Mamci za pecanje - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Mamci za pecanje

    Proveren recept za lov amura i šarana kukuruzom. Mada mislim da ga svaki pecaros vec zna, jer je bio objavljivan u casopisima ranijih godina.

    Kukuruzna bomba

    Kukuruz se kuva u ekspres-loncu oko 1,5 sat. Lonac se posle kuvanja ne otvara 24h, jer tako najbolje nabubri i postane mekši. Tako pripremljen kukuruz se baca u vidu "kukuruznih bombi", koje se prave na sledeći način:
    Čaša od jogurta se do polovine napuni starim nekuvanim kukuruzom i do vrha dopuni kuvanim. U čašu se sipa voda, pa se kukuruz ostavi da ogrezne i potom stavi u zamrzivač da se zamrzne. Pre upotrebe, čaša se stavlja u toplu vodu da bi "bomba" lakše ispala iz nje. "Bomba" mora biti precizno bačena na mesto zabacivanja udice.
    Svako mesto se prihranjuje sa po dve čaše ovako pripremljenog kukuruza i to jedan dan pre izlaska na vodu kako bi se amur ili šaran namamio. Kad pojede ponuđenu hranu, narednog dana dolazi pravo na vaš mamac. Udica se mamči sa jednim ili dva zrna kukuruza.
    Pre zabacivanja udice na mesto se baca desetak zrna kukuruza. Kada se na površini vode vide prvi mehurići, pred vama je siguran znak da riba jede ponuđenu hranu.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  2. #17

    Odgovor: Mamci za pecanje

    Jesen sa sve kraćim danima, povećanim obavezama sve više nam skraćuje vreme izlasaka na pecanje. Više puta bi otišli na par sati na pecanje na plovak, i normalno bi hteli da dobro upecamo. Ako pođemo ciljno da lovimo bodorku pored mamaca za na udicu dobro bi bilo da imamo i efikasnu primamu. Pored kuvane pšenice, dobro bi bilo imati i neku brašnastu primamu, zato vam predlažem moj recept koji je do sada dao dobre rezultate:
    1 kesica mlevenog cimeta
    1 jelovna kašika kakao-a
    200gr keksa
    2 kesice prezli
    50 grama mleka u prahu,
    1 stara vekna hleba
    -veknu dobro nakvasiti i dobro usitniti da bude žitka masa, čak i vodunjava, pa u posudu gde je potopljena dodati gornje sastojke da se dobije srednje vlažna masa koja se može oblikovati u grudvice za bazanje u zonu pecanja, i bitno je da je vlažnost takva da kada padne na površinu vode, otprilike dve trećine padne na dno polako, a ostatak napravi oblak u vodi. Primamljivanje dopunjavati sa dobro raskuvanim znima pšenice.

  3. #18

    Odgovor: Mamci za pecanje

    dali je kuvana konoplja dobra istovremeno kao primama i kao mamac na udici za karasa, jer bi njega sada lovio .U NAPRED HVALA IBISTRO VAM BILO.

  4. #19

    Odgovor: Mamci za pecanje

    Citat gogi063 kaže: Pogledaj poruku
    dali je kuvana konoplja dobra istovremeno kao primama i kao mamac na udici za karasa, jer bi njega sada lovio .U NAPRED HVALA I BISTRO VAM BILO.
    Konopljino zrno bi trebalo da najviše privlači Linjaka, evo nešto više o njemu: Лињак - Википедија
    Pošto je on riba iz porodice Šarana logično je da se taj mamac dopada i Karašu, tj. ribi sa latinskim nazivom Carassius Auratius Gibelio, koja u Vojvodini ima mnoštvo naziva a najčešće je zovu Srebrni karaš, Zlatica, Babuška, Melez itd.

    Najverovatnije misliš na tu vrstu ribe koja je prilično rasprostranjena u našim vodama.

    Moram napomenuti za neupućene kako postoji, iako na žalost, samo u tragovima i riba zvana Zlatni Karaš - Carassius Carassius, evo šta ima o njoj: Википедија - Караш

    Zrno konoplje nisam nikada koristio kao mamac, već sam ga kao što rekoh dodavao u masu za primamu ali u veoma malim količinama zbog njegove izuzetno jake arome.

  5. #20

    Odgovor: Mamci za pecanje

    Ja za mamce najvise koristim durdubak i to mi se do sad extra isplatilo a i ne mora se stalno mjenjati dok rovac nije los al brzo ga riba skine sa udice puno je mekan,a glista dobra je al za sitne ribe nije preporucljiva za krupnoNaravno kederi su tu i sitne babuske i kesege za stuku...Ja inace pecam na Drini i Savi,jel ko od vas hvata vretenare i na sta se oni pecaju?

  6. #21

    Odgovor: Mamci za pecanje

    U ribolovu se koriste najrazlicitije vrste mamaca, od prirodnih, pa do raznih vrsta vestackih, ovde mozete pogledati neke primere:
    Mamci i primama
    http://www.pecaros.in.rs

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Da li idete na pecanje i gde?
    Autor Kunic u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 17:49
  2. Predlozite gde ici na pecanje
    Autor najsnp u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 04.03.2012, 05:40
  3. PECANJE MUŠICOM (Mušičarenje)
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:34
  4. Izrada varalica za pecanje
    Autor Lady S u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.12.2007, 22:53
  5. Sta?!- Stapovi za pecanje!
    Autor HLEBmaster u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.02.2007, 22:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •