiju i slabi energetski nivo u jetri i bubrezima.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #2

    Nokti

    svi volimo lepe i negovane ruke i nokte..pri upoznavanju sa ljudima,prvo sto pogledamo su manje vise upravo ruke i nokti..a i kaze se da ruke puno govore o osobi...zene imaju vise opcija da nadoknade ono sto im priroda nije dala..vestacki nokti..
    imate li kakav savet za negu noktiju?
    da li ih sami sredjujete ili idete kod kozmeticara?
    kakvo je vase iskustvo sa vestackim noktima?
    mnogi ih sada vec stavljaju sami u kucnoj varijanti s obzirom da pojedini saloni bas deru!
    da li grizete nokte?
    huh..previse pitanja...
    izvolite!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  3. #3

    Odgovor: Nokti

    Sto se tice saveta - vodite racuna da su vam uvek namazani pa makar i samo bezbojnim lakom. S'vremena na vreme ih namazite limunom. Kada ih turpijate to radite samo u jednom pravcu, jer kad ih testerisete u oba pravca - listaju se.
    Nokte ne grickam, nikada i nisam (ali zato grickam usne ) To mi je jedna od najgorih stvari na zeni, nokti izgrickani do korena
    Nikada nisam isla kod kozmeticara, uvek ih sredjujem sama. Sa vestacima uvek samo lose iskustvo, jer ih lepim sama. Ali stavila sam ih tri ili cetiri puta u zivotu, zadnji put za maturu...

    Volim lepe nokte, nekad ih malo zapustim pa sam ljuta na sebe. Kada su mi nokti sredjeni i ja se osecam bolje, lepse, zenstvenije...
    Evo, promenila sam potpis

  4. #4

    Odgovor: Nokti

    Lepi nokti su bitan detalj zenske higijene i lepote! Ne moraju biti dugi, ali moraju biti uredni i isturpejisani!!!

    Nokte ne grickam, nikada i nisam


    vodite racuna da su vam uvek namazani pa makar i samo bezbojnim lakom.
    Slazem se
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  5. #5

    Odgovor: Nokti

    Savet da su uvek namazani slažem se... Nikad nisam bila kod kozmetičara najviše volim sama da sređujem (ponekad nemam vremena pa zapostavim malko sebe ) Sa veštačkim noktima nemam baš nekog iskustva...a nokte negrickam to mi je odvratno i uvek kritikujem kad vidim da to neko radi...

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Nokti

    Citat Ivana-psy kaže: Pogledaj poruku
    Lepi nokti su bitan detalj zenske higijene i lepote! Ne moraju biti dugi, ali moraju biti uredni i isturpejisani!!!




    isturpejisani
    Poruku je izmenio irnik, 06.09.2008 u 20:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •