Tolerancija i solidarnost na putu
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Tolerancija i solidarnost na putu

    Cesto mi se desi da opsujem netolerantne i nesolidarne vozace. I to onako bas na izvornom srpskom jeziku. Ako sta mrzim, to je kada mi neko ne amblenduje na putu, a prosao je pored policijske patrole. Druga stvar zbog koje sam spreman da izadjem iz kola su netolerantni vozaci. Vozaci znaju na sta mislim.

    Dakle, ovde postavljam pitanje o tome koliko ste tolerantni i solidarni dok ste za volanom? Da li propustate pesake, ili legnete na sirenu? Da li ste spremni da propustite nekoga iako imate prvenstvo, jer ste svesni da nikad nece uspeti da izadje na glavni put? Da li amblendujete vozacima iz suprotnog smera ukoliko ste prosli pored patrole? Pa da vas cujem.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    jeste li tolerantan vozach..?

    cinjenica jeste da svakakvi ludaci danas imaju vozachku.. voze i neznalice, i oni sto su tek polozili, i oni od 75 godina koji vec jedva vide, a i nikako ne chuju, voze i deca koja nemaju apsolutno nikakvog iskustva, voze i bolesni, i ludaci..
    treba to sve uskladiti..
    svako ima svoj nachin voznje, ali ipak pored onih pisanih pravila, postoje i nepisana..
    ja sam, rekla bi, tolerantan vozac, ne nerviram se vise oko tudjih gresaka, i apsolutno me ne tangira kad mi neko trubi.. evo recimo ovde, na ovom ostrvcu, trube cim vec nisi krenuo na zuto neverovatno kako vole da trube

  3. #3

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Uvijek pustam ljude sa prvenstvom prolaza, pjesake i cak blicnem i usporim kada se jadnik iz suprotnog smijera pati da skrene lijevo (ceka 100 godina), a ja na glavnom putu... Cinjenica je da postoje razlicite budale, ali zasto bih ja bio jedna vise? Daleko od toga, da ponekad ne uletim ispred nekog, brzim startom, dok se ukljucujem iz sporedne ulice, ako zurim negdje...ali to je najnormalnija stvar u gradskoj voznji.
    Jedina svar koja me ponekad dovede do ludila je drskost neotesanih "frajera". Napravi sranje i jos galami i bjesni, kao da su svi okolo krivi, osim njega. E kada se nadjem u takvoj situaciji, u stanju sam da

  4. #4

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    i cak blicnem i usporim kada se jadnik iz suprotnog smijera pati da skrene lijevo (ceka 100 godina), a ja na glavnom putu...
    e da je meni to ovdje dozivjeti...tesko. bas mi je takva raskrsnica jedini izlaz iz novog naselja na glavnu cestu. nek mi se starija ekipa ne uvrijedi ali ponekad se pitam zasto deda koji je jednom nogom u grobu jos uvjek ima potrebu pokazat svima sta to njegov mercedes moze.neki dan me je jedan takav kad sam stajala na semaforu pokusao preteci sa lijeve strane usred grada i to preko plocnika... baka mog muza vozila je skoro do svoje osamdesete i jedva smo joj na silu uzeli vozacku nakon sto je vozeci po sred ceste iz vida "ispustila" cijeli sleper pun balvana.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #5

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Vjerujem da tolerancije treba imati ali smatram isto tako da i svaki vozač bi trebao biti svjestan svojih mogućnosti te sposobnošću da upravlja vozilom. Puno ljudi govori da znaju voziti te da su oni super vozači i nisu imali nikakav udes. KRIVO nisi vozač zato što omaš dozvolu 10 godina i napravio nekih 30000 km i nisi imao udes, naravno jer nisi ni mogao kad ti je auto u garažiu . Ja smatram da osoba može reć da zna voziti kad ima dovoljno iskustva te barem nekih 100000 km, a da nije imala udes, jer oni penzići i vikend vozači ugrožavaju nas ostale tim puzanjem po cesti. Je ja malo brže vozim i imam dozvolu od 97" al nikad nisam imao udes a proveo sam skoro cijelo to vrijeme za volanom kao vozač. Tolerancije treba imati najviše prema novim vozačima jer onij jednostavno nemaju iskustva u ničemu, makar su takvi najopasniji za volanom, a što se tiće penzića za volanom trebalo bi ih ukinut. Bu ga infarkt deknuo na semaforu ili takaj nekaj pa će napravit kolaps, ili u gorem slučaju za vrijeme vožnje pa će pobit još nekoliko ljudi oko sebe. Trebala bi se uvesti dobna granica do koje smije osoba upravljati vozilom te liječnički pregledi za one koji su blizu te granice.

  6. #6

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Данас сам добио дозволу и први пут возио,прошао поред патроле и аблендовао возачима који су ми ишли у сусрет,мислим да ћу бити толерантан једино контам да нећу стајати пешацима уколико нисам приморан...
    Србијо моја поносна буди!

  7. #7

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Tolerantna,dabome.
    Obavezno amblendujem da upozorim na patrolu,
    prikocim da drugi vozac uleti ispred mene ako je u obilasku da ne uleti u makazice..prikocim kad mi auto dolazi u susret preticuci onog ispred sebe a da pri tom nije dobro procenio moju brzinu kretanja....ali zato ne podnosim kad sam u koloni vozila a neki pametnjakovic krene sve da obilazi u..zelji da se ubaci negde u sred kolone koja stoji iz nekog razloga...e tog koji bi da se ugura ispred mene,ne pustam niposto.
    Umem da opsujem onima koji mi dobace nesto na racun mog pola kao i na racun reg.tablice.E onda od mene dobiju i pozdrav prstom
    ...a i moje prvenstvo prolaska ne ustupam drugom.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #8

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Trudim se da se prilagodim saobracaju Medjutim, u kolima psujem sve. Od zardinjere pored puta do budaletine koja me obilazi a u susret nam ide sleper, a ti Teodora stiskaj kocnicu kao da si Fred Kremenko i da hoces put da oderes stopalima.
    Pesake pustam kad vidim da ne staju, obicno sacekaju da prodje auto, a ja im necu stati ako oni pustaju mene.
    Ablendujem, sho da ne. Meni nisu do sada ablendovali nijednom. Sta ti je solidarnost, a?

    Ja se ne libim da pokazem srednji prst, niti da legnem na sirenu ili da cak i dobacujem kroz otvoren prozor.
    Izluduju me biciklisti koji nece da se pomere sa puta i voze jedno pored drugog. E tu kad odvrnem sirenu.. Pa brate, ja cu biti kriva kad ga pokupim. Par puta sam legla na sirenu biciklistima, stisnula kvacilo i dala gas, malo da produvam ventil blizu njih kad nece da se sklone. Onda se obicno pomere, useru se zivi kad cuju turiranje tako blizu njih.

    Inace imam strpljenja i za pesake i za druge vozace. Nemam samo za bicikliste. Kad sam tek polozila, vozila sam kroz selo oko 40 - 50 kmh i ispred je bio deda na bajsu. Ja dala zmigavac, pocela da ga obilazim i deda 'op, ni odrucio ruku, nikakav signal, krenuo da skrece direkt na mene. Obisla ja njega, deda ost'o ziv, ali od onda imam finu averziju prema biciklistima.

    E da, pizdim i od shabana koji nece da se sklone sa puta. Pa, eto, necu ni ja

    Kad bolje razmislim.. Mozda mene neko smatra shabanom
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    I ja pizdim od biciklista, narocito kad imaju biciklisticku stazu, a idu putem
    Sad imam sirenu koja radi, pa je ne stedim uopste, bojim se da ne zamre od nekoriscenja

    Pizdim i od onih sto se voze cetr'es na sat u automobilima od dve 'iljade kubika. To treba kazniti zbog ugrozavanja bezbednosti i izazivanja guzve na putu
    Pizdim i od pesaka koje propustis, a oni se, u znak zahvalnosti, vuku k'o sline preko pesackog
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #10

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Da se biciklisti ostave na miru!!!
    Ima svakakvih...priznajem...ali nije nam lako.
    Ja jos postujem i pravila...ali ima dijelova kada staza za bicikliste ideee i onda hop..ENDE..ne znam sta su ocekivali, da s tog mjesta poletimo?
    I kao vozac, i kao pjesak a bome i kao biciklista postujem propise.... u tome je spas.

    Nemo´cujem jos jednu rijec na racun postenih ljudi koji ne zagadjuju okolis!
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #11

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    I ja biciklista
    Ono što ne volim kod biciklista je vožnja kontra smerom...uvek vozim desnom stranom puta (po stazi) i namerno se ne sklanjam onima koji voze kontra...
    I jako pi*dim kada se avto parkira delom i na stazu..
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #12

    Odgovor: Tolerancija i solidarnost na putu

    Tolerantan sam.... Izuzetak predstavljaju idioti koji svesno ne poštuju saobraćajne propise ili voze neka "nabudžena" kola i misle da za njih propisi ne važe. Tada ulazim u moj čuveni "kamikaze" mod i dam gas .... da vidiš kako se sklanjaju i nervozno ležu na sirenu uz obavezni arsenal psovki. Pazi, mene baš briga iz 2 razloga: 1) u pravu sam što se saobraćajnih propisa tiče, 2) vozim Yuga

    P.S pešake uvek propuštam i stanem na pešačkom ... izuzev kad prepotentno prelaze ulicu na 2-3m od pešačkog prelaza i vuku se k'o crevca, a još se ne udostoje ni da pogledaju levo/desno ... tu legnem na sirenu

Slične teme

  1. Tolerancija
    Autor cicka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 19.01.2012, 20:37
  2. Silovao učenicu na putu do škole
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.11.2007, 03:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •