Moj grad na reci
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Moj grad na reci

    Kažu da grad bez reke je kao da nema dušu. I ja donekle delim ovo mišljenje, koliko puta sam boravio u nekom gradu bez reke i stvarno deluje onako bezdušno.

    Moj grad leži na dve reke, na ušću Tamiša u Dunav. Pančevci su vezani za obe reke, ja sam donekle više vezan za Tamiš i šetnje po tamikom keju. Volim i Dunav, ali nam je višepristupačan čamcem, nego za šetnje pored njega. Neki pecaju, neki se kupaju ja uglavnom uživam u šetnji pored reke i po restoranima i splavovima na reci i oko reke.

    Da li kroz vaš grad protiče reka i koliko vam to uopšte znači?



  2. #2

    Odgovor: Moj grad na reci

    tu sam odmah pored save. imam shtraftu od 2.5km do okretnice tramvaja ili 5-6km do galovice ili 10km do ostruzznichkog mosta... pa sad prema inspiraciji... peshke ili bajsom, duzza, srednja ili kratka varijanta....

    zovem je "moja zelena milja". tu sam od '81, i kad hodam razmishljam da hodam po tragovima koje sam napravila sa 12, 15, 17, 25 godina.... tu je borko prohodao, tu smo duvali maslachke, tu smo lezali u travi i brojali oblake.... tu smo se igrali potere .. na bajsovima sa pishtoljima na vodu i svako po flashu od dva litra vode u rancu za dopunu municije.. pa vozimo najbrzze i pucamo se

    prichale smo mama i ja proshle godine da menjamo stan... da svaka ima svojih par kvadrata.... ali smo obe skontale da bi bilo tuzzno zziveti bez vode u blizini.... tako da smo zbog save ostale zajedno.

    kad bih malo da promenim, predjem chamcem stix i odem na (h)adu.....8km krug.
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Moj grad na reci

    Kao sto si rekao, u Pancevu imamo dve reke....i to dosta znachi za ovaj grad.
    Detinjstvo mi je vezano za Dunav (imali smo vikendicu blizu "Milja"), a sada mi je Tamish malo bliskiji. Dopada mi se tamiski kej, i kako je uredjeno shetalishte

  4. #4

    Odgovor: Moj grad na reci

    Kroz moj grad tece Dunav,jedno 100 metara sam udaljena od njega. Za njega me skoro sve vezuje,sa 16 godina mi je biio inspiracija da napisem pesmu.

    kada te pogledam sad
    kao da si potpuno mlad

    Stalno teceesh tu
    stalno u beskraju

    Moj plavi dunave,uteshi me
    ostade bez ljubavi njegove.

    Da njegova ljuubav
    stalno tece tu

    Nikada ne bih napustila
    stalno bih bila u njemu.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

Slične teme

  1. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:17
  2. Da li je Ljubav rec ili nesto vise od reci?
    Autor Becar u forumu Ljubav
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 06.04.2009, 11:19
  3. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 10:29
  4. Turske reci koje se jos danas koriste u Srbiji
    Autor Ljubimce u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 01.07.2008, 22:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •