Popovi, oci (očevi) i ostale hodže...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Popovi, oci (očevi) i ostale hodže...

    Shta mislite o ovim lopovima jakog kalibra?
    Da li znate,da bi,po pravilima crkve,sakupljeni novac trebao da zavrshi kod najsiromashnijih vernika,kojima je preko potreban?
    A zavrshi za najnovije automobila,za alu-felne,skupocene naochare za sunce...
    Imao sam prilike,samo da ih posmatram shta rade...Znachi,lazhu narod,ni sami ne verujuci u ono shto prichaju,otimaju novac iz ruku...
    "Kol`ko pope?"
    "Kol`ko Bog dao,al` ljudi daju po 1000 dinara." (znachi,on nagoveshtava,jer je chovek "svetio vodicu",Hehehehe,)`Ladno svetio vodicu...
    Kakav je samo posao odradio,nema greshke,Hehehehe...
    Ne d`o Bog (onaj koga je pomenuo pop),neko da umre,tu su kao leshinari...Kao,potresheni su...Glume za oskara...
    Tol`ko su potresheni,da ne mogu ni pare da uzmu od "gazde" koji ih je unajmio...
    I onda,brzhe bolje,da zavrshe "posao",jer imaju sledecu "tezgu" za sat vremena...
    Treba venchati nekog,pred Bogom (pomenuo ga onaj isti pop) i pred ljudima...
    Ovde je vec lakshe,svi su srecniji,pa ide kinta sama iz dzepova...
    Naravno, "preleti" u dzepove "sveshtenika",oni imaju magnete za novac u njima...
    drugim rechime,"kume izgore ti kesa",Hehehehe...
    Posle toga,sve je lako...Kuce se prave,deca se shkoluju u inostranstvu,novi automobili shljashte ulicama,i to ne jedan,nego po nekoliko komaTa...
    Sve ide kao podmazano...
    Ovo rade sveshtenici svih vera i podvera,bez izuzetaka...
    Da li verujete ovoj skupini ljigavaca,koji koriste najgore metode radi ostvarivanja materijalne koristi?Lagajuci i zavlacheci narod,koji se hvata za slamku,kao i uvek...
    Ako im verujete,pazite se...Jer mnogo vole tudje zhene...Kako?
    Pa tako lepo,to su "sveti ljudi"...Nikako,znachi,da ostaju nasamo sa vashim zhenama,kad treba da se "baje" po kuci,obavezno i vi budite prisutni...Inache,ima da ih "prosvete",Hehehehe...
    A uosphte ne vole da piju,tako je zapisano u Bibliji...
    Oni to poshtuju...
    Nemojte ni da ih nudite,ako nemate u kuci vishe od pola litre rakije...Da ne pochinju uopshte,da ne "lazhu zheludac" za dzabe...
    Da li treba "ochevima" ljubiti ruku,ili ih treba poslati kod mene da oni mene poljube u jedan drugi ekstremitet?
    Hoce li ikada ljudi shvatiti,da pomenuti samo prichaju gluposti i lazhu narod,da bi mu otimali iz ustiju?
    Me Bring Da Enlightenment...

  2. #2

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Ovakvo pisanje i ovakav izraz vaspitanja, način izražavanja svojeg mišljenja, pokazuje da su tvoje godine bile uzaludne u skidanju mraka, jer ako si i uspeo negde da skineš mrak, sebi si skroz-naskroz zacrnio. Ko ti je dao za pravo da u isti koš staviš većinu divnih ljudi, svešteniak-vernika, (ma koje vere bili) sa pojednincima koji su u svakoj veri pokvarenjaci? Dali si razmišljao o tome, koliko si njih sa ovakvim pisanjem povredio?
    In vinas veritas

  3. #3

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ovakvo pisanje i ovakav izraz vaspitanja, način izražavanja svojeg mišljenja, pokazuje da su tvoje godine bile uzaludne u skidanju mraka, jer ako si i uspeo negde da skineš mrak, sebi si skroz-naskroz zacrnio. Ko ti je dao za pravo da u isti koš staviš većinu divnih ljudi, svešteniak-vernika, (ma koje vere bili) sa pojednincima koji su u svakoj veri pokvarenjaci? Dali si razmišljao o tome, koliko si njih sa ovakvim pisanjem povredio?
    Ja sve shto napishem,ili sam vid`o svojim ochima,ili chuo od ljudi kojima verujem...Nikako nisam vid`o na TV-u,ili slichno,jer tamo od "istine" prshti...
    Shto se tiche vasheg pisanija,u pravu ste 100 %,u pitanju je moja greshka,koju cu ispraviti upravo sada,ako dozvolite...
    Moja je greshka ta,shto nisam naveo da nisu svi ljudi od vere isti,nego da medju njima postoje i oni koji su chasni i koji su predani svom poslu,a sve to bez bilo koje materijalne naknade,ili zbog iste...
    Recimo,u blizini mog grada,postoji jedan manastir...Tamo je jedan od sveshtenika besplatno vrshio masovna krshtenja...Nekima od njegovih kolega se to nije svidelo,pa samim tim tog choveka nazvashe bludnikom,izmislishe svakave priche,kako je orgijao tamo i shta ti ja znam sve...Svakojake gluposti,samo zato shto je chovek sve radio besplatno,a njima,samim tim,smanjivao "tezge"...
    Ima josh takvih primera,ali je sve manje i manje chasnih ljudi u ovoj branshi...Sve vishe i vishe postaje zanat,a sve manje i manje vera i predanost Bogu...
    Naravno,ako zhelite da vidite kakva je skupina nekih ljudi,treba samo da pogledate kakav je njen vrh,iliti oni na chelu...Poshto je ovaj najnoviji patrijarh bash sa juga Srbije,ja sve znam iz proverenih izvora,kakav je i shta je...I mogu da vam kazhem,da je poslednji chovek koji je sedeo na chelu Srpske Pravoslavne Crkve,bio Patrijarh Srpski Pavle...Ovaj sad? Smeshno...I poshto je doshlo do takvog ustolichenja,teshko da ce vishe ikada moci u prvi plan da izbije neki chovek koji vredi i koji je stvarno chovek od vere...Vrlo teshko,jer gde ovakvi "upadnu",upali su...
    Ako neko ima prilike da ikada ode na Svetu Goru,neka pita monahe koji su tamo,oni ce vam sve ovo potvrditi i sve josh bolje pojasniti...Bolje znaju o svemu tome,iako su mnogo kilometara daleko...
    Ali shto se tiche toga,naravno da ima chasnih i poshtenih ljudi i moja je greshka,ponavljam,shto sam to ispustio i nisam pomenuo...Ali,zhivi bili pa videli,bice ih sve manje i manje,verujte mi,i to vishe nece biti to...Jer je i Crkva,kao i sve ostalo,otishla tamo gde ne treba...Josh videh kako se ponashaju studenti teoloshkog fakulteta...
    A posle kazhu,Raste pushe Ganja...Mozhda i pushe,ali ne kombinuju to sa alkoholom,kao prethodno pomenuti...
    Da rezimiramo...Novac je i ovde sve shto vredi unishtio...I uvek,ali uvek,novac i zhelja za istim pokvari sve...



    Me Bring Da Enlightenment...

  4. #4

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ovakvo pisanje i ovakav izraz vaspitanja, način izražavanja svojeg mišljenja, pokazuje da su tvoje godine bile uzaludne u skidanju mraka, jer ako si i uspeo negde da skineš mrak, sebi si skroz-naskroz zacrnio. Ko ti je dao za pravo da u isti koš staviš većinu divnih ljudi, svešteniak-vernika, (ma koje vere bili) sa pojednincima koji su u svakoj veri pokvarenjaci? Dali si razmišljao o tome, koliko si njih sa ovakvim pisanjem povredio?
    Da sve se previjaju od bolova. Ne moze njih nista da povredi, jerbo je njihova savest zigosana(sto ce reci da ne reaguje), a obraz im je tvrdji od opanka. Najzalosnije od svega je sto velika vecina ljudi i dalje zivi u zabludi da su oni Bozji predstavnici. Tuga...

  5. #5

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Eh, sreća naša pa preCtavnik nekakvog drugog Boga dođe da objasni.

    Elem, crkva je institucija.
    Dok su Srbi bežali sa Arsenijem Čarnojevićem i Šakabentom posle njega iz Srbije u Austrougarsku, pa posle u Rusiju, ta crkva koju ti pljuješ je vodila narod, jer u Srbalja nije opostojao svetovni vođa, kao takav.
    JEhovini svedoci su u to vreme češali jaja, ako su uopšte i postojali, nisu sigurn stradali sa Srbadijom.
    Poštujem crkvu, jer je očuvala nacionalni identitet pravoslavnog življa i vodila ga kroz vekove prepune tame.
    I zato ne seri sinovac, nego pogledaj istoriju svoga naroda i videćeš o čemu ti pričam ako uopšte umeš da čitaš knjige koje nisu napisali ti mrsomudi i lelemude koji su ti rekli da treba da gnojiš na svakom koraku
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #6

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Da Crkva i nije za nekrste.
    Mislim, tražiti blagoslov a sve vreme blatiti tu ustanovu je em licemerje, em bezobrazluk.
    Vala baš. Samo što, dok se dokaže ko je krst a ko nekrts, nažalost se taj vJeki navJekovao.
    Blate oni sami s vremena na vreme tu ustanovu...i reći da je eto tako, jer to niko nije znao, da su to pojedinci ne pije baš vodu...jer i iznad popa ima pop.
    Najnoviji slučaj...
    Press Online :: Društvo :: Skandalozni snimci: Kačavenda ljubio mladića u usta!

    Ne dao Bog da ovaj nekoga blagosilja. A ako me memorija služi, taj isti je konkurisao za mesto patrijahra
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Nego, mogao bih ovde da završim moju višečinku sa lokalnim popovima.

    Kao što sam već napisao, lokalni baja je hteo da me odere za svadbu, a pošto ja nisam baš toliki smerni vernik kao recimo čika Sivi koga dugo nije bilo i svi smo ga se uželeli jelte, nije mi bilo teško da sastavim opaku pismenu žalbu. Da skratim, sastale se ninđe iz cele opštine, glavni otac je pročitao žalbu pred svima i najoštrije ukorio mog legendarnog paroha (to mi je preneo drugi seoski paroh, inače moj školski drug i rođak ). I tako, sutradan pozovem glavnog oca Nikolu, on mi kaže kako je sve rešeno i kako će me otac Dušan venčati gratis. Nekako nisam mogao da poverujem u to (znajući koliko je alav na pare), pa rešim da proverim kod njega. U glavi sam imao plan da, ukoliko stvarno bude rekao da je gratis, ostavim neku kintu kao prilog crkvi, mada mi je sve mirisalo na nešto drugo.

    Igrom slučaja, vidim ga iz auta kako mantijom praši put derući sirotinju raju za Uskrs (prvo je naplaćivao 900 dinara pa je popeo na 1000). Stanem, otvorim prozor, dobardandobardan, i kažem kako me je otac Nikola uputio njemu, namerno prećutavši priču o gratis venčanju. On: "I ništa ti drugo nije rekao?" Ja: "Ništa, samo da ti se javim." Odmah sam video da se primio, pa ga pitam kolika će sad da bude cena, i tu ko u vicu, on 3 puta izbegava da kaže, ja 3 puta insistiram, da bi na kraju rekao: "12." Ja: "Hiljada?" On: "Da." Ja: "Čućemo se." Pa ponovo pozovem oca Nikolu, ispričam ceo događaj, tu on počne da kuka na oca Dušana, da pita da li je normalan, više puta mi je ponovio da ne može da veruje da je to rekao uz, citiram: "Pa on je pred nas 16 rekao da će biti gratis!!!" Uglavnom, tu se dogovorimo da ja dođem posle 18 kad oni svi budu na jednom mestu, pa da popričamo oči i oči.

    Jedva sam čekao.

    Naravno, nacrtam se u dogovorenom vremenu na dogovorenom mestu, sačekam da otpevaju šta imaju i onda me odvedu u pomoćnu prostoriju iza crkve. 16 ninđi i ja. Jebote, a šta ako su svi Kačavende? E sad, moram da kažem kako me otac Nikola oduševio. Prvo je održao govoranciju o najradosnijem prazniku koji dolazi, kako bi svi trebali da se volimo i tako te neke lepe stvari, da bi prešao na ono zbog čega smo se okupili. Ponovio je ono što je rekao meni, i pitao Duška da li se seća šta je obećao pred svima. Ovaj je klimnuo glavom. Pa ga je pitao da li je tačno da mi je posle toga tražio 12 tisuća. Ovaj je klimnuo glavom. Pa je rekao da bi trebalo da ga je sramota i da (kad bi imao obraz), od stida ne bi smeo ni da se pojavi na venčanju, i još tako neke fine ukorčiće mu je uputio, da bi ga na kraju pitao da li ostaje pri svojoj izjai da će me venčati gratis, a ovaj je jadno klimnuo glavom. Nikola: "Dobro, eto, i to je rešeno."

    A onda sam razbijački nastupio ja , zamolio da kažem nešto, prvo mi nisu dali, a onda su ipak popustili pred mojim blagim insistiranjem ...elem, rekao sam otpilike da posle svega što sam čuo i video ne želim da me venča otac Dušan jer mislim da ne može da donese nikakav blagoslov ni meni, ni mom braku ni bilo kome, da ne zaslužuje da obavlja posao koji mu je dodeljen, da može da me venča bilo ko od prisutnih u prostoriji, naravno ne gratis, jer poenta i nije u parama nego u pohlepi i srebroljublju koje obuzmu čoveka toliko da zaboravi na sve ostalo, da posle ovog (izvinte ne izrazu) ciganisanja ja stvarno ne doživljavam oca Dušana kao svog paroha i tako dalje, i tako bliže...


    ...da skratim, venčaće me moj brat Dejan, drugi popić u mom seocetu. Uradili smo već bračni ispit, bila je smehotresna olimpijada, ali o tome dugom prilikom, možda .

    Šta hoću da kažem? Venčaću se u crkvi zato što su to radili dedovi mojih dedova, zato što sam njihova krv, meso i kost, zato što osećam da tako treba, a to nema nikakve veze sa iskeženom bradatom magarčinom ogrezlom u pohlepu kao i većina njegovih kolega, sa ljudima koji misle da se poštovanje stiče automatski, da je dovoljno da se pojave u crnoj uniformi i da mogu da rade šta hoće.

    Ako ih Bog gleda, mislim da im je pripremio opako mesto dole u podzemlju.
    Poruku je izmenio Mijatović, 24.04.2013 u 20:58

  8. #8

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Sačuvaj me bože đavola sa krstom oko rata...i hodža koji bačaju mađije...i rabina koji daju pare na kamatu...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  9. #9

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Prvo, zaista ne znam odakle nekome ideja da sam ja neki smerni vernik?
    Samo živim u mestu gde iako se vremenom promenilo 5-6 paroha, odnos poštovanja se nije menjao.
    Svi sveštenici koji su bili zaduženi za moju parohiju su bili čestiti ljudi, nekoristoljubivi i svi do jednog su mi rekli da je njihova dužnost da obave ceremoniju (bilo osvećenja vodice, bilo slave, venčanja, sahrane) bez ikakvog cenovnika. Prilog crkvi je dobrovoljan, a čak i da nema parohijan ima dati bilo šta, oni moraju obaviti svoju dužnost.
    Ne kažem da i sam nisam čuo, u zabačenijim mestima, da su se neka sveštena lica osilila i izbezobrazila jer su smatrala da su daleko od centrale i samim tim manje uočljivi.
    Ipak, smatram da je sve do čoveka koji nosi mantiju, ne do same institucije jer su pravila institucije jasna. Stoga i reagujem kada se institucija proziva zbog nekog nekrsta (bilo bez mantije ili sa mantijom).
    Uostalom i prethodni post pokazuje da su pravila jasna, a da je onaj ko je trebao da ih sledi i primenjuje izbegao da to uradi.

    @Bazilej, svaka čast na rečenom ! I sam potičem iz porodice koja je vekovima unazad imala nekog svog člana u mantiji i baš zahvaljujući njima opstali smo kao pravoslavci obogaćeni pisanim dokumentima, rodoslovom i uvidom u svoje korene.
    Ne treba ni pominjati da se to uspelo baš kada je srpskom narodu bilo najteže, pod okupacijom turske carevine.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #10

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Koje je to tvoje nezabačeno mesto majke ti, s obzirom da recimo u Bgd-u isto imaju tarife, doduše malo niže (primer: izdavanje krštenice 300 dindži), aj svi da se preselimo u to carstvo gde su kuće od čokolade, prozori od marmelade, a popovi smerni čedni bogougodnici . Nego, malo me čudi što se izmenjalo 5-6 komada, obično se menjaju samo po kazni...možda su otišli da daju tetki lek, pa zaboravili da se vrate.

  11. #11

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Ja sam Valjevac, moja parohija je Novo Naselje u kojoj su podigli crkvu braća Vujić.
    Nema tarife, dobrovoljno se daje za uslugu sveštenog lica. Kod mene je tako bilo i ostalo od kada znam za sebe.
    Zabačenije sam mislio na neka sela u okolini gde sam bio svedok da je za opelo traženo 8000 dinara pre 3 godine!
    Ne primaj se i ne prozivaj, govorimo o instituciji i njenim pravilima, a to što neki pripadnik (po odeždi) ih krši je stvar koja se da ispraviti.
    Siguran si da bi tako lako rešio problem koji imaš sa državnim aparatom?
    P.S. Do promene paroha je dolazilo jer su neki bili unapređivani u viši čin, neki preminuli a zadesila se i ponovna podela eparhija pa je od ranije Šabačko-Valjevske, sada posebna Šabačka i posebna Valjevska. Usput, Valjevo sada ima hram drugi po veličini u Srbiji (posle crkve na Vračaru).
    Poruku je izmenio Sivi, 24.04.2013 u 21:38 Razlog: dodat P.S.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam Valjevac, moja parohija je Novo Naselje u kojoj su podigli crkvu braća Vujić.
    Nema tarife, dobrovoljno se daje za uslugu sveštenog lica. Kod mene je tako bilo i ostalo od kada znam za sebe.
    Zabačenije sam mislio na neka sela u okolini gde sam bio svedok da je za opelo traženo 8000 dinara pre 3 godine!
    Ne primaj se i ne prozivaj, govorimo o instituciji i njenim pravilima, a to što neki pripadnik (po odeždi) ih krši je stvar koja se da ispraviti.
    Siguran si da bi tako lako rešio problem koji imaš sa državnim aparatom?
    P.S. Do promene paroha je dolazilo jer su neki bili unapređivani u viši čin, neki preminuli a zadesila se i ponovna podela eparhija pa je od ranije Šabačko-Valjevske, sada posebna Šabačka i posebna Valjevska. Usput, Valjevo sada ima hram drugi po veličini u Srbiji (posle crkve na Vračaru).
    hram? hram je čovek po meri Reči Božje.šta Bog ima sa hramovima rukotvorenim? gde je bođstvo svetoga Duha unutar?
    Poruku je izmenio Mish, 14.02.2015 u 00:09

  13. #13

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Slažem se da je sam čovek hram, ali hram je pomenut kao oaza, azil, osveštano mesto, ničija zemlja.
    Davno je pominjano da koncentracija ljudi sličnih želja, zajednička molitva (iako je ona nešto lično) daje mnogostruko jaču poruku.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #14

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    Sačuvaj me bože đavola sa krstom oko vrata...i hodža koji bačaju mađije...i rabina koji daju pare na kamatu...
    O Vasiliju Ostroškom
    Vasilije vampirovski je bio crni mag. Postoje crnomagijske tehnike koje omugućavaju duši crnog maga da ne napusti telo u potpunosti nego da se veže uz mumiju i tako opstaje do god ta mumija egzistira u neraspadnutom stanju. To je svojevrsan egregor (ko razume shvatiće...) dakle egregor se puni kao mobilni telefon, samo što ovde nema električne energije nego je tu živa eterična energija brojnih "vernika" tj. ovaca koje su došle na šišanje (i vampirisanje). 90% prožderane energije se koristi na opstajanje egregora (vampira) i njegovih slugu (nazovi monaha) a 10% na iscelenja i razna čuda. Čuda su potrebna egregoru da bi privukao još više naroda (ovaca) i da bi imao hrane u izobilju. Sa vremenom i većim brojem robova egregor postaje sve jači, pa može da radi "isceljuje" i na daljinu. Dakle, kako već rekoh, Vasilija vampirovskog spaliti, pepeo mu razvejati a pećinu dati Crnoj Gori (čija i jeste). To je jedini način da se spase duše hiljada ljudi koji su zavedeni Ostroškim crnim magovima.
    Jovan 6:44 "Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče otac moj koji me posla."

  15. #15

    Odgovor: Popovi,oci (ochevi) i ostale hodze...

    Citat Antoniusss kaže: Pogledaj poruku

    O Vasiliju Ostroškom
    Vasilije vampirovski je bio crni mag. Postoje crnomagijske tehnike koje omugućavaju duši crnog maga da ne napusti telo u potpunosti nego da se veže uz mumiju i tako opstaje do god ta mumija egzistira u neraspadnutom stanju. To je svojevrsan egregor (ko razume shvatiće...) dakle egregor se puni kao mobilni telefon, samo što ovde nema električne energije nego je tu živa eterična energija brojnih "vernika" tj. ovaca koje su došle na šišanje (i vampirisanje). 90% prožderane energije se koristi na opstajanje egregora (vampira) i njegovih slugu (nazovi monaha) a 10% na iscelenja i razna čuda. Čuda su potrebna egregoru da bi privukao još više naroda (ovaca) i da bi imao hrane u izobilju. Sa vremenom i većim brojem robova egregor postaje sve jači, pa može da radi "isceljuje" i na daljinu. Dakle, kako već rekoh, Vasilija vampirovskog spaliti, pepeo mu razvejati a pećinu dati Crnoj Gori (čija i jeste). To je jedini način da se spase duše hiljada ljudi koji su zavedeni Ostroškim crnim magovima.
    Hm, zanimljiva interpretacija
    otkud to?
    dokazi? (znam, smešno je što pitam za dokaze kad govorimo o religiji ili spiritualnom)
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Slične teme

  1. Šaljivi tekstovi preuzeti sa neta i ostale zezalice...
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 272
    Poslednja poruka: 29.03.2017, 21:38
  2. Pihtije i ostale zafrkancije
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 13:21
  3. Jovan Sterija Popović
    Autor DrinChe u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.02.2014, 13:50
  4. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •