Da li nam je potrebna "Druga šansa" ? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Slobodno.
    O tome možda ovde imaš šta da napišeš
    Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika
    Smatrao ti "praćenje" deteta ispravnim ili ne (što nije tema), samo pismen roditelj to može.
    Ne mora da znači, meni je baba potpuno nepismena pa je keva završila školu i zaposlila se i dočekala penziju bez i jedne konsultacije sa svojom majkom. Ne želim od deteta da napravim morona, smatram da je moje dete dovoljno inteligentno da sve u životu može da uradi bez moje ili pomoći svoje majke, a ne da nam se krije ispod skuta svaki put.
    I nemoj sad u nedostatku bilo kakvih argumenata da me šaltaš na druge teme, nego se ako umeš raspravljaj časno, a ako ne umeš bolje okači tastaturu o klin I ne neću da te uvredim, dok me ne potkačiš ponovo. Ti i ja nismo drugari pa da mi se obraćaš na takav način, ali o vaspitanju ne mogu ja da drobim s tobom, ipak si starija od mene

    Nažalost. Ideja je da se stiče znanje. A stiče se ono šta kome treba. Neko i znanje stekne.
    Očigledno si završila gimnaziju čim pričaš da se znanje stiče u stručnim školama.

    Šta su preduslovi da se tamo stekne?
    Da se upiše kurs, npr.

    Odrastao sam preko puta crvenog solitera u Braće Jerković, a ispod kog solitera je bilo ogromno romsko naselje, to da napišem deklarativno kako sam za izradnju nečega na nekom forumu mi ne znači ništa.
    Inače sam pio s njima, družio se snjima, a moj pokojni otac je bio jedini čovek u radijusu od 5km koji im je dozvoljavao da dolaze kod njega u servis, pa su nas vodili i na ručkove, uvodili u svoje kuće, mi njih u našu.
    Pogrešnog čoveka gađaš za rasizam

    Te tako, svi koji potpisuju takve ugovore, pre potpisa, trče kod pravnika da im se rastumači ono što su pročitali. Ma, da.
    U jednoj firmi u kojoj sam podelio 40 otkaza po nalogu direktora, oni koji su štitili svoja prava i borili se za sebe su uglavnom bili sa osnovnom školom, a visokoobrazovani su ćutali.
    Svaki će iole inteligentan čovek pre potpisivanja ugovora o kreditu da ode kod svog advokata ili pravnika i da zatraži savet, što je manje obrazovan pre će to uraditi jer je svestan da ne vlada materijom.

    Niko ne osporava da država treba da se posveti ljudima. Samo, moj stav, očigledno, različit od tvog, je da treba da se posveti i polupismenom narodu.
    Država prvenstveno treba da vodi računa o onima koji će sutra da je unaprede, pa tako unapređena da vodi računa o ovim drugima, kuća se zida od temelja, jok od krova.

    Tako ni hirurgu ne treba da bi sricao "skalper".
    Zamena teza. Probaj ponovo.

    Vežbam se, mlada sam, naučiću. Daj mi drugu šansu.
    ne ljubavi, sa mnom si završila nemo' da plačeš

    A da o tome nastaviš ovde gde ovo nije off:
    Malo mita, ispod žita
    Jok
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #32

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku

    Ne mora da znači, meni je baba potpuno nepismena pa je keva završila školu i zaposlila se i dočekala penziju bez i jedne konsultacije sa svojom majkom. Ne želim od deteta da napravim morona, smatram da je moje dete dovoljno inteligentno da sve u životu može da uradi bez moje ili pomoći svoje majke, a ne da nam se krije ispod skuta svaki put.
    Ma, super, drago mi je zbog tebe.
    Otvori temu na porodici, pa nadalje razglabaj o tome. Ovde je to off.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku

    I nemoj sad u nedostatku bilo kakvih argumenata da me šaltaš na druge teme, nego se ako umeš raspravljaj časno, a ako ne umeš bolje okači tastaturu o klin I ne neću da te uvredim, dok me ne potkačiš ponovo. Ti i ja nismo drugari pa da mi se obraćaš na takav način, ali o vaspitanju ne mogu ja da drobim s tobom, ipak si starija od mene
    Ne, samo pokušavam da ti pomognem da pronađeš temu na kojoj ono što želiš da podeliš sa širokim narodnim masama to neće biti off-topic.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Očigledno si završila gimnaziju čim pričaš da se znanje stiče u stručnim školama.
    Nisam završila gimnaziju, mada ne znam koliko je to bitno za ovu temu i koliko me ta činjenica kvalifikuje da smem da iznosim svoje mišljenje koje se, vid' čuda, ne poklapa sa tvojim.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Da se upiše kurs, npr.
    Ma, šta kažeš?
    A da neko zna da popuni prijavu za kurs?
    Da je dovoljno pismen da štogod na tom kursu i pročita.
    Da ne kažem, da raspolaže sredstvima koja su potrebna da bi kurs pohađao.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Odrastao sam preko puta crvenog solitera u Braće Jerković, a ispod kog solitera je bilo ogromno romsko naselje, to da napišem deklarativno kako sam za izradnju nečega na nekom forumu mi ne znači ništa.
    Inače sam pio s njima, družio se snjima, a moj pokojni otac je bio jedini čovek u radijusu od 5km koji im je dozvoljavao da dolaze kod njega u servis, pa su nas vodili i na ručkove, uvodili u svoje kuće, mi njih u našu.
    Pogrešnog čoveka gađaš za rasizam
    Ne, ti gađaš pogrešnu temu. Ubuduće će se off postovi brisati.
    Na ovom forumu ima sasvim dovoljno tema koja se tiču Roma, predrasuda o Romima, socijalizaciji Roma, diskriminaciji Roma...
    Druga šansa se odnosi samo na romsku populaciju.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    U jednoj firmi u kojoj sam podelio 40 otkaza po nalogu direktora, oni koji su štitili svoja prava i borili se za sebe su uglavnom bili sa osnovnom školom, a visokoobrazovani su ćutali.
    A šta je bilo sa onima bez osnovne škole?
    Kanda takvi nemaju šansu ni otkaz da dobiju jer za to najpre treba neko da te zaposli.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Svaki će iole inteligentan čovek pre potpisivanja ugovora o kreditu da ode kod svog advokata ili pravnika i da zatraži savet, što je manje obrazovan pre će to uraditi jer je svestan da ne vlada materijom.
    Najčešće, onima kojima treba kredit, toliko gori pod nogama da nemaju za advokata. Uzdaju se da su se već informisali o tome kakve im amove ovakvi ugovori stavljaju. A to znači da su sposobni da to negde pročitaju, neku kroki računicu da sami izvedu.... A za to je potrebna elementarna pismenost.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Država prvenstveno treba da vodi računa o onima koji će sutra da je unaprede, pa tako unapređena da vodi računa o ovim drugima, kuća se zida od temelja, jok od krova.
    Svi smo mi jednaki, samo su neki nešto jednakiji.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Zamena teza. Probaj ponovo.
    Ne bih rekla.
    Frizeru trebaju makaze, kosa i neko ko će ga naučiti kako da šiša.
    Hirurgu treba skalper i pacijent i neko ko će ga naučiti da operiše.
    Svaki posao se može na neki način svesti na zanat. Pitanje je koliko poštujemo zanate.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #33

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Ma, super, drago mi je zbog tebe.
    Otvori temu na porodici, pa nadalje razglabaj o tome. Ovde je to off.
    Ovo što sam napisao predstavlja empirijski primer koji pokazuje da tvoja tvrdnja kako roditelj mora da "prati" decu može biti i netačan.

    Nisam završila gimnaziju, mada ne znam koliko je to bitno za ovu temu i koliko me ta činjenica kvalifikuje da smem da iznosim svoje mišljenje koje se, vid' čuda, ne poklapa sa tvojim.
    Znaš kako onaj koji je išao u stručnu školu vrlo dobrop zna, da se tamo slabo šta nauči, a pretpostavio sam da iz razloga pohađanja gimnazije živiš u svetu mašte u kome se u stručnim školama nešto nauči.

    Ma, šta kažeš?
    A da neko zna da popuni prijavu za kurs?
    Da je dovoljno pismen da štogod na tom kursu i pročita.
    Da ne kažem, da raspolaže sredstvima koja su potrebna da bi kurs pohađao.
    Pa može mu je popuniti i ljubazna teta na šalteru.

    Ne, ti gađaš pogrešnu temu. Ubuduće će se off postovi brisati.
    Na ovom forumu ima sasvim dovoljno tema koja se tiču Roma, predrasuda o Romima, socijalizaciji Roma, diskriminaciji Roma...
    Druga šansa se odnosi samo na romsku populaciju.
    Naravno, ne gađam temu kad ti na primeru pokažem da nisi u pravu, jer si me optužila za rasizam

    Najčešće, onima kojima treba kredit, toliko gori pod nogama da nemaju za advokata. Uzdaju se da su se već informisali o tome kakve im amove ovakvi ugovori stavljaju. A to znači da su sposobni da to negde pročitaju, neku kroki računicu da sami izvedu.... A za to je potrebna elementarna pismenost.
    A imaju za učešće?

    Svi smo mi jednaki, samo su neki nešto jednakiji.
    Tvrdnja da su svi ljudi jednaki je potpuna nebuloza, niti su ikada bili niti će ikada biti.

    Ne bih rekla.
    Frizeru trebaju makaze, kosa i neko ko će ga naučiti kako da šiša.
    Hirurgu treba skalper i pacijent i neko ko će ga naučiti da operiše.
    Svaki posao se može na neki način svesti na zanat. Pitanje je koliko poštujemo zanate.
    Veoma dubokoumno, ali moram konstatovati da završavanje frizerskog zanata i medicinskog fakulteta, sve sa spezijalizacijom za hirurga ne mogu da se izjednače

    Ne, ti gađaš pogrešnu temu. Ubuduće će se off postovi brisati.
    Važi, ali ako već govoripš o jednakosti malopre negde prvo izvadi trun iz svog oka i obriši uvredu na moj račun, ili se jednakost uvek odnosi na druge?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #34

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ovo što sam napisao predstavlja empirijski primer koji pokazuje da tvoja tvrdnja kako roditelj mora da "prati" decu može biti i netačan.
    Ne, ja sam tvrdila da je nepismenom roditelju koji želi da proprati dete u školi, potrebna druga šansa.
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Znaš kako onaj koji je išao u stručnu školu vrlo dobrop zna, da se tamo slabo šta nauči, a pretpostavio sam da iz razloga pohađanja gimnazije živiš u svetu mašte u kome se u stručnim školama nešto nauči.
    Kao što rekoh, ko hoće da nauči, naučiće. Ko neće, džaba ga je terati.
    Od škole svako uzme ono što mu treba. Neko diplomu, neko znanje. U osnovnoj školi (prvoj ili drugoj šansi), na kursu B. Adžija, u stručnoj školi, gimnaziji ili faksu.
    I gledano tako, ako ima lelemuda poluobrazovanih, obrazovanih, visokoobrazovanih... nekako, svima treba dati šansu. Jer i šansa da su došli "samo po papir" je jednaka za sve.
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Pa može mu je popuniti i ljubazna teta na šalteru.
    Ista će mu čitati materijale koji su mu neophodni za kurs?
    I ispisivati uplatnice?
    I finansirati taj kurs?
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, ne gađam temu kad ti na primeru pokažem da nisi u pravu, jer si me optužila za rasizam
    Počni da gađaš. A primere daj tamo gde im je mesto.
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    A imaju za učešće?
    Ne, kredit im je veći za učešče.
    Možemo mi da filozofiramo, ali kad nekom gori pod nogama za kintu, advokat mu nije ni na kraj pameti. Uzda se u sebe i svoje tumačenje flajera koji su mu najpre dati, pa svih onih papira koji se moraju dati pre potpisivanja, i na kraju samog ugovora.
    Elementarna pismenost je za to potrebna.
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Tvrdnja da su svi ljudi jednaki je potpuna nebuloza, niti su ikada bili niti će ikada biti.
    Ne, ja sam tvrdila da su svi jednaki, samo su neki jednakiji.
    Najskloniji smo da sebe samog svrstamo u "jednakije". Tako i drugi manje zaslužuju brigu države od nas. Ili manje zaslužuju drugu šansu od nas.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Veoma dubokoumno, ali moram konstatovati da završavanje frizerskog zanata i medicinskog fakulteta, sve sa spezijalizacijom za hirurga ne mogu da se izjednače
    Ja ih ne izjednačujem. Ali, isto tako, nisam sklona nipodištavanju. Frizera ili hirurga. Mislim da svako u svojoj oblasti, u krajnjem slučaju, treba da se razvija, da uči, da saznaje, da stiče rutinu. A za sve to ni frizerki nije dovoljna tek makaze i mušterija.
    Ja sam videla frizere koji čitaju deklaracija sa preparata koje koriste pri radu. I koji na osnovu toga odlučuju koje kombinacije preparata će istovremeno koristiti. Ili koriste stručne časopise da se informišu šta je novo, bolje,...
    Eto, nije dovoljno imati tek makaze. Potrebna je elementarna pismenost.
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Važi, ali ako već govoripš o jednakosti malopre negde prvo izvadi trun iz svog oka i obriši uvredu na moj račun, ili se jednakost uvek odnosi na druge?
    Izvini, nisam se školovala za oftamologa i ne vadim trnje iz očiju.
    Ako je potrebno, tražiću da mi daju drugu šansu da savladam i to.
    Elem, ne smatram da sam vređala i ne brišem ništa.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #35

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Ne, ja sam tvrdila da je nepismenom roditelju koji želi da proprati dete u školi, potrebna druga šansa.
    ZA šta mu je konkretno potrebna druga šansa? Da rešava jednačine sa dve nepoznate bez kojih mu je život besmilen i neispunjen?

    Kao što rekoh, ko hoće da nauči, naučiće. Ko neće, džaba ga je terati.
    Od škole svako uzme ono što mu treba. Neko diplomu, neko znanje. U osnovnoj školi (prvoj ili drugoj šansi), na kursu B. Adžija, u stručnoj školi, gimnaziji ili faksu.
    I gledano tako, ako ima lelemuda poluobrazovanih, obrazovanih, visokoobrazovanih... nekako, svima treba dati šansu. Jer i šansa da su došli "samo po papir" je jednaka za sve.
    Izvini za čije babe zdravlje nekome treba taj papir ukoliko nema radnog iskustva, bez čega posao ne može da dobije nikako, osim za poslove za koje škola nije neophodna?

    Ista će mu čitati materijale koji su mu neophodni za kurs?
    I ispisivati uplatnice?
    I finansirati taj kurs?
    Mislim da finansiranje kursa nema veze sa nepismenošću, neko može da potpuno nepismen prodaje bozu na Kalenić pijaci i da se odlično razume u finansije, te da se finansira sam.
    Nama su deficitarni neki jako zajebani lekovi u Srbiji i umesto da se daju pare na lečenje, davaće se za nekakve druge šanse, potpuno nebulozno. Da nam je država uređena i da funkcioniše sve kako treba onda bi to i trebalo da ima primat u odnosu na zdravlje ljudi, ali sve je šuplje i to nije pesimizam, već naša realnost, a ti ako mi ne veruješ daću ti spisak lekova kojih je nestašica, pa proveri ako već ja serem, što nikako nije uvredljivo reći nekome koga ne poznaješ, naprotiv predstavlja most ka dugotrajnom prijateljstvu.

    Počni da gađaš. A primere daj tamo gde im je mesto.
    Misliš tamo gde se neće videti da nemaš blage veze sa životom?

    Ne, kredit im je veći za učešče.
    Možemo mi da filozofiramo, ali kad nekom gori pod nogama za kintu, advokat mu nije ni na kraj pameti. Uzda se u sebe i svoje tumačenje flajera koji su mu najpre dati, pa svih onih papira koji se moraju dati pre potpisivanja, i na kraju samog ugovora.
    Elementarna pismenost je za to potrebna.
    Ja ni u najluđem snu ne mogu da zamislim nepismenog čoveka kako odlazi u banku SAM i traži kredit, izvini što nisam dovoljno maštovit
    Drugo za većinu kredita je potrebno učešće, tako da ih ne podižu oni koji to nemaju, osim onih genijalnih likova kopji podignu 2 soma evra da bi otšli na letovanje.

    Ne, ja sam tvrdila da su svi jednaki, samo su neki jednakiji.
    Za šta si ti očigledan primer, kreneš da vređaš pa se držiš ljubičastog, jer si izuzetno časna

    Najskloniji smo da sebe samog svrstamo u "jednakije". Tako i drugi manje zaslužuju brigu države od nas. Ili manje zaslužuju drugu šansu od nas.
    Konkretno od ove države nisam dobio ništa, osim onih akcija s kojima mogu da kupim pakovanje toalet papira i da istim obrišem svoje pozamašno dupe. Tako da ispada da su ti "neravnopravni" u suštini u boljem položaju od onih koji su "jednakiji"

    Ja ih ne izjednačujem. Ali, isto tako, nisam sklona nipodištavanju. Frizera ili hirurga. Mislim da svako u svojoj oblasti, u krajnjem slučaju, treba da se razvija, da uči, da saznaje, da stiče rutinu. A za sve to ni frizerki nije dovoljna tek makaze i mušterija.
    Jok nego joj je potrebno da pročita obaveznu lektiru za srednju školu, da nauči njutnov zakon i ide na fizičko sredom i petkom

    Ja sam videla frizere koji čitaju deklaracija sa preparata koje koriste pri radu. I koji na osnovu toga odlučuju koje kombinacije preparata će istovremeno koristiti. Ili koriste stručne časopise da se informišu šta je novo, bolje,...
    Eto, nije dovoljno imati tek makaze. Potrebna je elementarna pismenost.
    Blagiš se tebi što si videla frizere koji umeju da čitaju, i ako te niko nije obavestio pohađanje osnovne škole u Srbiji je OBAVEZNO, a u tih 7.7 % nepismenih ima verovatno i ljudi iz nekih zapizdina koji imaju i po 70 godina, jer tada to nije bio slučaj, averujem da ih je veliki broj.

    Izvini, nisam se školovala za oftamologa i ne vadim trnje iz očiju.
    Očigledno je ljubavi, jerbo bi onda znala da postoji zvanje oftaLmologa, avađenje trunja iz tuđeg oka je metafora, ali za to j potrebno pročitati evanđelje, za početak, ili tako nešto.

    Elem, ne smatram da sam vređala i ne brišem ništa.
    Naravno, da sam ja tebi napisao da ne sereš, optužio te za rasizam i slične te neke stvari, to bi garant bilo vređanje, ali na kraju krajeva lepo si napisala da su neki ljudi jednakiji od drugih.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #36

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    ZA šta mu je konkretno potrebna druga šansa? Da rešava jednačine sa dve nepoznate bez kojih mu je život besmilen i neispunjen?
    Ne bih da se opet vrtimo oko priče da li je "praćenje" deteta kroz školovanje isto što i raditi mu domaći ili izigravati mu ličnog profesora.
    Ali, ako roditelj reši da proveri da li mu je dete uradilo domaći, potrebno mu je da barem pročita šta je imao za domaći.
    A pri tom, ja negde pomenuh "da može dete da proprati kroz školu bar do petog osnovne".
    Jednačine sa dve nepoznate se rade u višim razredima osnovne škole.
    Eto, propratiće negde do razlomaka.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Izvini za čije babe zdravlje nekome treba taj papir ukoliko nema radnog iskustva, bez čega posao ne može da dobije nikako, osim za poslove za koje škola nije neophodna?
    Na ovoj temi se pomenula priča o shvatanju druge šanse kao šanse da se domogne papira. I na ovoj temi si upravo ti tvrdio da se u nekim školama ne stiče znanje, nego papir.
    Pitanje svrsishodnosti bilo kog papira za one bez radnog iskustva i koji ne mogu da dođu do posla ne može se ograničiti samo na one nepismene.
    A ako ćemo ići tom logikom, za čije babe zdravlje uopšte onda završavati bilo šta od škole ako ne možeš da dobiješ posao ili bar ne posao za koji ti je ta škola potrebna.
    Ja to posmatram drugačije.
    Danas oni nemaju završenu školu, nemaju elementarnu pismenost, nemaju posao i nemaju šansu.
    Sa davanjem druge šanse da završe školu i steknu elementarnu pismenost, možda opet neće imati posao, ali šansa da ga dobiju je ipak nešto veća. Zašto im ne dati tu šansu?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da finansiranje kursa nema veze sa nepismenošću, neko može da potpuno nepismen prodaje bozu na Kalenić pijaci i da se odlično razume u finansije, te da se finansira sam.
    Pitanje je da li će od prodaje boze na Kalenić pijaci, uz odlično razumevanje finansija, moći da pokrije minimum troškova života za svoju porodicu da mu pretekne za kurs.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Nama su deficitarni neki jako zajebani lekovi u Srbiji i umesto da se daju pare na lečenje, davaće se za nekakve druge šanse, potpuno nebulozno. Da nam je država uređena i da funkcioniše sve kako treba onda bi to i trebalo da ima primat u odnosu na zdravlje ljudi, ali sve je šuplje i to nije pesimizam, već naša realnost, a ti ako mi ne veruješ daću ti spisak lekova kojih je nestašica, pa proveri ako već ja serem, što nikako nije uvredljivo reći nekome koga ne poznaješ, naprotiv predstavlja most ka dugotrajnom prijateljstvu.
    Pa, ja stvarno ne razumem šta zapravo kritičari ovde ideje žele.
    Nećete da država finansira drugu šansu. I ne finansira je. Dobija namenska sredstva, što vam opet nije po volji. Ne može da ih preusmeri za druge namene. Možda se ovim neće opismeniti nacija, možda se ovim neće dati zamajac privredi niti će se rešiti problem nestašice lekova. Ali, mali pomak će se napraviti. Moje poimanje je da je svaki iskorak napred potreban i pozitivan.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Misliš tamo gde se neće videti da nemaš blage veze sa životom?
    Aha, baš tamo i baš zbog toga.
    Ali, najpre tamo gde to neće biti off-topic.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ja ni u najluđem snu ne mogu da zamislim nepismenog čoveka kako odlazi u banku SAM i traži kredit, izvini što nisam dovoljno maštovit
    Ali ja mogu da zamislim nepismenog čoveka koji želi da odlazi u banku SAM i traži kredit. Opet teško zamislivo?
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Drugo za većinu kredita je potrebno učešće, tako da ih ne podižu oni koji to nemaju, osim onih genijalnih likova kopji podignu 2 soma evra da bi otšli na letovanje.
    Dobro, nije ovo tema o uslovima kreditiranja, ali čak ću ti i na to odgovoriti da se učešće "ugrađuje" u glavnicu kredita. Prosto, odobri ti se jedan iznos i taj vraćaš, a isplati umanjen za učešće. U svakom slučaju, logično je, kredite uzimaju oni kojima treba novac. U Srbiji, nažalost, očajnički treba novac. I ma kako da čoveka posle taj kredit koštao, retko će ko ići po savet kod advokata.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Za šta si ti očigledan primer, kreneš da vređaš pa se držiš ljubičastog, jer si izuzetno časna
    Ubuduće, obrati se administratoru sa ovakvim kvalifikacijama.
    Kad pročitaš Pravilnik, znaćeš zašto.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Konkretno od ove države nisam dobio ništa, osim onih akcija s kojima mogu da kupim pakovanje toalet papira i da istim obrišem svoje pozamašno dupe. Tako da ispada da su ti "neravnopravni" u suštini u boljem položaju od onih koji su "jednakiji"
    Misliš da su oni kojima je druga šansa namenjena dobili nešto više?
    Oni se školuju. Isto kao što si se školovao i ti i ja. Troškove našeg školovanja je u najvećoj meri pokrivala država. Njihovo školovanje se ne pokriva iz budžeta.
    Ko je sada jednakiji?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Jok nego joj je potrebno da pročita obaveznu lektiru za srednju školu, da nauči njutnov zakon i ide na fizičko sredom i petkom
    Do lektire za srednju školu u ovom programu neće ni doći. Ali, možda nauči da čita, pa čita sebe radi, van neke obavezne lektire. Smatraš li da je podizanje opšte kulture negativno za društvo?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Blagiš se tebi što si videla frizere koji umeju da čitaju, i ako te niko nije obavestio pohađanje osnovne škole u Srbiji je OBAVEZNO, a u tih 7.7 % nepismenih ima verovatno i ljudi iz nekih zapizdina koji imaju i po 70 godina, jer tada to nije bio slučaj, averujem da ih je veliki broj.
    Ok, prihvatiću to. Teško verovatno da će se ovo organizovati u zapizdini ili da će za to biti zainteresovani oni sa 70 godina.
    Hajde da ne pravimo sopstvene statistike. Podržimo ideju, nek se vidi koliko ima zainteresovanih. Ako je sve u zabitima i među tzv. radno nesposobnim stanovništvom - ideja će propasti pre nego što počne da funkcioniše. Ne traba niko od nas da joj potpliće noge.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Očigledno je ljubavi, jerbo bi onda znala da postoji zvanje oftaLmologa, avađenje trunja iz tuđeg oka je metafora, ali za to j potrebno pročitati evanđelje, za početak, ili tako nešto.
    Nisam razumela baš reč "avađenje". Kad pročitam evanđelje, za početak, razumeću i to i šta je to metafora.
    Btw, misliš da oni za koje se planira druga šansa znaju šta je metafora?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, da sam ja tebi napisao da ne sereš
    Nisam ni ja tebi to napisala.
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    optužio te za rasizam i slične te neke stvari, to bi garant bilo vređanje,
    Si siguran?
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    ali na kraju krajeva lepo si napisala da su neki ljudi jednakiji od drugih.
    Ubuduće, obrati se administratoru sa ovakvim kvalifikacijama.
    Kad pročitaš Pravilnik, znaćeš zašto.
    Poruku je izmenio Mish, 24.08.2011 u 23:42
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #37

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Ne bih da se opet vrtimo oko priče da li je "praćenje" deteta kroz školovanje isto što i raditi mu domaći ili izigravati mu ličnog profesora.
    Ali, ako roditelj reši da proveri da li mu je dete uradilo domaći, potrebno mu je da barem pročita šta je imao za domaći.
    A pri tom, ja negde pomenuh "da može dete da proprati kroz školu bar do petog osnovne".
    Jednačine sa dve nepoznate se rade u višim razredima osnovne škole.
    Eto, propratiće negde do razlomaka.
    Ja nisam uradio ni jedan domaći od IV osnovne, a svesku ni jednu nisam imao kroz celu srednju školu, pa sam je završio, a posle i faX. Moji roditelji nisu znali da li ja imam domaći napisan ili jok, ne zato što ih nije zanimalo već zato što su verovali da sam dovoljno pametan i odgovoran (tu su se u proceni oko odgovornosti zajebali, ali Bože moj )

    Danas oni nemaju završenu školu, nemaju elementarnu pismenost, nemaju posao i nemaju šansu.
    Sa davanjem druge šanse da završe školu i steknu elementarnu pismenost, možda opet neće imati posao, ali šansa da ga dobiju je ipak nešto veća. Zašto im ne dati tu šansu?
    To da će oni posle završetka bilo koje škole dobiti na snazi kao radna snaga je Diznilend priča, i ako to ne znaš onda živiš pod staklenim zvonom.

    Pitanje je da li će od prodaje boze na Kalenić pijaci, uz odlično razumevanje finansija, moći da pokrije minimum troškova života za svoju porodicu da mu pretekne za kurs.
    DA si radila na ulici znala bi da može

    Pa, ja stvarno ne razumem šta zapravo kritičari ovde ideje žele.
    Nećete da država finansira drugu šansu. I ne finansira je. Dobija namenska sredstva, što vam opet nije po volji. Ne može da ih preusmeri za druge namene. Možda se ovim neće opismeniti nacija, možda se ovim neće dati zamajac privredi niti će se rešiti problem nestašice lekova. Ali, mali pomak će se napraviti. Moje poimanje je da je svaki iskorak napred potreban i pozitivan.
    To bi bilo isto, kao kada bi ti gorela kuća a ti uzela baštensko crevo da prvo zaliješ cveće

    Aha, baš tamo i baš zbog toga.
    Ali, najpre tamo gde to neće biti off-topic.
    Drago mi je da vodiš računa o of topiku samo kada su tuđi postovi u pitanju

    Ali ja mogu da zamislim nepismenog čoveka koji želi da odlazi u banku SAM i traži kredit. Opet teško zamislivo?
    Ja mogu da zamislim da je Autostoperski vodič knjiga iz oblasti realizma, ali to nije slučaj

    Dobro, nije ovo tema o uslovima kreditiranja, ali čak ću ti i na to odgovoriti da se učešće "ugrađuje" u glavnicu kredita. Prosto, odobri ti se jedan iznos i taj vraćaš, a isplati umanjen za učešće. U svakom slučaju, logično je, kredite uzimaju oni kojima treba novac. U Srbiji, nažalost, očajnički treba novac. I ma kako da čoveka posle taj kredit koštao, retko će ko ići po savet kod advokata.
    Veruj mi da hoće, iole pametan čovek za sve što ne razume u oblasti prava ide kod advokata. Smem da ti potpišem

    Ubuduće, obrati se administratoru sa ovakvim kvalifikacijama.
    Kad pročitaš Pravilnik, znaćeš zašto.
    Naravno, kada mi ne budeš kačila klipove, koji je l' nemaju veze sa mnom, pa onda kada ti vratim ne budeš se pozivala na svoje boje, a glede obraćanja administratoru, nisam ja treći razred osnovne da te tužakam učiteljici, ako krenem da se raspravljam s bilo kim neću se obazirati na njegove podle fore i skrivanja iza titula.
    Hvala za pravilnik, ali dosta sam propisa pročitao tako da mi je muka od toga da bih sad čitao nekakav pravilnik, samo zato što ti ne umeš na, predstavljanje činjenica i davanja primera iz života, kao i na odgovore na tvoje optužbe za rasizam, drugačije da mi odgovoriš nego da se igraš policajca.

    Ako s kriješ iza titule, možemo samo da se pobijemo na krv i nož, pa ti idi pa me tuži učiteljici ili štatijaznamšta

    Misliš da su oni kojima je druga šansa namenjena dobili nešto više?
    Oni se školuju. Isto kao što si se školovao i ti i ja. Troškove našeg školovanja je u najvećoj meri pokrivala država. Njihovo školovanje se ne pokriva iz budžeta.
    Ko je sada jednakiji?
    Da, ja sam školu završio iz prve, a oni će iz petog pokušaja. Ne potcenjujem ja nikoga, ali je sasvim bezveze reći da to nije u najmanju ruku sprdačenje sa onima koji su dali sve od sebe da im bude bolje, trudili se, aposle davati nekima stotu šansu na uštrb budžeta koji može biti dat za dečiji dodatak npr, jer ne zaboravi da je osnovna škola u Srbiji OBAVEZNA, i oni su twe škole mogli završiti, ili zaboravljaš da pročitaš taj deo?

    Do lektire za srednju školu u ovom programu neće ni doći. Ali, možda nauči da čita, pa čita sebe radi, van neke obavezne lektire. Smatraš li da je podizanje opšte kulture negativno za društvo?
    Nije negativno svakako, ali sticanje formalnog obrazovanja nikome neće pomoći da posle izgubljenih 50 godina života počne da čita, to što pišeš je realno koliko i priča o Snežan i 7 patuljaka

    Ok, prihvatiću to. Teško verovatno da će se ovo organizovati u zapizdini ili da će za to biti zainteresovani oni sa 70 godina.
    Ne znam da li znaš da i u zapizdinama rade popis stanovništva i da tamo ima veliki broj nepismenih kojima bi druga šansa značila koliko i meni zlatan zub u vilici.

    Ja ne pravim sopstvene statistike, samo koristim logiku.

    Nisam razumela baš reč "avađenje". Kad pročitam evanđelje, za početak, razumeću i to i šta je to metafora.
    Btw, misliš da oni za koje se planira druga šansa znaju šta je metafora?
    Avađenje je reč nastala spajanjem veznika a i reči vađenje usled nedovoljnog pritiska na spejs dugme na tastaturi, za razliku od reči oftamolog koja je nastala iz neznanja, što opet nije sramota, sramota je biti nepošten

    Nisam ni ja tebi to napisala.
    A onaj klip iz Radovana se odnosio na moju babu Kosanu?

    Si siguran?
    100%

    Ubuduće, obrati se administratoru sa ovakvim kvalifikacijama.
    Kad pročitaš Pravilnik, znaćeš zašto.
    Evo, samo što nisam
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #38

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Bolje bi bilo da finansiraju "prvu šansu".
    Gledam sinoć, Jagodinac podelio prvacima rančeve sa komplet priborom za školu i novčanu pomoć 2000-3000 din.
    Roditelji presretni, svi ga hvale.
    Oni koji imaju više dece za polazak u školu treba da se isprse minimum 20-ak hiljada.
    Kada bi država malo pomogla na ovaj način cenim da bi bilo malo onih koji ne mogu da završe školu, bilo bi samo onih koji nisu hteli.

  9. #39

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Možda je tema malo zastarela, ali meni je zapala za oko. Jesam za drugu šansu i žao mi je što su to uglavnom Romi, i što je razlog za njihovo školovanje isključivo materijalne prirode, dok među nama ima veliki broj koji nije završio ni osnovno obrazovanje. Jako je teško raditi sa njima, ujedno i zanimljivo . Moj dobar drug radi na tom programu. Mislim da je već druga ili treća godina u pitanju...ne sećam se više. Ideja kao ideja je ok, ali način realizacije i odabir predavača je blagi horor. Napucane nastavnice i učiteljice i iskompleksirani ljudi. Mislim da su tu samo promašili, sve ostalo pozdravljam. A što se tiče finansiranja, bar koliko sam shvatila iz priče druga, "čelnici" zakidaju jer je reč o projektu, a svi znamo kako se tamo novac deli. Jesam za opismenjavanje ljudi i pod hitno bih napravila projekat opismenjavanja "probudi se kulturo, eve me" i pod obavezno uputila sve nadarene direktorice i direktore, menadžere i jebivetre što se odjednom iznedriše, svršiše instant fakultete i pamet nam svima prodaju i dele.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  10. #40

    Odgovor: Da li nam je potrebna "Druga šansa" ?

    Slazem se.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Da li je zaljubljivanje u druga/drugaricu iz razreda "pametno"?
    Autor Mad Max u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 04.08.2009, 22:12
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •