Mala matura - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25

Tema: Mala matura

  1. #16

    Odgovor: Obrazovni informator

    To da se proveri da l' znaju da citaju.



    A sta reci za ovaj zadatak sa probnog prijemnog:



    A ima dece koja ga nisu uradila.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #17

    Odgovor: Obrazovni informator

    Dobro, hajde da im damo malo i podrške sem što ih samo kritikujemo.
    Ja mislim da trema koja ih drma i sav pritisak kom su izloženi ovih dana oko te mature učini svoje, tako da mahom i previde toliko logične odgovore na neka pitanja.Želja da urade dobro testove da bi im to omogućilo da se upišu u željenu školu je ogromna i često ih sputava da razmišljaju racionalno,smireno.Sigurna sam da veliki deo odgovora zapravo znaju,samo ih se sete tek kad bude kasno tj. kad je test već uradjen i predat.

    Evo moje dete ,recimo, sutra polaže test iz srpskog jezika.I ako se sprema od januara meseca a od polovine aprila konstantno i temeljno ,gledam ga sad kako ponavlja i gledam ga već dva dana kako se "jede" iznutra od treme.To je nešto što je jače od njih.

    Ovo govorim sa stanovišta roditelja ali i sa stanovišta pedagoškog radnika.Mislim da im treba pružiti bezrezervnu podršku,dobar savet a ostalo kako se kaže:"Šta Bog da."
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  3. #18

    Odgovor: Obrazovni informator

    Treba im pruziti podrsku, niko nije rekao da ne treba, ali ne treba praviti budale od njih. Nisu deca kriva, kriv je skolski sistem. Pa jbt, ovakva pitanja su za decu iz zabavista, a oni polazu prijemni sa tim zadacima. Svako od nas ovde se seca (ko je polagao prijemni) koliko su zadaci bili teski, pa nas to nije sprecavalo da gulimo stolice i isti taj prijemni polozimo.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #19

    Odgovor: Obrazovni informator

    Sve to stoji, ali mnogi su i zaboravili te dane i te godine u kojima su bili .Pozavršavali škole pa im sad lako da pametuju.

    Uostalom ti testovi su pravljeni za prosečno dete ali ne smemo zaboraviti da ima i onih koji su ispod proseka.A valjda i njima treba pružiti neku šansu?
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #20

    Odgovor: Obrazovni informator

    Ma ja bi to polaganje trajno ukinula.Sprdačina!!!
    Ko da nije dovoljno što se tokom školske godine ocenjuju.
    Nego opet neko uz'o lovu za projekat....
    A i nek su laka pitanja,što lakša...pro forme.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #21

    Odgovor: Obrazovni informator

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Dno dna.
    Nije dovoljno sto im je deo pitanja vec unapred poznat, sto ce skoro sve biti na zaokruzivanje i sto ce svi poloziti zavrsni ispit makar imali i nula poena, sad vise nije bitno ni da razlikuju cirilicu od latinice!
    Samo da ne bude kao scena iz Rodica...
    "Mama, mama....ovde pise 'sledeci kuRac'"
    Sta zna /predskolsko/ dete sta je latinica i cirilica...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Obrazovni informator

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Sve to stoji, ali mnogi su i zaboravili te dane i te godine u kojima su bili .Pozavršavali škole pa im sad lako da pametuju.

    Uostalom ti testovi su pravljeni za prosečno dete ali ne smemo zaboraviti da ima i onih koji su ispod proseka.A valjda i njima treba pružiti neku šansu?
    Mala digresija. U osnovnoj skoli srpski jezik mi je predavala fantasticna zena. Od pravopisa do knjizvnosti, sve je bilo pod konac. Imala je jedno pravilo a to pravilo su danas usvojili nastavnici u mojoj osnovnoj skoli (nastavnici srpskog). Na polugodistu i na kraju godine svi ucenici imaju odgovaranje. I tako od petog do osmog razreda, sa tim da se na svakom novom odgovoranju radi sve ono sto je prethodilo tadasnjem odgovaranju. Dakle, ako je polugodiste sedmog razreda, radi se sve od prvog casa petog razreda (mislim na pravopis i gramatiku, knjizevnost i lektire se nisu radile, osim kad je plan nastave bio takav). I tako do kraja skolovanja. Ja toj zeni mogu da zahvalim sto me je opismenila Mogu da joj zahvalim sto mi se gadi ovakva odluka ministarstva.
    Meni je lako da pametujem. Zasto. Zato sto ce ovakav sistem stvoriti funkcionalno nepismene koji ce nam voditi drzavu jednog dana. Nije problem u tome da li prijemni postoji kao takav, problem je u tolerisanju ociglednih pravopisnih gresaka a sve u cilju da rezultati budu sto bolji, nebitno da li su nasminkani ili ne.
    Pa dobro, ako cemo tom linijom, daj da onima iznad proseka damo teze testove, nije fer da urade test za 5 minuta, bice da su favorizovani.

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ma ja bi to polaganje trajno ukinula.Sprdačina!!!
    Ko da nije dovoljno što se tokom školske godine ocenjuju.
    Nego opet neko uz'o lovu za projekat....
    A i nek su laka pitanja,što lakša...pro forme.
    Moj otac meni uvek kaze da je tesko ono pitanje koje ne znas a ono sto znas je lako

    Ovo je test. Pitanja su blagi uzas. Prosla sam ceo test za 5 minuta.

    http://www.upis.mp.gov.rs/doc/Test%2...0ZI%202012.pdf
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #23

    Odgovor: Obrazovni informator

    Meni je lako da pametujem. Zasto.
    Mislim da ipak moraš i ti malo da obratiš pažnju na znakove interpunkcije.

    Pa dobro, ako cemo tom linijom, daj da onima iznad proseka damo teze testove, nije fer da urade test za 5 minuta, bice da su favorizovani.
    Ovde nije bilo pitanje favorizovanja ili ne,nego nekog proseka što se tiče težine zadataka.






    Pitanja su blagi uzas. Prosla sam ceo test za 5 minuta.
    Koliko znam pitanja su pravljena za decu koja imaju 15 godina ,tako da je izlišno komentarisati ovo što si izjavila.
    Još bih nešto dodala.Test,ako ga pažljivo čita dete od 15 godina ni ne može da se pročita za 5 min.

    Ti nisi bila na mestu nekoga ko polaže tako da si ga verovatno "preletela".Kad čitaš nešto što ti je važno i za šta ti je potrebna koncentracija ,jer si pod tenzijom,potrebno ti je više od 5 min.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #24

    Odgovor: Obrazovni informator

    Pretpostavicu da je ono u citatu takodje upuceno meni.
    To na sta si prevrnula ocima je recenica koja nije upitna, stoga ni ne ide upitnik na kraju. Postoji formalni govor, pa sam napisala kao sto bih rekla.

    Nije bilo pitanje favorizovanja, ali hajde da mislimo na decu koja su ispod proseka. Zbog njih treba da bude lakse.

    Dobro, 'ajde, nije 5 minuta. Mozda 10. Ja nisam merodavna zato sto ja svoje testove radim tako i to nema veze sa ovim Zacudo, prosek mi je 9 na faksu a ispit uvek uradim prva ili medju prvima. Kako?

    Ja jesam bila na mestu nekoga ko je te zadatke radio pre 10 godina kad su bili duplo tezi. Ja ne krivim klince nikako, krivim vlast koja je do ovoga dovela., pa bih te zamolila da batalis profajlisanje moje malenkosti, moze? Vidi, upitnik.
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #25

    Odgovor: Obrazovni informator

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavicu da je ono u citatu takodje upuceno meni.
    To na sta si prevrnula ocima je recenica koja nije upitna, stoga ni ne ide upitnik na kraju. Postoji formalni govor, pa sam napisala kao sto bih rekla.

    Nije bilo pitanje favorizovanja, ali hajde da mislimo na decu koja su ispod proseka. Zbog njih treba da bude lakse.

    Dobro, 'ajde, nije 5 minuta. Mozda 10. Ja nisam merodavna zato sto ja svoje testove radim tako i to nema veze sa ovim Zacudo, prosek mi je 9 na faksu a ispit uvek uradim prva ili medju prvima. Kako?

    Ja jesam bila na mestu nekoga ko je te zadatke radio pre 10 godina kad su bili duplo tezi. Ja ne krivim klince nikako, krivim vlast koja je do ovoga dovela., pa bih te zamolila da batalis profajlisanje moje malenkosti, moze? Vidi, upitnik.
    U opšte nisam imala nameru da te uvredim ili prozovem i zato te molim da se ne braniš jer te ne napadam.Ja sam samo zapazila da na kraju upitne rečce ne stoji upitnik.

    Pokušavam da pričam na temu i da branim svoj stav i te klince koji su žrtve jednog glupavog školskog sistema a ne da profajlišem tebe.Prosto,bila mi je zanimljiva glupost u kojoj si uporedila sebe sa decom od 15 godina.Ipak si ti odličan student a ovo su klinci koji tek kreću na jedan važan put koji si ti velikim delom prešla.

    P.S.

    Svaka čast za prosek.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Mala škola oklagije
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 03.01.2015, 19:03
  2. Little Alchemy, ili, Mala Alhemija
    Autor starsica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.09.2012, 22:31
  3. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  4. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14
  5. Mala sirena,ili metamorfoza...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.05.2009, 03:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •