Војводину треба укинути? - Strana 19
Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 9171819
Prikaz rezultata 271 do 278 od ukupno 278
  1. #271

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    I sta bi Srbija kada bi se Vojvodina ukinula sta bi Vojvodina bila a Srbija nebi mogla da opstane bez Vojvodine ostali bi gladni
    Sve je vise gladnih u Vojvodini,mislis li da je samo Beograd kriv sto je to tako.

  2. #272

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Vojkan92 kaže: Pogledaj poruku
    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    I sta bi Srbija kada bi se Vojvodina ukinula sta bi Vojvodina bila a Srbija nebi mogla da opstane bez Vojvodine ostali bi gladni
    Sve je vise gladnih u Vojvodini,mislis li da je samo Beograd kriv sto je to tako.
    DA sto posto je tako ko rani Beograd i svu onu bagru beogradsku Vojvodina ili Vojvođanska polja

  3. #273

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    Citat Vojkan92 kaže: Pogledaj poruku
    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    I sta bi Srbija kada bi se Vojvodina ukinula sta bi Vojvodina bila a Srbija nebi mogla da opstane bez Vojvodine ostali bi gladni
    Sve je vise gladnih u Vojvodini,mislis li da je samo Beograd kriv sto je to tako.
    DA sto posto je tako ko rani Beograd i svu onu bagru beogradsku Vojvodina ili Vojvođanska polja
    Nije to bagra mislim na gradjane Beograda,to sto varaju seljaka i proizvodjaca hlebnog zita sa vojvodjanskih polja nisu krivi gradjani nego vlast.

  4. #274

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Nije to bagra mislim na gradjane Beograda,to sto varaju seljaka i proizvodjaca hlebnog zita sa vojvodjanskih polja nisu krivi gradjani nego vlast.
    Sto isti gradjani nedodju na vojvodjanska polja pa motiku u ruke da vide kako je krvav hleb .Ne on mora da obezbedi tim istim gradjanima socijalnu pomoc da ne ostanu gladni kazu nema posla ima ko hoce da radi ima jedna pesma poslusaj http://www.youtube.com/watch?v=0E8mfOmNB-8
    Poruku je izmenio Meggy, 31.08.2013 u 23:15 Razlog: citat

  5. #275

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Mecka jos spava u pecini i nece se dugo jos probuditi mislim na narod,promene se desavaju u vlasti zbog ciklusa-menstruacije
    i sve je to kozmetika.Pravih promena i reformi kako drustva tako i drzave nece biti jos dugo jer ovo je Srbija.
    Poruku je izmenio Cecara, 23.08.2013 u 06:48 Razlog: citat

  6. #276

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Занимљиво размишљање Ивана Солоњевича, по националности Белоруса, о сецесионизму Украјине, преточено у овај чланак пре скоро 70 година, али који нам јасно указује на узроке сецесионизма и на овим нашим просторима, због којих смо не тко давно ратовали ратовали, али и оног који још лебди у главама неких војвођанских политичара.

    Иван СОЛОЊЕВИЧ, Буенос Ајрес, 1949. године

    СЕЦЕСИОНИСТИЧКЕ приче о томе да Москва експлоатише Украјину су, наравно, потпуна бесмислица.

    Московска власт је прекинула бесконачни рат између хетмана (атамана), а сверуским напорима побеђени су и Татари, и Пољска, и Турска - који су вековима држали Украјину у стању пустиње или згаришта.

    Сверуским напорима изграђене су железничке пруге, Кривој Рог и Донбас, луке и универзитети.

    Сверуским напорима разбијени су и Наполеон и Хитлер. Мени се чини да је све то потпуно очигледно.

    У сваком случају, то је потпуно очигледно сваком просечном великоруском, малоруском или белоруском сељаку или обућару. Али, доказивати све то професионалним сецесионистима - нема никаквог смисла.

    Они ништа од тога неће да слушају не зато што је све то неистина, већ зато што им није у интересу.

    Ја сам стопроцентни Белорус. Такорећи „издајник домовине“, по сецесионистичкој дефиницији.

    Сви белоруски сецесионисти које знам су мало ћакнути.

    Сав тај сецесионизам није ни убеђење, ни љубав према завичају - већ један нарочит комплекс ниже вредности: реч је о амбицијама лава, а снази миша.

    Неки Јанко Купала, такорећи белоруски Пушкин, у оквиру велике културе не би био познат никоме.

    Тарас Шевченко - који је мало већи калибар од Јанка Купале, и сам је, вероватно, схватао да никад неће достићи Гогоља.

    Боље је бити први у селу него други у Риму. Или трећи у селу, него десети у Риму.

    Прва и главна одлика сваког сецесионизма/суверенизма јесте њихова очигледна недаровитост.

    Да је Гогољ писао на украјинском, он се никад не би издигао изнад нивоа, на пример, Виниченка.

    Да је Бернард Шо писао на свом ирском дијалекту - нико на свету не би знао ко је.

    Да је Лојд Џорџ говорио само на свом келтском дијалекту - вероватно би остао пискарало од општинског значаја.

    Великом броду је потребна велика пловидба, а за велику пловидбу потребна су одговарајућа пространства.

    Свака даровитост ће тежити пространствима, а не скучености.

    Свака недаровитост ће тежити да се огради од других. И да са мржњом посматра велика пространства.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #277

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Moja deca odlaze zbog jebene Srbije. Vojvodina im ne znaci nista. Samo je jos meni toplo oko srca.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #278

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Sve moze na papiru,iz srca je nece izbaciti.

Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 9171819

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •