Zasto ljudi ogovaraju...?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Zasto ljudi ogovaraju...?

    Svim ljudima dobro poznata pojava-ogovaranje..,toliko je rasirena kod svih slojeva jednog drustva u jednoj zemlji i kod jednog naroda...Gotovo podjednako prisutna i kod skolovanih i visoko skolovanih ,kao i kod neskolovanih ljudi , mnogi je ne smatraju,ne samo bolesnom pojavom,vec ni vrednom vece paznje...npr.psiholoskih strucnjaka...

    Da li je stvarno tako..?Ako je na primer visecasovno dnevno gledanje tv-programa i koriscenje racunara u vecini zemalja sveta,koriscenje raznih opijata,konzumiranje alkohola i cigareta,takodje u vise zemalja i na vise kontinenata, opsterasirena pojava kod svih njih ,bez obzira na njihov stepen civilizacije...znaci da li je ta opsta rasprostranjenost dovoljan razlog da se ovakve i slicne pojave proglase normalnim,obicnim i uvremenjenim pojavama...?
    Tesko da bi se neko razuman slozio sa ovim, i ovakvim bolesnim pojavama i proglasio ih neminovnoscu ''duha vremena''...

    Sta je sa ogovaranjem...!?Zasto ljudi ogovaraju jedni druge,bez obzira da li to cine javno i bez stida,ili prikriveno,ne uvek svima primetno,ili,cak,uopste otvoreno ne ogovaraju,a ispunjeni su prepoznatljivom ili ne, zeljom da to ucine...

    Sta mislite ,zbog cega ogovaramo?
    ...
    Da li mnogo ogovarate i kako se pri tome osecate...?

    Ako to cinite,koga najvise ogovarate..?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Ne mogu da kazem da nikad ne prokomentarisem necije ponasanje ali trudim se da ono sta imam da kazem,kazem u lice.
    Osecam se dobro kad kazem sta imam,ali ne iza ledja.

    Najcesce ogovaraju dokoni ljudi,koji nemaju nikakvu zanimaciju,pa im ogovaranje postaje nesto cime se ozbiljno bave.

    Razmisljam.....znam da *ogovaram* neljubaznu prodavacicu.
    Ne zanima me ogovaranje.
    Cemu gubiti vreme na praznu pricu o nekom?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Još uvek pod utiskom jednog video materijala postavljenog na forum... zašto ogovaraju? Zato što na taj način čine drugog pojedinca manje vrednim u svojim i tuđim očima, a posledično, oni postaju uzvišeniji, važniji, pošteniji, moralniji... dodati pozitivne karakteristike po želji. Hrane svoju gordost, atakuju na one koji je ugrožavaju. ma koliko mi takvo ponašanje delovalo nenormalno, ne mogu da ne primetim da je jako zastupljeno u našoj svakodnevici.

    @lado, ako je prodavačica uistinu neljubazna, a ti tako nešto istakneš u razgovoru, ne mislim da bi se to moglo podvesti pod ogovaranje. Ti nemaš zlu nameru ukazujući na tako nešto i nije ti cilj da prodavačicu poniziš, ti prosto primećuješ njenu neljubaznost.

  4. #4

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Pa nije ogovaranje,ali i jeste.
    Mada u poslednje vreme reagujem smesta pa je *ispreskacem* za neljubaznost.

    Ma mene to ne zanima,ali zaista.
    Ne znam tacno motive ljudi koji ogovaraju.
    Po meni skoro uvek ogovaraju oni koji vide trn u tudjem oku,a ne vide balvan u svom.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #5

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku

    Sta mislite ,zbog cega ogovaramo?
    ...
    Molim te, definiši pojam ogovaranja.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #6

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    a posledično, oni postaju uzvišeniji, važniji, pošteniji, moralniji...
    U tome i jeste cela sustina ogovaranja, uzdici sebe..
    Samo bih dodala da mnogi ogovaranjem drugih i njihovim ocrnjivanjem, ustvari peru svoju savest i kriju svoje greske i svoj nemoral..ali ga ne kriju od drugih, nego od sebe..

    Svi ogovaraju, jedina razlika je u tome sto neko to radi konstantno i to mu je dusevna hrana, a neko povremeno..

    Necu sad ovde glumiti finocu, nego cu iskreno reci da i ja ponekad ogovaram..i primetila sam da je to u trenucima kada se iz ko zna kojih razloga osecam lose ili mozda nesigurno, pa mi treba jedna dozica ogovaranja da se malo dignem..samo sto mi se cesce desava da jos vise padnem..jer bas se lose osecam kada nekog ogovaram i stalno mi je u glavi, joj sta ce biti ako sazna sta sam rekla, kako cu mu/joj pogledati u oci..
    I jos cu reci, vise volim da cujem ogovaranje, nego da ja ogovaram..manje me pece savest..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Kada se pojedincima učini da su njihovi nedostatci postali jako vidljivi i kad im se učini da će početi da ih kritikuju na tu temu, onda je najlakši način skrenuti "pogled i razgovor o sebi" tako što će se pokrenuti trač o nekom. To može da bude "lepa više satna/ dnevna" priča....taman dovoljno dugo da se skrene pažnja sa onog ko ogovara. Tada je idaelana prilika da sebe (što bi rekla Aiko) uzdigneš iznad žrtve trača, jer ipak "moje nije toliko loše kao njeno"...
    Ljubomora i zavist; kompleksi; nezadovoljstvo sopstvenim životom su idealna podloga za tračarenje-duševna hrana.

    Nemam običaj da ogovaram, i sve više sam pristalica one "ništa, ali baš ništa, me više ne može iznenaditi". Verovatno sam isuviše svesna same sebe, i svojih mana, koje ne krijem, ali druge zato ne osuđujem. Svako živi svoj život onako kako ume. Neko kvalitetnije, pa vremenom radi na "samom sebi", a neki nekvalitetno i stalno "rade na drugima"...

  8. #8

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Još uvek pod utiskom jednog video materijala postavljenog na forum... zašto ogovaraju? Zato što na taj način čine drugog pojedinca manje vrednim u svojim i tuđim očima, a posledično, oni postaju uzvišeniji, važniji, pošteniji, moralniji... dodati pozitivne karakteristike po želji. Hrane svoju gordost, atakuju na one koji je ugrožavaju. ma koliko mi takvo ponašanje delovalo nenormalno, ne mogu da ne primetim da je jako zastupljeno u našoj svakodnevici.

    Morf..pravi si psiholog..jako dobro..po mome misljenju....

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Molim te, definiši pojam ogovaranja.
    Zasto...da bi ti bilo lakse..!!!Salim se naravno...bice definicije....

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    U tome i jeste cela sustina ogovaranja, uzdici sebe..
    Samo bih dodala da mnogi ogovaranjem drugih i njihovim ocrnjivanjem, ustvari peru svoju savest i kriju svoje greske i svoj nemoral..ali ga ne kriju od drugih, nego od sebe..

    Svi ogovaraju, jedina razlika je u tome sto neko to radi konstantno i to mu je dusevna hrana, a neko povremeno..

    .
    Aiko...

    Da bismo definisali ovu veoma rasirenu pojavu,potrebno je istaci, da je ljudska priroda u svojim najdubljim korenima zavidljiva i ljubomorna...Zavidljivost i ljubomora,su bic, koji vitla nad glavama ljudi svih profesija i u svim delovima drustva..zavist je uzrok i to prvi ...katkad,pravih tragedija u porodicama i van njih....
    Osobe koje obicno ogovaramo, jednostavno su daleko kvalitetnijei uspesnije u zivotu od nas...
    I jos jako vazno ... imamo ,vec nadaleko poznatu- projekciju...-ogovaramo druge ljude zbog onih njihovih individualnih osobenosti koje i sami nosimo u svom skrivenom bicu,a,koje nam smetaju,kojih se cak i stidimo,a da toga nismo nikako ili smo nedovoljno svesni...

    znaci ...drugi koren uzroka ogovaranja se manifestuje projekcijom,pridavanjem i lepnjenjem rdjavih navika,pa i greha ,drugom coveku...(mi nesvesno ,premestamo,prenosimo, sopstvene mane,poroke i grehove na drugog coveka ...cak i na cele narode...)
    .

    Ogovaranje podrazumeva svojevrstan tip komunikacijskog fenomena nas samih sa sobom ili drugima u vidu klevetanja, rasirenog u svim slojevima drustva i baziranog na psihopatologiji svakodnevnog zivota ,a manifestovanog kao prepoznatljiva ili ne prep.zelja u coveka kroz niz psihickih procesa svojevrsnih nosioca konstrukcije na kojoj je izgradjen unutarnji svet pojedinca..
    .Zavist i psiholoski mehanizam odbrane ''projekcija''..su njegova krila kojim covek hrani svoj ''tamni'' deo licnosti...

    Naravno treba ga razlikovati od nekakavih slicnih pojava..recimo vredjanja...
    Poruku je izmenio dankaBg, 16.10.2010 u 01:28 Razlog: slovna greska...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  9. #9

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Ma sve što ste svi vi rekli je istina.A najveća je da su ljudi dokoni.Nisu dovoljno zaposleni, pa u svoj svojoj dosadi i nedostatku inteligentnih tema,ne bi li obogatili svoje vreme, trućaju o drugim ljudima.Prde i kenjaju i ako to nema nikakve veze sa njima Dajte im da tovare par tona uglja ili da kopaju rovove ili ....čiste svinjac....ili....pa neće stići da ogovaraju.

  10. #10

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    "Sta to ima u ljudima tuzno
    da ulaze u tudje zivote"....

    Svako ima svoje licne razloge, a vecina su vec pobrojani...
    Lako cu,ako je do mene.........

  11. #11

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Da bi se osetili i prikazali nadmoćnim i da bi se podsmehnuli drugima.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  12. #12

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    I jos jako vazno ... imamo ,vec nadaleko poznatu- projekciju...-ogovaramo druge ljude zbog onih njihovih individualnih osobenosti koje i sami nosimo u svom skrivenom bicu,a,koje nam smetaju,kojih se cak i stidimo,a da toga nismo nikako ili smo nedovoljno svesni...

    Ja mislim da su itekako svesni..a ogovaranjem drugih skrecu paznju sa sebe na te druge koji poseduju te osobine kojih se oni stide..a mozda je to i opipavanje trena..da vide kako ce ljudi da reaguju na te osobine, postupke..

    Nije ogovaranje tek tako samo olajavanje drugih u dokolici, bar ne kod inteligentnih ljudi..uvek to ogovaranje ima i neki cilj..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #13

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Ogovaranje nije tako lose.

    Zasto ljudi ogovaraju? Nabrojali ste neke razloge, ok. Mislim da mozda ogovaraju zato da bi se
    malo rasteretili, ili im je dosadno.

    Ima neke stvari koje ne zelimo reci nekoj osobi, da je ne uvredimo, i onda je lakse popricati sa nekim
    drugim o negativnim stvarima te osobe.

    Ne treba se koncentrisati samo na negativne stvari. Istina je da nista nije crno belo.
    I svi imaju i pozitivne i negativne osobine.

    Oni koji stalno zapazaju negativne osobine drugih, takvi upravo pocinju da razvijaju upravo te osobine
    koje mrze kod drugih. Ovo sam zapazio vise puta.

    A dali je pricanje o dobrim osobinama neke osobe isto ogovaranje?

    Meni je ogovaranje vise kao analiza, dakle razmatranje, analiziranje nekog.

    I mislim da ljudi trebaju tolerisati kad ih drugi ogovaraju.

    "Ogovarao\la si me? Super, nema problema, nadam se da si me bolje upoznao\la kroz to ogovaranje"
    Tako mislim da je u redu.

    "Ogovarao\la si me? Izdao\la si moje poverenje! Izmedju nas je gotovo, necu vise da pricam stobom."
    Ovo mislim da je pogresno.

    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  14. #14

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Ne bih znala reći zašto neki ljudi ogovaraju neke druge ljude. (možda bi' i znala reći al' ne interesuje me)
    Zato u prste znam ono što me (jedino) interesuje.. Zašto neki ljudi ogovaraju mene.
    Ima i drugih slučajeva, ali to najčešće čine zato što im ne uvijam oblande, (a znam da ih puno vole)
    nego im lepo u brk kažem i pokažem: da ne držimo oblande i da ih ne ye*em ni 2poSto.
    Zapravo ni 1.. al' eto, "u narodu" se kaže 2.

    To važi za one sa kojima imam bilo kakve (full)kontakte.

    Oni koji me ne (po)znaju.. ogovaraju me na časnu reč rekla-kazala
    ovih sa kojim sam imala fullovito kontaktiranje.



    Lepa stvar u svemu tome je što pametni slušaoci ogovaranja, slušaju, slušaju, slušaju, slušaju slušaju
    pa kad im se prirese, uključe svoj mozak.
    Stave prst na pametno čelo.. otvore svoje lepe ochi i.... procene sami.

    Nije retkost da baš tu ja dobijem "bitku". Dobre drugare .. na "mojoj strani" ulice.


    koje ovom prilikom srdaCHno pozdravljam



    a kad se uparkiramo.. idemo na čašicu ogovaranja ogovarača







    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #15

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Ljudi, koji ogovaraju druge, samo su sitne duše, kojima je to jedina duševna hrana!
    Poznati smo, kao narod, po tome što u tuđem oku vidimo trn, a u svom ne vidimo balvan!
    Ogovarače ne treba ignorisati, po principu: pametniji popušta - dok mi, pametni, popuštamo, budale stalno napreduju i preskaču nas u svim životnim tokovima - već im treba reći, jasno i glasno, da su obične vaške, te ih, kao takve, maksimalno izolovati iz društva, odn. izbegavati, po svaku cenu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  2. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  3. Zasto umetnik stvara...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.03.2011, 12:45
  4. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 22:12
  5. Zasto pantalone?
    Autor Gospod u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 09.10.2006, 22:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •