Islam u Srbiji i svetu - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 86 od ukupno 86
  1. #76

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Pokrivanje zena je bitno, radi njene zastite, radi ocuvanja njegog ugleda, casti i morala i samim tim njene porodice. Jos od davnina se zene pokrivaju svugde po svetu. Tek do nedavno se otkrivaju , gole su 99% po neislamskom svetu. Majka Isusa, neka je na njega mir i spas, je bila pokrivena zena. Niko ne bi voleo da mu zena, cerka ili sestra bude otkrivena i da mami poglede drugih lica. Ko voli onda mu je nizak moralni standard, a moze se reci da nema morala.
    Neke zene to rade pa odu toliko daleko da im to godi, zavode i tako se osecaju superiornim.
    Ozbiljna krajnost ovoga jeste seksualni cin izmedju dve osobe koji se desio posle otkrivanja, pogleda, muvanja itd. Sve to ide malo po malo. A niko od nas ne bi voleo da mu je neki stranac imao seksualni cin sa zenom, cerkom, sestrom ili cak i majkom, niti u proslosti niti u buducnosti.Ako bi neko voleo onda neka upita taj samog sebe da li je uopste covek i sta ga razlikuje od zivotinje osim sto zna da razmislja i govori.

    Islam sece svako zlo u korenu, u pocetku. Koren i pocetak zinaluka (seksualnog cina) jeste otkrivanje i kontakti zena sa nepoznatim muskarcima.
    Takodje i hriscanstvo zabranjuje seksualni cin pre braka.





    Ajde recimo da zena nije pokrivena ali nije ni otkrivena toliko da bi to odvlacilo paznju. U toj situaciji postoji rizik, a pogotovo kakvo je danasnje vreme i uticaj globalizacije na savremenog coveka, rizik je veci pa ce i ta zena otici medju onim koje se razgolicavaju.


    Eto zasto je pokrivanje vazno.

  2. #77

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    A niko od nas ne bi voleo da mu je neki stranac imao seksualni cin sa zenom, cerkom, sestrom ili cak i majkom, niti u proslosti niti u buducnosti.
    A sa komšijom može?
    Toliko o tvojoj teoriji po kojoj one same odlučuju da budu pokrivene, a "nije" im nametnuto od strane porodice.

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Ko voli onda mu je nizak moralni standard, a moze se reci da nema morala.
    Kad vec spomenu tu reč... Nekom ko ima morala nije potrebna burka da se odbrani od seksualnih nasrtaja. A ako ona hoće da prevari muža, u tome je neće sprečiti to parče krpe.


    Enivej, nedavno provedoh neko vreme u Emiratima. Upoznala sam neku sestrinu drugaricu, Arapkinju, sa kojom je išla na kurs engleskog. Pokrivena skroz. I tu ja počnem da ispitujem sestru o tome kada one počinju da se pokrivaju, pred kim smeju da se otkriju itd. Onda konstatujem da je to baš robija, ali da imam utisak da one mazohistički uživaju u tome.
    Cvrc!
    Kaže, ista ta je pre par meseci putovala po Evropi i posle joj pokazivala slike sa putovanja na kojima je u dopičnjacima i dekolte na sve strane

    Sto bi rek'o Sava iz Kikinde - licimuri!
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #78

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Pokrivanje zena je bitno, radi njene zastite, radi ocuvanja njegog ugleda, casti i morala i samim tim njene porodice. ... Niko ne bi voleo da mu zena, cerka ili sestra bude otkrivena i da mami poglede drugih lica. ...
    Eto zasto je pokrivanje vazno.
    Koliko sam ja razumeo, žena se pokrivaju da bi se sprečilo da se muškarci ne bi uzbudili!?

    A šta kada se žena uzbudi gledajući nepokrivenog muškarca?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #79

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A šta kada se žena uzbudi gledajući nepokrivenog muškarca?
    To ne mož' se provali
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #80

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A šta kada se žena uzbudi gledajući nepokrivenog muškarca?
    Koliko ja znam zabranjen im je direktan pogled,oci u oci,on je obavezno usmeren na dole.
    Samim tim nemogu ni da ga sacnu a i kako bi kad su i oni zamantijani u one duge kosulje u kojima nemoz' nista drugo da se ocrta osim poveceg trbuha E,pa sad ko bi da djipa...mogo bi daxse uzbudi pri jednom pogledu.
    Ali da bi se i to izbeglo,do susreta uopste ne dolazi
    ni u kom slucaju.Pod bravu i kus.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #81

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A šta kada se žena uzbudi gledajući nepokrivenog muškarca?
    To ne mož' se provali
    Kako misliš ne može?!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #82

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Naredba u islamu je pokrivanje zene. Ako nece zena da se pokrije ne mora, to njena odluka, koja je sa islamske strane stavlja u negativnu situaciju. U veri nema prisile. I pored toga postoje neki drugi faktori, npr zahtevanja od svoje porodice da se zenska osoba pokrije ili od sireg ili uzeg drustva i sl. Pa je jedan od najboljih nacina taj da se zena pokrije kada ugleda smisao, sustinu i znacaj hidzaba. A ne da se pokrije zorom pa da se oseca zarobljeno.

    Kako funkcionise gledanje zena na muskarce ne znam. I muskarci se trebaju pokrivati, minimalno od kolena do pupka, ali to ne znaci da se tako otkriveni tj pokriveni pojavljuju pred zenama. Ljudi vecinom po arapskom svetu nose gulabije.

  8. #83

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Verovatno nisam bio dovoljno jasan sa svojim pitanjem. Ono je postavljeno da bih mogao da dokučim da li u islamu postoje dve vrste ljudi po važnosti, muškarci sa pravima i žene bez prava.

    Znači pitanje je da li su žene manje vredne od muškaraca, kada za njih postoje posebna ograničenja?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #84

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A šta kada se žena uzbudi gledajući nepokrivenog muškarca?
    To ne mož' se provali
    Kako misliš ne može?!?
    Pa, njima nema sta da se digne, da 'prostis



    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Znači pitanje je da li su žene manje vredne od muškaraca, kada za njih postoje posebna ograničenja?
    Dobro, majku mu, zar ne vidis da covek rece da one to ne dozivljavaju kao ogranicenje? Ja verujem da one prosto uzivaju pod tim carsavima, narocito na +40
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #85

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A šta kada se žena uzbudi gledajući nepokrivenog muškarca?
    To ne mož' se provali
    Kako misliš ne može?!?
    Pa, njima nema sta da se digne, da 'prostis
    Nema?!?
    Nema!? Zaista?!
    Pa šta vam se ndaK dešava kada se uzbudite?
    Ima l' gde škola ili kakav kurs gde se izučavaju tak'e stvari?!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #86

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Pa šta vam se ndaK dešava kada se uzbudite?
    Krene nam suza niz butinu


    I ne offtopic-uj
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 17:51
  2. Najružnija žena na svetu?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.04.2012, 23:44
  3. Najslađi pozdrav na svetu
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.01.2012, 10:34
  4. Pronađimo se po svetu
    Autor deran416 u forumu Dijaspora
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 09:21
  5. Mis Kine najlepša žena na svetu
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.12.2007, 07:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •