Држава хоће да нам васпитава децу
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Држава хоће да нам васпитава децу

    Нема тога чега се Тадићева банда докопала а да није упропастила, од војске преко привреде до медија...

    И сад, пошто су засрали све што су досад радили, сад би и децу да васпитавају...

    Наравно, не гура ово Тадић, заболе њега за породицу. Ово гурају којекакви НВО болесници, па ће тако децу да посвађају са родитељима, а васпитаваће их кока-кола, Ултра, Холивуд, Сташа Зајовић, Миљенко Дерета, Бобан Стојановић...

    Нешто овакво: http://nambla.org/

    Обраћање јавности поводом преднацрта Закона о правима детета

    Обраћање јавности поводом преднацрта Закона о правима детета

    Саопштење УО Покрета Двери-за живот Србије
    Београд, 16.12.2011

    У Србији, земљи у којој је, од пописа 2002. године до данас, преко 400 000 људи мање, и у којој сваке године умре 34 000 људи више него што их се роди, и у којој има преко милион незапослених и ко зна колико оних који су на ивици да изгубе посао, породица, као основна ћелија друштва, захтева нарочиту пажњу и заштиту, што је у складу са Универзалном декларацијом о људским правима (Члан 16, став 3: „Породица је природна и основна ћелија друштва и има право на заштиту државе и друштва“), са Конвенцијом УН о правима детета („Породици, као основној јединици друштва и природној средини за развој свих њених чланова, а посебно деце, треба да буде пружена неопходна заштита и помоћ како би могла у потпуности да преузме одговорност у заједници“), као и чланом 5 исте Конвенције, у коме јасно стоји да ће „стране уговорнице поштовати одговорности, права и дужности родитеља, чланова шире породице или заједнице, како је предвиђено локалним обичајима“, Уставом Републике Србије и њеним Законом о породици.

    Нажалост, Преднацрт Закона о правима детета, који се ових дана нуди на увид јавности, а који очито неко жели да усвоји на брзину, без озбиљне стручне расправе и консензуса друштва коме се намеће, не само да неће допринети заштити и развоју породичног живота у нас, него ће допринети даљем разарању ове основне ћелије друштва.

    Наиме, пажљиво читање закона указује на чињеницу да је циљ оних који га предлажу да одузму децу од родитеља и да их предају држави, а под видом „заштите дечјих права“.

    Родитељско право у Србији до сада је било заштићено, а држави је било дозвољено да у овој области интервенише само у изузетним случајевима (при чему се, у правној науци, изузетак увек тумачи рестриктивно, да се не би нарушило само правно начело).

    Међутим, по Нацрту овог закона:

    родитељ постаје сумњиво лице које за свако физичко спутавање и ограничавање детета, чак и оно које је неопходно за дететову добробит, може бити кажњено, чак и одузимањем родитељског права (овога нема ни у многим развијеним земљама, међу којима су Велика Британија и Француска);
    дете са десет година стиче процесну способност, па може да тужи родитеље ако га прекоревају због лоших оцена или му не дају довољан џепарац, у складу са његовим схватањем стандарда;
    дете може да се суди с родитељима и да себи бира правног заступника;
    дете од 15 година има право да родитељима забрани увид у свој здравствени картон.

    Да и не говоримо што се у преднацрту Закона, под видом права на слободан приступ информацијама о здрављу и здравим стиловима живота, уводи у школе сексуално васпитање, које је, у великом броју случајева на Западу само допринело разарању породице, чији је основ љубав и поштовање, а не пука сексуалност.

    Нарочито је битно да се у овај Закон уводе права деце – припадника тзв. „сексуалних мањина“, чиме се даља пропаганда хомосексуализма као прихватљиве „полне оријентације“ неумитно наставља, што за резултат има праксу већ виђену у појединим земљама Запада, где промотери хомосексуализма долазе у вртиће да малој деци причају о лепотама „лезбо-геј заједница“.

    У преднацрту закона, члан 5, тачка 4, стоји да деца имају и политичка права, иако основно политичко право, из кога происходе и остала, право да се бира и буде биран, стичу само пунолетна лица.

    Тиме се врши недопустива политизација детињства, а деца од 14 година добијају право на удруживање, при чему нико ни не мисли о заштити деце од деструктивних секти, које се често јављају управо као удружења грађана.

    У тоталитарним државама, попут Стаљиновог Совјетског Савеза, деца су била подстицана да шпијунирају и властима достављају родитеље (познат је пример Павлика Морозова).

    Преднацртом овог Закона, држава омогућује деци не само да достављају родитеље, него и да их уцењују ако не буду послушни новим стандардима тзв. „дечјих права“.

    Ова тенденција води ка стварању тоталитарне државе, која ће породицу и личност држати под сталном стегом.

    А тоталитаризам није у ОБЛИКУ, него у ОБИМУ власти (Иван Иљин).

    Зато је овај закон, иако маскиран демократском реториком, суштински антидемократски и противуставан.

    Због тога позивамо да се преднацрт овог закона хитно повуче из процедуре, а да се напише нови, који ће бити одраз како најбољих универзалних и домаћих правних традиција, тако и најширег јавног консензуса.

    Двери позивају све битне националне институције, националне политичке странке, Српску Православну Цркву и друге традиционалне религијске заједнице у Србији, да заједно зауставимо овај напад на наше породице.

    УО Покрета Двери- ЗА живот Србије
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Па после неко пита зашто сам против геј параде... прво их пустиш да парадирају, онда они и тебе терају да парадираш с њима, а онда почну да своје болесне идеје намећу свима, сад би да уређују како се деца васпитавају...

    ----
    АнтиСПИН: Закон о правима детета писали сорошевци!

    Двери откриле ко је писао преднацрт Закона о правима детета.
    Београд, 19.12.2011

    „Експертска група поднела је Савету Европе Нацрт закона о правима детета (...)На тексту предлога, експертска група правника, лекара, психолога и социјалних радника радила је више од годину дана.“ (РТС)

    Двери су претходних дана упозориле на погубна решења овог Закона, који одузима ауторитет родитељима и њихова права преноси на децу до те мере да је ово још један корак у разбијање економским недаћама већ расклимане породице.

    Због тога, као уредник сајта Двери, упутио сам захтев на основу Закона о доступности информација, и од канцеларије Заштитника права грађана добио тачан списак аутора преднацрта Закона о правима детета – ова информација нигде другде не постоји:

    • Проф. др Невена Вучковић Шаховић, Правни факултет Универзитета Унион у Београду, руководилац – члан УО Београдске канцеларије за људска права, води је Војин Димитријевић, један од водећих другосрбијанских организација;

    • Тамара Лукшић Орландић, заменик Заштитника грађана Републике Србије, бивши члан Фонда за отворено друштво, који је према сопственом признању, „део међународне мреже Института за отворено друштво чији је је оснивач Џорџ Сорош“;

    • проф.др Невени Петрушић, један од оснивача „Женског истраживачког центра за едукацију и комуникацију”, чији је један од основних циљева „промена патријархалних и конзервативних модела мушко-женских односа“, а први пројекат „Феминистичка школа“, реализован 1998;

    • Др Ивана Стевановић, председник Центра за права детета, члан Виктимолошког друштва на чијем списку донатора се на првом месту налазе Фонд за отворено друштво, Фондација Фридрих Еберт (Fridrich Ebert Stuftung, немачка фондација), док је међу донаторима и чувени “Freedom House” у чијој званичној биографији стоји да је “снажан глас спољне политике САД”;

    • Ранка Вујовић, бивши начелник у Сектору за социјалну заштиту Министарства за рад и социјалну политику, (до 2007), тренутно у Републичком секретаријату за законодавство као помоћник директора руководилац Сектора за управу, рад и јавне службе;

    • Проф. др Богољуб Милосављевић, Правни факултет Универзитета Унион у Београду;
    • Проф. др Невенка Жегарац, Факултет политичких наука, Одсек за социјални рад;

    • Проф. др Драгица Павловић Бабић, Филозофски факултет, Група за психологију;

    • др Викторија Цуцић, професор у пензији Медицинског факултета у Београду .


    Новим законом „сорошевци“, амерички и немачки стипендисти одређују како треба да васпитавамо нашу децу.

    Заступници идеологије која промовише екстремни концепт људских права (нпр. Невена Петрушић је хтела да се из уџбеника избаци традиционлна породица као дискриминишућа) су написали Закон којим ће држава да има она права која тренутно имају родитељи. На овај начин, та иста идеологија имаће законски оквир да уђе у наше домове и одређује нам како треба да се односимо према нашој деци.

    Двери ће наредних дана покренути низ акција, између осталог и петицију јавних личности које ће својим личним и професионалним ауторитетом стати у фронт за очување породице.

    Све су нам узели, породицу не дамо!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Ja sam bila šokirana ,ma blago je reći šokirana kada sam pročitala ovo u novinama!

    Ma sve ,sve ali da nemam uvid u zdravstveni karton svog deteta.Nema šanse!

  4. #4

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam bila šokirana ,ma blago je reći šokirana kada sam pročitala ovo u novinama!

    Ma sve ,sve ali da nemam uvid u zdravstveni karton svog deteta.Nema šanse!
    Кад дете пре времена одвојиш од родитеља, ето ти прилике за лаку манипулацију, и ето ти прилике да друштво обликујеш како ти хоћеш, да уводиш нове дефиниције породице, да старе избацујеш као дискриминишуће...

    Болесници знају да су деца најрањивија, најлакша за манипулацију, већ се убацују у центре за социјални рад, у НВО које помажу деци жртвама злостављања... гледао сам неку драматизацију исповести девојака жртава злостављања (одвајају мушке од женских жртава злостављања?) где једна од тих "администраторки" каже "било би лепо да су све жене лезбејке, али нису... "...

    Власт није брига за народ, ни за породицу ни за децу, па су нас препустили оваквим лудацима да нам пишу законе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Natera me Yossa sa njegovim Dverima da iščitam nacrt Zakona.

    Elem, da je ovakav zakon bio na snazi u periodu mog odrastanja i da sam kojim slučajem bila svesna takvog zakona, moja majka bi definitivno imala dete društvenog parazita. Ili hoštaplera.
    Odrasla sam u drugačijem svetu. Nas su učili o pionirskim obavezama. Prava su se nekako podrazumevala.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Ma ja sam jedan "demokratski" roditelj ,što bi značilo da ne umanjujem mišljenje deteta ma koliko ono da ima godina.Obzirom da imam i adolescenta znam koliko mi je teško da pomirim njegovo i moje mišljenje i razumno ga navedem da pristane na kompromis.Obzirom da imam i dete u ranoj fazi detinjstva znam kako izgledaju napadi histerije koji su uzgred budi rečeno uvršteni u normalan tok razvoja ličnosti ,što bi značilo da su čak i poželjni,a prevazilaze se metodom kazne i nagrade ,koja bi ovim zakonom bila najstrožije osudjena.

    Lično mislim da su ljudi koji su ovo pisali ili totalni duduci u svojim visoko stručnim oblastima ,a koliko sam primetila jedna od njih je i psihologica,ili su totalne budale koje nisu i nikada neće biti roditelji.

    Ne kazem da zlostavljanja nema,ali smatram da je ovakav vid regulisanja odnosa izmedju deteta i roditelja suludi da će ako ne daj Bože bude stupio na snagu doneti više štete nego koristi,što je zapravo i cilj ljudi koji ga predelažu.
    Poruku je izmenio čista iluzija, 20.12.2011 u 15:56

  7. #7

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу






  8. #8

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Гледам "Утисак недеље", страшно какви дебили нам пишу законе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #9

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Da,EVROPSKA drzava treba da vaspita decu,u slucaju da su njihovi roditelji nevaspitani balvani, ogranicenog uma i socijalnacionalisticke percepcije.
    Da li mislis da ce Evropa da dozvoli da buduca deca koja se radjaju u Vojvodini ,i Srbiji, budu indoktrinisana velikosrbstvom?
    NE brate,nego ce da se prave mali Evropljani,a roditelji,ukoliko budu zabranjivali deci da promovisu i zive po EVROPSKIM vrednostima, bice sankcionisani i ogranceni u daljem vaspitavanju.Sto je dobro,jer ne treba svakom doyvoliti da vaspitava svoje dete,i tako ga unazadi, da nastavlja vekovne "krvne osvete" bez smisla i bez kraja.
    Tako ce deca ovih prostora,konacno izaci iz mraka balkana,i uci u svetlost evropske prosperitetne Vojvodine!

  10. #10

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Da,EVROPSKA drzava treba da vaspita decu,u slucaju da su njihovi roditelji nevaspitani balvani, ogranicenog uma i socijalnacionalisticke percepcije.
    Da li mislis da ce Evropa da dozvoli da buduca deca koja se radjaju u Vojvodini ,i Srbiji, budu indoktrinisana velikosrbstvom?
    NE brate,nego ce da se prave mali Evropljani,a roditelji,ukoliko budu zabranjivali deci da promovisu i zive po EVROPSKIM vrednostima, bice sankcionisani i ogranceni u daljem vaspitavanju.Sto je dobro,jer ne treba svakom doyvoliti da vaspitava svoje dete,i tako ga unazadi, da nastavlja vekovne "krvne osvete" bez smisla i bez kraja.
    Tako ce deca ovih prostora,konacno izaci iz mraka balkana,i uci u svetlost evropske prosperitetne Vojvodine!
    По количини надрогираности рекао бих да си из Чедине странке, али опет си некако убо суштину овог закона и намера болесника да направе Сорошјугенд.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    NE brate,nego ce da se prave mali Evropljani
    'Ocemo dobiti neki specijalan hromozom za tu priliku?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #12

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    'Ocemo dobiti neki specijalan hromozom za tu priliku?
    Naravno, i zvaće se evrozom
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #13

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    država bi da vaspitava decu, ali kad malo bolje razmisliš, institucije se sve manje brinu o pojedincima, tako i o deci
    prepušteni smo sami sebi, zapravo

  14. #14

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Dal će deca imati šta da jedu, to ih ne zanima, ali da li su nacoši ili mali Soroš Europljani, e o tome će da brinu.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #15

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Da,EVROPSKA drzava treba da vaspita decu,u slucaju da su njihovi roditelji nevaspitani balvani, ogranicenog uma i socijalnacionalisticke percepcije
    Pošto polazimo od pretpostavke da decu vaspitava pordica, onda bi, da bi ih Jevropa vaspitavala, verovatno, trebalo tu decu potrpati po domovima, a roditelje poubijati?

    nego ce da se prave mali Evropljani,a roditelji,ukoliko budu zabranjivali deci da promovisu i zive po EVROPSKIM vrednostima, bice sankcionisani i ogranceni u daljem vaspitavanju.
    Ijuuu, sunce mu kalaisano, a šta ćemo ako Japanac hoće da živi u Beogradu, može li da uči decu svojoj kulturi i načinu ponašanja, ili će u aps, ako mu deca budu budisti, pošto Budizam nije autohtona evropska religija? A religija predstavlja deo kulture i vaspitanja svakog pojedinca.

    Tako ce deca ovih prostora,konacno izaci iz mraka balkana,i uci u svetlost evropske prosperitetne Vojvodine!
    Ne dao nam Bog svetlost Evrope ako je kreiraju takvi kao što si ti
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •