Samojed u stanu

Prikaz rezultata glasanja: Za prvog ljubimca i život u stanu najbolje je uzeti?

Učesnika ankete do sada
1. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Ženku samojeda

    1 100.00%
  • Mužjaka samojeda

    0 0%
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    11 Samojed u stanu

    Nikada nisam imala psa kao kućnog ljubimca i to sada želim da promenim.

    Moji roditelji su imali šarplaninca (pre 15 godina) koji je stalno bio vezan u dvorištu i ja mu nisam smela prilaziti. Prvo, jer mi nije bilo dozvoljeno, a drugo, zato što sam se plašila psa koji nije bio socijalizovan... greškom, jel te mojih roditelja...

    Oni nikada nisu bili neki ljubitelji životinja... Mislim, smatrali su da je psu mesto u dvorištu i na lancu, da deca ne treba da imaju kontakta sa psima i tome slično. Nikada ih nisam ni pitala, ali mislim da su tada uzeli šarplaninca isključivo kao čuvara... Bilo je to ratno vreme, svašta se dešavalo, verovato je to bio razlog kupovine psa...

    Elem, tema nisu moji roditelji i njihov šarplaninac, već moja želja da imam svog psa koji bi sa mnom i sa mojim suprugom živeo u stanu...

    Prošlo je tri meseca od kako sam kontaktirala odgajivačnice, zvala oglase i čitala razne teme na raznim forumima ne bi li saznala koja bi rasa meni odgovarala. Suprug i ja smo došli do istog zaključka da nam se najviše dopada samojed. Prvo sviđa nam se prelep izgled ove pasmine, ali i njihov plemenit karakter.

    Odlučili smo da kupimo samojeda. Sledeće nedelje idemo u odgajivačnicu da pogledamo štence. Imamo par nedoumica i nadamo se da ćete nam pomoći vašim savetima i iskustvom.

    1. Ne znamo da li je bolje da uzmemo ženku ili mužjaka. Živimo u malom stanu i možda je bolje da uzmemo ženklu, jer su ženke manje. Ali odgajivač nas je upozorio da su ženke jako nestašne u periodu teranja, pa da razmislimo o mužjaku. Interesuje me šta vi mislite...

    2. Da li će se samojed moći adaptirati na život u malom stanu, tj. da li je samojedu potrebno dvorište za normalan život? Da li smo pogrešili što smo odabrali samojeda za život u stanu?

  2. #2

    Odgovor: Samojed u stanu

    Znaci, ipak ce biti samojed
    Nije on malo veliki za stan?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Samojed u stanu

    Citat xella kaže: Pogledaj poruku
    1. Ne znamo da li je bolje da uzmemo ženku ili mužjaka. Živimo u malom stanu i možda je bolje da uzmemo ženklu, jer su ženke manje. Ali odgajivač nas je upozorio da su ženke jako nestašne u periodu teranja, pa da razmislimo o mužjaku. Interesuje me šta vi mislite...

    2. Da li će se samojed moći adaptirati na život u malom stanu, tj. da li je samojedu potrebno dvorište za normalan život? Da li smo pogrešili što smo odabrali samojeda za život u stanu?
    od kad znam za sebe imali smo pse i to razlicite pasmine:kokera,nemackog pticara,sarplaninca,kavkaskog ovcara,americkog baseta,biber-so snaucera,napuljskog mastifa
    veliki psi imaju specifican miris i stan vrlo brzo poprimi njihov vonj koji bude neprijatan ljudima koji nisu na njega navikli
    dalje,dugodlaki psi se vise osecaju i linjaju se
    za kucu su najpodesnije male rase kucnih pasa:pudle,patuljasti snauceri,francuski buldog,i slicni
    kazes da nikad nisi imala stvarnog kontakta sa psima...ako se odlucis na zenku moraces ili da je sterilises ili da ucestvujes u njenoj trudnoci
    takodje,zenke imaju i ciklus,(nisam sigurna,ali par puta godisnje i traje nesto duze)

    pas je velika obaveza
    on postane clan domacinstva i dnevni raspored moras da uskladis s njim

    ja bih dobro razmislila pre nego kupim psa za stan....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Samojed u stanu

    Da, biće samojed To mi je omiljena rasa i ne želim ni jednu drugu Prijatelji su pokušali da me odvrate od kupovine samojeda, jer smatraju da je velik pas za stan i prtedlagali su mi da uzmem nemačkog špica... Priznajem da sam jedno vreme i o tome razmišljala, ali sva sreća, pa sam odustala.

    I da, samojed je pas srednje veličine. Vlasnici samojeda ističu da samojedi skoro i da nemaju miris i da se sami peru, nešto kao mačke... Jedino je problem to što se linjaju, ali s obzirom na to da volim dugodlake pse, moraću to da istrpim i da ga četkam svaki dan. Mislim da to i nije neki problem... Draže mi je da ga četkam svaki dan, nego da npr. imam psa sa kratkom dlakom...

    P. S. Jedino oko čega se dvoumim je da li da kupim ženku ili mužjaka... Htela bih ženku i volela bih jednog dana da imam njene mladunce, ali se plašim kako ću je odbraniti od mužjaka u toku teranja...

    Kuje imaju teranje dva puta godišnje i ono traje oko dve nedelje. Tada se kuja ne izvodi napolje u duge šetnje, već samo da obavi nuždu... Eto samo se oko toga cimam, šta ako je ja izvedem napolje i neko je zaskoči Šta ću onda s njom?

    Znam da uvek mogu da je sterilišem, ali to mi je nekako odbojno... Ne znam ni sama... Razmisliću još... Ako neko ima savet, dva neka napiše slobodno

Slične teme

  1. Koje biljke gajite u kući/stanu?
    Autor Kunic u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 05.08.2015, 20:38
  2. Zavese u stanu
    Autor lado u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 03:05
  3. Godinu dana skrivala telo mrtvog muža u stanu
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.08.2007, 17:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •