Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije

    U jugiću ofarbanom u boje srpske zastave Stefan Cvetković, vlasnik TV TNT iz Bele Crkve, planira da obiđe Hrvatsku, a sve što mu se na putu bude događalo snimaće četiri veb kamere...
    Da bi rialiti šou bio potpun, on će se u Srbiju vratiti u automobilu u bojama šahovnice, i to bivšim Autoputem bratstva i jedinstva.




    ONLAJN - Ideju za eksperiment dobio je nakon povratka sa letovanja u Hrvatskoj, gde su mu oštetili auto i izbušili sve četiri gume.
    - Uradio sam reportaže i intervju sa premijerkom Hrvatske Jadrankom Kosor. Svi su zaista bili ljubazni prema meni, ali dan kasnije ispred hotela Albatros u Cavtatu oštećen mi je auto - kaže Cvetković za 24 sata.
    Na predlog policajaca napustio je grad jer su ga, kako su mu čuvari reda objasnili, locirali oni sa lošim namerama. Ali, i u Dubrovniku, u koji se premestio, sačekalo ga je još jedno neprijatno iznenađenje izbušene su mu sve četiri gume.
    - Policajci su mi rekli da je takvo ponašanje pravilo, a ne izuzetak, ali da to retko ko prijavljuje - objašnjava Cvetković.
    Naš sagovornik ističe da se ne plaši što će sa srpskim tablicama proći hrvatskom obalom, kao i da eksperimentom nema nameru da bilo koga provocira, već želi da pokaže da se apsolutna većina ljudi u Hrvatskoj i Srbiji civilizacijski ponaša.
    - Nikome ništa loše nisam učinio da bih se plašio - kaže on.
    Jugić, koji će uskoro biti obojen u boje srspke zastave, najverovatnije će 29. septembra preći preko Prevlake u Hrvatsku.
    - Postaviću četiri veb kamere koje će 24 sata onlajn audio i video snimati sve što se na putu bude događalo. Prenos će ići uživo preko interneta. Ovo nije provokacija, a mediokriteti, koji pod okriljem noći ne znaju šta će sa sobom, neće me zaustaviti u ovoj nameri - kaže Cvetković.
    Povratak u Srbiju će takođe biti neobičan, jer će na automobilu biti iscrtana šahovnica.
    - Ideja je da drugi deo putovanja kroz Srbiju traje takođe sedam dana, a želim da se provozam putem bivšeg Bratstva i jedinstva - ističe Cvetković.

    Od Dubrovnika do makedonske granice
    AUKCIJA - Na putu kroz Hrvatsku Cvetković će prenoćiti u Dubrovniku, Malom Stonu, Makarskoj, Biogradu na moru, na ostrvu Pag, u Rijeci i Umagu, a provozaće se i kroz Split, Zagreb, Opatiju. Po završetku rute auto ću dati na javnu aukciju, a sav prihod uplatiću na račun NUNS, kaže on. Srpski putevi kojima će proći auto sa šahovnicama još nisu precizirani, ali sigurno je da će Cvetković kola voziti autoputem ŠidBeograd, da će proći Ibarskom magistralom, zatim kroz Novi Pazar, Užice, Kopaonik i gradove južne pruge. Krajnja destinacija je makedonska granica, gde će se ovaj rialiti šou završiti.

    Izvor: 24sata

    Na većini mesta gde sam video ovaj tekst komentari su: "Ovaj se neće vratiti..." Nekako i sam mislim da će teško preći liniju Knin - Gospić bez oštećenja. Živi bili, pa videli.... nek' mu je sa srećom.

  2. #2

    Odgovor: Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije

    Cavtat je imao prvi bliski susret sa JNA s' početka devedesetih, pa onda za njime i Dubrovnik, ništa me ne čudi da mu se to dogodilo. Išao sam prošle i pretprošle godine u Biograd, između Šibenika i Zadra pa u Dubrovnik. Prošao sam dobro, jedini ''incidenti'' su slušanje pijanih balavaca kako pevaju neke crnokošuljaške bećarce i ''ljubazna'' kelnerica u restoranu koja je imala neobjašnjivu potrebu da me ispravlja kada nešto ne bih rekao na hrvatskom samo što ja nisam išao kolima...

    Elem, ovaj će sigurno imati štogod da snimi, ali ako ne bude imao nikakvu pratnju u vidu obezbeđenja ili slično, teško da će imati šta da ofarba u boje hrvatske zastave dovoljno bi mu bilo da svrati u neko selo u šibenskom zaleđu na kafu pa da mu od juga ostane trotinet. U svakom slučaju zanimljivo i hrabro i što već rekoše, neka mu je sa srećom.



  3. #3

    Odgovor: Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije

    kad ćemo to gledati...
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  4. #4

    Odgovor: Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije

    Upravo sam pročitao (mada nigde ne vidim zvaničan izvor) da je čova proputovao celu Hrvatsku u srpskoj zastavi, a potom i Srbiju u kockastoj uniformi, a da nije doživeo nijednu neprijatnost niti napad. Iskreno, jako mi je teško poverovati za hrvatski deo priče, ali ako se zaista tako dogodilo, mogu samo izraziti zadovoljstvo.

  5. #5

    Odgovor: Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije

    Pročitao sam te vesti ,i zaista je uspeo u svojoj nameri,ali da li je i nešto prečutano...
    Znam da moj klinac ide već dve godine kolima u Opatiju na odmor i da ima samo lepe utiske.

Slične teme

  1. Albanske zastave mogu se pojaviti preko Crne Gore
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.12.2018, 13:57
  2. Srbija tuži Hrvatsku za genocid
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 22:52
  3. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  4. Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?
    Autor little fairy u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.10.2007, 23:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •