Lapsusi
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Lapsusi

  1. #1

    Lapsusi

    Svi mi pravimo omaške pri govoru i pisanju i o njima je Frojd dao svoj poznati sud kroz psihoanalzu. Međutim, hajdemo da bez famoznog Frojda i tumačenja uzroka i značenja naših pogrešaka iznesemo svoje govorne lapsuse, za koje verujem da su u većini smešni.

    Evo, moja dva:

    1.

    - Jesi li ladio na radi? - Upitam ja svog prijatelja kada sam ga sreo prvi put posle saobraćajne nesreće u kojoj je dosta oštetio svoj ato - ladu.
    - Ne, ali ladio bih, ako je Rada dovoljno zgodna. - Kroz smeh je kao iz topa odgovorio on.

    2.

    - Salamda je ... srednjovekovni španski ples još iz 12 veka .... hmm.. koji vuče korene iz maorskog... - Mucam ja u prvom gimnazije na muzičkom kod neke naopake profesorke od koje smo svi strepeli.
    - Ne... - Prekida me ona. - Nije salamanda.
    - Hmmm... Ne razumem. - Znojim se ja zbunjen. - Kako to mislite da nije salamanda?
    - Lepo. - Mirno će ona. - Nije salamda, već kobasičanda...
    Naravno, ja sam dobio keca kao kuća, a čitav razred je umirao od smeha, jer se radilo o hebenoj sarabandi, a ne tamo nekoj salamandi što asocira na mesaru...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Lapsusi

    Sedim u vecem drustvu ljudi oba pola.Raspravljamo o stetnosti duvana,ko pusi,ko ne...jedan veoma zadrt prijatelj je protivnik cigareta,a pouzdano znam da njegova zena konzumira iste. Ironicno ga pitam : Jel' tebi zena pusi ?"Nesto se necka u zadnje vreme" odgovori miNaravno drustvo je popadalo od smeha,a ja od blama Naravno htela sam ga pitati : jel tvoja zena pusi ?
    Poruku je izmenio dusica63, 11.12.2011 u 12:51 Razlog: dodatak
    Nikad ne reci nikad !

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •