Zašto ste ateista? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 63 od ukupno 63
  1. #61

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Pre izvesnog vremena sanjala sam zanimljiv san.
    I skočim i jurnem u sobu;

    - Cvele,Cvele slušaj, moram nešto da ti ispričam.
    -slušam.
    - Sanjala sam Isusa kako umire i ja ga držim u naručju.
    - Isusa?
    - Da,da.
    -Pričaj,pričaj, pažljivo te slušam.
    - Držala sam ga u naručju, umirao je i obratio mi se.
    -Šta je rekao?
    - Oslovio me je sa "Majo moja"
    - Čekam nastavak...
    - Rekao mi je, "Majo moja, svi misle da postoji. Ali, moram da ti kažem istinu, bog ne postoji,to je izmišljeno, iluzija".
    - To nije istina. Ja znam da postoji. (rekao je to smireno i dodao da bi taj moj Jung umeo da pojasni ovo kolektivno nesvesno što mi se iskralo).

    I tako...


    Ljudima pred smrt, naravno ukoliko ih posmatramo kako se na kraju muče, uvek želimo da što pre umru, ne bi li se izbavili muka... Ako potpuno iskreno i, moglo bi se reći, terapeutski, pokušamo da dođemo do prave istine, doći ćemo do toga da je u stvari, tačno, da im to želimo ne bi li i sebe izbavili od gledanja njihovih muka i svih mogućih asocijacija na dolazak doba naših predsmrtnih muka. To je refleks, to nije samoživost.

    Strah je rodio filozofiju o smrti kao poslednjoj mudrosti, vrhovima radosti i najvišoj istini. Strah je rodio istinu o bogu, ideju koja ima adut jači od bilo koje druge ideje, i to je taj da on postoji i ne postoji, da je izmišljen, te se samim tim, granice njegove moći, pošto su realno neodređene, mogu beskonačno pomerati u skladu sa dostignućima u svesti.
    Ta ideja sa sobom nosi misao o sili koja ih uzdiže, teši, ako hoćete i voli i kažnjava, o brizi za njih koja ne uzmiče pred problemima, o budnom oku koje nikad ne spava.
    Neki ljudi biraju boga da se ne bi klanjali ljudima, jer je krajnje ponižavajuće klanjati se ideji čiji si tvorac. Oni dosledno i postojano misle svoje verovanje nego što zaista dosledno i postojano veruju.Konstanta je samo ustrajnost u odluci ili obmani da će verovati, a ne i njihova ubeđenost u fakat vere.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  2. #62

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    ...zato što verujem u nauku...
    ...zato što verujem u evoluciju...
    ...zato što verujem u život pre, a ne posle smrti...
    ...zato što mislim da je religija masovno ispiranje mozga...
    ...zato što na novčanici američkog dolara piše In God we trust...đe ćeš većeg licemerja...
    ...zato što mislim da je verovanje u boga potpuno isto kao verovanje u deda Mraza, uskršnjeg zeca ili Paju Patka...
    ...zato što sam radoznala...

    Pravoslavlje poštujem kao tradiciju, kao religiju koja mi je dodeljena kad sam se rodila. Tu se priča završava.
    Verujem u sebe, u pametne ljude koji se ne plaše da menjaju svet na bolje...verujem u drvo, oblak i cvet.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #63

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zato što ne mogu da uzmem stvar zdravo za gotovo i zato što mi je potreban dokaz. Opipljiv. Ne sviđa mi se koncept u kom se biva navođen da se postaje zavisan o crkvi, o nekakvom duhovniku i zato kada bih htela da budem vernik odlučila bih da verujem u budizam jer on uči o tome kako je svako sam sebi utočište i vodič i svetlost i navodi da se oslanjamo na sopstvene snage i lično iskustvo. Sve ostalo smatram golom manipulacijom.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •