Država će raditi na suzbijanju piraterije
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Država će raditi na suzbijanju piraterije

    Najavljeno je suzbijanje piraterije, za sada će se softver kontrolisati po firmama, a kada će na red doći i fizička lica nije još sigurno.

    Specijalne jedinice za kontrolu legalnosti softvera trebalo bi u narednih nekoliko godina da stopu piraterije smanje sa postojećih 74 na 50 odsto, čime će se u budžet sliti milioni evra, kaže u intervjuu za “Blic” dr Dejan Vidojević, pomoćnik direktora Poreske uprave. On navodi da zasad te jedinice građanima neće ulaziti u kuće i proveravati softver, iako na to imaju zakonsko pravo.
    .
    .
    .
    Šta raditi sa građanima od kojih 90 odsto nema legalan sofver?
    - Mi smo jedna od tri evropske zemlje gde poreska uprava radi ovakve vrste kontrole, a zakon nam omogućuje da kontrolišemo privatna lica za razliku od drugih zemalja. Međutim, za te kontrole nas koče drugi zakoni, jer da biste ušli ljudima u kuću, potreban vam je nalog. Zato iz čisto praktičnih razloga zasada nećemo kontrolisati privatna lica.

    Blic Online | Suzbi‡emo pirateriju



  2. #2

    Odgovor: Država će raditi na suzbijanju piraterije

    Takvim merama nema šanse da se stopa spusti ispod 70%. Džaba im što su (smo) jedna od tri zemlje...

    Pirateruju u normalne (podnošljive?!) granice može da spusti samo povećanje standarda.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Država će raditi na suzbijanju piraterije

    Mogu malo da vas zamajavam glupostima? Zanima me kako bi to u praksi izgledalo (na stranu ta problematika oko potrebnih naloga). Da li bi ishli 'od kuce do kuce' ili po slucajnom uzorku? "Dobar dan, imate li rachunar? .............aaaHa!!! A software?" Salim se, ali mislim da bi to bila preskupa 'potraga' za privatnim konzumentima nelegalnih softvera.

  4. #4

    Odgovor: Država će raditi na suzbijanju piraterije

    Svaka, ali bukvalno svaka osoba koja ima računar ima i nešto nelegalno na njemu, garantujem. Bio to operativni sistem, neki program, muzika, filmovi..... AK je u pravu, jedino rastom standarda se može očekivati da građani počnu kupovati softver, a ne "skidati".

  5. #5

    Odgovor: Država će raditi na suzbijanju piraterije

    Ime: apathetic_roger_pirate_whitebeard_poster-p228983805630628401qzz0_400.jpg Pregleda: 316 Veličina: 27.9 KB
    Piratska Unija Beograda svuda sa Vama

Slične teme

  1. Šta ćete raditi nakon što se izlogujete sa Vcafea?
    Autor kissigirl u forumu Pričaonica
    Odgovora: 3283
    Poslednja poruka: 22.01.2014, 17:52
  2. Ziveti ili raditi
    Autor ZOE u forumu Posao
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 02.10.2013, 10:39
  3. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 00:33
  4. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •