Domace bademovo mlijeko
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Domace bademovo mlijeko

    vec se neko vrijeme spremam napraviti bademovo mlijeko i evo danas mi je napokon i to poslo za rukom..
    mogu vam reci da je mlijeko izvrsno!!! prestala sam odavno piti obichno kupovno mljeko, rekla sam dosta vishe sa tim hormonima, prezervativima i ostalim umjetnim smecem shto stavljaju u te boce koje prodaju pod nazivom "mljeko" neko vrijeme sam pila sojino mljeko, a onda sam se pozabavila istazhivanjem i o tome.. jedni kazhu dobro je, drugi kazhu nije dobro (i tu stavljaju dodatke), treci kazhu nije dobro, al je bolje od obichnog.. i takooo u krug..
    probat' cu napraviti i sojino, samo da nadjem zrnje..
    za sad ovo bademovo je prvoklasno! jedino shto su bademi skupi i nisam bash sigurna da se ispati.. sa pola kile badema (cca 5$) se dobije litra mlijeka..
    ali kvaliteta je kvaliteta..

    prob'o li je josh neko raditi bademovo mlijeko (ili bilo koje drugo domace mlijeko??)




    vishe o samoj pripremi:

    Kutlachom po kazanu: Domace bademovo mlijeko
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Domace bademovo mlijeko

    Ja radim/pravim svaki do svaki drugi dan bademovo mleko
    Sinko mi se opasno navukao na njega...
    Ne vidim tvoj postupak rada jer link nije više u funkciji...ali kod mene je razmera...šolja badema 3 šolje (iste) vode flaširane.
    Mislim da je pola kg za 1l mleka prejako...ali opet, stvar ukusa...
    Moj postupak je sledeći...
    Uveče potopim bademe u mlaku vodu i ostavim ih tako preko noći.
    Ujutru tu vodu bacim, operem ih u 2-3 sveže vode i procedim.
    Nalijem flaširanu vodu i provučem ih kroz sokovnik...na jednoj strani dobijem čisto bademovo mleko...na drugoj suvu pulpu..
    Pulpa se može iskoristiti za kolače ili dodati u musli ili u smutije...a ja je često i bacim jer nemam pojma šta bih sa tolikom količinom.
    Dobijeno mleko procedim kroz gustu cedku i ostavim u frižider...može da stoji 2-3 dana...mada kod nas teško
    U samo mleko sam dodavala malo iz vanilijine šipke ili dodam 2-3 sirove urme da dobije malo slatku aromu...
    Odlično za post ko pije kafu s mlekom...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #3

    Odgovor: Domace bademovo mlijeko

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim tvoj postupak rada jer link nije više u funkciji...
    dobro da si primjetila da link ne radi evo postavicu link ponovo: domace bademovo mlijeko
    slazem se da je mozda pola kile na litar vode previse, ali ja volim jaci ukus i ja najcesce dodam med kao zasladjivac.. mada meni se blender pokvario pa nisam dugo radila.. a nikako da kupim novi.. stvarno ovo domace bademovo mlijeko nema veze sa onim kupovnim..

    taj pulp sta ti ostane osusi i spremi u teglice, tako moze dugo da stoji
    moomoo meee jooouu

Slične teme

  1. Ne zaboravi mlijeko!!!
    Autor swba u forumu Pričaonica
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 21.02.2013, 22:31
  2. Domace legende koje nisu vise sa nama...
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09.08.2010, 00:14
  3. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 21.03.2010, 21:48
  4. Stare dobre i zaboravljene domace serije
    Autor sanjazoki u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 19:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •