Protumači stih
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Javila se potreba i za ovim, pa neka nejasno bude na jednom mestu da i tragačima i tumačima bude lakše i lepše.

    Na primer:



    DOGODILO SE U AVGUSTU

    Pravio sam krugove po nebu i vikao

    Uz opasnost da zgrabim malo sreće

    Podigao sam kamen i nanišanio daleko

    Upozorena od sunca Sudbina se

    Pretvarala da ne vidi ništa

    A ptica devojčice je kljucnula mrvicu mora i

    Vaznela se.



    Evo, drug član zivotjeLEP koji se samo zbog toga učlanio (divno kako školarci vole poeziju! ) i naš stari drugar koji je imao dovoljno volje i živaca da prevodi šta je pesnik hteo da kaže su sjajan primer kako i gde bi trebalo pitati, a ne skitati.
    Samo neka se čita, pa makar i nejasno.

    Citat zivotjeLEP kaže: Pogledaj poruku
    ova pesma mi se jako dopala samo ne znam znacenje ovih stihova ...
    jel moze neko da protumaci ovo?
    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    ležao je na plaži i pušio, pravio kolutove dima kroz koje je posmatrao nebo, bilo mu je mnogo dobro, ali naviknut na potištenost koja ga je tih dana proganjala, delovalo mu je nenormalno da se oseća srećnim i to ga je plašilo i brinulo.... njegov mir narušavali su neki likovi malo dalje, poželeo je da ih gađa kamenom.... iz pravca sunca nailazila je prelepa devojka, mogao je da vidi samo siluetu njenog tela jer sunce iza njenih leđa čuvalo je u senci, kako se kretala izgledalo je kao da leti, podsetila ga je na pticu, sišla je do vode, sagnula se, umila, ispravljajući se zabacila je svoju prelepu kosu koja je poletela..... Vaznela se....


    Nastavite sa ostalim nedoumicama, pitanjima o poeziji, stihovima... Hvala na pažnji
    Poruku je izmenio Cecara, 09.08.2009 u 11:37 Razlog: dopunjen uvod od strane postavljača

  2. #2

    Odgovor: Protumači stih

    Ako cemo po onoj "ko prvi devojci, njegova je" ovaj ce definitivno uvek biti drugi...
    Back in red!

  3. #3

    Odgovor: Protumači stih

    Ali... ako ćemo po onoj da u svemu što napišu mora uvek da bude autobiografskog ili bar biografskog, onda, iz ženskog ugla gledano gospodin Eliti ne bi mogao da bude drugi ni da to u pesmi poželi.
    Da smo na chit - chat-u sada bih oblepila "sobu" njegovim i posterima sa ženama koje su ga i koje je voleo. Uf...



    P.S. Zalepila bih i svoju fotku ili potpisala samo , a u potpisu: "Večita obožavateljka Takvog Čoveka".

  4. #4

    Odgovor: Protumači stih

    Malopre naletih na stih,neznanog stihoklepca...

    "Video sam grad bez ljudi, pobednika kako gubi, listic u kutiji da se beli, grobara da pamet deli..."
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Slične teme

  1. Omiljen stih
    Autor morrib u forumu Poezija
    Odgovora: 428
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 21:13
  2. Omiljeni stih
    Autor love hunter u forumu Muzika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 17:57
  3. Reč, pa stih
    Autor cvishna u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 2344
    Poslednja poruka: 10.07.2016, 08:08
  4. Najgluplji narodnjački stih/refren
    Autor Kunic u forumu Muzika
    Odgovora: 269
    Poslednja poruka: 11.09.2013, 08:56
  5. Reč...stih... strane pesme
    Autor maksimilijan u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 21.07.2010, 22:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •