Mudrost - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18

Tema: Mudrost

  1. #16

    Odgovor: Mudrost

    ZOE..."Mudrost nije nužno povezana samo pameću i inteligencijom. Mudrost uključuje shvatanje istine i dobro prosuđivanje u primenjivanju te istine.
    Složiću se sa tobom....
    Samo bih ovo dobro zamenio sa slobodno
    Jer dobro ima suprotnost.

  2. #17

    Odgovor: Mudrost

    Vec sam ranije pisala na ovu temu, ali,evo nesto ponovo ..Mislim da pravi mudraci ne bi znali da daju odgovor na pitanje''sta je mudrost''?...A,mudar covek bi trebalo da bude onaj ko dobro ili pravilno resava probleme i ko ima meru...da to je prva stvar-imanje mere..Jos su stari Grci znali za meru..Ali,u nasem svakodnevnom zivotu,zaista je ovo najteze..
    Mudrost-dobar balans izmedju znanja i iskustva...to bi mozda bila nekakava definicija......

    U zivotu je potrebno izbeci pametovanje ili mudrijasenje jer je to izopacenje mudrosti...Mnogo nas je koji pametujemo,ali malo mudraca...to nekako ide valjda sa godinama...

    Covek ima dve jedinstvene osobine koje mu omogucavaju ne samo da postoji,trosi vreme koje mu je dato da prozivi,vec da stvarno zivi stvarajuci,radujuci se,cineci dobro...To je sposobnost da upoznaje svet(razum) i da ga razume(osecanja)...Njihove harmonicne odnose obicno nazivamo mudroscu...

    Ovo zaboravih da napisem...
    Poruku je izmenio dankaBg, 21.10.2010 u 22:25 Razlog: dodatak teksta..
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  3. #18

    Odgovor: Mudrost

    Mudra nisam...možda je to jedina osobina za koju iskreno mogu da kažem da mi je žao što me je mimoišla. Ne znam ni kako bi mudrost kvalifikovala, ali svakako polazeći od sebe, ljudi oko mene...i nema i ima veze sa inteligencijom.
    Da sam bila mudra život bi mi tekao u sasvim drugačijem smeru. Ne nisam neinteligentna, bar mislim...ali mislim da se mudrost pomalo i nasledjuje, uči...da sam previše temperamentna da bi bila mudra, da sam previše poštovala prave vrednosti da bi u tako što uključila mudrost.
    To je naravno sa moje tačke gledišta, verujem da svako ima svoje mišljenje ali svakako mislim da je zaista biti mudar u mnogim situacijama "dar od Boga"!
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •