Da li je moguć raj bez seksa?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Da li je moguć raj bez seksa?

    Kao osoba sklona i ateizmu i agnosticizmu, ne mogu da zamislim da bi raj (ako postoji, naravno) bilo mesto u kojem je sve „... lepo, fino, znaš kako...“, odnosno sredina u kojoj bi „zaslužni“ članovi živeli u večitoj harmoniji, ljubavi, suglasju i ne skidajući osmehe sa lica. Meni se onda takav raj uopšte ne dopada i sve te osmehe stanovnika raja (Rajčana, Rajana, Rajcana, ili kako god već) zamišljam kao dosta bedaste izraze lica koji bi više priličli debilima nego mislenim i samosvesnim bićima.

    Hoću da kažem da sam više nego uveren da ne postoje apsolutna lepota, dobrota, istomislije itd. i da se sve što je lepo, vredno, dobro ili loše... može u punoj meri shvatiti tek u odnosnu na neke referntne vrednosti, da ne kažem u kontrastu.

    Šta mislite o svemu ovome i, naravno, da li je raj zaista najatraktivnije mesto koje se može zamisliti ako u njemu stvarno nema seksa?

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    Prvo, prerasla sam taj infantilni osećaj božanstva. Frojd je tvrdio da je bog stogi otac koji će nas,ako budemo dobri nagraditi rajem, ili ako ne, kazniti paklom. Sve je to lepo osmišljeno i zapakovano. E, sad, apsolutno dobro postoji, kao i apsolut lepote i to nema nikakve veze sa našim shvatanjem sveta. Sartr je rekao da je ovaj svet pakao. Trebao je dodati da je istovremeno i raj.
    Da zaključim, ne verujem da nam, nakon fizičke smrti ostaju iste potrebe. Tako da mi je uopšte teško da pomislim na raj i seks u njemu. Jedino mi na pamet pada reč DOSADA. Nema seksa i nema raja.
    Poruku je izmenio elektricna ovca, 29.04.2013 u 14:57 Razlog: greška u slovcetu
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #3

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    Seks,raj i pakao,jedno bez drugog ne ide.
    Raj ne bi postojao kad ne bi bilo nas a nas ne bi bilo da nije seksa.
    Ova takoređi đavolska rabota jer nam izaziva slatku muku i ima
    za cilj olakšavajuće oslobađanje,predstavlja zapravo kartu za put u raj.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #4

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    Ako podrazumevamo Raj, onaj koji je Bog stvorio kada je stvorio Adama, pa kasnije i Evu i odakle ih je kasnije proterao...ne bih se baš kladila da ga je osmislio bez sexa.
    Da jeste, onda bi stvorio Adama i StEvu...pa neka igraju fudbal (na male goliće), šah ili politizirazu do beSvesti..
    Ali ne...On stvara ženu (suprotan pol od onog Adama...kojeg je valjda stvorio po svom naličJu...jer se po difoltu pretpostavlja da je Bog muškarac)...pa im još i metnuo drvo spoznaje u sred sredi...pa ni to nije bilo dovoljno...pa im rek'o da ga ne diraju...
    Navodno (po starom zavetu) ni Adam ni Eva nisu bili svesni svoje polnosti ali avaj...ne pokriše oči posle pada u greh...već zna se tačno šta...
    Zaključak...Bog jeste planirao sex u tom Raju...ali onda kada ON to aminuje..
    Hmmm...možda ga je razljutilo to što nije on bio prisutan tom, prvom, sexu (msm nije posmatrao, ili ga nisu pitali ili...)

    E sada, šta je isplanirao za povratnike u Raj...ko to zna...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Da zaključim, ne verujem da nam, nakon fizičke smrti ostaju iste potrebe.
    to bi bilo otprilike to....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    Ima milion tumačenja zašto je Bog proterao Adama i Evu iz Raja.
    Moje lično je sledeće:
    - Proterao ih je jer su sami pronašli način da budu u Raju (otkrili su sex), pronašli način da se osećaju kao bogovi i u lice mu bacili saznanje da ne treba da budeš bog da bi stvorio Raj .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    I to me zabole. Bar dok sam u ovoj fazi .
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  8. #8

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    Možda je moguć raj bez seksa,ali seks bez raja nije

  9. #9

    Odgovor: Da li je moguć raj bez seksa?

    da,mislim da je moguć

Slične teme

  1. Pravila seksa bez obaveza
    Autor tonio11 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.10.2009, 12:03
  2. Promatrajte ga dok se seksa s drugom...
    Autor tonio11 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.05.2009, 21:03
  3. Bez seksa po kazni
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 22:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •