Dvoriste, vrt, basta...
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Dvoriste, vrt, basta...

    Proslog leta mi je palo na pamet da sredim jedan deo dvorista i onaj deo ispred kuce. to mi je bio neki hobi 3 meseca (dok sam sve to zavrsio)
    jedna stvar povlaci drugu i tako da sam od novog travnjaka kako je bilo planirano stigao i do fontane. necu kaciti slike kako je bilo pre jer je bila katastrofa


    okacite koju sliku vaseg dvorista ili vrta pa da diskutujemo
    Poruku je izmenio Cecara, 12.02.2015 u 08:13

  2. #2

    Odgovor: Dvoriste, vrt, basta...

    Ime: 1.jpg Pregleda: 2664 Veličina: 124.1 KB

    ovo nije moja basta, ali je jedna od basta u kojoj sam radila skoro 3 godine radim za organizaciju koja vodi nekoliko razlicitih programa.. jedan od programa se bavi edukacijom o reciklazi; drugi osniva baste u skolama; treci program vodi "zelene pijace" (imamo oko 75 pijaca u 5 njujorskih opcina).. zelene pijace, kako ih ovdje zovu, omogucavaju gradjanima pristup lokalnim, sezonskim proizvodima po relativno pristupacnim cijanama.. sezona pijaca je od juna do kraja novembra pa nismo osudjeni na kupovanje prozivoda koji stizu iz Kalifornije. tokom zime je pristup lokalnim proizvodima ogranican jer na ovom geografskom podneblju jednostavno ne raste mnogo toga.. naravno manji broj pijaca je otvoren i tokom citave godine.. jedan od pograma u kojem sam ja radila do pred jedno godinu dana se zove "Learn It Grow It Eat It" iliti direktan prevod "nauci-posadi-pojedi".. program radi sa tinejdzerima u "hood-u" iliti juznom Bronksu (jednom od najgorih dijelova Njujorka, sto po ekonomskim sto po zdravstvenim statistikama).. juzni Bronks, pored Harlema, ima ubjedljivo jednu od najlosijih zdravstvenih statistika u citavim Sjedinjim Drzavama! Broj predebelih ljudi i djece je svakim danom sve veci, a nepristupacnost zdravoj hrani je vec neko vrijeme veliki problem. Mekdonalds, Burger King, KFC i slicne prodavnice brze hrane su doslovno na svakom uglu..

    Ime: 2.jpg Pregleda: 1713 Veličina: 119.8 KB
    u ovoj nasoj basti uzgajali smo svasta, od raznih biljaka (zalfija, menta, ruzmarin, bosiljak, cokoladna menta, oregano, lavanda, lemon verbena, papolo), do voca i povrca.. kupine i jagode, paradajz, tikvice, rotkvice, saragrepa, cvekla, blitva, paprike...
    klinci su gradili ove stolove sto se vide na slici.. kuvali i educirali stanovnike o organskom uzgoju i vaznosti zdrave ishrane..
    nedostaju mi te moje bastice, stvarno su oaza mira.. a za kaznu, kad bi neko od klinaca zakasnio, dala bi mu/joj da pljevi pola sata da vish' kako se brzo nauce da dolaze na vrijeme

    Ime: 4.jpg Pregleda: 355 Veličina: 84.4 KB

    Ime: 5.jpg Pregleda: 313 Veličina: 95.7 KB
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Dvoriste, vrt, basta...

    Ovo je divno! Nemam onaj, tzv. "zeleni prst", ili mi jednostavno zemljište u bašti nije pogodno za sve. Trava raste, ali cveće i bilje - samo sezonsko. No dobro, dvorište mi je malo, pa i nema mnogo mesta za sve što bih volela. Sad još uvek nije sređeno, pa neću da kačim slike. Ali ove godine nameravam da menjam baštenski nameštaj i da kupim nekoliko Luna suncobrana, onih velikih. Jedva čekam lepše vreme, pa da počnem. Sad još uvek merkam šta bih mogla da uradim, pa zalutah u ovaj deo foruma.

  4. #4

    Odgovor: Dvoriste, vrt, basta...

    Šteta što nas nema više da malo razmenjujemo iskustva.
    Ovo sam planirala za sledeću godinu, pronašla sam na sajtu Inženjering BAU

    Ime: staza-od-behaton-ploca.jpg Pregleda: 21 Veličina: 172.2 KB

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •