Sunovrat Crkve - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 69
  1. #31

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Sirijuse, po tebi su neke zloupotrebe crkvenih para (koje su btw...dobrovoljni prilozi) iste težine kao i opšta otimačina narodnih para iz budžeta državnih institucija ?
    Po tebi je isto kada nešto pokloniš i kada te nateraju da daš ?
    Ili je sve samo povod da "opljuneš" po SPC ?
    Vidiš, ja lično smatram da baš zahvaljujući mnogim poštenim i odanim slugama božijim i velikom srcu ovog napaćenog naroda imamo manastire i crkve stare i preko 700g koji su simbol ovog naroda i uvršteni u svetsku baštinu. Šta to "imamo" od drugih institucija koje su silom nametnule sebe i svoje finansiranje ? Kako je moguće da imamo toliko tajkuna ako je država radila svoj posao ?
    Nego...ovo je sunovrat državnih predstavnika...ne sunovrat crkve .
    Nisu iste težine. Mnogo je gore kad neko ko treba da bude primer svima nama u najpozitivnijem smislu ispadne preprodavac vere i otimač "dobrovoljnih" priloga.

    Koliko su razni prilozi dobrovoljni, najbolje svedoči sledeći podatak: nekada su popovi za Uskrs uzimali jaje po glavi ukućana. Danas je cena 800 dindži, što će reći više od 100 jaja...malo li je na ovu suŠu? I još neće da uzmu, recimo, 300, nego te upišu u knjigu da duguješ svih 800. I nemoj da i ovde počnem da navodim sve lopovluke uniformisanih osoba odavno lišenih osećaja za čast i obraz, već sam to radio na nekim drugim temama.

    Naravno, u svakom kukolju ima i žita, te koristim ovu priliku da pozdravim sveštenike koji su postali to što jesu zbog vere, a ne zbog kinte. Sigurno ima i takvih, ali ja ih još nisam upoznao.

    A baš bih voleo.

  2. #32

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    ih! danas je korporacija?! kad to nije bila? kamda smo zaboravili par tisuchljecha total dominejshna?

    ulete don juan... pisala sam povodom morphovog posta.....
    & underpaid......

  3. #33

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    @ Sivi
    Taj narod koji navodiš da nesebično daje novac Crkvi, sigurno ne očekuje da se taj isti novac koristi u privatne svrhe pojedinih dostojanstvenika Crkve, već za manastire. Ako poklonim Crkvi novac, to ne znači da neko može da ga koristi za šta želi, jer to postaje zloupotreba dobre volje vernika i sredstava koja daje Crkvi.
    Osim toga, ti državi daješ novac ne na silu, već iz razloga što si kao korisnik raznih usluga, dužan da plaćaš sve to državi u vidu poreza, računa... To ih, naravno, ne amnestira za razne zloupotrebe kojih ima i u tim institucijama.
    Ne brini, imamo mi i tajkune u redovima Crkve. Malo-pomalo pa izbije neka afera sveštenika-biznismena. I ja ne pljujem po Crkvi, već navodim slučajeve kriminalnih radnji unutar nje. Ako je ukazivanje na takve radnje unutar Crkve pljuvanje, onda imaš krivu predstavu o moralu koji Crkva propoveda. Sad svi treba da ćutimo kada se tako nešto dogodi, verovatno. I sad svi, kao, vršimo hajku, jedva dočekamo ovako nešto.
    Prvi utisak uvek vara

  4. #34

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    koristim ovu priliku da pozdravim sveštenike koji su postali to što jesu zbog vere, a ne zbog kinte. Sigurno ima i takvih, ali ja ih još nisam upoznao.

    A baš bih voleo.
    prikljuchujem se. ono sveshtenika shto sam ja imala priliki da upoznam prikljuchilo se veri zbog mentalno/emotivnih problema. volela bih da upoznam bar jednog koji je pomochu dobre promishljenosti zdravom pamechu iz chiste ljubavi i humanosti odluchio da postane sveshtenik.
    & underpaid......

  5. #35

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Želeo bih da se osvrnem na ovaj deo, prilično mi je interesantan.

    Kako je to, i zašto, Crkva prešla put od grupe ili zajednice verujućih koji propovedaju reč Božju, šire mir i ljubav među ljudima.... do organizacije? I to organizacije koja posluje, vodi knjige, ima prihode i rashode, profit? Tarifa za vršenje svete tajne? Kako vernik zna da li je za svoje pare dobio svetu tajnu ili gomilu praznih reči? Dobije fiskalni račun? Odakle Crkvi pravo da naplati svetu tajnu?
    Morph, Crkva je odaaaaavno hijerarhijski uređena a kroz istoriju je imala i različit status i ulogu u narodu i državi. Crkva traje koliko i država, uvek je imala prihode, vodila knjige (ne samo finansijske), imala imovinu, rashode itd. Danas je crkva uređena svojim ustavom u kome je do detalja uređen njen rad, između ostalog i izvori prihoda crkve. Sad da crkva ostvaruje profit nešto nisam siguran. Kako vernik zna da li je dobio svetu tajnu, Morph, znaš li uopšte šta su svete tajne? Mislim da je vernik veoma svestan toga da ga je pop - ispovedio, krstio, venčao itd. što se tiče tarife - ne postoji nikakva tarifa na nivou Crkve. SPC nikada nije propisala toliko košta to i to. Patrijarh Pavle je jednom odredio maksimalni iznos koji je sveštenik mogao da zatraži od vernika, a inače pravilo važi da se vernik ne odbija čak i ako nema da plati. Zašto se novac uzima, pa u većini eparhija sveštenici nemaju redovna mesečna primanja, možda se vremenom nešto promenilo. Od tog novca, samo deo uzima sveštenika a ostatak se troši za potrebe parohije ili eparhije. Zato sam i neveo da su neki sveštenici bili prinuđeni da rade i poslov mimo crkvenog službovanja da bi obezbedili egzistenciju. Znaš kako ide kod katolika, u Austriji i Nemačkoj imaš mesečno izdvajanje za crkvene potrebe od plate, imaš opcju da se ispišeš iz crkvenih knjiga, ali ako si vernik imaš obavezno izdvajanje od plate. Kod nas država pomaže sve verske zajednice u interesu građana i radi ostvarivanja verskih sloboda.


    Ono što hoću da kažem je da Crkva danas, de facto, jeste korporacija. Korporacija kojoj Isus, Gospod, Apostoli, Svete tajne i ostali bakrači predstavljaju proizvod, osnov za zgrtanje novca. Kao i svaka rastuća korporacija, i Crkva u određenom momentu poseže za sredstvima sa onu stranu morala i zakona, kako bi zaštitila sebe i svoje. Kako bi očuvala izvore prihoda, moć, uticaj na svetsku i državnu politiku, itd. Ta korporacija ima i nešto što ostale korporacije nemaju - monopol na sveto, da tako kažem. Crkvi se ne prigovara, ona se ne proverava. Jer, za ime Boga, oni su posrednici između Zemlje i nebesa, naslednici svetog Petra, čuvari trona, oni koji odlučuju za i protiv Carstva svakom pojedincu, pa čak i daju oprost umesto Boga. Ko njima sme zaviriti u džep?
    A ti si ubeđen da su im džepovi puni? Prvo, Crkva nema monopol. Imaš Islamsku i Jevrejsku zajednicu, to su ti još dve tradicionalne verske zajednice koje funkcionišu na gotovo isti način ( a gde su Reformatorska, Evangelička i ostale Crkve). SPC je kod nas najveća verska zajednica ali nije jedina. To da crkva funkcioniše kao korporacija... paaa sad, teško da jeste, crkva je uvek funkcionisala na isti ili sličan način. Crkva nije javno preduzeće, ali bi se rad Crkve možda mogao uporediti sa radom jevnog preduzeća - sa ciljem da je dostupno širokom krugu građana bez da ostvaruje profit nago sa primarnom ulogom pružanja usluge. Samo što crkva ponavljam nije preduzeće i njen rad se ne uređuje zakonima koji uređuju rad preduzeća već postoji poseban zakon o crkvama i verskim zajednicama. Nemoj da misliš da država nema nikakav uvid u rad verskih zajednica.

    Ljubav i mir, radost, smernost, poštenje, čovek nosi u srcu (ili ne). Ako je dobar i Boga ima, mesto u rajskom vrtu je za njega rezervisano. Umesto toga predaje dušu korporativnoj mašineriji koja se izdaje za posrednika s Bogom samim. Mašinerija mu se pred očima smeje.
    Nisi upravu. No pošto si agnostik (ili ateista) razumem što nisi upućen.


    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nisu iste težine. Mnogo je gore kad neko ko treba da bude primer svima nama u najpozitivnijem smislu ispadne preprodavac vere i otimač "dobrovoljnih" priloga.
    Istina.
    Koliko su razni prilozi dobrovoljni, najbolje svedoči sledeći podatak: nekada su popovi za Uskrs uzimali jaje po glavi ukućana. Danas je cena 800 dindži, što će reći više od 100 jaja...malo li je na ovu suŠu? I još neće da uzmu, recimo, 300, nego te upišu u knjigu da duguješ svih 800. I nemoj da i ovde počnem da navodim sve lopovluke uniformisanih osoba odavno lišenih osećaja za čast i obraz, već sam to radio na nekim drugim temama
    .
    Polako, ja sam siguran da ovo ne važi za sve popove. I ja znam za slučaj da je pop tražio novac umesto jaja ali znam da i taj nikada nije odbio vernika, što ni jedan od sveštenika ne bi smeo da uradi. Već rekoh, ne postoji cena na nivou crkve ili eparhije, sve je do paroha. I oni su ljudi a ljudi ima raznih, sa različitim materijalnim statusom, različitim potrebama pa i različitim obrazom i moralom.

    Naravno, u svakom kukolju ima i žita, te koristim ovu priliku da pozdravim sveštenike koji su postali to što jesu zbog vere, a ne zbog kinte. Sigurno ima i takvih, ali ja ih još nisam upoznao.

    A baš bih voleo.
    Dovoljno je da odeš u bilo koji manastir. Evo ti patrijarh Pavle, on sigurno nije Crkvi pristupio iz koristoljublja.

    A to kako se navac troši unutar same Crkve je nešto što Crkva sama treba da reši i uredi. Postoje odgovorni u crkvenoj administraciji koji rade predračun crkvenih rashoda i prihoda kako na nivou eparhija tako i na nivou cele Crkve. Naravno da je moguće da se na takvom odgovornom mestu nađe i neko ko je spreman da se okoristi na štetu Crkve i vernika ali to ne može značiti da je karakter same Crkve takav kako neki žele da prikažu.



  6. #36

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat Neocekivani kaže: Pogledaj poruku
    “Kao što se može reći da je jedan narod mitski narod, isto tako možemo reći to isto i za njegovu veru. Srpski narod i SPC je i u jednom i u drugom slučaju ono što označavamo izrazom mitski Njegova crkva izgradila je svoju mitsku ulogu na mitu o Svetom Savi” (D.B.Đ.op.cit.p.237).
    Udarali su i turci i fašisti na pravoslavnu Srbiju, njenu istoriju, njen narod i njenu crkvu...Odolela je Srbija svim vetrovima ...odoleće i jednoj maloj Neočekivanoj strini i njenim žaokama...

    Samo Bog može da sudi...I samo će Bog davati, i samo će Bog uzimati....

    A Srbija i njena pravoslavna crkva proći će kroz "trista čuda" i njen put će biti popločan "ognjem patnji", zbog nemorala i stavljanja Boga pod tepih...Ali će OPSTATI, jer će se ljudi koji ostanu ipak na kraju okrenuti Bogu...I starim patrijahalnim vrednostima, koje nam preci - kao što je sveti Sava i dr. - ostaviše u nasledje...

    A ti možeš samo da pukneš od muke, jer je toliko mrziš...

  7. #37

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    POSTAVLJA SE PITANJE, DRAGI MOJ GOGSY,DA LI JE I VLADIKA NIKOLAJ IMAO PROBLEM SAM SA SOBOM?

    Pošto je u knjizi Kroz tamnički prozor zapisao sledeće:Zašto si se razgnjevio na nas,Gospode nebeski? Razgnjevih se ,zato što kad vam dadoh sve što vam srce iskaše,vi se osiliste, ali ne za istinu ,nego da idete iz zla u zlo, niti htedoste znati za me.Sve učiniste onako kako u prastaro vreme učiniše Jevreji,kako svedoči moj slavni prorok Jeremija(Jer.9,3).
    Zato,što ste me vi Srbi popljuvali vašim hulnim rečima;što ste uprljali ime moje gore od svakog imena vašim psovkama.
    Jer niko u paklu nije čuo da je neko od Srba psovao satanu, ili nekog od njegovih demona, ali su svi anđeli moji na nebesima čuli sa srpskih usta psovke imena mojega i imena mojih svetitelja.Ako nađete jednog Srbina koji je psovao đavola, ja ću oprostiti stotini onih koji su psovali ime Boga Stvoritelja i Svedržitelja.Ali nećete naći.Dakle, satana sa svojim đavolima bio je u većoj časti kod vas nego ja,vaš Tvorac i Otac.(A čini mi se da ni danas u 2010 godini stanje nije mnogo bolje,moja primedba).Zar je to mala stvar, zbog koje sam se razgnjevio?
    O Gospode blagi,oprosti nam, i kaži nam zašto si se još razgnjevio na Srbe?
    ...Zato što ste mi dosadili sa vašom kuknjavom kad vas udarim i sa vašim bezobrazlukom kad vas pomilujem.Kad bi neko od vas, sa iole razuma i poštenja, čuo od anđela hranitelja koji idu uz vas i prate život svakoga od vas, kad bi mogao sve čuti što ja čujem, o gresima vašim u braku, pa o gresima u dućanu, pa o gresima na međama u polju, pa o gresima u šumama, pa o gresima u sudnicama, pa o gresima po školama, pa o gresima i sveštenika mojih, pa o gresima u kasarnama, pa o gresima u vodećim vrhovima; kad bi neko od vas ljudi sve čuo, sve saznao sve ocenio, i po pravdi presudio, zaista vam kažem pre bi večna propast došla na taj narod nego suza na oko(Kroz tamnički prozor str.24,25)?
    Ali besprekorni vladika Artemije,poput neumornog Gogsija .na takve sitnice ne obraća pažnju te poručuje: ne uznemiravajte se nepotrebno, jer nasuprot svemu narod je čuvar vere, a vi i dalje mirno spavajte u svojim gresima jer ima ko je budan umesto vas. Blago nama sa vama..Živeće ovaj narod pravoslavni .Uaaa jeretici!!!

  8. #38

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Vi očigledno malo lupate lončiće ili ste slepi i pored očiju, ili kad' čitate ne čitate s razumevanjem...?

    Pa ja ovde i guslam "neumorno", o masovnom posrnuću srpskoga naroda!
    Ali, da li je pravoslavna crkva za to KRIVA?
    Jeste jednim delom. Moje mišljenje je da nije dovoljno duhovne sile upotrebila u svrhe duhovnog obrazovanja naroda. Pod uticajem tog istog naroda, koji hoće sve i odma', preko noći (pa i duhovni preporod posle višedecenijskog mraka), duhovne vodje današnjice akcenat baciše na obrede, a ne na pouke i istinite nauke. Dakle, obredi sami po sebi nisu ni štetni, a ni mnogo korisni, jer su "teorija"! A "teorija" ne vredi ništa ako "prakse" nema...

    A to što si citirao...: " ne uznemiravajte se nepotrebno, jer nasuprot svemu narod je čuvar vere, a vi i dalje mirno spavajte u svojim gresima ..."
    ...Je gnusna laž!

    Niko ko je veran Bogu tako nešto ne bi savetovao drugome : " da mirno spava u sopstvenim gresima..." Ovo je dokaz BR1 kako deluju antipravoslavne i antihrišćanske snage!
    Ovo je dokaz kakvim se lažima i manipulacijama Svetog Pisma vi služite!

    Umesto, da se svi, koji sebe smatraju vernim i pobožnim ljudima, bave isključivo sopstvenim delima koje će biti apsolutni primer drugima -> ko je , šta je , i kako deluje - Bog, svi se bave tudjim delima, i trunkama u očima njinim. Dok čitava debla vire iz njihovih...
    Pa onda viču : subota, subota....

    Vidite ovako prijatelji dragi, ako grupa pušača sedi i puši u kući koja gori, i koja je u plamenu, da li će te uleteti u tu kuću vičući i galameći na njih kako je pušenje greh i kako je pogubno po zdravlje i život? Ili, će te im reči da se sklone, pa će te uzeti da gasite požar?

    Ti Pristrasni spominješ Vladiku Nikolaja i ono što on govori o srbima i Srbiji...A duhovna slepoća ti ne dozvoljava da vidiš da se srbima dešava malte ne potpuno isto ono što se desilo jevrejima!
    Pogledaj Jevreje. Da nije bilo holokausta, oni bi potpuno nestali. Jevreji u Evropi su išli ka totalnoj asimilaciji, postajali su isti kao i evropski pagani, odbili su da čitaju Biblijska proročanstva o povratku u Izrael, obnovi hrama, u stilu: "Šta ćemo tamo medju Arape, u pustinju, medju zmije i škorpije?" Jevreji su čak za sebe počeli da govore da su oni Nemci jevrejske veroispovesti, ili Poljaci jevrejske veropispovesti i sl. Mnogi su i zaboravili na svoje poreklo. I onda je Bog dopustio da Hitler uradi to što je uradio i tako je spasio Jevreje od samouništenja, pa su su probudili iz zimskog sna i vratili se u zemlju svojih predaka.



    2000 godina jevreji u progonstvu zbog onog' što su učinili Bogu...Bog im obećava: "oganj patnji", ali i da će se pravednici i njihova deca, ipak na kraju vratiti u Sveti grad i sopstvenu otadžbinu koju im je Bog dao...
    Vidi gde je danas Izrael.

    Dakle, pokušajte da malo razmrdate svoja duhovna čula da ne budete slepi i pored očiju.

  9. #39

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    2000 godina jevreji u progonstvu zbog onog' što su učinili Bogu...Bog im obećava: "oganj patnji", ali i da će se pravednici i njihova deca, ipak na kraju vratiti u Sveti grad i sopstvenu otadžbinu koju im je Bog dao...
    Vidi gde je danas Izrael.

    Dakle, pokušajte da malo razmrdate svoja duhovna čula da ne budete slepi i pored očiju.
    Gde je?
    Na rubu duhovne propasti....
    Kako je to jadno...sve neuspehe jednog naroda tumače kao *oganj patnji* kao *kušanje boga* ali eto oni su neuništivi i uvek opstaju....
    Klasičan primer zloupotrebe vere...

    Stvarno se pitam ko moze da bude slep kod očiju i da ne vidi da se taj bog koji sve to čini za taj narod..zove ---Sjedinjene Američke Drzave...

  10. #40

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Gde je?
    Na rubu duhovne propasti....
    A bio si tamo, pa znaš ko duhovno propada a ko ne?

    Simpatično si smešan .

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno se pitam ko moze da bude slep kod očiju i da ne vidi da se taj bog koji sve to čini za taj narod..zove ---Sjedinjene Američke Drzave...
    Kod očiju može da bude slep, na primer onaj, koji ne zna i ne vidi kako Bog deluje preko ljudi, porodica, država...prirode...
    I u svojoj slepoći i praznini, zamišlja Boga kao nekakvog deda mraza koji donosi ljudima poklone ako su dobri...svašta ...a i nesanjajući u šta dira, i čemu se ismeva...
    No, svako će na kraju spoznati...pre ili kasnije...A za tebe bi bolje bilo da to bude što pre...

    Veruj mi na reč!

  11. #41

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    A bio si tamo, pa znaš ko duhovno propada a ko ne?
    A...bio sam
    To je narod koji ima kolektivni ego trip. Taj narod ima duboko verovanje da je sveti narod...Takva odeljenost proizvodi neprijatelje koji drugačije misle ( druga strana fašista ) i njihova vekovna egzistencija počiva na žrtvovanju sebe zarad vere...

    Jel to smisao života?

    No, svako će na kraju spoznati...pre ili kasnije...A za tebe bi bolje bilo da to bude što pre...

    Veruj mi na reč!
    Tačno tako , samo što nam se objekat spoznaje razlikuje.. Ja težim spoznaji a ti čekaš da spoznaš....

    Narod zna da kaže: ko čeka taj izvisi...

    Zašto Religiske Institucije Propadaju?
    Oni koji brane takve institucije reći će da se veliko zlo uvuklo u njih...To naravno nije tačno..Oni zlom smatraju svako drugačije mišljenje od onog koje odstupa od njihovih religijskih ubeđenja..

    Oni koji poznaju ljudsku svest znaju da postoji kolektivno nesvesno. Kolektivno nesvesno utiče na svest svakog pojedinca. Nalazimo se u dobu u kome ljudska svest ne može da prihvati stare norme, tradicije, verovanja. Sa druge strane svakodnevno smo bombardovani imformacijama o tim tradicijijama , verovanjima... I to je igra koja se odigrava između dva polariteta: Slobode i Ropstva..

    Ser... Ako ti nešto čekaš, onda ja tebe shvatam da ti nešto trpiš..Ako ti nešto trpiš ti si u konfliktu...Mudri ljudi kažu: Ti ćeš spoznati istinu i istina će te osloboditi!
    A šta je sloboda?
    Sloboda je način da biće sebe ispolji na onaj način koliko mu u tom trenutku svest dozvoljava, bez obzira da li je to za nekoga zlo ili za drugoga dobro...

  12. #42

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    To je narod koji ima kolektivni ego trip. Taj narod ima duboko verovanje da je sveti narod...
    To je narod koji je Bog izabrao, u prošlosti, da bude VIDELO drugim narodima! I kroz taj narod će se Bog objaviti svetu...A kome je više dato, od njega će se i više tažiti...

    Gde su danas Haananci...Misirci...Amorejci...Rimljani...Gde su velika carstva i veliki carevi, kneževi i kraljevi...? Svi nestadoše kao rukom odnešeni....Dok, Izrael opstaje uprkos svim zakonima verovatnoće...Po realnoj i zdravoj pameti , Izrael i njegov narod već odavno su trebali nestati .... Kao Maje i Inke...npr.
    A desilo se sasvim suprotno! Kako sad to?
    Desilo se ono što je bilo predkazano i obečano sa Božije strane...Isaija pre 2500 g. Kaže-> " Deca Izrailja vratiće se u svoju domovinu, obečanu zemlju...Jedni poput oblaka, drugi poput lastavice..."

    Oblak se kreće samo kada vetar duva....dakle, jedne će vetar poterati u povratak, a to je Holokaust....Dok, lastavica simbolizuje čežnju ka domovini...To se i desilo '48.

    Ko to ne vidi, taj ima baš "ego tripove" ...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    i njihova vekovna egzistencija počiva na žrtvovanju sebe zarad vere...

    Jel to smisao života?
    Ne.
    Njihova egzistencija ne počiva na žrtvovanju zarad nekakve vere! Njihova egzistencija počiva na žrtvovanju za živog Boga! A Bog kaže - žrtvujte se jedni za druge....
    Kakva razlika...
    I da, to jeste smisao života...

    Neko se žrtvuje za materijalne i prolazne stvari....novac, slavu, moć...kamione i avione...Pobožan čovek se žrtvuje za Boga i svoje bližnje...svog brata, oca, majku, porodicu...decu...prijatelje...

    40. I odgovarajući car reći će im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
    (Matej 2)


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    .. Ja težim spoznaji a ti čekaš da spoznaš....
    da, da....Samo...taj put koji ti sada prelaziš, ja sam već odavno pregazio...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zašto Religiske Institucije Propadaju?
    Gde propadaju? Ko propada? Šta propada?
    Sad sam ti malo pre govorio o Izraelu....Da li je Izrael propao?

    Propadaju i propašće samo pokvareni, nemoralni i nepobožni ljudi...Počni da misliš, i uozbilji se malo

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ser... Ako ti nešto čekaš, onda ja tebe shvatam da ti nešto trpiš..Ako ti nešto trpiš ti si u konfliktu...Mudri ljudi kažu: Ti ćeš spoznati istinu i istina će te osloboditi!
    Reče narkoman, i rokne se u venu...

    Da si ti meni živ i zdrav, prijatelju Vladko...hehe...Ja sam ti prosto....paaaaa kao, recimo.....Izrael u malom
    Poruku je izmenio Aiko, 27.05.2010 u 22:03 Razlog: Novica :)

  13. #43

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    lepo je što neki od nas razmišljaju o bogu (ponekad) i što idu u crkvu ili tamo "rade" , kad to sve saberemo i oduzmemo ukoliko ne verujemo, uzalud je. Neočekivani je sklonjen odavde, a mislim da je njegov glas davao nadu. Pročitao sam mnogo od njega, nije sve zanimljivo, ali odiše verom. On je VIKAO protiv institucija koje su prekršile zakon i ne samo to, nego rade ono što je NAJKAŽNJIVIJE rade to u ime Hrista!!!!!!!!

    Ko ima pameti da prebere žito od kukolja nije pametan, pametan je onaj koji taj kukolj želi da uništi!!!!

    P.S. kukolj nisu ljudi, nego njihove zablude. (ovo pišem zbog Gogsija koji to ne razume,
    više puta je dobijao korisne informacije za koje je mislio da su protiv njega lično

  14. #44

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Ser....Neko se žrtvuje za materijalne i prolazne stvari....novac, slavu, moć...kamione i avione...Pobožan čovek se žrtvuje za Boga i svoje bližnje...svog brata, oca, majku, porodicu...decu...prijatelje...
    .....Reče bombaš samoubica..

    O kakvom ti žrtvovanju govoriš???
    Protiv koga? Za koga? Čemu? Ko je neprijatelj?

    Bližnji svoj nije samo porodica ser.. bratstvo nije samo krvno srodstvo ser.. misli se na čitav ljudski rod...


    SEr......kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
    (Matej 2)
    U dubljem smislu to znači da smo svi mi deo jedne celine- svesti. A prolazne stvari su telesni oblici u ulogama roditelja, braće, sestara, prijatelja..

    Njihova egzistencija počiva na žrtvovanju za živog Boga! I da, to jeste smisao života...
    Bog je živ samo u njihovoj i tvojoj glavi.
    Samo treba obratiti pažnju na svoje bližnje koji ne vide to na takav način, i shvatiti da tu nešto nije u redu. Ali ne, vama je lakše da tu stranu pokrijete tamom.
    Da bi se oddojio moraš prvo da se skineš sa sise..
    Zašto bi bog stvorio čoveka kome će smisao života biti da se žrtvuje za njega????

    Zar nije religijski smisao oslobađanje od patnje uz sazrevanje-evoluciju svesti i ponovnom spajanju sa večnim izvorom iz koga smo potekli. Ili je religijski smisao stvaranje idola velikomučenika koji ceo život pate zarad žrtvovanja bogu...????

  15. #45

    Odgovor: Sunovrat Crkve

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    O kakvom ti žrtvovanju govoriš???
    Protiv koga? Za koga? Čemu? Ko je neprijatelj?
    I ovde je misterija rešena...

    ...Ako ti ne znaš šta znači žrtvovati se za svog bližnjeg, onda tebi prijatelju ostaje vrlo vrlo malo prostora za disanje...odnosno, teško da ti sad već, neko može pomoći...

    A žrtva za nekoga, je usko povezana sa ljubavlju za tog istog nekog...
    Žrtvovati se, znači-> LJUBITI! VOLETI!

    Pitaš ko je neprijatelj?
    Ako malo promućkaš klikerima, doći ćeš do fantastičnog otkrića da je suprotno osećanje od - ljubavi - MRŽNJA!

    Neprijatelj je -> mržnja, zavist, pakost, ljubomora, sebičnost...itd

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Bližnji svoj nije samo porodica ser.. bratstvo nije samo krvno srodstvo ser.. misli se na čitav ljudski rod...
    Naravno.
    Ali ko je Taj, koji je jedini mogao da se ŽRTVUJE za čitav ljudski rod, iz LJUBAVI prema njemu?
    Čovek?
    Ti?
    Ja?
    Pera? Djoka? Marko? Tito? Obama? Papa....?
    Da nije Buda možda?

    Ili je to samo Hrist uradio?

    E moj Vladane....

    Citat priSTRASNI kaže: Pogledaj poruku
    Neočekivani je sklonjen odavde....On je VIKAO protiv institucija koje su prekršile zakon....
    Kako da ne.
    Zašto nije VIKAO i upirao prstom u "institucije" koje NISU prekršile zakon ?!
    Zašto i ti i on, ne širite REČ u svoje ime? Zašto akcenat baciste na grešne u tim institucijama, i to toliko da čitave knjige ispisaste o njima...?m? A nisu vredni ni slova jednog...
    Zašto pljuvati ceo koncept pravoslavne pobožnosti zarad nekolicine vukova u njoj? Kada i vi i ja znamo da danas pravoslavno hrišćanstvo, sa svim svojim manama i greškama, pruža jedini oslonac i slamku spasa, ovom duhovno posrnulom i napaćenom narodu....
    Već sam vam rekao, ne možete vi uleteti u kuću koja gori u plamenu, VIČUĆI na ljude u njoj, kako je pušenje štetno po zdravlje....nego će te reči ljudima da se sklone, pa će te uzeti da gasite požar...

    A vi upravo obrnuto radite vikajući - subota , subota.... A kuća gori u nemoralu...
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 01.06.2010 u 12:27

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Naše srednjevekovne i starije crkve
    Autor nenad.bds u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 12.03.2014, 20:39
  2. Crkve brvnare u Srbiji
    Autor nenad.bds u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 22:01
  3. Dve crkve!
    Autor Hriscanin u forumu Religija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2011, 14:40
  4. Od Crkve do Ali Babine pećine II
    Autor Neocekivani u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 25.04.2010, 15:53
  5. Od Crkve do Ali Babine pećine I
    Autor Neocekivani u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 02:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •