Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    U poslednjih nekoliko godina primat u prodaji računara uzeli su "hipermarketi" u kojima kupac ima mogućnost da sa police skine kućište, met'e ga u kolica i na kasi plati 15-20 hiljada za nov PC računar, a još gore laptop za 25-30k dinara.

    Takav računar zadovoljiće najosnovnije potrebe prosečnog korisnika, ali potrebno je znati šta se "iza brda valja".

    Mnogima čitanje specifikacije onoga što se u kućištu nalazi jednako je kao i čitanju hijeroglifa, a najčešće su i ti opisi u marketu izuzetno šturi, tako da savetovati potencijalne kupce računara iz "hipermarketa" da paze šta piše nema smisla.

    Takođe, potrebno je i određeno poznavanje aktuelnosti iz oblasti hardvera, kako bi se znalo šta je stara, a šta nova generacija hardvera, kakvi su trendovi, a za to je opet potrebno i interesovanje i obaveštenost za materiju koja prosečnog korisnika PC računara u suštini ni ne zanima. Na primer, danas (21-08-2011) apsolutna je glupost kupiti novi računar sa DDR2 memorijom, a u ponudi "gotovih", "brand" konfiguracija takvih ima i te kako.

    Kao i u svakoj trgovini i ovde je cilj trgovaca da "isprazne lager" pa spuštaju cene, pa tako vi kupite računar za "smešne" pare, a niste znali da ste mnogo bolji mogli uzeti za samo "par" hiljada dinara više.

    U "gotove" konfiguracije se po pravilu stavlja bar jedna "škart" komponenta koja ustvari snižava cenu. Matične ploče ili grafičke kartice koje imaju istu specifikaciju a različitog proizvođača nikako nisu iste, razlikuju se po trajnosti i sigurnosti i razlika u ceni od 1000 ili 2000 dinara je više nego opravdana.

    Kod notebook računara je takođe ista stvar. Najjeftiniji su i najlošiji, svako će reći da je to i logično, ali neće znati da za, recimo, 3000 dinara može da uzme mnogo kvalitetnije.

    Zato, ukoliko kupujete, raspitajte se.
    Nađite u vašoj okolini poznanika ili poznanika od poznanika koji će vas posavetovati.
    Pitajte na forumu, pitajte bilo gde, ali ne nasedajte na trgovačke "patke" i NE PITAJTE prodavce tj. "one-koji-rade-u-radnji".
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #2

    Odgovor: Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    Oduvek bilo, a naročito kod tehnike - koliko para, toliko muzike.
    Owyn: I heard a rumour that you're an idiot, is there any truth to that?

  3. #3

    Odgovor: Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    evo analfabeta se javlja

    negRo sam nešto mislila da kupim onas msi što ima sve u onom monitoru. i kućište i monitor itd. ne znam šta sve može ili nemože, samo mi mnogo čeče (lepo) izgleda. ma mnogo mi se dopada.
    šta ti misliš o tom "sokoćalu" ?

  4. #4

    Odgovor: Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    Da to su vrlo simpatične spravice, ali isto tako i "simpatično" koštaju.

    Takođe, MSI ima i mnogo modela, tako da svakako zavisi za koji bi se odlučila, ako znaš koji je konkretno u pitanju baci ovde link pa da pogledamo.

    Savetovao bih ti da pogledaš i ponudu od DELLa, mislim da su kvalitetniji i pouzdaniji, link: All in One Desktops | Dell , da sebi uzimam pre bih išao na Dell nego MSI
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #5

    Odgovor: Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    e ovaj sam 'tela Wind Top AE2410.

    ma volem kada samo na touch ide, pa to ti je izvorno lenčuga


    http://rs.msi.com/product/aio/Wind-Top-AE2400.html

  6. #6

    Odgovor: Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    Kao prvo koliko ti je iskustvo sa "touch" ekranima i da li bi se navikla, ili bi "touch" ostao kao opcija a ti i dalje krljala po tastaturi i mišu?

    Moja preporuka je da, ukoliko si već spremna da se "počastiš" sa nečim poput toga što si navela da pogledaš, na primer, nešto od ova dva:

    HP All-in-One 200 Quad series | HP Official Store

    ili

    All in One Desktops | Dell
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  7. #7

    Odgovor: Saveti za kupovinu PC računara ili laptopa.

    ma ja to sada "šmekam", kupovina će tek za mesec dana da bude aktuelna. ne žurim, samo trenutno još "flertujem"

Slične teme

  1. RSI - bolest izazvana upotrebom računara
    Autor Mish u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.06.2010, 22:25
  2. Saveti za kupovinu keramičkih pločica
    Autor Lady S u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.10.2006, 21:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •