Atletika - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 56

Tema: Atletika

  1. #31

    Odgovor: Atletika

    Svetski rekord Bolta na 100 metara!

    Sprinter sa Jamajke Usein Bolt novi je svetski rekorder na 100 metara!

    On je na Ribokovom gran priju u Njujorku istrčao tu deonicu za 9,72 sekunde, čime je za dve stotinke nadmašio ostvarenje zemljaka Asafe Pauela iz septembra prošle godine.

    "Nisam iznenađen rekordom, osećao sam da imam formu za takav rezultat. Svetski rekord nije bio moj cilj na ovoj trci, ali naravno da ću ga prihvatiti sa obe ruke", izjavio je Bolt, koji je na poslednjem prvenstvu sveta bio drugi u trci na 200 metara.

    Dvadesetjednogodišnji sprinter u nedelju je ostavio Amerikanca Tajsona Geja, aktuelnog prvaka sveta, na drugom mestu sa 13 stotinki zaostatka.

    "Ovaj rekord je odlična stvar za sport. Ja sam očigledno dobio domaći zadatak. Trenutno mogu samo da skinem kapu Boltu, ovo je bio njegov dan", džentlmenski je izjavio Gej.

    Pored brzine, Bolt je u Njujorku ispoljio i visok nivo koncentracije, s obzirom na to da je početak trke zbog loših vremenskih prilika kasnio sat i 45 minuta.

    Odlično veče za Jamajku upotpunila je Veronika Kempbel Braun, koja je, takođe na 100 metara, istrčala najbolji rezultat sezone - 10,91 sekundi.

    (MONDO)

    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  2. #32

    Odgovor: Atletika

    Ivana Španović - svetski prvak

    Ivana Španović je juniorski svetski prvak u skoku u dalj. Srpkinja je na smotri najboljih mladih atletičara u poljskom Bidgošću osvojila zlato skokom od 6,61 metar.

    "Cilj mi je bila zlatna medalja i osvojila sam je. Moj recept za uspeh jeste vredan rad, mnogo vežbe i dobar trener", izjavila je Ivana Španović.

    Španovićeva je 15 centimetara iza sebe ostavila i svetsku rekorderku, Beloruskinju Natašu Mironjuk.

    Najbolji rezultat 18-godišnja Srpkinja ostvarila je u trećoj seriji, a i drugi najbolji skok na takmičenju je njeno delo. U šestom pokušaju skočila je 6,55 što je takođe bilo nedostižno za njene rivalke.

    To je treća medalja za Srbiju u Bidgošću. Prethodno su Tatjana Jelača i Mihalj Dudaš osvajali bronze.

    (Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  3. #33

    Odgovor: Atletika

    Opet rekord Isinbajeve

    Jelena Isinbajeva postavila je novi svetski rekord u skoku s motkom.

    Na minitngu iz serije "Super gran pri" u Monaku preskočila je 5,04 metara što je za centimetar bolji rezultat od prethodnog svetskog rekorda, koji je takođe bio njeno vlasništvo.

    Ruskinja je 5,03 skočila u Rimu i tada za dva centimetra poboljšala takođe svoj rezultat, koji je dve godine važio za najbolji na svetu ikada.

    Sada se postavlja samo jedno pitanje - kada će Isinbajeva ponovo oboriti svoj rekord.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #34

    Odgovor: Atletika

    Moja ćerkica iako je još mala (4 godine) pokazuje veliki talenat za atletiku.

    Želela bih da je upišem u neki klub u Novom Sadu,ali ne znam koji klubovi primaju ovako malu decu,i koji je to uzrast najbolji za početak nekog treniranja.Bila bih zahvalna ljubiteljima ovog sporta koji nešto znaju o tome da me obaveste.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  5. #35

    Odgovor: Atletika

    DOPNIG: Amerikancima poništen rekord

    Međunarodna atletska federacija (IAAF) odlučila je u utorak, posle priznanja Entonija Petigrua da je koristio nedozvoljena stimulativna sredstva, da poništi svetski rekord američke štafete iz 1998. godine, koji iznosi 2:54,20 min.

    U američkoj štafeti tada su trčali: Entoni Petigru, Majkl Džonson, Tajri Vašington i Džerom Jang.

    Sada je zvanični svetski rekord u štafeti 4x400 metara - 2:54,29 min, a postigla ga je 1993. takođe ekipa SAD.

    Posle Petigruovog priznanja da se dopingovao, američkoj štafeti je oduzeta i zlatna olimpijska medalja iz Sidneja u toj disciplini.

    Inače, Medicinska komisija Međunarodnog olimpijskog komiteta saopštila je u utorak da je od otvaranja 29. Igara, do 12. avgusta, u Pekingu obavljeno 1.500 antidoping-kontrola, što je trećina od ukupno 4.550 predviđenih testova.

    Za sada je jedini pozitivni test imala španska biciklistkinja Maribel Moreno: u ponedeljak je njen uzorak A bio pozitivan na EPO, a sada je u toku kontrola B nalaza.

    Doduše, od do sada obavljenih testova analizirano je samo 75 odsto uzoraka.

    U međuvremenu, na B analizu u Bugarsku, otputovao je kapiten odbojkaške reprezentacije te zemlje Plamen Konstantinov. Iako još nije zvanično "pao" na doping testu, njegov nastup je suspendovan.

    (MONDO)

    Baš me nešto nije ni začudilo
    ... tako će biti dok i nacionalni savezi ne budu oštrije kažnjavani
    sve se nešto mislim kako nisu znali i do sada da je bio dopingovan

  6. #36

    Odgovor: Atletika

    Fenomen zvani Usain Bolt!!!

    Čudesni Jamajčanin Usain Bolt definitivno je jedan od junaka Olimpijskih igara u Pekingu!

    Posle obaranja svetskog rekorda na 100 metara (9,69 sekundi), Bolt je u sredu postavio i novi svetski rekord na 200 metara - 19,30!

    Za dve stotinke, Jamajčanin je oborio dosadašnji rekord star 12 godina, koji je postavio Majkl Džonson u na OI u Atlanti.

    Za razliku od trke na 100 metara, kada se nu finišu zezao i slavio titulu 10-ak metara pred ciljem, Bolt je mnogo ozbiljnije istrčao trku na 200 metara i dokazao da je apsolutno najbolji sprinter koga je svet ikada video.

    Bolt, koji u četvrtak puni 22 godine, tako je postao prvi sprinter od 1984. godine i legendarnog Karla Luisa koji je objedinio dve olimpijske titule u sprinterskim discplinama na istim olimpijskim igrama. S tim što je Bolton u obe postavio nove svetske rekorde!

    Srebrnu medalju osvojio je Čarandi Martina iz Holandskih Antila (19,82), a prava drama nastala je oko trećeg mesta.

    Na cilj je kao treći došao Amerikanac Volas Spirmon, ali su ga sudije diskvalifikovale zbog nepravilnog starta (nagazio liniju), pa je ona dodeljena njegovom zemljaku Šonu Krafordu (19,96).

    Spirmon je već slavio bronzanu medalju, ali je posle odluke sudija skinuo američku zastavu sa ramena i otišao u svlačionicu.

    ...


    Zlato za Jamajku i na 400 prepone!

    Samo koji minut nakon što je Usain Bolt osvojio drugu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, oborivši svetski rekord na 200 metara, Jamajka se opet radovala!

    Melani Voker, sprinterka sa Jamajke, osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara sa preponama, u vremenu novog olimpijskog rekorda - 52,64 sekunde (svetski rekord je 52,34).

    Druga je bila Amerikanka Šina Tosta, a treća Britanka Taša Denvers.

    Veliki obračun sprinterski Jamajke i SAD očekuje se i u finalu na 200 metara. Tri Jamajčanke i tri Amerikanke boriće se za medalje.

    Vronika Kembel-Braun, Keron Stjuart i Šeron Simson trčaće za novu slavu Jamajke, a boje SAD braniće svetska šampionka Alison Feliks, Muna Li i Maršavet Huker.

    U finalu će trčati i Debi Ferguson-Mekenzi sa Bahama i Sidoni Madersil sa Kajmanskih Ostrva.

    Svetski i olimpijski rekord u toj disciplini drži Amerikanka Florans Grifit-Džojner - 21.34. Rekord je postavljen pre ravno 20 godina na OI u Seulu.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  7. #37

    Odgovor: Atletika

    Usain Bolt mi je utisak meseca! Kakav lik



    Slušala sam, Englezi radili istraživanje o jamajčanskoj ekipi (kažu nije bilo testiranijih sportaša), niko se od atletičara ne hrani mesom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #38

    Odgovor: Atletika

    16. avgust 2009. | 21:39 | Izvor: B92
    Usein Bolt 9,58!


    Jamajčanin Usein Bolt ponovo je oborio svetski rekord, pretrčavši 100 metara za 9 sekundi i 58 stotinki u finalu Svetskog prvenstva u Berlinu.


    Bolt je superiornom trkom od starta do cilja daleko ostavio sve rivale i za 11 stotinki popravio sopstveni rekord iz Pekinga. Tajson Gej je osvojio drugo mesto, oborivši američki rekord rezultatom 9,71, ali nikakve dileme nije bilo oko toga ko je najbrži čovek na planeti. Bolt je u polufinalu lagano trčao 9,79, a čini se da je i u ovoj trci mogao da pojača da je trebalo.

    „Nisam trčao sa ciljem da oborim svetski rekord. Plan je bio da napravim što manje grešaka, pošto sam očekivao da će trka biti izuizetno teška", kazao je Bolt.

    On je naglasio da je konkurneciji u Berlinu bila izuzetna i da je zato čitavog leta vredno trenirao i usavršavao svoj stil trčanja.

    "Start je bio veoma dobar, maksimalno sam trčao u prvih 20 metara, a posle su stvari išle svojim ritmom", naveo je atletičar sa Jamajke, koji će za pet dana proslaviti 23. rođendan.

    On je uporedio trku sa onom koju je tačno pre godinu dana istrčao na Olimpijskim igrama u Pekingu.

    "Bez obzira na današnji rezultat, mislim da je trka u Pekingu bila značajnija za moju karijeru. Tada sam pokazao svima koliko vredim, a sada sam potvrdio koliko sam dobar. Rezultat koji sam postigao je izvanredan. Znao sam koliko vredim ali i da trka neće biti laka. Ipak, uspeo sam da napravim novi podvig", zaključio je Bolt posle najbrže trke u istoriji.

    Bronza je pripala još jednom Jamajčaninu Asafi Pauelu, koji je stazu pretčao za 9 sekundi i 84 stotinke, a u deset sekundi stigli su svi, osim očajnog Darvisa Patona.

    1. Usain Bolt JAM 9.58 WR

    2. Tajson Gej USA 9.71 NR
    3. Asafa Pauel JAM 9.84 SB
    4. Danijel Bejli ANT 9.93
    5. Ričard Tompson TRI 9.93 SB
    6. Duejn Čejmbers GBR 10.00 SB
    7. Mark Burns TRI 10.00 SB
    8. Darvis Paton USA 10.34

    *WR - svetski rekord, NR - nacionalni rekord, SB - najbolji rezultat sezone

    Hronološki pregled razvoja svetskog rekorda u najkraćoij atletskoj sprinterskoj disciplini izgleda ovako (nakon postignutog rezultata, navedeni su ime atletičara i zemlja za koju se takmičio, a potom mesto i država u kojoj je rekord postignut i datum njegovog postavljanja):

    10.6 - Donald Lipinkot (SAD), Stokholm,Švedska 6. 7. 1912
    10.4 - Čarls Padok (SAD), Ridlends, SAD, 23. 4. 1921
    10.3 - Persi Vilijams (Kanada), Toronto, Kanada 9. 8. 1930
    10.2 - Džesi Ovens (SAD), Čikago, SAD, 20. 6. 1936
    10.1 - Vili Vilijams (SAD), Berlin, Nemačka, 3. 8. 1956
    10.0 - Armin Hari (Zapadna Nemačka), Cirih, Švajcarska, 21. 6. 1960
    9.95 - Džim Hins (SAD), Meksiko Siti, Meksiko, 14. oktobar 1968.
    9.93 - Kelvin Smit (SAD), Kolorado Springs, SAD, 3. jul 1983.
    9.92 - Karl Luis (SAD), Seul, Južna Koreja, 24. septembar 1988.
    9.90 - Liroj Barel (SAD) Njujork, SAD, 14. jun 1991.
    9.86 - Karl Luis (SAD), Tokio, Japan, 25. avgust 1991.
    9.85 - Liroj Barel (SAD), Lozana, Švajcarska, 6. jul 1994.
    9.84 - Donovan Bejli (Kanada), Atlanta, SAD, 27. jul 1996.
    9.79 - Moris Grin (SAD), Atina, Grčka, 16. jun 1999.
    9.77 - Asafa Pauel (Jamajka), Atina, Grčka, 14. jun 2005.
    9.74 - Asafa Pauel, Rieti, Italija, 9. septembra 2007.
    9.72 - Usain Bolt (Jamajka), Njujork, SAD, 31. maj 2008.
    9.69 - Usain Bolt (Jamajka), Peking, Kina, 16. avgust 2008.
    9.58 - Usain Bolt (Jamajka), Berlin, Nemačka, 16. avgust 2009.

  9. #39

    Odgovor: Atletika

    17. avgust 2009. | 21:40 | Izvor: B92
    Topićeva četvrta uz rekord Srbije!


    Najbolja srpska atletičarka Biljana Topić osvojila je četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Berlinu, oborivši nacionalni rekord rezultatom 14,52.


    Topićevoj je za bronzu nedostajalo šest centimetara. Prva dva mesta pripala su Kubankama Jargeris Savinje i Mejbel Gej, dok je bronza pripala Ani Pjatih iz Rusije. Topićeva se nizom odličnih rezultata (14,21, 14,38 i 14,27) plasirala među osam najboljih sa trećeg mesta posle tri serije. U četvrtoj ona je oborila nacionalni rekord i ostala u konkurenciji za medalju.

    I posle rekorda srpska atletičarka ostvarila je odličan rezultat u petoj seriji (14,43), a nešto slabija bila je samo u poslednjem skoku (14,10). Uprkos tome, Biljana je uz svetsku šampionku Savinje skakala najkonstantnije, obe su skakale bez kiksa i prilično preko 14 metara.

    Savinje je lako došla do druge uzastopne titule, jer je prvo mesto samo na trenutak, tokom druge serije, prepustila zemljakinji Gej. Već u trećoj seriji ona je skočila 14,89, nedostižno za sve rivalke.
    svetska šampionka Jargeris Savinje - Tanjug

    Četvrta serija bila je najuzbudljivija, jer je najpre Pjatih (osma na polovini takmičenja) skočila 14,58, drugi rezultat u tom trenutku, zatim je Topićeva skočila 14,52, izbivši na drugo mesto, ali je odmah zatim Gej sa 14,61 vratila poziciju dva.

    Pjatih je u poslednjoj seriji skočila još jednom bolje od Biljane (ovog puta za centimetar), a promena u rasporedu više nije bilo.

    Uspeh Biljane Topić tim je vceći ako se na da je druga među Evropljankama, i da je ne samo završila ispred Ruskinje Tatjane Lebedeve, nego je nego je tri puta skakala bolje od njenog najboljeg rezultata.

    Troskok (žene) finale:
    1. Jargeris Savinje CUB 14.95
    2. Mejbel Gej CUB 14.61
    3. Ana Pjatih RUS 14.58
    4. Biljana Topić SRB 14.52
    5. Triša Smit JAM 14.48
    6. Tatjana Lebedeva RUS 14.37
    7. Kristina Bužin ROU 14.26
    8. Dana Veldakova SVK 14.25
    9. Limei Šie CHN 14.16
    10. Olga Ripakova KAZ 13.91
    11. Teresa Nzola Meso FRA 13.79
    12. Žizele De Oliveira BRA 13.19

  10. #40

    Odgovor: Atletika

    20. avgust 2009. | 20:44 | Izvor: B92
    Novi rekord "vanzemaljca" Bolta


    Jamajčanin Usein Bolt je samo četiri dana pošto je postavio novi rekord na 100 metara, oborio i rekord u trci na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Berlinu.


    Bolt je, posle uspešnog drugog starta, dominirao do samog cilja i 200 metara je pretrčao u vremenu od 19.19 čime je za 11 stotinki nadmašio rekord koji je upravo on postavio na Olimpijskim igrama u Pekingu na isti dan prošle godine. Drugo mesto zauzeo je panamski sprinter Alonso Edvard, dok je bronza pripala Amerikancu Volasu Spirmonu.

    "Nisam imao ništa da izgubim. Izašao sam na stazu i dao sam sve od sebe", rekao je Bolt, "Bio sam malo umoran od jučerašnjeg polufinala, ali sam se na zagrevanju osetio odlično pa sam odličio da pokušam da postavim novi svetski rekord. Bilo je teško, ali sam uspeo i ponosan sam na sebe. Sve je ovo zbog navijača, znao sam da će videti nešto posebno".

    Slučajnost, ili ne, Bolt je i četiri dana ranije svoj rekord popravio za 11 stotinki, a mogao je da bude još brži da nije malo usporio u cilju. Takođe, Jamajčanin je rekord šampionata nadmašio za čak 57 stotinki.

    Najbržeg čoveka na svetu u Berlinu očekuje još jedna disciplina, štafeta 4x100 metara. Polufinale je na programu u petak od 19.30 časova, a finale u subotu u 20.50.

    Rezultati finalne trke na 200 metara:
    1. Usein Bolt (Jamajka) 19.19 (WR)
    2. Alonso Edvard (Panama) 19.81
    3. Volas Spirmon (SAD) 19.85 (SB)
    4. Šon Kraford (SAD) 19.89 (SB)
    5. Stiv Malings (Jamajka) 19.98
    6. Čarls Klark (SAD) 20.39
    7. Ramil Gulijev (Azeberbejdžan) 20.61
    8. David Alert (Francuska) 20.68


    *WR - svetski rekord, NR - nacionalni rekord, SB - najbolji rezultat sezone

    Hronološki pregled razvoja svetskog rekorda na 200 metara izgleda ovako (posle postignutog rezultata, navedeni su ime atletičara i zemlja za koju se takmičio, a potom mesto i država u kojoj je rekord postignut i datum njegovog postavljanja):

    20.6 sekundi Endru Stenfild (SAD), Filadelfija, SAD, 26. maj 1951.
    20.5 Stoun Džonson (SAD) Stenford, SAD, 2. jul 1960.
    20.3 Henri Kar (SAD) Tempi, SAD, 23. mart 1963.
    20.2 Henri Kar (SAD) Tempi, SAD; 4. april 1964.
    20.0 Tomi Smit (SAD) Sakramento, SAD, 11. jun 1968
    19.83 Tomi Smit (SAD) Meksiko Siti, Meksiko, 16. oktobar 1968.
    19.72 Pjetro Menea (Italija) Meksiko Siti, Meksiko, 12. septembar 1979.
    19.66 Majk Džonson (SAD) Atlanta, SAD 23. jun 1996.
    19.32 Majk Džonson (SAD) Atlanta, SAD 1. avgust 1996.
    19.30 Usein Bolt (Jamajka) Peking, Kina 20. avgust 2008.
    19.19 Usein Bolt (Jamajka) Berlin, Nemačka 20. avgust 2009.


    Ne pratim dovoljno atletiku da bih mogao da tvrdim, ali mi ovo obaranje rekorda za rekordom mi deluje sumnjivo. Nisam od onih koji tvrde da su svi (ili većina) Američkih sportista dopingovani, ali ovi Boltovi rezultati bi morali biti provereni.

  11. #41

    Odgovor: Atletika

    ATLETIKA: Bolt pobedio Pauela u Rimu

    U trci na 100 metara tokom Dijamantske lige u Rimu, Bolt - 9,91; Pauel 9,93 sekundi. Ivana Španović sedma u skoku u dalj.



    Svetski rekorder na 100 i 200 metara, Jamajčanin Usein Bolt ponovo je izašao na stazu. Posle devet meseci pauze. I, naravno, pobedio je.

    Bio je to još jedan obračun najbržeg i prvog do njega, Asafe Pauela. Takođe, Jamajčanin.

    U trci na 100 metara na Dijamantskoj ligi u Rimu, Bolt je pobedio u vremenu 9,91 sekunda. Pauelovo vreme bilo je 9,93.

    Najbrži Evropljanin, Francuz Kristof Lemetr bio je treći - okruglo 10 stotinki.

    Bila je to trka u kojoj je Bolt kao pustio malo fore Pauelu, a onda u vihornom finišu ponovo bio najbrži.

    Bolt nije trčao od prošlog avgusta, a dve godine ga niko nije pobedio. Prošle sezone imao je problema sa povredom leđa i Ahilovom petom.

    Inače, srpska rekoderka u skoku u dalj, Ivana Španović skakala je danas na trećem mitingu u okviru Dijamantske lige koji je održan u Rimu.

    Ivana je sa rezultatom 6.51 metar zauzela sedmo mesto u konkurenciji devet devojaka koje su se nadmetale u disciplini skok u dalj. Takmičarke su imale pravo na šest skokova.

    Pobedila je svetska prvakinja iz Berlina Amerinkanka Britni Riz koja je u Rimu postigla i njen najbolji rezultat sezone 6.94m.

    Ivana imala je seriju skokova; 6.19m; prestup; 6.51m; 6.36m; prestup i u poslednjoj seriji ostvarila 6.36m.

    Španovićeva je iza sebe ostavila evropsku prvakinju iz Barselone Inetu Radeviču koja je danas skočila 6.41m.

    Izvor: Mondo

  12. #42

    Odgovor: Atletika

    ATLETIKA: Najbrži beli Evropljanin kida

    Francuz Kristof Lemetr potvrđuje status najbržeg belog sprintera svih vremena.



    Na Evropskom prvenstvu u Stokholmu, 21-godišnji Lemetr je danas pretrčao 100 metara za 9.95 sekundi, čime je za jednu stotinku popravio lični i francuski rekord.

    To je, ujedno, i najbolje vreme ikada na 100 metara na ekipnom Evropskom prvenstvu. Ovo je peti put kako je Francuz probio magičnu granicu od 10 sekundi na 100 metara.



    Lemetr je pre 10 dana, na mitingu u Montreju, trčao 9.96 sekundi.

    Niko od evropskih sprintera, od 2004. godine, nije trčao brže od ovog rezultata, a na večnoj evropskoj listi na 100 metara Lemetr je na trećem mestu. Ispred njega su samo dvojica tamnoputih Evropljana - Fransis Obikvele (9.86) i Linford Kristi (9.87).

    Svetski rekord na 100 metara drži Usen Bolt sa vremenom 9.58.

    Izvor: Mondo

  13. #43

    Odgovor: Atletika

    ATLETIKA: Bekriću evropska bronza!

    Emir Bekrić zauzeo treće mesto u trci na 400 metara prepone i tako se pridružio desetobojcu Mihailu Dudašu. Čeka se Španovićeva...



    Druga medalja za Srbiju na osmom šampionatu Evrope za mlađe seniore, koji se održava u Ostravi (Češka)!

    Emir Bekrić je sa vremenom 49,61 sekundi osvojio bronzanu medalju, a uz to ostvario norme za odlazak na Svetsko prvenstvo i predstojeće Olimpijske igre u Londonu.

    Prvi je bio Britanac Džek Grin (49,13), a drugi njegov zemljak Nejtan Vudford (49,28.).

    "Zahvaljujem se pre svega mom treneru, Mirjani Stojanović, koja je verovala u mene i koja me je godinu dana spremala za ovo takmičenje", rekao je Bekrić.

    "Cilj mi je bio ulazak u finale, a u finalu je uvek sve moguće. Trčao sam rasterećeno svoju trku i bilo mi je važno samo da tehnički istrčim najbolje što mogu. Išao sam hrabro i odlučno, prvih 200m laganije, da bih imao snage za poslednjih 200 metara".

    Mirjana Stojanović istakla je da je "znala da Emir može da trči ispod 50 sekundi i da se sa tim rezultatom uzima medalja".

    "Važno je bilo da se što manje umori u trkama pre finala. Ovo je veliki rezultat, a koliko je spreman, potvrđuje to da je u trećoj trci ostvario najbolji rezultat u karijeri - 49,61 sekundi".

    Bekrić je ove godine pobedio na ekipnom prvenstvu Evrope u Novom Sadu, Kupu šampiona u Beogradu, šampion je Balkana, a sledeće takmičenje mu je Univerzijada u Kini.

    Mihail Dudaš u petak je osvojio bronzu u desetoboju, a ostaje da se vidi šta će u nedelju uraditi Ivana Španović, koja se u finale skoka u dalj plasirala skočivši 6,43 metra u prvoj seriji.

    "Zadovoljna sam, dobro sam se osećala i jedva čekam finale. Imam dobru konkurenciju, koja me motiviše da skočim najbolji rezultat u karijeri", rekla je Ivana.

    U subotu se takmičila i Tatjana Jelača u bacanju koplja. Njen najbolji rezultat ove sezone (55,44 metra) bio je dovoljan za sedmu poziciju.

    Izvor: Mondo

  14. #44

    Odgovor: Atletika

    ATLETIKA: Ivana Španović skočila do srebra

    Reprezentativka Srbije u atletici Ivana Španović osvojila je srebrnu medalju u skoku u dalj na Evropskom prvenstvu za mlađe seniorke u Ostravi.



    Ona je ostvarila rezultat 6,74 metara.

    Zlato je pripalo Ruskinji Dariji Klišinoj koja je skočila 7,05 metara, dok je bronza otišla u ruke Nemice Terum Sostene Mogenare, koja je takmičenje završila istim rezultatom kao i naša atletičarka.

    Ivana Španović je ostvarila najbolji rezultat sezone, samo četiri centimetra gori od njenog ličnog rekorda (6,78.) ostvarenog u Beogradu prošle godine.

    Naša reklorderka je u prvoj seriji preskočila rezultat koji joj je doneo medalju.

    "Uživala sam tokom takmičenja. Ostale takmičarke su me podstakle da dam maksimum i da dođem do najboljeg rezultata ove godine, koji me vodi na Svetsko prvenstvo i Olimpijske igre. Ovu medalju posvećujem roditeljima i trenerima, bivšem i sadašnjem, Janiju Hajduu i Goranu Obradoviću, poručila je Ivana Španović.

    Ovo je treća medalja srpskih atletičara na šampionatu u Ostravi, posle dve bronze - Mihalja Dudaša u desetoboju i Emira Bekrića u trci na 400 metara s preponama.

    Bogdana Mimić zauzela je šesto mesto u finalu trke na 5.000 metara. Na cilju je zabeležila rezultat od 16:08,94.

    Zlato je osvojila Azerbejdžanka Lajes Abdulajeva u vremenu 15:29,47 minuta, ispred Ruskinje Jekaterine Gorbunove (15:45,14) i Britanke Stevi Stokton - 15:58,51.

    Izvor: Mondo

  15. #45

    Odgovor: Atletika

    ATLETIKA: Samo tako nastavite!

    U prostorijama kompanije "ComTrade" održana je konferencija za medije povodom uspeha naših atletičara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore i seniorke.



    Konferenciji su prisustvovali osvajači medalja: vicešampionka Evrope Ivana Španović, bronzani momci Mihail Dudaš i Emir Bekrić, kao i čelnici Atletskog saveza, generalni sekretar Slobodan Branković i savezni selektor Dragiša Kuzmanović.

    Kuzmanović je istakao da je ostvaren veliki uspeh za naš sport i našu zemlju i da je najvažnije što je generacija, koja je u juniorskoj konkurenciji osvojila sve što se moglo, nastavila sa osvajanjem medalja na velikim takmičenjima.

    Za uspeh na EP u Ostravi atletičari su od strane generalnog sponzora Telekom Srbija nagrađeni najnovijim mobilnim aparatima.

    Svi osvajači medalja ujedno su ispunili norme za odlazak na Olimpijske igre i Svetsko prvenstvo, dok je Dudaš oborio državni rekord u desetoboju.

    "Ovo mi je druga bronza sa evropskih šampionata za mlađe seniore. Mnogo mi je draže što sam osvojio 8.117 bodova i bronzanu medalju, nego da sam osvojio zlato i manje bodova. Ovo je potvrda dobrog rada. Znam da sam spreman i da mogu još više", istakao je Dudaš, koji je svojim uspehom dao veliki motiv ostalim srpskim predstavnicima.

    Emir Bekrić ostvario je najbolji rezultat u karijeri.

    "Velika čast mi je bila da trčim za Srbiju. Nema većeg zadovoljstva od slavljenja medalje. Sada su mi porasle ambicije i najavljujem skoro obaranje državnog rekorda".

    Pored titula svetske juniorske šampionke, juniorske vicešampionke sveta i Evrope, Ivana Španović u Ostravi je postala vicešampionka Evrope do 23 godine.

    "Zadovoljna sam rezultatom i plasmanom, ispunila sam norme i sada se okrećem Svetskom prvenstvu", rekla je Španovićeva.

    Svi atletičari i rukovodstvo ASS zahvalili su se na pomoći i podršci ministarstvu omladine i sporta, olimpijskom komitetu, kompaniji Telekom Srbija i ostalim sponzorima i prijateljima Atletskog saveza Srbije.

    Izvor: Mondo

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ATLETIKA: SP u Osaki, 25.avg - 02.sep.07.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.09.2007, 22:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •