Brak, zena, ili ljubavnica?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Brak, zena, ili ljubavnica?

    Danas na poslu,gledam mog kolegu,a on "cveta"...Ima poseban telefon,na koga ga zove njegova "ljubavnica",da ne budem prost (Alain) ,pa da kazhem shvalerka...Nekako mi se i ne svidja ovaj drugi naziv,deluje mi kao da je u pitanju neka mashina,recimo,za poljoprivredu...Ili neki prikljuchni (dodatni) deo za traktor...
    Ali,onaj prvi "ljubavnica",ne zvuchi loshe...I to iz tog razloga,shto se chovek od 40 i jache ljeta,ponasha kao adolescent...Pa je srecan,pa mu lepo,pa ide u krug dok razgovara sa njom,pa se smeje,pa to chudo jedno...Ama najsrecniji chovek na svetu...Kao dete kad dobije ono o chemu je mashtalo,za rodjendan,ili Novu Godinu,jelte...
    A zhena,da ne kazhem supruga,kad ga pozove,to je namrshten,to su kratki odgovori,shto pre da je otkachi...
    I poshto je zavrshio razgovor,naravno,sav srecan,krece pricha...(on je josh nasmejan)
    I tako se mi zaprichasmo i,normalno,poshto nisam pripadnik institucije braka,odma` se okrecu ka meni...(Srecko,i josh dvojica,svi ozhenjeni)...
    "A ti,shta chekash,shto se ne zhenish"? (vishe ne pishem navodnike)
    Sad,kako objasniti tim ljudima,kad oni imaju odgovor na sve...
    Da kazhem,ne verujem u to,ima da me "poklope"-a mi li smo verovali,pa se ozhenismo...
    Da kazhem,nisam sreo pravu,oni-a moja li je prava...
    A da kazhem,nemam onu koju volim,naravno,bilo bi-pa ja li moju volim...( i naravno najjachi smeh,koji para chekic,nakovanj,a Bogami i uzengiju)...
    Ali na kraju bi svakako bilo,ma ti si lud,ili u finijoj varijanti,nisi normalan...
    I onda pochinje-ma nadji neku,"napravi" decu,bolje je shto pre da ih dobijesh...(to je,uvek i zavrshna filozofija sa dodatkom-ti li ce u pedes` godine decu da vodish u obdanishte)...
    I tako se pricha otvori,da na kraju zakljuchak bude sledeci...(naravno njihov,ja i dalje zabezeknut,ali to veshto prikrivam)...
    Sve shto je vredelo,udalo se do 25. godine...
    Znachi,ako nisi bio u pravo vreme,na pravom mestu,neko drugi je pokupio,iliti ko pre devojci,njemu devojka...
    Chim zhena predje 25-u a ne uda se,sa njom nije neshto u redu...(reche jedan)
    A te iste,chetvrt-vekashice,da tako kazhem,kad pregaze ovu granicu,sve su gore i gore...Nachisto se menjaju,jer pochne bioloshki sat da im otkucava...Pochnu da jure,zhure,na sve strane da trazhe,samo da se udaju...I od te jurnjave,nachisto se promene...Postaju nepodnoshljive...(nadoveza se drugi,negde,na pola "izlaganja" prvog)...
    Drugim rechima,kazhu,trazhi neku ispod dva`es`pet,nikako stariju...
    Eventualno,da je zagazila dva`es`shestu,dok je josh na startu jurnjave...
    Pa se nadovezhe treci (ili prvi,vishe nije ni bitno)...
    A nemoj sluchajno one preko tridesete,kazhe,one su navikle same,njima niko ne mozhe da ugodi...One su,kazhe,takve,da nema shanse da ih "svarish"...A i shta ce ti "babe"...
    Zamisli...(zamishljam i ne mogu da verujem svojim ushima,a nisu bash male)...
    I ja,naravno,chekaj,pa tvoja li je zhena "baba",ona ima vishe od tri`es?
    Ja,kazhe,nju i ne pipam,sa njom spavam kao sa bratom...(ma shta to znachilo)
    A i ona je moja zhena,ne treba da je zhenim...(ovo,vec,shvatih,nekako)
    I normalno,ja kao ja,pa koje onda,izvinite molim vas,da "trazhim",`ajde bash da chujem?
    Pa ove,kazhu,ispod 25,a najbolje je do 21,jer su one najbolje za radjanje dece u tim godinama...
    Alo,niste li ga preterali,to mlado za mene?
    Ma gde mlado,kazhe jedan (drugi-treci),shta lupash...(necu dalje da pricham,zadrzhacu za sebe ostatak "izlaganja")...
    I ja ostadoh bez rechi...Vidim,nema razloga potencirati vishe bilo koju raspravu,sa "sveznajucim poznavaocima zhenskog roda" (a mislio sam,sve do danas,da sam ja Taj)...
    Zato ja vas pitam,i zamolio bih vas,ako nije problem,da date svoje mishljenje,poshto sa njima nema razgovora...
    Koja je granica zheninih godina,ispod koje se ne sme ici,za nekog ko ima preko trideset godina?
    (kada je brak u pitanju)...
    A drugo pitanje...
    Da li se "ljubavnica" voli vishe nego zhena,i da li se zhena,uopshte,voli,kad postoji "ljubavnica"?
    Me Bring Da Enlightenment...

  2. #2

    Odgovor: Brak,Zhena,Ili Ljubavnica?

    Eee, zato se ja i ne udajem, uvek se na kraju na to svede
    A to kad muskarci dozivljavaju zenu kao inkubator, to me cak i ne iznenadjuje vise
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Brak,Zhena,Ili Ljubavnica?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Koja je granica zheninih godina,ispod koje se ne sme ici,za nekog ko ima preko trideset godina?
    (kada je brak u pitanju)...
    A drugo pitanje...
    Da li se "ljubavnica" voli vishe nego zhena,i da li se zhena,uopshte,voli,kad postoji "ljubavnica"?
    1. Sve zavisi koliko planiraš da se uzdaš u sebe, oli da ti ko drugi pomaže.
    2. Ko ne ume sebe da voli a time i svoje potrebe, neće voleti ni te koje mu trebaju iz raznoraznijeh razloga.
    3. Na kraju kad više ne budeš funkcionisao kao muško, neće ti biti na odmet da te obraduje makar neko koga si lično stvorio i oblikovao.
    4. Život je radovanje. Ma čime izazvano.

  4. #4

    Odgovor: Brak,Zhena,Ili Ljubavnica?

    Zato ja vas pitam,i zamolio bih vas,ako nije problem,da date svoje mishljenje,poshto sa njima nema razgovora...
    Koja je granica zheninih godina,ispod koje se ne sme ici,za nekog ko ima preko trideset godina?
    (kada je brak u pitanju)...
    A drugo pitanje...
    Da li se "ljubavnica" voli vishe nego zhena,i da li se zhena,uopshte,voli,kad postoji "ljubavnica"?
    NE postoji granica ženinih godina, što bi postojala?

    Kada se ljubavnica voli više nego žena, onda žena biva ostavljena, a na njeno mesto stupa ljubavnica, vrlo prosto.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #5

    Odgovor: Brak,Zhena,Ili Ljubavnica?

    "Žena koja se voli je uvek lepa"- (ne sećam se autora), samim tim, granice u godinama ne postoje.
    I sami, vremenom, sazrevamo i neki drugi kvaliteti nam postaju važniji. Ja lično ne pamtim kada sam se okrenuo za ženskom koja ima ispod 30 godina.
    Čim postoji ljubavnica onda je žena zapostavljena, nevoljena i samo figura. A pošto je to nešto što ne smatram dobrim, onda ne odobravam ni "izlete" (bilo koje strane).
    I da..Ne mislim da se meri "istim aršinom". Ljubavnica ne želi da shvati da joj je "dragi" tip-top baš zahvaljujući drugoj ženi (koja se pobrinula da on bude doteran). A on...tim postupkom samo pokazuje koliko je "zahvalan" za sve što mu supruga pruža.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #6

    Odgovor: Brak,Zhena,Ili Ljubavnica?

    NE postoji granica ženinih godina, što bi postojala?Tako je Bazgiboj...kad nema babe dobra je i cura

  7. #7

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Zena, ljubavnica, godine...

    Zena je tu i kad si raspolozen i kad nisi, radi za tobom, gura te, gaji decu, njoj se uvek vracas, delis skoro sve, a najvise probleme,... Ni kad zelis da pobegnes o nje, ne mozes.

    Ljubavnica, kratko si sa njom ali oboje ste sredjeni i raspolozeni, kad niste u top formi, ne srecete se. Kad se i posvadjate se, odete na par dana svako na svoju stranu i posle, kad se izduvate, sretnete se i opet novo veselje.

    Uporedio bih mozda zenu i ljubavnicu kao radno odelo i svecano odelo
    U radnom odelu radis, cakas ga, ne zalis, ne obracas paznju na njega, dobro sluzi svrsi, ali ti nije reprezentativno.
    Kad si u novom odelu, osecas se svecano, gordo i ponosno, zelis svima da pokazes i u svojim ocima si veoma vazan.

    A sto se tice godina, imam kolegu koji uvek govori da ne treba uzimati nista izbad 300 meseci. A on je blizu 2 x 300, i drzi se toga. I jos nista nije uzeo
    Ja mislim da je oko godina najbolje uzeti osobu koja je u slicno vreme bila u pubertetu, mada nema pravila. Osoba sa kojom se osoba razume i lepo oseca je uglavnom prava osoba.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #8

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Ne razumeh ovo sa godinama. Na čega se tvoje i kolegino pravilo odnosi? Na godine žene ili ljubavnice?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #9

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Na godine žene ili ljubavnice?
    ...pa misli čovek;...devojka oću reći ljubavnica u pubertetu a žena u...godinama,približnim.
    Najbolje 3u1.
    Mislim da muškarcima to najviše odgovara.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #10

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumeh ovo sa godinama. Na čega se tvoje i kolegino pravilo odnosi? Na godine žene ili ljubavnice?
    Pa, vazi i za jedno i za drugo. Po njemu magicna granica za osobu sa kojom treba uci u vezu je 300 meseci.

    PS: definisite mi pojam ljubavnice. Da li osobe koje nisu u braku mogu da budu ljubavnici, da li su to samo osobe koje su u braki ili u vezi, ili oni koji tajno imaju vezu, maka oboje bili "slobodni"? I definisite mi sta je "veza", gde prestaje prijateljstvo, drugarstvo, koja je granica koju postavlja brak,...?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #11

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Ljudi su različiti, kako po svojim sklonostima, navikama, tako i po potrebama. Pošto je i moral je takođe rastegljiva kategorija, sva ova pitanja u uvodnom postu su po mom mišljenju relativna. Dakle, razlika u godinama ne mora uopšte biti problem i u tom smislu primera je bezbroj. A, to da li se voli više ljubavnica od žene, ili obrnuto takođe ne mora biti definisano. Znam jedan slučaj u obližnjem selu u kojem je muškarac imao dve porodice. Dakle, dve kuće, u svakoj po ženu i decu. Naravno, pošto je bio paor radio je i dva imanja. Kako? Pa, lepo, jedan dan je spavao u jednoj kući i sutradan radio imanje ili neke druge kućne poslove u domu u kojem je proveo noć da bi uveče odlazio kod druge žene i u drugu kuću. I tako godinama, decenijama. Vodio je brigu o obe porodice i to je vremenom u njegovom selu postala normalna stvar...

    I, inače, bračni trougao je relativno opasna društvena igra u kojoj ako ima pameti i sreće svi igraju, a niko ne gubi. Važno je da pumpa dobro radi!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I, inače, bračni trougao je relativno opasna društvena igra u kojoj ako ima pameti i sreće svi igraju, a niko ne gubi. Važno je da pumpa dobro radi!
    ...pravo je umeće sve dobro izbalansirati u glavi (pametnoj).
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  13. #13

    Odgovor: Brak,Zhena,Ili Ljubavnica?

    brak i zena je jedno te isto . ljubavnica je drugo .

    1+1+1 ili 1+1 ? nesto ne stima oko naslova



    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Brak, zena, ili ljubavnica?

    Kako ja nisam ranije video ovu temu
    Ovde može nešto i da se nauči
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I, inače, bračni trougao je relativno opasna društvena igra u kojoj ako ima pameti i sreće svi igraju, a niko ne gubi. Važno je da pumpa dobro radi!
    ...pravo je umeće sve dobro izbalansirati u glavi (pametnoj).
    Balans u glavi i pumpa koja dobro radi.... da li je to potrebno da bi čovek postigao sve to, vezu, brak i švaleranje ili da bi bio "normalan" tj držao se svoje žene i svog braka?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  2. Ko je izmislio brak, muskarac ili pak zena ?
    Autor joksi u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.04.2012, 22:15
  3. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  4. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  5. Žena kao ljubavnica
    Autor Najgora u forumu Astrologija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 20:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •