Gde cemo u buducnosti pecati?
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Gde cemo u buducnosti pecati?

    Ovu temu pokrecem iz razloga sto prvenstveno volim Vojvodinu svim srcem,sve njene cari ,polja biljni i zivotinjski svet.Danas 40 % teritorije Vojvodine je u privatnim rukama,sta ce biti kada predje 51%?,ko ce odredjivati zakone?,kod nas u mom kraju je jedan privatnik kupio svu zemlju poljoprivredne zadruge,sad na toj teritoriji ima puno kanalica za pecanje i jedno jezerce,koje su nam ostavili nasi preci,danas je taj privatnik uzorao puteve do tih mesta i tera pecarose sa svoje (umisljene)parcele,uz pretnju batinama,a nadlezne institucije naravno cute.
    Sta cemo mi nasoj deci ostaviti od prirode?

  2. #2

    Odgovor: Gde cemo u buducnosti pecati?

    Gde ćemo u budućnosti pecati?
    Gde god da su nekada postojala dobra mesta za pecanje, tamo je ološ već odavno
    potamanio sve što je moglo da se potamani.
    Mislim da ne treba biti kivan na ljude koji kupuju ribolovne vode i čuvaju ih od mrežaroša,
    drljača, strujaroša i ostalih primitivaca koji se još i hvale time kako su snalažljivi kada
    "namlate" po stotinak štukica od 25 cm.
    Da imam mogućnosti i ja bih kupio sebi jedno jezero, ogradio ga, pustio kerove i krokodile
    a kada bi mi se pojavili ti veliki alasi, potrudio bih se da im leševi nikada ne budu pronađeni.
    U budućnosti ćemo pecati upravo na takvim mestima gde ljudi čuvaju ribe od stoke a pecaroši zauzvrat plaćaju za trenutke zabave.
    Budućnost ribolova je u klubovima sa strogim pravilima i debelim članarinama.
    Ja ponekad odlazim na jedno jezero u blizini Alsonemedija gde me dočeka gazda na kapiji, ostavim auto na kulturnom parkingu i dobijem lepa mala ručna kolica kojima mogu
    svoj pribor odtaljigati do mesta sa klupicom, kantom za smeće, mestom za roštilj i WC-om. Na zahtev i uz malu doplatu mi gazda dovuče i struju do mesta za pecanje,
    mada je to več čisto preterivanje. svakih sat vremena dolazi dečko i pita dali mi nešto treba... gliste, crvi, pivo, sladoled...ko u hotelu
    Ribe ima ko šaše...za cenu dnevne dozvole možeš odneti dve "plemenite" bez obzira na veličinu i meleza kolko oćeš. Nekada izvučem i po desetak šarana (koje sve pustim nazad
    jer ih baš ne jedem rado) a meleza namlatiš kolko ti duša hoće.
    Dojadilo mi da odlazim uzalud na "prirodna mesta" iako me za njih vezuju lepe uspomene iz mladosti.
    Pogledaj šta su napravili od Arkanja...
    Ona stoka koviljska više ni ne vadi mreže iz vode nego ih samo ogledaju dva puta dnevno. kada voda ulazi, pregrade kanal pa pokupe sve što bi ušlo iz dunava a kada voda opadne onda započinje masovno košaranje... E da je tada pustiti u vodu nekoliko
    izgladnelih aligatora i jedno pedesetak anakondi. Ali šta ćeš...nema narod para za alkohol
    pa mora da navata ribe za prodaju.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •