Велнес - добро стање које се види
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Велнес - добро стање које се види

    Данас је велнес свуда око нас. Иначе, потиче од две речи, well being i fitness, а у преводу на нашки би било бити добро, осећати се добро па чак и мислити позитивно.

    Приметили сте сигурно да све више људи трага за решењем како би се осећали боље. Шта све велнес нуди као решење? Теретане, козметичке салоне, продавнице здраве хране... Највећи сегмент велнесса је управо правилна исхрана. Сигурно знате да је велики број ствари повезан са исхраном. Светска здраствена организација сматра да 70 % обољења има везе са неправилном исхраном. Проблем гојазности више није само естетски проблем, нажалост, постао је и здраствени проблем. А нажалост, Србија је на феноменалном трећем месту по броју гојазних у односу на број становника (једино су испред нас Америка и Грчка). Трећина становника Србије има проблем са срчаним болестима, а оно што највише забрињава јесте чињеница да је 33% школске деце гојазно, да се на упису данас у први разред основне школе мери крвни притисак јер деца долазе са повишеним масноћама. Управо због свега написаног, отворили смо велнес студио у Новом Саду где на неки начин едукујемо људе како да кроз велнес дођу до бољег стања свог организма.

    У договору са власником сајта, сви чланови Војводина кафеа имају могућност да дођу у студио и да бесплатно добију информације и процену композиције тела (проценат мишића, масноћа, бми...). Обично се једна оваква консултација наплаћује око 30 еура у неком велнес центру. Сви који су заинтересовани, могу ми оставити поруку у инбокс па се можемо договорити око термина.

    А што се теме тиче, интересује ме, колико ви водите рачуна о вашем телу, да ли пијете довољно воде, да ли имате пет оброка у току дана, да ли се трудите да се храните правилно...

  2. #2

    Odgovor: Велнес - добро стање које се види

    Sve te stvari za dobro stanje i pozitivan odnos je najvećim delom povezan sa sopstvenim mozgom.
    Genetika me učinila takvom da i ne moram nešto preterano voditi računa o svom fizičkom izgledu,mada
    to ne znači da ne vodim računa o sebi.Radim na sebi godinama,ništa preterano ali dovoljno da održavam svoje telo
    i duh u pozitivnoj fazi,onoliko kolika mi je potreba organizma za dobro funkcionisanje.
    Presvega pozitivnim razmišljanjem.
    Što se čovečijeg tela tiče,tu bih napravila poređenje sa automobilom;
    ako ga redovno i dobro održavaš,služiće te dobro,godinama.
    Zato podmazujete svoje telom vežbama..
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #3

    Odgovor: Велнес - добро стање које се види

    Wellness - to je stil života koji obuhvata rad na sebi,kako spolja tako i iznutra.Kad čovek radi na sebi to posle izvesnog vremena počne da se vidi.Svaki oblik mentalne i fizičke relaksacije koje deluju u sinergiji ja podrazumevam pod pojmom wellness.Nisu svako telo i um isto izgradjeni tako da im ni isti oblici aktivnosti ne prijaju isto.

    Meni ne prija fitnes, niti bilo koji način vežbanja u zatvorenom prostoru.Imam prosto osećaj da ću se ugušiti ali mi zato prija vožnja biciklom ,duge šetnje itd.

    Što se tiče ishrane jedem ono što mi prija ali sam primetila da sam u zadnjih nekoliko godina počela da se hranim redovno i da sam izbacila skoro sve gazirane napitke koji mi više ni malo ne nedostaju.Takodje sam izbacila slanu i začinjenu hranu.Prosto mi se organizam vremenom "pešaltao".

    Sa vodom još uvek vodim hladni rat,mada teram sebe da je pijem što više.

    Eto...
    Poruku je izmenio čista iluzija, 02.05.2012 u 15:54

  4. #4

    Odgovor: Велнес - добро стање које се види

    zaista se vidi

    Ime: 557089_10151032969167550_119323640_n.jpg Pregleda: 77 Veličina: 54.0 KB
    Dodji janje kad se žito žanje




Slične teme

  1. Квалитет образовног система
    Autor yossarian u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.08.2011, 20:42
  2. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28
  4. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •