Veslanje
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16

Tema: Veslanje

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Veslanje

    Nikola Stojić, Jovan Popović i kormilar Ivan Ninković su osvojili zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u veslanju za seniore u engleskom Itonu.

    Srpski dvojac sa kormilarom je preveslao regatnu stazu jezera Dorni kod Londona za šest minuta i 51,27 sekundi. Drugi su bili Italijani a treci Kanadjani.

    Bravo!!!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Veslanje

    Kako bih se mogao baviti veslanjem rekreativno? Jel treba da kupim kajak, ili se samo učlanim u neki veslački klub? Ako neko ovde zna šta mi treba, neka baci post!

  3. #3

    Veslanje

    Ne bavim se veslanjem,ali shto sam videla jednog lepog kajakaša
    Došlo mi da i ja počnem da treniram veslanje.
    Ali nisam...a to je bilo pre 15 god.... a sad je kasno...a i hladno je..
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  4. #4

    Odgovor: Veslanje

    Evo link ka sajtu Veslačkog Saveza Srbije, ko želi više informacija... (U Novom Sadu postoji veslački klub "Danubius 1885")

    http://www.serbian-rowing.org.yu/index.html

    Znam samo da se, mislim od prošle godine, troje-četvoro naših mladih i perspektivnih veslača koji su već imali medelje na značajnim takmičenjima takmiči za Hrvatsku i Mađarsku!

    Razlog: Naša država nije našla za shodno da pomogne ovim sportistima u njihovim trenažnim-pripremnim ciklusima i oni su se okrenuli ka onoj strani koja je imala razumevanja i obezbedila im uslove... (a imamo Olimpijski komitet koji dobija pare iz budžeta... za šta?)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #5

    Odgovor: Veslanje

    Moj stric se profesionalno bavio veslanjem. Kako je to lep sport i kako se telo lepo razvije... Nemam reči. Samo... godinama već sedi kao da je progutao motku i leđa ga ubijaju. That's the bad thing
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Veslanje

    Srpskom četvercu srebro na SP


    Srpski četverac sa kormilarom, u sastavu Nikola Stojić, Goran Jagar, Marko Marjanović, Jovan Popović i kormilar Saša Mimić, osvojio je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Minhenu.

    U finalnoj trci srpska posada bila je druga, stigavši do cilja za 6 minuta i 11,17 sekundi, manje od sekunde iza prvoplasiranih Amerikanaca (6.10,36). Treće mesto pripalo je prošlogodišnjim svetskim prvacima Nemcima (6.12,49).

    "Prezadovoljan sam. Trka je bila fenomenalna, Nemci su stalno bili iza nas i Amerikanaca. Svi su očekivali da će oni uzeti zlato, jer je staza na njihovom terenu. Nikola Stojić i Goran Jagar, junaci Svetskog prvenstva, koji su u subotu bili šesti u dvojcu i obezbedili plasman na Olimpijske igre, potvrdili su da su pravi profesionalci", rekao je posle trke selektor Ilić.

    On je podsetio da Stojić i Jagar nisu imali ni dan odmora.

    "Zaista smo potvrdili visok rejting u svetskom veslanju, a što je najvažnije nastavili smo kontinuitet osvajanja medalja na svetskim prvenstvima", dodao je Ilić.

    Posle finalne trke, vicešampioni sveta su odvesalli počasni krug. Zastavu Srbije tom prilikom je nosio Saša Mimić, kormilar koji je zbog SP smršao 10 kilograma za mesec dana.

    "Dobro smo veslali. Očekivali smo da će Amerikanci pobeći od starta pa smo odmah dali žestok tempo. Uveslaniji su od nas, odmorniji i 300 metara do cilja su uhvatili bolji ritam pa su stigli do zlata.
    Zadovoljan sam ostvarenim, mada bi sigurno osvojili zlato da smo bili svežiji", rekao je Stojić.

    (Beta/MONDO)

    Svaka čast momci!!!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •