Mali Iđoš uveo crnogorski jezik
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Mali Iđoš uveo crnogorski jezik

    MALI IĐOŠ - Vojvođanska opština Mali Iđoš prva je opština u Srbiji koja je zvanično uvela crnogorski jezik u službenu upotrebu, saopšteno je danas iz Uduženja Crnogoraca Srbije Krstaš.

    Opštinski parlament odlučio je danas o dopuni Statuta čime je, pored srpskog i mađarskog jezika, i crnogorski uveden u službenu upotrebu u toj opštini.

    Odluka je izglasana većinom glasova Crnogorske partije, Saveza vojvođanskih Mađara i Srpske radikalne stranke, dok su su odbornici Demokratske stranke bojkotovali sednicu, jedan odbornik Socijalističke partije Srbije glasao je protiv, a jedan odbornik Srpske radikalne stranke bio je uzdržan, navodi se u saopštenju.

    Nenad Stevović iz Krstaša, koji je, kako se navodi, inicijator za uvođenje crnogorskog jezika u službenu upotrebu, čestitao je odbornicima izglasavanje te za, kako se navodi, crnogorsku zajednicu istorijske odluke”.

    Stevović je, simbolično, predsedniku Skupštine opštine Palu Karolju uručio komplet knjiga crnogorskog pravopisa i gramatike, u izdanju Ministarstva prosvete i nauke Crne Gore.

    Blic Online



  2. #2

    Odgovor: Mali Iđoš uveo crnogorski jezik

    E da Bog da vam sva deca Madjarski priala
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #3

    Odgovor: Mali Iđoš uveo crnogorski jezik

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    izglasana većinom glasova Crnogorske partije, Saveza vojvođanskih Mađara i Srpske radikalne stranke
    Jbm ti sunce, ovde niko nije normalan. Ali, koja ekipa je izglasala odluku, pa to je za nepoverovati.

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Mali Iđoš uveo crnogorski jezik

    Ja sam Crnogorac koji zivi u Vojvodini i pricam istim jezikom kojim je pricao i Njegos i kralj Nikola i svi nasi cestiti preci a to je SRPSKI jezik!!! Ovi "Crnogorci" koji prave "novi" jezik si obični neškolovani zaludni ljudi, kojima ja Srbija dala sve za vrijeme komunizma a i poslije ... i ljudi koji od dokonosti moraju da rade nešto a ne znaju što,pa se sjetili da prave jezik... i još i Dukljani dali pare.... ih, milina! Ništa ne rade a primaju pare... ostvario im se san!

  6. #6

    Odgovor: Mali Iđoš uveo crnogorski jezik

    Proći će ih to! Samo je potrebno vreme.
    Uostalom svi ćemo mi govoriti kineski!

Slične teme

  1. Reči sa kojima lomite jezik
    Autor cvishna u forumu Pričaonica
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 05.12.2015, 15:19
  2. Ugrizi se za jezik
    Autor memento u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:18
  3. Forumaški jezik
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 00:06
  4. Crnogorski rijecnik
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 23:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •