Deca ili suprug (a)?
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Deca ili suprug (a)?

    Pricamo danas na poslu s koleginicama u vezi porodice, braka, dece i td, kad jedna od njih kaze:

    - Moja majka je rekla meni i bratu - ako trebam birati izmedju vas i vaseg oca, da znate on mi je na prvom mestu i njega cu uvek izabrati pre vas. Jer vi jednog dana stvoricete svoje porodice i posveticete se njima, a ja ako ostanem sa vama bicu vam samo teret.

    Desava se da se deca nekad ne slazu sa jednim od roditelja, i postave uslov - ili ja ili tata (mama)

    Pa pitanje mi je - koji bi izbor napravili vi?
    Poruku je izmenio Bombica, 05.05.2010 u 22:08 Razlog: preformulisala temu


  2. #2

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Ako dodje do toga da ostanem sam, biram dom staraca.
    Back in red!

  3. #3

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Dakle pitanje mi je - koji bi izbor napravili vi? Naravno pod uslovom da je u braku (vezi) sve OK. Jednostavno vam deca kazu da odlaze i zeleli bi da i vi odete sa njima, a drugi partner ostaje sam.
    Čitam, čitam, razmišljam i ne kontam. Primeri koje si dala mi se nikako ne uklapaju sa pitanjem.

    Kako to "u braku sve OK", a klinci odlaze?!? I još oće da povedu jednog matorca sa sobom. Znači, onaj drugi je nešto skrivio, a to znači i da u braku nije sve OK!
    Veoma je bitan razlog razlaza.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Svako treba da ima svoje društvo. Svoje vršnjake. Deca odrastaju, žene se, udaju, odlaze da žive svojim životima, da se posvete svojim porodicama. Tu smo da im pomognemo kad je to i koliko god je to moguće. Da pričuvamo unuke, kako bi mogli da izađu. Da ih vodimo na more 10 dana mi, 10 njihovi roditelji, i to je sasvim dovoljno. ( ne mislim bukvalno) Ostatak dana mi treba moje društvo, moja generacija. Naše teme su drugačije. Naše priče su smirenije. Naše slobodno vreme se drugačije planira.
    Onog momenta kad se deca rode, pa narednih 20-tak i još malo godina provedemo život živeći ga za njih. Kad odu, tada dolazi vreme da malo mi uživamo. Da dan organizujemo kako mi hoćemo, i da uživamo u svom bračnom izabraniku, pa makar i celo popodne ćutali, i čitali svako svoje omiljeno štivo... E to je lepota braka. Za završim. Moj izbor bi ipak bio suprug....a deca nek uživaju u svom izboru.
    Poruku je izmenio Night, 05.05.2010 u 22:07

  5. #5

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Čitam, čitam, razmišljam i ne kontam. Primeri koje si dala mi se nikako ne uklapaju sa pitanjem.

    Kako to "u braku sve OK", a klinci odlaze?!? I još oće da povedu jednog matorca sa sobom. Znači, onaj drugi je nešto skrivio, a to znači i da u braku nije sve OK!
    Veoma je bitan razlog razlaza.
    Slazem se!
    Zato sam preformulisala temu malo. Nadam se da je sad jasnije


  6. #6

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Djeca će uvijek biti djeca, imala ona 3, 18 ili 43 godine. Tako da je jasno koga da biram. A pravi tata, muž će da shvati moj izbor jer tanka je granica između njega i klinaca.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Ne mislim da se ovde radi o izboru, nego prosto i neisključivanju jedne od životnih uloga.
    Poznajem parove koji su, po rođenju dece, od supružnika postali Tata i Mama. I svaka komunikacija im se odvijala u tom pravcu. Često su zaboravljali na potrebu da budu supružnici, vršnjaci, da i oni imaju potrebe i za drugim dešavanjim i drugačijim životnim sadržajima od onih koji im nameće dob dece. I ne primete da žive život svoje dece i da zapravo malo imaju drugih tema osim dečijeg života. A onda, deca odrastu i odlepršaju svojim putem, a oni ostaju i uviđaju da su tek stranci.
    Neće deci ništa faliti ako ih ostavite babi ili nekom drugom, a vi izađete sa društvom. Ni ako sebi priuštite neko putovanje bez dece. Ili šetnju. Ili druženje sa ljudima čija deca nisu vršnjaci vaše dece i čija će im poseta možda biti dosadna.
    Deca, ali i suprug. Ne samo deca. I ne samo suprug.

    A ako postoje konflikti između jednog roditelja i deteta, ne verujem tu ni u idealan odnos između roditelja. Ako ništa više, postoji sukob u stavovima vaspitanja. A tada opet nije reč o izboru dete ili supružnik. Dete tu može biti samo izgovor.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    A verovatno biraju oni koji imaju neki lom u porodici.
    Jer ne znam zaista ni jedan razlog sto bi morala da biram.

    Mislim da na kraju ipak ostajemo sami sa sobom.
    Kako deca odlaze svojim putem,sto je prirodno.
    Tako isto mozemo da ostanemo bez partnera ne birajuci nista .

    Da zakljucim biram ih sve.
    Ne mogu da ih razdvojim.
    Jednostavno ih sve trebam.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    OK izmenila sam uvodni post, pa napisala da od vas se trazi da izaberete u situaciji kada postoji problem - netrpeljivost izmedju jednog roditelja i dece.

    Ali nije uvek razlog to. Nije uvek razlog neki lom u porodici

    Jedna prijateljica mojih roditelja otisla da zivi sa muzem u inostranstvu, gde je on radio, kad su deca porasla i postali dovoljno sposobni da se brinu o sebi.
    Cerka koja jos nije bila udana, ljutila se, jer ostavlja ih, a oni je trebaju.
    Ali...kad se cerka udala, i njen muz dobio posao u Kanadi, bez oklevanja otselila tamo, dok roditelje koji su se vratili u MK, naravno ostavila ovde.

    tako da slazem se sa ovim u potpunosti

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Onog momenta kad se deca rode, pa narednih 20-tak i još malo godina provedemo život živeći ga za njih. Kad odu, tada dolazi vreme da malo mi uživamo. Da dan organizujemo kako mi hoćemo, i da uživamo u svom bračnom izabraniku, pa makar i celo popodne ćutali, i čitali svako svoje omiljeno štivo... E to je lepota braka. Za završim. Moj izbor bi ipak bio suprug....a deca nek uživaju u svom izboru.


  10. #10

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    Netrpeljivost?I to mi zvuci dovoljno uznemiravajuce.
    Kad dodje do netrpeljivosti po meni je to neki raspad porodice.

    Koga bih izabrala? Ne znam.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Deca ili suprug (a)?

    A tako dakle.. Netrepeljivost.. Joj, to mijenja bitno stvar.

    Kako je jednom moj tata pametno rekao: ''Roditelj dijete mora voljeti ali ne mora poštivati dok dijete roditelja mora da poštuje ali ne mora da voli''.

    Želim reći, u slučaju tektonskih pomicanja ploča razumijevanja između jednog roditelja i djeteta - stajem na stranu roditelja.

    Kako sada ta moja promjena? Prvotno sam mislila da se radi o ljubavi.. A ljubav prema djetetu je, po meni, ipak na prvom mjestu ali ovo.. Drugačije imam stajalište i gledište. Jbg, takva sam.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Indigo deca
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 20:52
  2. Deca i ishrana
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.04.2009, 10:42
  3. Deca i kućni ljubimci
    Autor Lady S u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.04.2009, 22:50
  4. Deca i sport
    Autor blueella u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.03.2009, 16:45
  5. Deca na prodaju
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 14:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •